Mummys Gold Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

Mummys GoldResponsible Gambling
CASINORANK
9.12/10
BonusBonus 500 dollarë
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Mummys Gold is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Varësia nga kumari është një çështje serioze dhe ekipi i Mummy's Gold është plotësisht i vetëdijshëm për këtë. Ata vëzhgojnë sjelljen e çdo lojtari të fatit dhe nëse vërejnë ndonjë model kompulsiv, ata do të kontaktojnë klientin e tyre.

Varësia nga kumari, ashtu si çdo varësi tjetër është një çështje shumë komplekse dhe diçka që thjesht nuk mund ta injorosh dhe të presësh që të kalojë. Duhet të ndërmerrni disa hapa për t'u shëruar nga kjo sëmundje. Nëse besoni se keni një problem me lojërat e fatit, ose dikush që njihni po merret me këtë lloj problemi, mund të kontaktoni faqen e mëposhtme të internetit për udhëzime në të ardhmen:

Të gjitha këto faqe kanë vite dhe vite përvojë në trajtimin e sjelljeve problematike dhe mund t'ju japin këshilla dhe t'ju shtyjnë në drejtimin e duhur. Duhet të dini se do t'ju duhet pak kohë, si dhe masa të ndryshme që duhet të merrni për t'u rikuperuar. Rruga drejt rimëkëmbjes nuk do të ndodhë brenda natës, kështu që do të vijë një moment kur do të ndiheni të pafuqishëm, por nuk duhet të hiqni dorë.

Kufiri i depozitave

Kufiri i depozitave

Mummy's Gold Casino ofron disa masa që mund të merrni për të kontrolluar më shumë lojërat tuaja. Ato ju ofrojnë mundësinë për të rregulluar limitet maksimale të depozitave në çdo kohë. Mund të vendosni limite ditore, javore dhe mujore. Ne ju sugjerojmë që ta bëni këtë pasi të regjistroheni në kazino, në mënyrë që të mos rrëmbeheni pasi të filloni të luani lojërat. Nëse dëshironi të ndryshoni kufirin tuaj të depozitave ose dëshironi të merrni disa masa më drastike si vetëpërjashtimi, atëherë duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit për udhëzime në të ardhmen.

Test i Vetëvlerësimit

Test i Vetëvlerësimit

Testi i vetëvlerësimit është një pyetësor i lojërave të fatit që do t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë zakonet tuaja të lojërave të fatit. Ky test nuk do të japë diagnozën përfundimtare të gjendjes tuaj, por është vetëm një mënyrë për t'ju ndihmuar të shihni nëse keni filluar të zhvilloni sjellje kompulsive.

 • A ndikon kumari në punën tuaj?
 • A debatoni me miqtë dhe familjen tuaj për kohën që kaloni duke luajtur bixhoz?
 • A ju njohin njerëzit si kumarxhi?
 • A ndjeni pendim kur humbisni para në kumar?
 • A besoni se bixhozi mund të jetë një burim të ardhurash?
 • A ktheheni për të fituar paratë që keni humbur në kumar?
 • A mendoni se bixhozi është e vetmja gjë në të cilën dëshironi të jeni të suksesshëm?
 • A ndiheni të frymëzuar për të luajtur më shumë pas një fitoreje?
 • A luani kumar derisa të mbeten pa para?
 • A merrni hua para për lojëra të fatit?
 • A shitni sende personale për të sponsorizuar lojërat tuaja të fatit?
 • A keni 'para kumari' dhe para për shpenzime të tjera shtëpiake?
 • A e vendosni kumarin në piedestal?
 • A luani kumar më gjatë se sa keni menduar fillimisht?
 • A e shihni lojën e fatit si një shpëtim nga stresi?
 • A i zgjatni gjithmonë seancat tuaja të lojërave?
 • A keni menduar ndonjëherë të vidhni ose aktivitete të tjera të paligjshme për të mbledhur para për lojërat e fatit?
 • A ndiheni të shqetësuar dhe të stresuar për shkak të lojërave tuaja të fatit?
 • A ju vjen dëshira për të luajtur kumar pas një dite të vështirë në punë?
 • A e festoni lajmin e mirë me lojërat e fatit?
 • A keni menduar ndonjëherë të vetëvriteni për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

Nëse i jeni përgjigjur me një 'po' shumicës së këtyre pyetjeve, atëherë ju këshillojmë të kërkoni ndihmë profesionale. Ju mund të kontaktoni me disa nga organizatat e mëposhtme për udhëzime dhe këshilla:

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

Nëse besoni se jeni të thellë në lojërat e fatit kompulsiv, atëherë duhet të konsideroni të mbyllni llogarinë tuaj të lojërave. Gjatë kësaj kohe kazinoja nuk do të dërgojë asnjë email promovues në rrugën tuaj. Ju keni dy opsione kur bëhet fjalë për mbylljen e llogarisë tuaj. Opsioni i parë është të 'bëni një pushim' dhe të kyçni llogarinë tuaj për një minimum prej 24 orësh. Opsioni i dytë është të bllokoni llogarinë tuaj për një periudhë minimale prej 6 muajsh. Kjo është e ashtuquajtura periudha e vetëpërjashtimit ku mund të bëni një pushim të mirë nga kumari dhe të rimendoni sjelljen tuaj.

Problemet e lojërave të fatit

Problemet e lojërave të fatit

Nuk mund të theksojmë se sa serioze mund të jetë varësia nga kumari. Ky është një problem që do të prekë çdo aspekt të jetës suaj, si personale ashtu edhe financiare. Në shumë raste kemi përmendur se bixhozi është një aktivitet argëtues ku mund të kaloni kohën tuaj të lirë duke luajtur lojën tuaj të preferuar me mundësinë për të fituar edhe ca para. Por sapo kumari të pushojë së qeni argëtues, mund të dëmtojë jetën tuaj. Ashtu si me çdo varësi tjetër, ky është një problem i fshehur në fillim. Shumica e lojtarëve mohojnë se kanë ndonjë problem fare, dhe kjo është diçka që mund ta kontrollojnë lehtësisht, por e kanë shumë gabim. Pra, në shenjën e parë të problemit të lojërave të fatit duhet të kërkoni ndihmë profesionale. Është më mirë të merrni edhe masa paraprake sesa të merreni me një çështje që po del jashtë kontrollit. Ju mund të kontaktoni një nga organizatat e mëposhtme për këshilla të mëtejshme:

Lojëra me përgjegjësi

Lojëra me përgjegjësi

Mummy's Gold Casino përpiqet t'u japë lojtarëve të tyre një mjedis të këndshëm dhe të sigurt lojrash. Në fund të fundit, ata janë një nga grupet më të mira të argëtimit në internet në industri. Por mbani në mend se ju merrni përgjegjësi të madhe edhe në veprimet tuaja. Duhet të dalloni disa gjëra përpara se të filloni të luani kumar. Pra, për këtë arsye, duhet të mbani parasysh disa gjëra:

 • Bixhozi është një formë argëtimi dhe jo një mjet për të fituar para.
 • Mbani gjithmonë gjurmët e kohës dhe parave që shpenzoni në kazino.
Rishikimi i Kazinosë së Mummy's Gold
2021-03-08

Rishikimi i Kazinosë së Mummy's Gold

Kazinoja e Mummy's Gold është në treg që nga viti 2014. Kjo kazino online ofron një shumëllojshmëri lojërash dhe drejton promovime të ndryshme. Për sa i përket pajtueshmërisë ligjore dhe sigurisë së lojtarit, ai plotëson të gjitha kërkesat ndërkombëtare të një kazinoje. Në dritën e këtij fakti, lojtarët e shohin atë të besueshëm dhe të sigurt. Disa pika kryesore në lidhje me kazinonë e Mummy's; konfidencialiteti është i garantuar, lojërat janë të drejta dhe tërheqjet për të gjithë fituesit janë të garantuara, me kusht që të përmbushen kërkesat e basteve.