Kazinotë më të mira online me PurplePay

Gjatë viteve të fundit, opsionet e pagesave në kazino në internet janë zhvendosur në një nivel krejt të ri, duke ofruar një përzgjedhje të gjerë metodash, tarifa të ulëta, transaksione të shpejta dhe një proces mjaft të drejtpërdrejtë pagese online.

Ndër metodat e shumta të pagesës që mund të përdorni për të bërë depozita dhe tërheqje në kazinotë online, PurplePay spikat vërtet me transaksionet e tij të shpejta dhe të besueshme. PurplePay është një platformë e drejtuar nga teknologjia që ju lejon të menaxhoni dhe paguani lehtësisht në çdo kazino online, pa asnjë tarifë të fshehur.

Deri tani, një nga çështjet më të zakonshme që kanë bastorët në internet kur bëhet fjalë për metodat e pagesës është se si të zgjedhin më të mirën, pasi shumëllojshmëria është e gjerë. Pra, në mënyrë që të jemi sa më të dobishëm, le të shkojmë më thellë në metodën e pagesës së kazinosë PurplePay për të parë nëse është opsioni i duhur për ju.

Çfarë është PurplePay?

Çfarë është PurplePay?

Përpara se të ecim përpara, së pari le të shohim se çfarë është PurplePay dhe si funksionon me kazinotë në internet. Shumë lojtarë mendojnë se PurplePay është vetëm një sistem pagese me kupon elektronik, i cili mund të blihet duke përdorur karta të ndryshme krediti, karta debiti, llogari bankare dhe kuleta elektronike. Megjithatë, kjo nuk është plotësisht e vërtetë.

Vetëm pak kohë më parë, Purpledot Media prezantoi një mënyrë të re pagese online, PurplePay. Është një produkt shërbimi financiar dixhital, i cili mund të shkarkohet dhe instalohet në çdo pajisje celulare, ose drejtpërdrejt duke përdorur faqen e PurplePay. Pasi të keni akses të plotë në PurplePay pas regjistrimit, do të merrni një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për të menaxhuar fondet tuaja.

Në përgjithësi, PurplePay është një sistem pagese me portofol elektronik, i cili ju lejon të kontrolloni paratë tuaja sa herë që dëshironi dhe kudo që të jeni. Një nga avantazhet më të mëdha të pagesave të kazinosë PurplePay është se ju do të shihni shumën e saktë që do të depozitoni, pa asnjë tarifë të fshehur.

Çfarë është PurplePay?
Si të bëni depozita në kazinotë PurplePay?

Si të bëni depozita në kazinotë PurplePay?

Kuletat elektronike janë mjaft të njohura për transaksione të drejtpërdrejta, të thjeshta dhe të sigurta, gjë që vlen edhe për PurplePay. Pra, kur të merrni aplikacionin, duhet të filloni të kërkoni për kazino online që pranojnë PurplePay, numri i të cilit po rritet, për shkak të rritjes së interesit për këtë portofol elektronik.

Pasi të bashkoheni në kazinonë përkatëse, mund të hyni në faqen e internetit të PurplePay, ose të merrni aplikacionin, nga ku mund të hapni një llogari në platformën e pagesave.

Më pas, mund të vazhdoni me depozitat PurplePay, që është sërish një proces shumë i thjeshtë.

 • Krijo një llogari në PurplePay
 • Shkoni në llogarinë tuaj të kazinosë
 • Shkoni te seksioni i depozitave
 • Zgjidhni PurplePay si një metodë depozitimi
 • Dërgoni fonde në llogarinë tuaj të kazinosë
Si të bëni depozita në kazinotë PurplePay?
Si të tërhiqni para me PurplePay nga një kazino në internet?

Si të tërhiqni para me PurplePay nga një kazino në internet?

Kur filloni të shijoni lojërat e kazinosë në internet, ndoshta do të filloni të pyesni veten nëse është e mundur të mblidhni fitimet tuaja duke përdorur PurplePay. Epo, përgjigja është po, por duhet të jeni të informuar se jo çdo kazino në internet mbështet PurplePay si një metodë tërheqjeje.

Sidoqoftë, nëse po, mund të tërhiqeni lehtësisht, pasi tashmë keni bërë një depozitë me metodën, kështu që gjithçka është tashmë e lidhur.

 • Shkoni në llogarinë tuaj të kazinosë
 • Hyni në seksionin e tërheqjes/arkëtarit
 • Zgjidhni PurplePay si një metodë tërheqjeje
 • Vendosni detajet e kërkuara në lidhje me transaksionin
 • Prisni që kazino të miratojë kërkesën tuaj për tërheqje

A kërkohet verifikimi për tërheqjen?

Shumica kazinove online do t'ju kërkojë të kaloni një proces verifikimi për të vërtetuar identitetin dhe adresën tuaj, përpara se të jeni në gjendje të mblidhni ndonjë fitim nga llogaria juaj. Për fat të mirë, ky proces ndodh të jetë mjaft i thjeshtë për t'u kaluar, pasi ju duhet vetëm një kopje e skanuar apo edhe një foto e disa prej dokumenteve tuaja personale.

Për të kaluar verifikimin KYC (Njih klientin tënd), ju keni mundësinë të përdorni cilindo nga dokumentet personale të mëposhtme:

 • Karte identiteti
 • Patentë Shoferi
 • Faturën e shërbimeve
 • Pasqyra bankare
 • Pasaporta

Kur të kaloni me sukses verifikimin KYC, nuk do të keni asnjë problem në lidhje me pagesat në kazinonë online ku jeni anëtar.

Si të tërhiqni para me PurplePay nga një kazino në internet?
Kohët dhe tarifat e përpunimit të PurplePay

Kohët dhe tarifat e përpunimit të PurplePay

Një nga faktorët thelbësorë për lojtarët e kazinosë, kur ata zgjedhin një mënyrë për të paguar, është koha e përpunimit dhe tarifat. Me rritjen e numrit të opsioneve të pagesave në kazinotë online, kompanitë financiare duhet të ofrojnë tarifa dhe kohë më të ulëta përpunimi, në mënyrë që të mposhtin konkurrencën.

Dhe kjo është pikërisht ajo që bën PurplePay. Pasi të bashkoheni në ndonjë nga kazinotë PurplePay, do të keni mundësi të shijoni transaksione të shpejta, me tarifa shumë të ulëta. Dhe ndryshe nga shumë kompani të tjera financiare që kanë shumë tarifa, të cilat në shumicën e rasteve janë të fshehura, me PurplePay gjithçka është transparente, kështu që do të shihni shumën e saktë që depozitoni dhe tarifat për të.

Kohët dhe tarifat e përpunimit të PurplePay
Ku pranohet PurplePay?

Ku pranohet PurplePay?

Një pyetje shumë e rëndësishme që zakonisht kanë bastorët është "Cilat kazino online pranojnë PurplePay?". Sidoqoftë, PurplePay është një metodë mjaft e re pagese e disponueshme për bastorët në internet. Është i disponueshëm në mjaft destinacione, si Kanada, Australi, Amerikë, Nigeri, Katar, Afrikën e Jugut, disa pjesë të Evropës, etj.

Industria e lojërave të fatit mezi pret të sigurojë për klientët e saj një mënyrë të përshtatshme dhe të drejtpërdrejtë për të kryer pagesat, kështu që PurplePay vjen si një zgjidhje e shkëlqyer, me transparencën e saj, faqen e thjeshtë dhe aplikacionet celulare.

Ku pranohet PurplePay?
A ka ndonjë bonus kazinoje me PurplePay?

A ka ndonjë bonus kazinoje me PurplePay?

Nuk është për t'u habitur që pothuajse të gjitha faqet e lojërave të fatit në internet nuk ofrojnë ende asnjë ofertë promovuese, në lidhje me depozitat me PurplePay, siç është për opsionet e tjera të pagesave si transfertat bankare, kartat e kreditit, Neteller, Skrill.

Shumica e oferta bonus që shihen në këto faqe interneti të lojërave të fatit lidhen me bërjen e një depozite fillestare dhe më pas marrjen e një përqindjeje të caktuar si bonus. Për fat të mirë, ekziston një mashtrim për ju që të përfitoni ende nga bërja e një depozite me PurplePay dhe të merrni një bonus për këtë.

Shihni, shumica e faqeve të internetit të kazinove në internet ofrojnë oferta bonus mirëseardhjeje, por nuk ka kushte specifike se cila metodë duhet përdorur. Pra, ju mund të bëni depozitën tuaj me PurplePay dhe të merrni fondet tuaja bonus për këtë.

Një mënyrë tjetër që ju të përfitoni nga marrja e ndonjë bonusi me PurplePay, është të kërkoni kazino që ofrojnë oferta të ndryshme bonus depozitash. Këto oferta janë të ngjashme me ofertat fillestare, kështu që ju duhet vetëm të rimbushni llogarinë tuaj dhe ju merrni një përqindje të caktuar si bonus. Këto promovime njihen si Bonuset e Rifreskimit ose Bonuset e Depozitave.

A ka ndonjë bonus kazinoje me PurplePay?
Si të zgjidhni metodën më të mirë të depozitimit?

Si të zgjidhni metodën më të mirë të depozitimit?

Në pamje të parë, zgjedhja e një metode depozitimi mund të duket mjaft e thjeshtë, megjithëse mund të mos jetë, pasi duhet të përdorni atë që i përshtatet kërkesave dhe nevojave tuaja në mënyrë të përsosur. Çdo lojtar kërkon kritere të ndryshme për depozitat, kështu që mund të jetë e dobishme të kontrolloni se cilët faktorë duhet të kërkoni kur zgjidhni një metodë depozitimi.

Para së gjithash, duhet t'i hidhni një sy tarifave, kohërave të përpunimit dhe, natyrisht, sigurisë. Pasi kjo të jetë e vlefshme, duhet të hidhni një sy se cilat monedha mbështet mënyra e pagesës. Dhe sigurisht, çfarë përfitimesh të tjera ka për ju?

Përfitimet e bërjes së depozitave dhe tërheqjeve me PurplePay

PurplePay vjen si një metodë shumë solide pagese që mund ta përdorni në kazinotë online. Por, a është ai i duhuri për ju? Epo, le të shohim përfitimet e tij, për t'ju ndihmuar të vendosni nëse është.

 • Portofoli elektronik PurplePay mbështet shumë monedha
 • Mund ta përdorni për të bërë një blerje, jo vetëm për lojërat e fatit në internet
 • PurplePay mbështet kuponat me parapagesë
 • Ju mund t'i ndiqni fondet tuaja në kohë reale me PurplePay
 • Ju mund të menaxhoni paratë tuaja duke përdorur pajisjen tuaj celulare
Si të zgjidhni metodën më të mirë të depozitimit?
Procesi i hapjes së llogarisë PurplePay?

Procesi i hapjes së llogarisë PurplePay?

Për të filluar përdorimin e pagesave të kazinosë PurplePay, do t'ju duhet të hapni një llogari në platformën e portofolit elektronik, e cila do t'ju japë akses të plotë në opsionet e saj. Pavarësisht nëse synoni ta përdorni atë për dërgimin dhe marrjen e parave, apo thjesht për marrjen e kuponëve PurplePay, ju duhet të jeni një klient i regjistruar.

Për të hapur një llogari në platformë, mjafton të futesh në faqen zyrtare të saj dhe të drejtohesh te formulari i regjistrimit, ku do të duhet të japësh informacionin e mëposhtëm.

 • Emri
 • Adresë
 • Te dhenat e Bankes
 • Numri i celularit
 • Vendndodhja
 • Gjinia e identifikuar ligjërisht
 • Emri i përdoruesit
 • PIN e hyrjes
 • PIN-i i transaksionit
 • Pyetje dhe Përgjigje Sigurie

Pasi të keni plotësuar të gjitha të dhënat e kërkuara për llogarinë tuaj të portofolit elektronik, mund të vazhdoni me shkarkimin dhe instalimin e aplikacionit të PurplePay, i cili do t'ju japë akses të menjëhershëm në platformë nëpërmjet çdo pajisjeje celulare. Pasi të jetë konfiguruar gjithçka, mund të vazhdoni të bëni një depozitë në një kazino sipas zgjedhjes suaj.

Procesi i hapjes së llogarisë PurplePay?
Siguria dhe siguria e PurplePay?

Siguria dhe siguria e PurplePay?

Nuk ka dyshim se siguria dhe siguria janë ndër faktorët më thelbësorë kur bëhet fjalë për pagesat online. Kjo është pikërisht arsyeja pse ekipi i PurplePay ka bërë shumë punë për ta bërë platformën e tij shumë të sigurt për çdo klient, kështu që kur bëni një blerje ose thjesht mbledhni para, nuk duhet të shqetësoheni për vjedhjen e ndonjë prej të dhënave tuaja.

PurplePay përdor teknologji të lartë të kriptimit për të mbrojtur informacionin tuaj personal nga çdo palë e tretë. Në përgjithësi, mund të jeni i sigurt që PurplePay do t'ju mbrojë kundër mashtrimit.

Siguria dhe siguria e PurplePay?
Zbuloni metoda të tjera kryesore të depozitimit

Zbuloni metoda të tjera kryesore të depozitimit

Nëse mendoni se kazinotë PurplePay nuk do të funksionojnë për ju, mos u shqetësoni, ka shumë opsione të tjera pagese që mund t'i përdorni. Pra, le të shqyrtojmë disa nga alternativat më të njohura që mund të përdorni për të kryer transaksione në kazinotë online.

Transferte bankare

Transfertat bankare janë ndër opsionet më të njohura dhe më të përdorura për të paguar në kazinotë online, si dhe për tërheqje. Pavarësisht se transfertat bankare janë jashtëzakonisht të besueshme dhe të sigurta, ato mund të vijnë me tarifa të larta dhe kohë pritjeje shumë të gjata.

Kartat e Kreditit/Debitit

Një tjetër mundësi e shkëlqyeshme për ju për të paguar në kazinonë tuaj online, është duke përdorur një kartë krediti/debiti, e cila është shumë e sigurt dhe e sigurt, por këtu mund t'ju duhet të shkruani detajet e kartës tuaj çdo herë. Gjithashtu, tarifat shtesë për kryerjen e transaksioneve mund të jenë mjaft të larta, si dhe kohët e përpunimit.

Kuletat kripto

Pagesat kripto hynë në botën e lojërave të fatit në internet vetëm pak kohë më parë, por tashmë kanë arritur të bëhen një nga mënyrat kryesore të pagesave. Pagesat në kriptomonedhë nuk kërkon asnjë verifikim, ju lejon të jeni anonim dhe vini me tarifa shumë të ulëta. E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, pagesat e kriptove vazhdojnë menjëherë, pa marrë parasysh nëse po flasim për depozita apo tërheqje.

Kuponë me parapagesë

Një tjetër mundësi pagese që mund të përdoret për kazinotë online janë kuponët me parapagesë. Siç mund të sugjeroni, kuponët me parapagesë mund të përdoren vetëm për depozita, por kur bëhet fjalë për tërheqje, do t'ju duhet të përdorni metoda të tjera. Mund t'ju habisë që mund të merrni edhe një kupon PurplePay që mund të përdoret për të rimbushur llogarinë tuaj të kazinosë. Sigurisht, kuponët me parapagesë PurplePay janë disi të vjetruara, kështu që ato përdoren më pak. Sidoqoftë, kuponët PurplePay mund të jenë të dobishëm në shumë situata të ndryshme.

Zbuloni metoda të tjera kryesore të depozitimit
Verdikti përfundimtar për kazinotë PurplePay

Verdikti përfundimtar për kazinotë PurplePay

PurplePay është ende një opsion shumë i ri ku mund të paguani kazinove online. Është një produkt shërbimi financiar dixhital, i zhvilluar nga kompania e njohur Purpledot Media. Portofoli inovativ elektronik i PurplePay do t'ju lejojë të bëni pagesa të shpejta dhe të besueshme jo vetëm në kazinotë online, por edhe të bëni çdo blerje të thjeshtë online, duke ju dhënë lirinë për të përdorur vetëm një platformë për të gjitha nevojat tuaja.

Përdorimi i PurplePay nuk do të vijë me ndonjë tarifë të fshehur, kohë të gjata pritjeje ose ndonjë gjë që ju bën të ndiheni të pakëndshëm duke e përdorur atë. Sigurisht, përpara se të filloni ta përdorni, do të duhet të kontrolloni nëse është i disponueshëm në vendndodhjen tuaj, si dhe nëse kazinoja juaj e mbështet atë mënyrë pagese.

Verdikti përfundimtar për kazinotë PurplePay

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është PurplePay?

PurplePay është një nga produktet më të reja të shërbimit financiar dixhital, i zhvilluar nga Purpledot Media. Sistemi i portofolit elektronik ju lejon të menaxhoni me lehtësi fondet tuaja, pa pasur nevojë të shqetësoheni për taksat e fshehura, informacionin bankar ose çdo gjë tjetër që kërkohet për mënyra të tjera pagese.

A mund të përdor PurplePay për depozitat e kazinosë?

Po, me rritjen e interesit për PurplePay, gjithnjë e më shumë kazino online e prezantuan atë si një mënyrë pagese të disponueshme. Pritet që në të ardhmen e afërt të shihni PurplePay pothuajse në çdo kazino online.

A është falas përdorimi i PurplePay?

Po, krijimi i një llogarie në PurplePay është plotësisht falas. Megjithatë, sapo të filloni ta përdorni, do t'ju duhet të paguani tarifa për transaksionet, gjë që është e rëndësishme të dini paraprakisht.

Ku pranohet PurplePay?

PurplePay është ende një kompani e re, e cila nuk është e disponueshme në shumë vende. Megjithatë, interesi në rritje për të ka bërë që kazinotë online që ofrojnë këtë mënyrë pagese të rriten me ritme shumë të shpejta. Pavarësisht se PurplePay po operon në vetëm disa vende në të gjithë botën, si Nigeria, Franca, Afrika e Jugut, Katari, Kanadaja, Amerika, Zelanda e Re dhe disa të tjera, thjesht duhet të jeni të durueshëm, pasi po përhapet mjaft shpejt. .

Çfarë detajesh mbledh PurplePay nga përdoruesit?

Kur të filloni të përdorni shërbimet e kazinove Purple, do t'ju kërkohet të vendosni detajet thelbësore që ju lejojnë të bëni transaksione. Së pari, do t'ju kërkohet të jepni emrin, adresën, të dhënat e bankës, vendndodhjen dhe gjininë tuaj. Pasi të futni llogarinë tuaj, do t'ju duhet të krijoni një emër përdoruesi, PIN të hyrjes, PIN të transaksionit dhe gjithashtu disa pyetje sigurie.

A ka ndonjë ofertë bonusi për depozitat e kazinosë PurplePay?

Fatkeqësisht, PurplePay sapo po hyn në botën e kazinove në internet, kështu që nëse i bashkoheni ndonjërës prej tyre, me siguri nuk do të shihni asnjë ofertë bonus në lidhje me atë mënyrë specifike pagese. Megjithatë, ju ende mund të përfitoni nga fakti që ka disa oferta bonus depozitash, të cilat nuk kanë kërkesa për një mënyrë specifike pagese.