Miami Club - Responsible Gaming

Age Limit
Miami Club
Miami Club is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Varësia nga kumari është një problem serioz dhe mund të prekë këdo. Kumari supozohet të jetë një aktivitet argëtues që do t'ju ndihmojë të relaksoheni dhe të argëtoheni në kohën tuaj të lirë. Sapo zakonet tuaja të lojërave të fatit fillojnë t'ju shkaktojnë stres, duhet të dini se gjërat po shkojnë në drejtimin e gabuar.

Ne ju sugjerojmë që në momentin që krijoni llogarinë tuaj në Miami Club Casino të vendosni një kufi depozite. Ju keni opsione të ndryshme për të zgjedhur. Ju mund të vendosni një kufi depozite ditor, javor ose mujor dhe pasi ta arrini atë, nuk do të jeni në gjendje të bëni një depozitë të re derisa të skadojë afati kohor. Vendosja e kufijve të depozitave ju lejon të jeni përpara lojës në çdo kohë. Thjesht duhet të dini kufijtë tuaj dhe të respektoni vendimin që keni marrë më parë.

Test i Vetëvlerësimit

Testi i vetëvlerësimit është një grup pyetjesh të cilave duhet t'u përgjigjeni sinqerisht për të parë vetë nëse bixhozi juaj po del jashtë kontrollit. Ne mundemi`Mos theksoni sa e rëndësishme është t'u përgjigjeni këtyre pyetjeve me ndershmëri sepse është për të mirën tuaj. Këtu mund të zbuloni nëse keni nevojë të kërkoni ndihmë profesionale apo thjesht duhet të ngadalësoni pak shpejtësinë. Pra, bëni vetes pyetjet e mëposhtme:

 • A qëndroni në shtëpi për të luajtur kumar në vend që të shkoni në punë?
 • A luani bixhoz sepse nuk ka asnjë eksitim tjetër në jetën tuaj?
 • A ndiheni të dëshpëruar kur humbisni të gjitha paratë tuaja në kumar dhe mundeni`nuk luan më?
 • A luan kumar derisa të humbasësh edhe paratë e fundit që ke në xhep?
 • A gënjeni për të mbuluar zakonet tuaja të lojërave të fatit dhe sasinë e parave që keni humbur?
 • A e kritikojnë të tjerët lojërat tuaja të fatit, veçanërisht të afërmit tuaj?
 • A merrni hua para për të luajtur kumar apo për të mbuluar borxhet tuaja të lojërave të fatit?
 • A ndiheni hezitues për të shpenzuar 'paratë tuaja të lojërave' për diçka tjetër?
 • A mendoni se keni humbur interesin për familjen ose miqtë tuaj për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • Pas një seance lojrash të pasuksesshme, a e ndjeni nevojën për të rifituar paratë?
 • Keni një dëshirë për të luajtur bixhoz pas një debati me familjen ose kolegët tuaj?
 • A ndiheni në depresion për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

Nëse shumica e përgjigjeve janë 'po', atëherë duhet të mendoni të kërkoni ndihmë. Ka shumë organizata si Gamblers Anonymous, që do t'ju ndihmojnë me këshilla dhe udhëzime. Ata do të dëgjojnë problemet tuaja dhe do të ndajnë përvoja që mund t'ju ndihmojnë. Ju lutemi mbani mend, kjo është një varësi si çdo tjetër, dhe do të duhet kohë dhe shumë përpjekje nga ana juaj për t'u rikuperuar.

Nuk ka vetëm një gjë magjike që mund të bëni dhe që do t'ju ndihmojë menjëherë. Çdo person është një individ dhe gjërat që kanë funksionuar për dikë mund të mos funksionojnë për ju, kështu që do t'ju duhet të provoni shumë mënyra të ndryshme për të gjetur atë të duhurin për ju. Mbani në mend se asgjë nuk është e humbur, përderisa keni vullnetin për të luftuar dhe për të gjetur një zgjidhje për problemin tuaj.

Vetëpërjashtimi

Mund ta mbyllni llogarinë tuaj për ca kohë për të parë se si mund të merreni me problemet tuaja të kumarit. Kazinoja ju lejon të vetëpërjashtoheni nga lojërat e fatit për të paktën 6 muaj. Ju duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe ata do t'ju dërgojnë një formular Vetëpërjashtimi që duhet të plotësoni dhe ata do të mbyllin llogarinë tuaj për ju.

Gjatë periudhës së vetëpërjashtimit, mundeni`mos hapni llogarinë tuaj dhe luani lojëra për para të vërteta, dhe mundeni`mos ndryshoni mendje sapo ta bëni. Ju do të duhet të prisni që periudha e vetëpërjashtimit të përfundojë dhe vetëm atëherë mund të kërkoni nga kazino të rihapë llogarinë tuaj. Nëse besoni se ju duhet të zgjasni periudhën tuaj të vetëpërjashtimit, atëherë duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe ata me kënaqësi do ta bëjnë këtë për ju.

Nëse ka ndonjë problem teknik dhe mundeni`t mbyllni llogarinë tuaj menjëherë, për shembull, keni një tërheqje në pritje, pasi të përfundojë, llogaria juaj do të mbyllet.

Lojëra me përgjegjësi

Miami Club Casino dëshiron që ju të argëtoheni gjithmonë kur jeni duke luajtur. Për këtë arsye, ata gjithmonë ju kërkojnë të luani me përgjegjësi dhe sa herë që e gjeni veten në vështirësi, kazinoja do t'ju ndihmojë të merreni me këtë çështje. Mbani në mend se kjo faqe duhet të përdoret vetëm për qëllime argëtimi dhe jo si një mënyrë për të fituar të ardhura. Vetëm për ju, kazino ofron informacionin e mëposhtëm në faqen e tyre të internetit:

Kontroll i realitetit

Funksioni "Kontrolli i realitetit" ju ndihmon të mbani gjurmët e kohës dhe do të dërgojë njoftime me dritare në lidhje me kohëzgjatjen e seancës suaj të lojës. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të mbajtur gjurmët e kohës, sepse të luash lojëra është një aktivitet interesant dhe shumë herë lojtarët humbasin gjurmët e tij. Ky alarm është si një thirrje zgjimi dhe ju mund të vendosni dhe të merrni një vendim të informuar nëse dëshironi apo jo të vazhdoni të luani kumar.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (6)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi high rollerBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (1)
Angleze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (6)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (13)
Bank transferBitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EZ Voucher
EcoPayzMasterCardNeteller
Prepaid Cards
SkrillVisa
Wire Transfer
MonedhatMonedhat (2)
Euro
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (1)
SoftwareSoftware (1)