Microgaming

February 13, 2021

Microgaming përshëndet Vitin e Ri me tituj të lojërave elektronike Blockbuster

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

2021 po na vjen me shpresa dhe aspirata të përtëritura, veçanërisht pas vitit 2020 të trazuar Microgaming u ofron kumarxhinjve një dritëz shprese me një kazino të re emocionuese lojëra. Ky është një vazhdimësi e traditës së vitit të kaluar pasi kompania vazhdon të operojë në modalitetin 'business as usual'.

Microgaming përshëndet Vitin e Ri me tituj të lojërave elektronike Blockbuster

I pari nga blloqet në 2021 është Shamrock Holmes Megaways i cili u publikua më 5 janar. Kjo video me paqëndrueshmëri të lartë slot përmban gjashtë bobina dhe një pagesë mega maksimale. Është i pari i lëshimit të dyfishtë nga askush tjetër përveç All41 Studios këtë vit.

Në lojën e lojës, lojtarët do të shijojnë një respirim të pyllit magjik kur shfaqet një kombinim i veçantë i simboleve dhe shpërndarjeve. Kur Shamrock Holmes zbret me shpërndarje të trefishtë dhe shfaqen simbolet e pixie, Magic Forest Respins lëshon një garanci minimale për një 117, 649 mënyra masive për të fituar. Ju gjithashtu mund të aktivizoni 10 rrotullime falas me një shumëzues fillestar 2 herë pas uljes me sukses të katër shpërndarjeve.

Pas Shamrock Holmes Megaways, Microgaming lançoi Bounty më 7 janar. Këtu, lojtarët shijojnë një aventurë të lezetshme perëndimore me bobina të mbushura me mugshot. Ju do të bëheni gjuetari i paemër i dhuratave në një mision për të mbledhur gjashtë postera që përputhen nga djemtë e këqij për t'ju ndihmuar të zhbllokoni çmimin e parë. Lojtarët gjithashtu mund të fitojnë shumëzues dhe të kapin pakufizuar rrotullime falas duke zbritur simbolet e bonusit të pritës së trefishtë.

Katalogu i janarit i Microgaming bëhet më i pasur me prezantimin e Foxpot nga Foxium më 12 janar. Kjo lojë njëdimensionale përmban vetëm një linjë të vetme aktive dhe tre rrotulla. Fox Wheel dominon qendrën e ekranit dhe përmban tre rrota bonus - Respin, Multiplier dhe Money Award.

Një udhëtim në Perëndimin e Vjetër dhe të tjera emocionuese Kazino online Lojëra

Më 14 janar, Microgaming shkon në kanionin në Perëndimin e Vjetër me Golden Stallion Ultraways nga Northern Lights Gaming. Kjo lojë slot me paqëndrueshmëri të lartë përmban kuaj të egër që enden nëpër kanionin e Perëndimit të Vjetër. Loja është plot me rrotullime të pakufizuara falas. Por është veçoria e re e quajtur Sekuenca e Artë që me siguri do të emocionojë adhuruesit e lojërave elektronike. Këtu, lojtarët marrin një sekuencë prej 10-20 rrotullimesh, dhe kuajt e egër do të ndalojnë së lëvizuri në rrota dhe do t'i nxjerrin në pah ato. Rrotullat e theksuara do të bëhen simbole Gold Wild ose simbole me pagesë më të lartë në rrotullimin e fundit Golden.

Duke kaluar shpejt në 19 janar, Microgaming lëshoi Hyper Strike nga Gameburger Studios. Është një frenetik shpërthyes 5 x 3 rrotullime dhe 20 linja pagese që vjen me teknikë të lavdishme dhe kolonë zanore gjithëpërfshirëse disko-funk-pop. Loja ka të bëjë me shpërndarjet, të cilat mund të shfaqen kudo në rrotull dhe të japin çmime të holla që mund të shkojnë deri në 2000x të shumës. Është interesante që lojtarët mund të rrëmbejnë 30 rrotullime falas.

Disa ditë më vonë, kompania publikoi Forgotten Island Megaways më 26 janar. Ndryshe nga paraardhësi i saj, Shamrock Holmes Megaways, kjo lojë është më shumë se thjesht Megaways dhe gorilla gjigante. Ky titull slot vjen me veçori të reja, duke përfshirë 'Kong Spin', Rolling Reels dhe rrotulla shtesë. Nëse një lojtar aktivizon 'Kong Spin', shtohet një shumëzues dhe Rolling Reels rrit shumëzuesin me një. Si zakonisht, ka mijëra mënyra për të fituar në Megaways.

Përmbajtje të tjera partnere të publikuara këtë muaj

Së fundi, le të hedhim një vështrim të vogël të disa projekteve partnere që marrin pjesë në platformën e Microgaming në janar. Së pari, Whisker Jones (1X2gaming) i 6 janarit do t'ju çojë në një udhëtim aventuresk në xhungël. Një tjetër është Bondi Break (Lightning Box Games), një ekstravagancë surfimi i nxirë nga dielli i lëshuar më 18 janar. Në janar 2021, lojtarët do të shijojnë 777 Mega Deluxe të krijuar nga Crazy Tooth Studio. Dhe sigurisht, ka Kafshët e Afrikës nga Gold Coin Studios më 28 janar. Argëtohuni!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
ThunderPick
Bonus 2000 dollarë

Të rejat e fundit

Molla e mosmarrëveshjes: Kontrollet e përballueshmërisë në Mbretërinë e Bashkuar nxisin tenxheren në sektorin e lojërave të fatit
2024-05-03

Molla e mosmarrëveshjes: Kontrollet e përballueshmërisë në Mbretërinë e Bashkuar nxisin tenxheren në sektorin e lojërave të fatit

Lajme