Microgaming

December 7, 2020

Microgaming lëshon Deadmau5

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Histori e shkurtër e Microgaming

Microgaming, zhvilluesi i parë i vërtetë në botë kazino online lojë qysh në vitin 1994 dhe gjithashtu zhvilluesi i parë i softuerit për lojërat e kazinosë celulare 16 vjet më parë. Microgaming me kalimin e viteve ka shumë blockbuster dhe lojërat e preferuara të kumarxhinjve të kazinosë në rangun e saj.

Microgaming lëshon Deadmau5

Disa lojëra të lojtarëve të kazinove në internet të zhvilluara më parë nga Microgaming përfshijnë 9 maska zjarri, librin e Oz, Romance e Pavdekshme. Ata gjithashtu kanë filma të nderuar në lojëra - Jurassic World, Game of Thrones dhe Lara Croft - për të çimentuar vendin e tyre si një nga zhvilluesit më të mirë të lojërave të kazinosë në botë.

Nëntor për t'u mbajtur mend në Microgaming

Vetëm në nëntor të këtij viti, Microgaming lëshon Deadmau5, Hails the Emperor, të gjitha këto lojëra janë në gjendje të mahnitin klientët e saj gjithnjë në rritje, të cilët janë në lojërat online në të gjithë botën.

Video Slot Deadmau5

Deadmau5 është rezultat i një bashkëpunimi ekskluziv midis Microgaming, zhvilluesi dhe furnizuesi kryesor i lojërave të kazinosë dhe kalorësi, producenti dhe interpretuesi kanadez i disqeve Superstar, Joel Zimmerman. Deadmau5 është një përzierje e muzikës së kërcimit, lojërave dhe argëtimit vizual. Deadmau5 është i disponueshëm për operatorët në platformën e përmbajtjes Microgaming globalisht për lojëtarët e kazinove në internet që të shijojnë.

Deadmau5 është një slot video kaskadë me 5 rrotulla me 243 mënyra për të fituar. Loja e re vjen me energji të lartë, intensitet të furishëm dhe disa vizualizim muzikor të lezetshëm.

Si funksionon Deadmau5 dhe veçoritë e dallueshme të slotit Deadmau5

Deadmau5 është një vend i paqëndrueshëm me 5 rrotullime. Ulja e kafshëve të egra në bobinat dy, tre dhe katër shkakton Rising Wild Respin. Rising Wilds lëviz një pozicion lart pas çdo rrotullimi dhe mund të ketë efekt shumëzues deri në 10x. Tre shpërndarje do të aktivizojnë funksionin Walking Wild Free Spins. Këtu, një grumbull i përhershëm kafshësh të egra kalon nëpër bobina, duke thithur kafshë të tjera të egra për të rritur shumëzuesit për potencialin masiv të fitimit.

Një tjetër lojë e re e kazinosë në internet e lëshuar nga Microgaming këtë muaj së bashku me Deadmau5 është Hails the perandor. Hails the perandor është një lojë e re slot që tani është e disponueshme në platformën e përmbajtjes Microgaming dhe emri i perandorit romak është Augustus.

Ja çfarĂ« ka thĂ«nĂ« personeli kryesor pas lojĂ«s: “Pasi performova nĂ« kazino, pasi kam njĂ« rezidencĂ« nĂ« Vegas dhe kam luajtur kaq shumĂ« lojĂ«ra kazino, jam i emocionuar qĂ« mĂ« nĂ« fund kam njĂ« lojĂ« timen!"

 • Joel Zimmerman i njohur si deadmau5

"Joel është një nga artistët më emocionues dhe të suksesshëm të muzikës elektronike të të gjitha kohërave, dhe marka e tij deadmau5 është një hit me audiencën në mbarë botën, duke u shtrirë shumë përtej zhanrit të saj. Ne jemi të emocionuar që jemi bashkuar me Eurostar dhe deadmau5 për të krijuar më të fundit të Microgaming lojë e markës, e cila ka performuar shkëlqyeshëm gjatë një periudhe ekskluzive të lëshimit me operatorë të zgjedhur."

 • Andrew Booth Drejtor i LojĂ«rave nĂ« Microgaming

  Publikimet e tjera të nëntorit:

  Përshëndet Perandori

  Lojtarët e kazinosë për Hail the Emperor janë të ngarkuar me përgjegjësinë e prerjes së monedhave për perandorin titullar romak në lojën e re slot. Lojtarët që mund të zotërojnë prerjen e monedhave të Perandorisë, fitojnë lojtarët bobina të plota të egra. Augustus, perandori dhe Garda e tij e lartë pretoriane shfaqen të grumbulluara në një, dy ose tre rrotulla të rastësishme të egra për deri në 25 rrotullime falas në veçorinë Pick Bonus të paqëndrueshmërisë. Augustus tani është drejtpërdrejt pasi u shfaq dje në botën e lojërave në internet për të shijuar lojtarët në internet.

  Shpërblimi Tiki

  NjĂ« lojĂ« tjetĂ«r shkĂ«lqyese e zhvilluar ekskluzivisht nga Microgaming dhe tani Ă«shtĂ« e disponueshme nĂ« platformĂ«n e tyre tĂ« pĂ«rmbajtjes kĂ«tĂ« muaj Ă«shtĂ« Tiki Reward. Tiki Reward Ă«shtĂ« njĂ« lojĂ« vizualisht mahnitĂ«se qĂ« mbĂ«shtetet nĂ« skulpturat pĂ«rrallore, shumĂ«ngjyrĂ«she tĂ« pamjes fizike njerĂ«zore. ËshtĂ« njĂ« lojĂ« slot me 50 linja pagese.

Rrotullat e lojërave të kazinosë Tiki Reward janë të populluara nga Tiki Wilds dhe zëvendësuesi i tij për çdo simbol përveç shpërndarjes dhe mund të veprojë si shumëzues. Për çdo tre Tiki Wilds të së njëjtës ngjyrë jepni xhekpotin përkatës Tiki dhe Jackpotin e artë Tiki që është 1000 herë më shumë se basti total.

Rem Gems Deluxe

Gjashtë vjet pasi ReelGems origjinal doli në platformën Microgaming, Microgaming rishikon versionin klasik me Reel Gems Deluxe (Alchemy Gaming). Tani në dispozicion ekskluzivisht për klientët e Microgaming, fansat besnikë janë në një kënaqësi. Me Oodles HyperspinsTM, rrotullime rrezatuese, simbole gjigante dhe ritrigues të pakufizuar, kjo është si një mbingarkesë e Reel Gems me një përforcues të kthyer në 11.

Mundësia e shkallëzimit të fitimit me simbolet përkatëse të grumbulluara të larta në bobinat një dhe dy, duke filluar nga 40 herë për rrotullim, ndërsa simboli i ritrirës shton pesë, shtatë ose 20 rrotullime falas në Gjurmën Radiant për një mundësi fitimi optimale prej 1000 herë për rrotullim.

Ruletë Multifire

Me Multifire Roulette, Microgaming rrit nxehtësinë në një klasik të vërtetë të kazinosë. Loja, një ndryshim i nxehtë në ruletën klasike evropiane, është zhvillimi i ri novator i lojërave tavoline me shumë platforma të Switch Studios. Një shumëzues i mrekullueshëm Multifire, i cili mund të shpërblejë deri në 500 herë të aksioneve të tyre, do të jetë i disponueshëm për lojtarët që vendosin çdo bast të drejtpërdrejtë. Multifire Roulette godet një ndeshje nën tryezën e basteve, e mbushur me grafika të zjarrta, tinguj shpërthyes dhe veçori të avancuara, për të aktivizuar mundësi të fuqishme fitimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
ThunderPick
Bonus 2000 dollarë

TĂ« rejat e fundit

Molla e mosmarrëveshjes: Kontrollet e përballueshmërisë në Mbretërinë e Bashkuar nxisin tenxheren në sektorin e lojërave të fatit
2024-05-03

Molla e mosmarrëveshjes: Kontrollet e përballueshmërisë në Mbretërinë e Bashkuar nxisin tenxheren në sektorin e lojërave të fatit

Lajme