Mummys Gold Rishikimi 2024 - Games

Mummys GoldResponsible Gambling
CASINORANK
9.12/10
BonusBonus 500 dollarë
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Mummys Gold is not available in your country. Please try:
Games

Games

Ju mund të gjeni më shumë se 500 lojëra kur bashkoheni në Kazino Gold Mummy's. Përfitoni nga bonusi i mirëseardhjes që do të shtojë 500 dollarë shtesë në balancën tuaj, në mënyrë që të keni më shumë shanse për të eksploruar disa lojëra të reja në kazino.

Mummys Gold

Nëse jeni duke shijuar Mummys Gold, sigurohuni që të vizitoni gjithashtu Jackpot City. Lexoni rishikimin tonë të plotë të Jackpot City këtu.

Bakarat

Bakarat

Bakarat është një lojë me letra kazino që shumë lojtarë të rinj zgjedhin ta luajnë. Arsyeja pas kësaj është sepse ka rregulla të thjeshta dhe kështu është e lehtë për t'u mësuar. Ju keni tre opsione për të vënë bast, në dorën e lojtarit, në dorën e bankierit ose në një barazim. Dora e lojtarit do të paguajë edhe para, dora e bankierit gjithashtu paguan edhe para, përveç minus 5% komision, ndërsa bastet në një barazim do të paguajnë 8:1. Ky bast do të sjellë pagesën më të lartë, por në të njëjtën kohë ky bast ndodh rrallë kështu që rreziku është i lartë.

Kur dëshironi të luani Baccarat online, mund ta filloni lojën duke klikuar mbi çipat në fund të ekranit dhe më pas duke i vendosur ato në zonën e basteve. Tre opsionet e basteve theksohen kur qëndroni me miun mbi tavolinë. Ekziston edhe një dritare e veçantë ku mund të gjeni rezultatet e 10 lojërave të fundit dhe kur të jeni gati për të luajtur, thjesht klikoni në butonin e marrëveshjes. Loja synon të ketë një dorë me një vlerë totale prej 9 ose më afër 9 se tregtari. Asi vlen 1, letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre dhe 10-të, Jacks, Queens dhe Kings vlejnë 0. Nëse merrni një dorë me një vlerë totale që është më e lartë se 10, atëherë vlera 10 hiqet. Le të themi se ju merrni një 7 dhe një 6 që është gjithsej 13, atëherë dora juaj do të ketë një vlerë vetëm 3.

Ruletë

Ruletë

Rrotullimi i rrotës së ruletës është një skenë që është paraqitur në shumë filma të njohur. Ruleta është një lojë shumë e lehtë për t'u mësuar dhe sjell atë atmosferë të kazinosë që i mban lojtarët të argëtuar. Në Mummy's Gold Casino, mund të gjeni një lojë ruletë që ka përsëritur emocionet e jetës reale të ngjashme me kazinotë tokësore.

Ruletë ka shumë versione, por ato janë të gjitha variacione të tre lojërave klasike Roulette Franceze, American Roulette dhe European Roulette.

Për një përvojë përfundimtare, mund të provoni lojën Live Roulette ku një person i jetës reale rrotullon timonin dhe kamera të shumta transmetojnë veprimin në ekranin tuaj.

Një version i ri dhe shumë interesant i lojës është Ruleta e Dyfishtë ku dy topa dërgohen në timon për dy numra potencialisht fitues.

Në përgjithësi, ruleta luhet në të njëjtën mënyrë, pavarësisht se cilin version zgjidhni të luani. American Roulette ka një zero shtesë që rrit skajin e shtëpisë dhe për këtë arsye shumica e lojtarëve zgjedhin versionin evropian ose francez të lojës. Loja është kaq e thjeshtë për t'u mësuar, ju mund të vendosni patate të skuqura në tryezë dhe të prisni që topi të zbresë në numrin që keni parashikuar të fitoni. Por në të njëjtën kohë loja është komplekse, duke ofruar lloje të ndryshme bastesh ku disa baste ndodhin më rregullisht dhe të tjera jo. Nëse dëshironi të luani lojën dhe të përfitoni plotësisht prej saj, atëherë do t'ju duhet të mësoni rregullat dhe të eksploroni disa nga strategjitë e shumta për këtë lojë.

Bast bazë me ruletë

Loja ka dy pjesë, e para është vendi ku vendosni bast dhe e dyta është rrota mbi të cilën kruperi rrotullon topin e bardhë. Nëse jeni plotësisht fillestar dhe dëshironi të vendosni disa baste në lojë, mund të provoni bastin kuqezi. Nëse topi bie në ngjyrën që keni zgjedhur për të fituar një pagesë të barabartë.

Ka dy lloje bastesh brenda dhe jashtë në ruletë.

Baste të jashtme - Këto baste janë ato që pothuajse të gjithë i njohin. Ato ofrojnë paga më të ulëta dhe shanse më të mira për të fituar. Kumarxhinjtë që duan të luajnë të sigurt zgjedhin këto lloj bastesh dhe kanë seanca më të gjata lojrash. Dhe, nëse zgjidhni të luani Ruletë Franceze, mund të përfitoni nga rregulli 'la partage' dhe 'en burg' që do t'ju japë mundësinë të fitoni disa ose edhe të gjitha paratë tuaja kur topi të bjerë në zero.

Arsyeja pse shanset tuaja për të hamendësuar këtë bast janë më të mëdha është se ju jeni duke vënë bast në një kategori më të gjerë numrash. Pra, le të shohim llojet e basteve që mund të bëni:

 • Bast në kolonë – Ky bast përdor 12 numra në një kolonë dhe mbulon 1/3 e timonit dhe pagesa është 2:1.
 • Bast Dozen – Ky bast ju lejon të vini bast 12 numra për çdo rrotullim, dhe pagesa është 2:1.
 • Bast në ngjyrë - Ky bast do të mbulojë të gjithë numrat e kuq ose të gjithë numrat e zinj. Pagesa për këtë bast është 1:1.
 • Bast tek / Çift – Ky bast mbulon ose të gjithë numrat çift ose tek. Pagesa për këtë bast është 1:1. Mbani në mend se ky bast nuk mbulon lojërat 0 dhe 00, kështu që nëse topi bie në njërin prej këtyre numrave, ju do ta humbni bastin tuaj nëse jeni duke luajtur Roulette Amerikane.
 • Bast në Low / High – Këtu ju zgjidhni ose të gjithë numrat e ulët ose të lartë, dhe ky bast mbulon pothuajse gjysmën e numrave në timon. Pagesa për këtë bast është 1:1.

Bastet e brendshme – Këto baste zhvillohen në pjesën e brendshme të tabelës dhe ato ofrojnë pagesa më të larta, por shanset për të hamendësuar këtë bast janë më të ulëta. Zakonisht, kumarxhinjtë që duan të marrin më shumë rreziqe zgjedhin këto baste. Nëse jeni duke luajtur me një buxhet të kufizuar, atëherë ju këshillojmë të qëndroni larg këtyre basteve. Ka 6 baste të brendshme që mund të vendosni në tryezën e ruletit dhe ato janë si më poshtë:

 • Bast i drejtpërdrejtë – Ky është një bast në një numër të vetëm dhe ofron një pagesë të mahnitshme prej 35:1.
 • Bast i ndarë – Ky bast vendoset në dy numra ngjitur dhe pagesa për këtë bast është 17:1.
 • Bast Rrugor – Ky bast vendoset në tre numra me radhë dhe pagesa për këtë bast është 11:1.
 • Bast Corner – Ky bast është shumë i ngjashëm me Street Bet, por këtë herë ju vini bast në një grup prej 4 numrash, dhe pagesa për këtë bast është 8:1.
 • Pesë Bast – Ky bast është një bast në numrat e mëposhtëm 0, 00, 1, 2 dhe 3, dhe pagesa për këtë bast është 6:1.
 • Bast Line – Ky bast përfshin dy rreshta që përmbajnë nga 3 numra secila dhe pagesa është 5:1.

American Roulette është një version klasik i ruletës që ka një xhepa shtesë 00. Kjo do të thotë që rrota është e ndarë në 38 segmente dhe jo në 37. Ky xhep shtesë me të vërtetë rrit skajin e lojës, por në të njëjtën kohë e bën atë më sfidues.

European Roulette është loja më e vjetër dhe më e njohur e kazinosë në botë dhe ju keni mundësinë ta luani në Mummy's Gold Casino. Rrota është e ndarë në segmente që numërohen nga 1 deri në 36, me ngjyrë të zezë dhe të kuqe, dhe një xhep është me numër 0 dhe me ngjyrë jeshile. Në çdo raund rrota rrotullohet dhe topi hidhet mbi të. Vendosni bast dhe shpresoni se do të parashikoni siç duhet.

European Roulette Gold është një variant i lojës që duhet të shikoni. Kjo lojë bazohet në ruletën evropiane dhe përbëhet nga 36 numra dhe një 0 e vetme. Kjo lojë vjen nga Microgaming dhe ofron disa grafika mbresëlënëse dhe efekte zanore.

Slot

Slot

Lojëra elektronike për video në internet janë ndër lojërat më të njohura në çdo kazino. Në Mummy's Gold Casino, mund të gjeni një gamë të gjerë lojërash nga zhvilluesi kryesor i lojërave të kazinove në internet Microgaming. Nëse nuk keni ende një vend të preferuar, mund të eksploroni dhe gjeni atë që ju pëlqen. Arsyet për popullaritetin e tyre të madh janë të shumta. Ato janë një kombinim i përsosur i argëtimit me cilësi të lartë dhe pagesave që ndryshojnë jetën.

3 lojëra elektronike me rrotulla

3 Slots Reel do t'ju kthejnë pas në kohë kur lojërat elektronike ishin të thjeshta dhe pagesat ishin të mëdha. Slotet klasike janë ende shumë të njohura në mesin e kumarxhinjve. Ata kanë një strukturë shumë të veçantë me 1 deri në 5 linja pagese dhe shumica e tyre nuk kanë ndonjë veçori të veçantë, disa prej tyre kanë Wilds si simbole të veçanta. Nëse dëshironi të provoni një nga këto lojëra, duhet të provoni Bar Bar Black Sheep, Jungle 7s, Off the Hook dhe Sonic Boom, vetëm për të përmendur disa.

5 lojëra elektronike të rrotullave

5 Reel Slots janë deri tani llojet më të njohura të lojërave të luajtura në internet. Ata kanë një ndjenjë më moderne me shumë linja pagese dhe veçori emocionuese bonus.

Lojëra elektronike të veçuara

Lojëra elektronike të veçuara

Nëse jeni i ri në lojëra elektronike ose jeni duke kërkuar për diçka ndryshe nga zakonisht për të provuar, atëherë mund të kontrolloni lojërat e paraqitura. Këtu mund të gjeni lojëra që lojtarët e tjerë preferojnë, kështu që ata u renditën në krye të listës. Mund të provoni Tomb Raider, Thunderstruck, Munchkins dhe Reel Strike dhe dijeni se do të argëtoheni për orë të tëra.

Slots Mega Spin

Nëse keni menduar se të luash lojëra elektronike në internet është argëtuese, imagjinoni të keni mundësinë të luani 5 ose 6 lojëra elektronike në të njëjtën kohë. Shumica e lojërave që mund të luani në të njëjtën kohë janë 9, kjo do të thotë se jeni 9 herë më afër arritjes së një kombinimi fitues.

Slots progresive

Lojërat progresive janë një nga më të njohurat lojëra elektronike në internet. Arsyeja pas kësaj është fakti se ata mund të ndryshojnë jetën tuaj në pak sekonda. Ata ofrojnë shuma marramendëse sepse shuma e jackpot-it vazhdon të rritet me çdo bast që vihet. Disa nga lojërat elektronike më të njohura progresive që mund të gjeni në Mummy's Gold janë Major Millions, Mega Moolah, Fruit Fiesta dhe Cash Splash, vetëm për të përmendur disa.

Poker

Poker

Video pokeri është një përzierje e lojërave elektronike në internet dhe pokerit. Duket se dikush mendoi të kombinonte dy ndeshje të shkëlqyera në një dhe rezultati është i mahnitshëm. Në Mummy's Gold mund të gjeni gamën më të madhe të lojërave me baste të ndryshme, kështu që ka diçka për të gjithë.

Ndryshe nga pokeri i tavolinës, video pokeri kërkon që ju të shikoni tabelën e pagesave përpara se të filloni të luani për të parë se cilat duar kanë më shumë vlerë. Nëse keni luajtur më parë poker tavoline, do të jeni të lumtur të dini se të gjitha duart e njëjta përdoren edhe në video poker.

Variacioni më i popullarizuar i Video Pokerit që mund të gjeni në Mummy's Gold është Jacks or Better, por ka edhe variacione të tjera të luajtura nga shumë si All American Video Poker, Deuces dhe Joker, dhe shumë të tjera. Edhe pse video pokeri është një lojë e lehtë për t'u luajtur, ju sugjerojmë të mësoni duart fituese për rezultate më të mira.

Një tjetër variacion popullor i lojës është Deuces Wild ku Deuces veprojnë si një simbol i egër. Dhe nëse jeni në një lojë më sfiduese, mund të provoni 3 Card Poker Multi-Hand Gold që ju ofron mundësinë për të luajtur poker me tre letra. Për më tepër, ju mund të luani në 5 tavolina të ndryshme në të njëjtën kohë. Lojtarët që kërkojnë një opsion më sfidues kënaqen duke luajtur 3 Card Poker Multi-Hand Gold. Ju nuk keni nevojë të ndërroni vazhdimisht dritaret, por në vend të kësaj do t'i keni të gjitha opsionet tuaja të vendosura në të njëjtin vend. Ju jeni në kontroll të plotë të lojës kur luani 3 Card Poker Multi-Hand Gold. Përpara jush keni 5 zona bastesh dhe ju duhet të vendosni anten tuaj në shumën e atyre që dëshironi të vini bast.

Bonus 10 Power Poker

Ky version i video poker ju lejon të luani 10 duar letrash njëkohësisht. Kjo është një lojë e mrekullueshme ku mund të luani më shumë duar në të njëjtën kohë në vend që të kaloni lojën një dorë në një kohë.

Objektivi i lojës me video poker është të fitojë dorën më të mirë me 5 letra dhe qasja më e mirë është përdorimi i tabelës së Strategjisë dhe heqja e letrave që nuk janë përmendur këtu:

Royal Flush, Straight Flush, 4 të një lloji, Full House, ose 3 të një lloji

4 letra për një Royal Flush

Flush ose Drejt

4 letra në një flush të drejtë

2 Çift

Një palë Jacks ose më e lartë

3 letra për një Royal Flush

4 letra në një Flush

Çdo palë

4 letra në një të drejtë me fund të hapur

2 letra të larta (i njëjti kostum)

3 letra në një flush të drejtë

2 letra të larta (kostume të ndryshme)

Kartë fytyre dhe një 10 të të njëjtit kostum

Një kartë e vetme e lartë

Blackjack

Blackjack

Blackjack është një tjetër lojë shumë e njohur tavoline e luajtur në mbarë botën. Loja u luajt për herë të parë në Francën e shekullit të 18-të në shtëpitë e aristokratëve dhe njihej si Njëzet e Një. Rregullat janë pothuajse të njëjta sot, por gjëja e mirë është se loja është e disponueshme për këdo sot.

Ideja e lojës është të marrësh një dorë me vlerë 21 ose sa më afër kësaj. Ju nuk mund të shkoni më lart se 21 dhe në të njëjtën kohë ju duhet të mundni tregtarin.

Kur dëshironi të filloni raundin, duhet të vendosni bast dhe do të merrni 2 letra. Pasi të shihni kartat tuaja dhe një nga letrat e tregtarit, duhet të vendosni se cila do të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Ju keni mundësinë të qëndroni në këmbë nëse jeni të kënaqur me dorën që keni. Ju mund të Dyfishoni dhe të merrni një tjetër kartë dhe të dyfishoni bastin tuaj. Mund të ndaheni nëse keni një palë dhe ta luani lojën me dy duar të ndara.

Meqenëse blackjack është një lojë shumë e njohur, është krejtësisht normale që të ketë shumë variacione të ndryshme të së njëjtës. Nëse jeni fillestar, ju këshillojmë të filloni me versionin klasik dhe pasi të ndiheni më rehat, mund të luani Blackjack Atlantic City, Blackjack Evropian dhe shumë të tjera.

Të gjitha këto variacione kanë një sërë rregullash dhe veçorish të ndryshme që do ta bëjnë lojën më sfiduese për ju, dhe në këtë mënyrë të këndshme për t'u luajtur. Le të marrim për një shembull Blackjack-in Double Exposure. Këtu mund të shihni të dyja kartat e tregtarit, por ka rregulla të tjera më të rrepta për lojën që do ta bëjnë atë më interesante.

Strategjia e Blackjack

Ashtu si në çdo lojë tjetër, sa më shumë të luani, aq më shumë përvojë do të merrni dhe aq më mirë do të bëheni. Ka disa rregulla bazë që duhet të mësoni nëse jeni plotësisht fillestar për të përmirësuar lojën tuaj. Këto strategji përfshijnë disa lëvizje bazë, si kur duhet të goditeni ose kur të qëndroni në këmbë në varësi të vlerës totale të dy letrave tuaja të para.

Atlantic City Blackjack Gold Series

Atlantic City Blackjack Gold Series është një lojë shumë intriguese nga Microgaming që mund ta provoni. Loja është pothuajse e njëjtë me lojën origjinale, por kjo ka një stil të vetin që i jep asaj hijeshi. Nuk ka asnjë kufi kur bëhet fjalë për Dyfishimin, ju mund të ndani çifte deri në 3 herë dhe të qëndroni në të 17-at, janë vetëm disa nga rregullat e shumta që e bëjnë këtë lojë të dallohet në turmë. Loja luhet me 8 kuverta letrash dhe nëse tregtari tregon një 10, ju mund të blini sigurim.

Kur dëshironi të luani lojën, zgjidhni shumën që dëshironi të vendosni bast në raund dhe klikoni mbi Marrëveshje. Ju do të merrni dy letra të kthyera lart, dhe tregtari do të marrë një kartë me fytyrë lart dhe një kartë me fytyrë poshtë. Kur të shihni kartat tuaja, mund të vendosni se cila do të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Loja Blackjack është mjaft e lehtë siç mund ta shihni, por nëse nuk jeni ende të sigurt, mund ta provoni lojën në modalitetin demo pa pasur nevojë të depozitoni fonde. Pasi të ndiheni mjaftueshëm të sigurt, mund të depozitoni fonde në llogarinë tuaj Mummy's Gold dhe të shihni ngjyrat e vërteta të lojës.

Multi-duar Vegas Downtown Blackjack Gold

Multi-duar Vegas Downtown Blackjack Gold

Në Mummy's Gold ju mund të luani Vegas Downtown Blackjack Gold me shumë duar, i cili është një lojë e pastër dhe e thjeshtë. Ju nuk duhet të mendoni për ndonjë baste anësore dhe surpriza, por përkundrazi mund të përqendroheni në thelbin e lojës, dhe kjo është të afroheni me 21.

Loja luhet me 2 kuverta standarde letrash dhe ofron një gamë të gjerë bastesh, duke lejuar lloje të ndryshme lojtarësh të shijojnë lojën.

Ajo që e bën këtë lojë të ndryshme është modaliteti i ekspertëve i cili ju lejon të personalizoni strategjinë tuaj. Ju mund të vendosni se çfarë veprimi dëshironi që loja të kryejë pothuajse të gjitha çiftet e mundshme të mundshme dhe të vendosni "Luajtjen automatike". Në këtë mënyrë ju keni më shumë kontroll mbi lojën në vend që të lini softuerin të vendosë për ju.

Seria Pontoon Blackjack Gold

Seria Pontoon Blackjack Gold

Nëse jeni një fans i madh i Blackjack, atëherë duhet të provoni Pontoon Blackjack Gold Series nga Microgaming. Ju do të përballeni me tregtarin në një lojë me shumë duar me mundësi të mëdha fitimi.

Pontoon ka të njëjtat rregulla si Blackjack me disa dallime të vogla. Një dorë natyrale këtu quhet Pontoon dhe lojtarët duhet të godasin në një dorë më të ulët se 15. Loja luhet me 8 kuverta të rregullta letrash me shumë duar të disponueshme në çdo raund. Ju e filloni lojën duke vendosur një bast në tavolinë duke klikuar mbi çipat që ndodhen në fund të ekranit dhe klikoni në butonin Deal. Ju do të merrni 2 letra me fytyrë lart dhe tregtari merr 2 letra me fytyrë poshtë. Ideja e lojës është që të fitoni një dorë me një vlerë totale prej 21 ose më afër 21 sesa tregtari pa humbur.

Në seritë Pontoon Blackjack Gold ju duhet të godisni një dorë që është më e ulët se 15. Nëse arrini të shënoni 21 me gjithsej 5 letra, ky është i ashtuquajturi mashtrim me 5 letra, dhe do të paguheni 2:1.

Në seritë Pontoon Blackjack Gold nuk do të shihni letrat e tregtarit dhe kjo është prekja sfiduese e kësaj loje. Nëse keni një dorë që është më e lartë se 21, kjo quhet go bust, dhe nëse kjo ndodh me ju, ju e humbni bastin.

Vegas Strip Blackjack Gold

Vegas Strip Blackjack Gold

Vegas Strip Blackjack Gold është një lojë që ofron një atmosferë realiste falë muzikës së mrekullueshme dhe tingujve të ambientit. Ky është një variant shumë i popullarizuar i blackjack-ut që luhet si në kazinotë tokësore dhe lajmi i mirë është se mund ta gjeni edhe në Mummy's Gold. Loja luhet me 4 kuverta letrash standarde dhe pas çdo raundi letrat përzihen. Ideja e lojës është që të merrni një dorë me vlerë 21 ose më afër 21 sesa dora e tregtarit, por pa kaluar mbi 21. Ju lejohet të ndani deri në 3 herë, gjë që do t'ju lërë me 4 duar të veçanta.

Lojëra me para të vërteta

Lojëra me para të vërteta

Në Mummy's Gold mund të gjeni një përzgjedhje të madhe të lojërave të kazinosë për të luajtur. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të krijoni një llogari dhe të shijoni mundësitë e shumta që ka për të ofruar kazinoja. Të gjithë lojtarët e rinj do të marrin një ofertë bujare mirëseardhjeje për të nisur gjërat dhe për të zgjatur lojën e tyre. Ka shumë promovime të disponueshme rregullisht për lojtarët, kështu që nëse nuk keni ende një llogari me kazinonë, ju sugjerojmë të krijoni një dhe të shijoni përfitimet e shumta që kazinoja ofron.

Rishikimi i Kazinosë së Mummy's Gold
2021-03-08

Rishikimi i Kazinosë së Mummy's Gold

Kazinoja e Mummy's Gold është në treg që nga viti 2014. Kjo kazino online ofron një shumëllojshmëri lojërash dhe drejton promovime të ndryshme. Për sa i përket pajtueshmërisë ligjore dhe sigurisë së lojtarit, ai plotëson të gjitha kërkesat ndërkombëtare të një kazinoje. Në dritën e këtij fakti, lojtarët e shohin atë të besueshëm dhe të sigurt. Disa pika kryesore në lidhje me kazinonë e Mummy's; konfidencialiteti është i garantuar, lojërat janë të drejta dhe tërheqjet për të gjithë fituesit janë të garantuara, me kusht që të përmbushen kërkesat e basteve.