Mummys Gold Rishikimi 2024 - Tips & Tricks

Mummys GoldResponsible Gambling
CASINORANK
9.12/10
BonusBonus 500 dollarë
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Mummys Gold is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Pavarësisht se çfarë preferoni të luani në Mummy's Gold Casino, jemi të sigurt që do të shijoni kohën që kaloni atje. Nëse jeni plotësisht fillestar, keni mundësinë të provoni shumicën e lojërave në modalitetin argëtues. Kjo do të thotë që ju ende mund të shihni ngjyrat e vërteta të lojës, por nuk mund të bëni një tërheqje të fitimeve tuaja në fund të seancës tuaj.

Si të fitoni në turnetë e lojërave elektronike

Si të fitoni në turnetë e lojërave elektronike

Slots janë lojërat më të luajtura në internet në çdo kazino pa përjashtim. Si rregull i përgjithshëm, të gjithë fillojnë të luajnë lojëra elektronike klasike. Ato janë të thjeshta dhe një pikënisje e shkëlqyer për të parë se si funksionojnë këto lloj lojërash. Edhe pse nuk ofrojnë shumë simbole dhe veçori të veçanta, lojërat elektronike klasike ende ofrojnë pagesa të shkëlqyera. Më vonë, lojtarët kthehen në lojëra elektronike më moderne dhe më komplekse në internet me shumë veçori dhe lojëra bonus. Kumarxhinjtë që gëzojnë lojëra elektronike në internet janë kërkues emocionesh dhe ata janë gjithmonë në kërkim të diçkaje të re për të provuar dhe diçka që do t'u sjellë më shumë emocione. Për këtë arsye në Mummy's Gold ata mund të marrin pjesë në turnetë e lojërave elektronike.

Për më tepër, ju vendosni një shumë për të hyrë në turne dhe kjo është e vetmja para që paguani për të marrë pjesë dhe ju keni ende një shans për të fituar të mëdha. Në varësi të llojit të turneut në të cilin dëshironi të merrni pjesë, tarifa e hyrjes mund të jetë vetëm disa monedha, deri në qindra ose mijëra monedha. Nëse kaloni shumë kohë duke marrë pjesë në këto turne dhe fitoni më shumë, do të kualifikoheni për disa nga ngjarjet VIP vetëm me ftesa. Pra, kur filloni të luani, keni një makinë me një numër të paracaktuar kreditesh dhe do t'ju duhet t'i përdorni ato brenda një kohe të caktuar. Në fund të raundit, ata me rezultatin më të lartë kalojnë në raundin tjetër.

Si të fitoni në turne?

Si të fitoni në turne?

Slotet online janë një lojë fati, kështu që ajo që duhet të përqendroheni këtu është shpejtësia dhe përqendrimi juaj kryesisht. Mos e lejoni veten të shpërqendroheni me temën e lojës, ose kur jeni duke luajtur lojëra të drejtpërdrejta, nuk duhet të kujdeseni për lojtarët e tjerë dhe fitoren e tyre, duhet të përqendroheni vetëm në lojën tuaj.

Turnetë e lojërave elektronike janë shumë të ndryshme nga lojërat e përgjithshme të lojërave elektronike. Ato ofrojnë një lloj tjetër emocioni dhe më e mira është se ju mund të fitoni çmime që vlejnë shumë më tepër se sa keni paguar për të hyrë në këtë konkurs në radhë të parë. Ju gjithashtu merrni më shumë rrotullime për paratë tuaja edhe pse nuk po zgjidhni lojën që dëshironi të luani.

Këshilla për tre letra për pokerin

Këshilla për tre letra për pokerin

Poker është një tjetër lojë kazino shumë e njohur me variacione të ndryshme në dispozicion. Në përgjithësi, lojtarët preferojnë Pokerin me Tre Letra, ku parimi bazë është të mposhtni dorën e tregtarit. Pra, për këtë arsye, ne do të ndajmë disa këshilla me ju që do t'ju ndihmojnë të përmirësoni lojën tuaj:

 • Ju mund tĂ« vini bast nĂ«se do tĂ« godisni ose jo njĂ« palĂ« ose mĂ« mirĂ«, dhe kjo njihet si bast çift plus. KĂ«shilla jonĂ« pĂ«r ju Ă«shtĂ« tĂ« shmangni kĂ«tĂ« strategji sepse avantazhi i shtĂ«pisĂ« pĂ«r kĂ«tĂ« skenar Ă«shtĂ« veçanĂ«risht i lartĂ«.
 • NĂ«se mbani njĂ« mbretĂ«reshĂ« ose mĂ« mirĂ«, atĂ«herĂ« duhet tĂ« vazhdoni gjithmonĂ« tĂ« luani dhe tĂ« rrisni bastin. Shanset tuaja pĂ«r tĂ« fituar kĂ«tu janĂ« vĂ«rtet tĂ« mira.
 • LojtarĂ«t duhet t'i pĂ«rmbahen gjithmonĂ« strategjisĂ« sĂ« tyre. Ju nuk mund tĂ« vendosni lĂ«vizjen tuaj tĂ« radhĂ«s pĂ«r atĂ« qĂ« ka ndodhur nĂ« raundin e mĂ«parshĂ«m, sepse ai informacion nuk Ă«shtĂ« i besueshĂ«m.
 • NjĂ« gjĂ« pĂ«r tĂ« cilĂ«n lojtarĂ«t betohen Ă«shtĂ« imitimi i tregtarit. Ata ndjekin vendimin e tregtarit dhe bĂ«jnĂ« tĂ« njĂ«jtĂ«n gjĂ«. LojtarĂ« qĂ« e bĂ«jnĂ« atĂ« pushim edhe nĂ« fund, por me siguri nuk do tĂ« arrijnĂ« njĂ« fitore tĂ« madhe. Kjo Ă«shtĂ« kryesisht sepse lojtari ka zgjedhje qĂ« tregtari nuk i ka.
 • NjĂ« rregull qĂ« tĂ« gjithĂ« duhet tĂ« ndjekin Ă«shtĂ« tĂ« vendosni njĂ« buxhet dhe t'i pĂ«rmbaheni atij. Ky nuk Ă«shtĂ« njĂ« rregull qĂ« ka tĂ« bĂ«jĂ« rreptĂ«sisht me pokerin, por Ă«shtĂ« diçka qĂ« duhet ta ndiqni sa herĂ« qĂ« luani njĂ« lojĂ« online. LojtarĂ«t qĂ« i pĂ«rmbahen buxhetit tĂ« tyre mund tĂ« largohen nga humbjet e tyre dhe tĂ« mos rrezikojnĂ« mĂ« shumĂ« sesa mund tĂ« pĂ«rballojnĂ« tĂ« humbasin.
5 këshilla për të luajtur lojëra në internet

5 këshilla për të luajtur lojëra në internet

Njerëzit priren të bien në një rutinë në çdo aspekt të jetës së tyre, kështu që e njëjta gjë vlen edhe për lojërat e fatit. Truku këtu është ta bëni zakonin të funksionojë në favorin tuaj. Ju ndoshta e dini se një zakon i keq është i vështirë për t'u hequr, kështu që më mirë mendoni me kujdes përpara se të tërhiqeni nga loja. Pra, për t'ju ndihmuar të zhvilloni zakone më të mira, ne kemi renditur disa nga gjërat që ndjekin lojtarët e zgjuar.

GjithmonĂ« mĂ«soni lojĂ«n – Kjo mund tĂ« duket e qartĂ«, por njerĂ«zit priren ta harrojnĂ« kĂ«tĂ« rregull tĂ« thjeshtĂ«. Ju duhet tĂ« pĂ«rfitoni nga loja argĂ«tuese kĂ«tu, ku kazinoja ju jep kredite virtuale pĂ«r tĂ« luajtur çdo lojĂ« qĂ« ju pĂ«lqen. Ju mund ta luani lojĂ«n nĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« derisa tĂ« njiheni plotĂ«sisht me tĂ« gjitha veçoritĂ« e disponueshme, sepse sa mĂ« mirĂ« tĂ« keni njohuri, aq mĂ« mirĂ« vendimmarrja juaj do tĂ« jetĂ« nĂ« zemĂ«r tĂ« lojĂ«s. Mbani gjithmonĂ« gjurmĂ«t e parave tuaja – Mbajtja e njĂ« sy nĂ« buxhetin dhe shpenzimet tuaja Ă«shtĂ« gjithmonĂ« njĂ« ide e mirĂ«. NĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« ju do tĂ« kontrolloni buxhetin dhe lojĂ«n tuaj.

Jini gjithmonĂ« tĂ« pĂ«rgatitur pĂ«r tĂ« humbur – Fitimi nĂ« lojĂ«ra tĂ« fatit Ă«shtĂ« njĂ« kĂ«naqĂ«si e tillĂ« dhe ne tĂ« gjithĂ« jemi tĂ« gatshĂ«m pĂ«r para tĂ« mĂ«dha, por edhe kĂ«tu duhet tĂ« jemi realistĂ«. Ekziston njĂ« shans i madh qĂ« tĂ« humbni paratĂ« tuaja kur luani kumar, prandaj pĂ«rgatituni pĂ«r kĂ«tĂ«. Pra, pĂ«r kĂ«tĂ« arsye, sigurohuni qĂ« paratĂ« qĂ« duhet tĂ« shpenzoni janĂ« para qĂ« mund tĂ« pĂ«rballoni tĂ« humbni. Pra, nĂ« ditĂ«t kur nuk mund t'i mposhtni shanset, do tĂ« largoheni pa njĂ« ndjenjĂ« faji dhe keqardhjeje.

Luaj gjithmonĂ« me mendje tĂ« pastĂ«r – TĂ« gjithĂ« ata qĂ« pinĂ« e dinĂ« se kanĂ« marrĂ« disa vendime tĂ« gabuara nĂ«n ndikimin e alkoolit. E njĂ«jta gjĂ« vlen edhe pĂ«r substancat e tjera qĂ« ndryshojnĂ« mendjen. Pra, kur vendosni tĂ« luani disa raunde, duhet tĂ« keni mendje tĂ« qartĂ«. Ju mund tĂ« pĂ«rballoni qĂ« vendimmarrja juaj tĂ« dĂ«mtohet. Por e njĂ«jta gjĂ« vlen edhe pĂ«r kur ndiheni shumĂ« tĂ« lodhur ose emocional. Pra, ideja kĂ«tu Ă«shtĂ« tĂ« luani kur ndiheni mirĂ« me veten dhe jeni mendjemprehtĂ«.

Luaj gjithmonĂ« pĂ«r argĂ«tim – Luajtja e lojĂ«rave nĂ« internet duhet tĂ« jetĂ« pĂ«r argĂ«tim. Kjo Ă«shtĂ« arsyeja pse bixhozi u shpik fillimisht dhe ai duhet parĂ« si njĂ« formĂ« argĂ«timi dhe jo njĂ« mĂ«nyrĂ« pĂ«r tĂ« fituar para. Kur bixhozi bĂ«het kompulsiv, ai pushon sĂ« qeni argĂ«tues dhe fillon tĂ« dĂ«mtojĂ« jetĂ«n tuaj.

Si të përmirësoni përvojën tuaj të lojërave me tregtar të drejtpërdrejtë?

Si të përmirësoni përvojën tuaj të lojërave me tregtar të drejtpërdrejtë?

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë janë përvoja e fundit argëtuese që mund të keni në Mummy's Gold Casino. Lojërat mund t'ju mbajnë të zënë për ca kohë dhe na besoni se do të shijoni çdo minutë të tyre. Këtu janë disa këshilla që mund t'i ndiqni sa herë që vendosni të luani lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë:

 • Pini pak ushqime dhe ujĂ« – LojĂ«rat e tregtarĂ«ve tĂ« drejtpĂ«rdrejtĂ« nuk mund tĂ« ndĂ«rpriten dhe sapo tĂ« filloni tĂ« luani do tĂ« luani me shumĂ« njerĂ«z, kĂ«shtu qĂ« kjo mund tĂ« marrĂ« pak kohĂ«. NjĂ« gjĂ« qĂ« duhet mbajtur parasysh, nĂ«se hani, fikni kufjet.
 • Keni njĂ« ambient tĂ« rehatshĂ«m – Kur qĂ«ndroni ulur pĂ«r njĂ« kohĂ« tĂ« gjatĂ« para kompjuterit tuaj, mund tĂ« ndiheni tĂ« pakĂ«ndshĂ«m, ndaj pĂ«r kĂ«tĂ« arsye, ju sugjerojmĂ« tĂ« gjeni njĂ« karrige tĂ« mirĂ« me mbĂ«shtetje tĂ« shpinĂ«s.
 • Keni njĂ« orar – Nuk Ă«shtĂ« e nevojshme tĂ« luani gjatĂ« gjithĂ« kohĂ«s pasi tĂ« filloni. Ju mund tĂ« bĂ«ni disa pushime midis raundeve pĂ«r t'u shtrirĂ« ose pĂ«r tĂ« kapur ujĂ«. Mos harroni se kur jeni tepĂ«r tĂ« lodhur nuk do tĂ« jeni nĂ« gjendje tĂ« merrni vendime tĂ« mira.
 • ArgĂ«tohuni – TĂ« gjithĂ« ata qĂ« janĂ« tĂ« pĂ«rfshirĂ« nĂ« lojĂ« duan tĂ« kalojnĂ« mirĂ«, po ashtu edhe tregtarĂ«t. NdonjĂ«herĂ« ata punojnĂ« edhe nĂ« turne tĂ« natĂ«s pĂ«r tĂ« sjellĂ« lojĂ«n tek ju. KĂ«shtu qĂ« nuk do t'ju dĂ«mtojĂ« tĂ« jeni tĂ« sjellshĂ«m dhe tĂ« mos i ndĂ«rprisni ndĂ«rsa ata janĂ« duke bĂ«rĂ« punĂ«n e tyre.
Këshilla për përmirësimin e aftësive tuaja në video poker

Këshilla për përmirësimin e aftësive tuaja në video poker

Video poker është një lojë shumë e thjeshtë dhe e lehtë për t'u luajtur. Loja është tërheqëse për lojtarët më së shumti sepse kohët e kthimit midis duarve e mbajnë veprimin të shpejtë dhe të qëndrueshëm. Edhe pse kjo është një lojë mjaft e re, ajo ka një numër të madh fansash. Loja është shumë e lehtë, por gjithsesi ne kemi mbledhur disa këshilla që mund të ndiqni kur vendosni të luani:

 • Zgjidhni lojĂ«n me pagesat mĂ« tĂ« mira – Ka variacione tĂ« ndryshme tĂ« video pokerit dhe disa prej tyre ofrojnĂ« pagesa mĂ« tĂ« mira se tĂ« tjerat. Pra, kur zgjidhni njĂ« lojĂ«, hidhini njĂ« sy grafikut dhe gjeni atĂ« qĂ« do t'ju lejojĂ« tĂ« fitoni mĂ« shumĂ«.
 • Zgjidhni lojĂ«n qĂ« ofron bonuse – LojĂ«rat video poker ofrojnĂ« bonuse dhe disa madje kanĂ« rregulla tĂ« veçanta qĂ« do t'ju japin njĂ« pagesĂ« pĂ«r tĂ« pasur njĂ« dorĂ« tĂ« caktuar.
 • Luaj me zgjuarsi – KumarxhinjtĂ« zakonisht mendojnĂ« se nĂ«se njĂ« dorĂ« nuk Ă«shtĂ« shfaqur pĂ«r njĂ« kohĂ«, me siguri do tĂ« ndodhĂ«. Kjo nuk mund tĂ« jetĂ« e vĂ«rtetĂ« sepse nuk mund tĂ« parashikosh rezultatin e lojĂ«s. Pra, nĂ«se keni njĂ« dorĂ« fituese, nuk duhet ta hidhni poshtĂ« sepse besoni se njĂ« dorĂ« mĂ« e mirĂ« po vjen.
 • Zhvilloni njĂ« strategji – TĂ« mĂ«soni njĂ« strategji kur luani ndonjĂ« lojĂ« Ă«shtĂ« gjithmonĂ« njĂ« ide e mirĂ«. Ka shumĂ« strategji tĂ« ndryshme nĂ« dispozicion dhe disa mund tĂ« zgjasin edhe disa minuta pĂ«r t'i mĂ«suar ato. NĂ« fillim mund tĂ« besoni se strategjia nuk funksionon, por qĂ« njĂ« strategji tĂ« funksionojĂ« duhet kohĂ« dhe shumĂ« praktikĂ«. Lajmi i mirĂ« Ă«shtĂ« se ju mund tĂ« luani video poker nĂ« modalitetin demo derisa tĂ« gjeni strategjinĂ« e duhur qĂ« funksionon pĂ«r ju.
Udhëzues për fillestarët për të luajtur poker

Udhëzues për fillestarët për të luajtur poker

Pokeri është një lojë që nuk mund ta luash sa herë të duash, pa e ditur se çfarë po bën. Ka disa rregulla bazë me të cilat duhet të njiheni më parë përpara se të vendosni të luani. Ekziston edhe një terminologji e caktuar me të cilën duhet të njiheni përpara se të filloni të luani. Pra, ne jemi këtu për ju dhe do të ndajmë kushtet më të zakonshme me ju:

 • Blind - Ky Ă«shtĂ« njĂ« bast i detyruar nĂ« raundin e parĂ«.
 • Bast – Ky Ă«shtĂ« njĂ« term qĂ« pĂ«rdoret pĂ«r vendosjen e basteve.
 • Thirrje – Ky Ă«shtĂ« njĂ« term qĂ« pĂ«rdoret pĂ«r tĂ« pĂ«rputhur njĂ« bast. Dhe nĂ«se nuk arrini tĂ« telefononi, ju jeni jashtĂ« raundit.
 • Check – Ky Ă«shtĂ« njĂ« term qĂ« pĂ«rdoret kur refuzoni tĂ« vini bast nĂ« raund. NĂ«se jeni lojtari i parĂ«, por nuk dĂ«shironi tĂ« vendosni bastin, mund tĂ« kontrolloni dhe lojtarĂ«t e tjerĂ« mund tĂ« vĂ«nĂ« bast.
 • Rrit - Ky Ă«shtĂ« njĂ« term qĂ« pĂ«rdoret pĂ«r tĂ« rritur njĂ« bast. Pra, nĂ« vend qĂ« tĂ« telefononi, mund tĂ« vendosni tĂ« rrisni bastin, dhe pas kĂ«saj çdo lojtar duhet tĂ« pĂ«rputhet me bastin tuaj ose tĂ« vendosĂ« njĂ« mĂ« tĂ« lartĂ« nĂ«se dĂ«shiron tĂ« qĂ«ndrojĂ« nĂ« lojĂ«.
 • Fold – Ky Ă«shtĂ« njĂ« term qĂ« pĂ«rdoret pĂ«r tĂ« humbur raundin dhe pĂ«r tĂ« humbur paratĂ« qĂ« keni vĂ«nĂ« bast deri mĂ« tani.
 • Showdown – Ky Ă«shtĂ« njĂ« term qĂ« pĂ«rdoret pĂ«r njĂ« situatĂ« ku mĂ« shumĂ« lojtarĂ« mbeten pas raundit tĂ« fundit tĂ« basteve dhe ata duhet tĂ« tregojnĂ« letrat e tyre pĂ«r tĂ« parĂ« se kush fiton.
Llojet e Pokerit

Llojet e Pokerit

Ka disa lloje të pokerit që luhen si në kazinotë tokësore ashtu edhe në internet. Mund t'i ndajmë variantet në grupet e mëposhtme:

 • Straight – Ky Ă«shtĂ« varianti mĂ« i vjetĂ«r dhe mĂ« themelor ku lojtarĂ«ve u jepet njĂ« dorĂ« e plotĂ« e fshehur. Ky variant mund tĂ« luhet me tre dhe pesĂ« letra.
 • Draw poker – NĂ« kĂ«tĂ« version lojtarĂ«t vendosin bastet e tyre fillimisht dhe mĂ« pas marrin letrat e tyre.
 • Stud Poker – NĂ« kĂ«tĂ« version lojtarĂ«t marrin njĂ« kombinim letrash me fytyrĂ« lart dhe me fytyrĂ« poshtĂ« nĂ« raunde tĂ« shumta bastesh.
 • Poker Card Community – NĂ« kĂ«tĂ« version ju do tĂ« merrni njĂ« dorĂ« tĂ« fshehur jo tĂ« plotĂ«, e cila kombinohet me letra tĂ« pĂ«rbashkĂ«ta me fytyrĂ« lart pĂ«r tĂ« formuar njĂ« dorĂ« me 5 letra. NjĂ« nga lojĂ«rat mĂ« tĂ« njohura me letra nĂ« komunitet Ă«shtĂ« Texas Hold'em dhe Omaha Hold'em.
Duart e Pokerit

Duart e Pokerit

Siç thamë më parë, pokeri është një lojë ku duhet të mësoni disa rregulla përpara se të filloni ta luani. Ju nuk mund t'i lini gjithçka rastësisë me këtë lojë. Një gjë shumë e rëndësishme që duhet të dini janë duart e pokerit, dhe ato janë si më poshtë:

 • Royal Flush - PĂ«r kĂ«tĂ« dorĂ« ju nevojitet njĂ« Ace, King, Queen, Jack dhe njĂ« dhjetĂ« me tĂ« njĂ«jtin kostum.
 • Straight Flush – PĂ«r kĂ«tĂ« dorĂ« ju duhet tĂ« keni pesĂ« letra nĂ« renditje vijuese, tĂ« gjitha nĂ« tĂ« njĂ«jtin kostum.
 • Four of a Kind - PĂ«r kĂ«tĂ« dorĂ« ju duhet tĂ« keni katĂ«r letra tĂ« njĂ« rangu dhe njĂ« kartĂ« tĂ« njĂ« tjetri.
 • Full House - PĂ«r kĂ«tĂ« dorĂ« duhet tĂ« keni tre letra tĂ« njĂ« rangu dhe dy letra tĂ« njĂ« tjetri.
 • Flush - PĂ«r kĂ«tĂ« dorĂ« ju duhet tĂ« keni pesĂ« letra tĂ« tĂ« njĂ«jtit kostum, por ato nuk duhet tĂ« jenĂ« tĂ« renditjes vijuese.
 • Drejt - PĂ«r kĂ«tĂ« dorĂ« ju duhet tĂ« keni pesĂ« letra tĂ« renditjes sĂ« njĂ«pasnjĂ«shme, por ato nuk duhet tĂ« jenĂ« tĂ« tĂ« njĂ«jtit kostum.
 • Tre tĂ« njĂ« lloji - PĂ«r kĂ«tĂ« dorĂ« ju duhet tĂ« keni tre letra tĂ« sĂ« njĂ«jtĂ«s rang dhe dy letra tĂ« tjera tĂ« dy rangjeve tĂ« tjera.
 • Dy palĂ« - PĂ«r kĂ«tĂ« dorĂ« ju duhet tĂ« keni dy letra tĂ« njĂ« rangu, dy letra tĂ« njĂ« rangu tjetĂ«r dhe njĂ« kartĂ« tĂ« njĂ« rangu tĂ« tretĂ«.
 • NjĂ« palĂ« - PĂ«r kĂ«tĂ« dorĂ« ju duhet tĂ« keni dy letra tĂ« njĂ« rangu dhe tre letra tĂ« tre gradave tĂ« tjera.
 • KartĂ« e lartĂ« – Kur nuk arrin tĂ« kesh njĂ« dorĂ« tĂ« njĂ« prej kategorive tĂ« mĂ«sipĂ«rme, atĂ«herĂ« dora me kartĂ«n e rangut mĂ« tĂ« lartĂ« fiton.
Rishikimi i Kazinosë së Mummy's Gold
2021-03-08

Rishikimi i Kazinosë së Mummy's Gold

Kazinoja e Mummy's Gold është në treg që nga viti 2014. Kjo kazino online ofron një shumëllojshmëri lojërash dhe drejton promovime të ndryshme. Për sa i përket pajtueshmërisë ligjore dhe sigurisë së lojtarit, ai plotëson të gjitha kërkesat ndërkombëtare të një kazinoje. Në dritën e këtij fakti, lojtarët e shohin atë të besueshëm dhe të sigurt. Disa pika kryesore në lidhje me kazinonë e Mummy's; konfidencialiteti është i garantuar, lojërat janë të drejta dhe tërheqjet për të gjithë fituesit janë të garantuara, me kusht që të përmbushen kërkesat e basteve.