Kazinotë më të mira online me PayPal

Kur shumë njerëz në mbarë botën marrin parasysh transferimet e parave në internet, ata mendojnë për PayPal. Gjigandi i transfertave të parave ka mbi 20 vjet në treg, pasi ka hapur dyqanin për herë të parë në vitin 1998. Ai filloi veprimtarinë e tij në SHBA dhe është përhapur në çdo kontinent të botës.

Besueshmëria e PayPal ka qenë një bekim për kazinotë në internet. Me lojërat në internet duke bërë hapa gjigantë në dekadën e fundit, PayPal ka lejuar lojtarët të shijojnë transaksione pa probleme. Kjo faqe fokusohet në kazinotë në internet që pranojnë PayPal si një mjet tërheqjeje ose depozitimi. Këto janë kazino të krijuara që çdo lojtar mund t'i besojë.

Kazinotë më të mira online me PayPal
Çfarë është PayPal?

Çfarë është PayPal?

PayPal është një sistem financiar elektronik që thjeshton pagesat ndërmjet palëve të shumta në internet. Sistemi i pagesave është i lehtë për t'u vendosur. Ai ka mjete të nivelit të lartë të mashtrimit dhe mbrojtjes së shitësve, duke u dhënë përdoruesve besimin se llogaritë e tyre janë të sigurta dhe të sigurta.

Më shumë se 30 milionë tregtarë aktualisht po përdorin PayPal për të shpejtuar pagesat e tyre në internet në të gjithë globin, duke përfshirë kazinotë online. Pavarësisht nëse një kompani apo një individ po shet përmes faqes së tyre të internetit ose një tregu, PayPal lehtëson transaksionet në internet. Dhe, në lidhje me kryerjen e pagesave për mbajtësit ose tregtarët e tjerë të llogarisë PayPal, PayPal i bën pagesat në internet jashtëzakonisht të lehta.

Çfarë është PayPal?
Si funksionon PayPal

Si funksionon PayPal

Rritja e opsioneve të ndryshme të pagesave po zgjidh shumë çështje të ndryshme të transaksioneve në internet. Njerëzit tani mund të pranojnë pagesa elektronike të llojeve të ndryshme dhe të paguajnë për produktet dhe shërbimet pa frikën e vjedhjes në internet. Kazinotë në internet dhe lojtarët e lojërave elektronike nuk mbeten prapa në eksitimin e sistemeve të lulëzuara të pagesave, pasi kumarxhinjtë kanë gjithashtu mundësi më të mira depozitimi dhe tërheqjeje. PayPal është një nga të tillët zgjidhje pagese të besuara nga miliona përdorues në mbarë botën.

PayPal u ofron individëve dhe organizatave zgjidhje të thjeshta, novator pagese me transaksione të menjëhershme dhe të sigurta.

Llogari individuale

Një individ mund të krijojë një llogari në platformë për të transferuar para, për të bërë pagesa dhe për të blerë online. Regjistrimi për një llogari kërkon një adresë emaili dhe shtimin e një karte debiti, karte krediti ose llogari bankare për të përfunduar konfigurimin. PayPal verifikon të gjitha informacionet e dhëna gjatë regjistrimit për të siguruar që personi që regjistron është pronar i ligjshëm përpara se të përdorë llogarinë.

Mbajtësit e llogarisë mund të përdorin aplikacionin celular PayPal ose faqen e internetit për të transferuar para te njerëzit e tjerë duke përdorur adresat e tyre të emailit. Konsumatorët mund të kryejnë blerjet e tyre në internet duke zgjedhur opsionin PayPal nëse disponohet me shitësin me pakicë. Transaksionet me PayPal zgjasin vetëm disa minuta për t'u finalizuar.

Llogaria e biznesit

Bizneset gjithashtu mund të mbajnë llogari PayPal për të përpunuar pagesat e tyre ditore. Llogaria e biznesit në Paypal përfshin portalet e pagesave për zgjidhjet e menaxhimit të biznesit, transaksionet në internet dhe personalisht, dhe opsionet e financimit dhe kreditimit. Pronarët e bizneseve gjithashtu kanë nevojë për një llogari emaili për të krijuar një llogari.

Si funksionon PayPal
Historia e PayPal

Historia e PayPal

Në dhjetor 1998, PayPal u lançua si "kufiri" nga Peter Thiel dhe Max Levchin pas takimit të tyre të mëparshëm në Universitetin Stanford, ku Thiel mbajti një fjalim mbi Mundësitë e Tregut Global. Një zhvillim i bazuar në idenë e tyre të paramenduar për kuletat dixhitale.

Në janar 2000, Confinity ofroi shërbimet e tij të pagesave në eBay, duke i dhënë Confinity një rritje të dukshme në bazën e tij të përdoruesve. Më vonë u bashkua me një firmë bankare në internet të njohur si X.com dhe u emërua zyrtarisht PayPal në 2001. PayPal u bë aq popullor sa eBay e bleu atë si shërbimin e tij zyrtar të transfertave në 2002. Dhe në 2015, PayPal u dallua si një kompani e pavarur.

Sot, PayPal ka mbi 390 milionë përdorues aktivë në më shumë se 200 tregje në mbarë globin dhe operon në mbi 100 monedha të ndryshme. Selia e saj është e vendosur në San Jose, Kaliforni, Shtetet e Bashkuara. Bashkëthemeluesit e tjerë janë Ken Howery, Luke Nosek dhe Yu Pan. Disa nga filialet e saj përfshijnë Venmo, Tradera, Zettle, Xoom Corporation, Braintree, Honey dhe Jetlore Inc.

3 kazinotë më të mira që pranojnë PayPal:

Historia e PayPal
Si të tërhiqni fitimet e kazinosë në internet me PayPal

Si të tërhiqni fitimet e kazinosë në internet me PayPal

Një nga sfidat më të mëdha me të cilat përballen shumica e kumarxhinjve në kazinotë online është se si të tërheqin fitimet e tyre. Shumica e sistemeve virtuale të tërheqjes zakonisht premtojnë t'u ofrojnë lojtarëve fitime në para të vërteta, por përfundojnë duke i bërë ata t'i shpenzojnë ato duke blerë gjëra në internet. Megjithatë, lindja e PayPal më në fund e zgjidh këtë problem!

PayPal u ofron kumarxhinjve tërheqje fleksibël të fitimeve të tyre në kazinotë online. Kumarxhinjtë mund të tërheqin lehtësisht para nga llogaria e tyre e kazinosë në llogarinë e tyre PayPal. Pastaj arkëtoni atë përmes llogarive bankare të lidhura ose kartave të kreditit në para reale. Prandaj, lojtarët mund të tregojnë aftësitë e tyre të lojërave të fatit në shumicën e kazinove online, duke ditur se PayPal pranon tërheqje dhe fitime të parave reale.

Për lojtarët që duan të tërheqin para nga fitimet e tyre në kazino në internet duke përdorur PayPal, fillimisht duhet të identifikoheni në llogarinë e kazinosë ku ndodh e gjithë magjia. Më pas shkoni te seksioni i arkëtarit të faqes në internet dhe zgjidhni PayPal nga opsionet e tërheqjes. Pas kësaj, ata duhet të fusin shumën që duan të arkëtojnë dhe adresën e emailit të PayPal në fund të marrjes. Fondet do të shfaqen menjëherë në llogarinë e preferuar të PayPal dhe përdoruesit mund t'i kthejnë ato në para reale në çdo kohë së shpejti.

Shënim: Kur përdorni PayPal për të marrë fonde, emri dhe mbiemri i përdoruesit në llogarinë e kazinosë duhet të korrespondojnë me emrat në llogarinë PayPal.

Si të tërhiqni fitimet e kazinosë në internet me PayPal
Kazinotë në internet që pranojnë PayPal

Kazinotë në internet që pranojnë PayPal

Disa lojtarë dëshirojnë të luajnë me para të vërteta dhe të arkëtojnë fitimet e tyre në kazino online. Ata duhet të kontrollojnë kazinotë e mëposhtme në internet që pranojnë PayPal si opsion tërheqjeje: 888 Casino, Kassu, Pelaa, Casoola, PlayToro, 10bet, AHTI Games, Spela Casino, VBET, Slots Heaven, Mansion, Betsson dhe Vegas Hero.

Kazinotë në internet që pranojnë PayPal
Të mirat dhe të këqijat e PayPal

Të mirat dhe të këqijat e PayPal

Lojtarët e kazinosë që zgjedhin PayPal duhet të jenë të vetëdijshëm për atë që do të përfitojnë dhe të metat e përdorimit të shërbimit. Shikoni të mirat dhe të këqijat e mëposhtme të sistemit të pagesave PayPal.

Pro

 • Punon ndërkombëtarisht dhe pranohet gjerësisht.
 • Është e lehtë për t'u vendosur dhe përdorur. Ai siguron një mënyrë të thjeshtë për të financuar llogaritë e kazinosë në internet.
 • Llogaritë e financimit të kazinosë janë falas.
 • Ai kombinon blerjet në internet dhe aktivitetin "peer-to-peer".
 • Ai i ndihmon tregtarët të pranojnë para për mallra dhe shërbime.
 • PayPal kodon kartën e kreditit dhe detajet bankare të përdoruesve, duke i mbajtur të sigurta informacionet e tyre.
 • Tërheqje të shpejta.
 • Transaksionet PayPal ofrojnë mbrojtje nga mashtrimi dhe një nivel shtesë sigurie. Nëse një transaksion përfundon të jetë mashtrues, PayPal mund t'i kthejë paratë.

Kundër

PayPal nuk është i ligjshëm kudo. Sidoqoftë, gama e vendeve ku PayPal është në dispozicion është mjaft e gjerë.

Të mirat dhe të këqijat e PayPal
A është PayPal i sigurt për t'u përdorur?

A është PayPal i sigurt për t'u përdorur?

PayPal është përgjithësisht i sigurt për lojtarët e fatit dhe ka protokolle sigurie si verifikimi me dy faktorë, gjë që e bën atë shumë më të sigurt. Përdorimi i PayPal për të financuar një llogari të kazinosë në internet është i sigurt sepse PayPal ruan informacione të ndjeshme financiare të dërguesit, si numrat e llogarisë bankare dhe detajet e kartës së kreditit.

Mbrojtja e blerjes së PayPal është një shërbim PayPal që mbulon çdo pagues të faqes në internet nëse lind një problem. PayPal organizon gjithashtu një rimbursim të plotë nëse fondet e depozituara nuk mbërrijnë në llogarinë e lojtarit të kazinosë brenda kohës së caktuar. Ajo ofron programe të tjera që mbrojnë individët dhe kompanitë që shesin produkte dhe shërbime në faqen e saj të internetit.

PayPal siguron që përdoruesit e tij të mos mashtrohen duke mbrojtur të dhënat e tyre përpara se artistët mashtrues ose hakerët e të dhënave të sulmojnë. Ai përdor serverë të dhënash që skanojnë vazhdimisht shfletuesit e përdoruesve për të konfirmuar se ata po përdorin teknologjinë e përditësuar të enkriptimit të të dhënave. Gjithashtu, siguron që të dhënat e kumarxhinjve të ruhen në një server që nuk është i lidhur me internetin.

PayPal e merr sistemin e tij të mbrojtjes së të dhënave dixhitale aq seriozisht sa ofron kompensim financiar për ekspertët e sigurisë kompjuterike të cilët zbulojnë ndonjë të metë, shkelje dhe dobësi në të.

A është PayPal i sigurt për t'u përdorur?
Këshilla për sigurimin e llogarive PayPal

Këshilla për sigurimin e llogarive PayPal

Lojtarët e kazinosë duhet të kenë kujdes për sa vijon për të mbrojtur llogaritë e tyre në PayPal.

 • Aktivizo vërtetimin me dy faktorë: Si parazgjedhje, vërtetimi me dy faktorë është i çaktivizuar, duke mundësuar që llogaria e një përdoruesi të mbrohet.
 • Lidhni kartat e kreditit: Ndërsa kartat e debitit dhe llogaritë bankare janë të shkëlqyera për të shtuar para në PayPal, lidhja e një karte krediti ofron një nivel shtesë sigurie. Ai mund të kundërshtojë tarifat mashtruese dhe të parandalojë hakerat që të përdorin veçorinë e tërheqjes automatike të PayPal.
 • PërditësoPajisjadhe****Software: Lojtarët duhet të sigurojnë që pajisja e tyre, qoftë celular apo PC dhe softueri përkatës të jenë të përditësuar.
 • Mos u lidh në Wi-Fi publik: Nuk është e sigurt të përdorni Wi-Fi publik. Sidomos me shërbimet e parave dhe informacionet delikate të shpërndara në internet. Shmangni atë, edhe kur jeni në një pajisje dhe softuer të dedikuar.
Këshilla për sigurimin e llogarive PayPal
PayPal kundër. Bankat tradicionale

PayPal kundër. Bankat tradicionale

Kumarxhinjtë që kërkojnë të plotësojnë depozita të lehta në internet ndoshta do të konsiderojnë përdorimin e PayPal-it mbi një llogari bankare konvencionale. Për ata që kërkojnë në përgjithësi mënyrën më të mirë për të depozituar fonde në kazinotë online, zgjedhja midis një llogarie bankare tradicionale dhe Paypal mund të bëhet një sfidë në varësi të preferencës.

Vendimi midis këtyre dy sistemeve financiare është për individët. Megjithatë, disa gjëra duhet të merren parasysh kur zgjidhni midis PayPal dhe një banke tradicionale - qëllimi, lehtësia e përdorimit dhe siguria.

Ndërsa një zgjidhje pagese mund t'i përshtatet më shumë qëllimeve se të tjerat, aksesi dhe siguria mund t'u japin të tjerëve një avantazh. Si i tillë, nëse një pronar biznesi ose një lojtar kazinoje zgjedh të përdorë PayPal ose një llogari bankare, këto tre konsiderata do t'i ndihmojnë ata të marrin vendimin e duhur.

Megjithatë, duke marrë parasysh fleksibilitetin e PayPal, lehtësinë e përdorimit pa i zbuluar informacionet e kumarxhinjve palëve të treta dhe një gamë të gjerë mbështetjeje, lojtarët që zgjedhin të kryejnë pagesat e tyre në kazino në internet me të nuk po bëjnë gabim.

PayPal kundër. Bankat tradicionale
Opsionet e mbështetjes së klientit të PayPal

Opsionet e mbështetjes së klientit të PayPal

Kur përdoruesit e PayPal kanë probleme, sistemi i pagesave ofron mënyra të ndryshme për të ndihmuar në zgjidhjen e problemeve të tyre. Cilado qoftë sfida, PayPal i ka mbuluar të gjithë.

Këto janë mënyrat më të mira për të kontaktuar mbështetjen e klientit të Paypals dhe për të zgjidhur problemet menjëherë.

Qendra e ndihmes

Qendra e Ndihmës PayPal fokusohet në çështjet e zakonshme dhe ka burime për të ndihmuar përdoruesit të zgjidhin problemet e tyre menjëherë. Disa tema në faqen e qendrës së ndihmës përfshijnë:

Fjalëkalimi dhe qasja në llogari: Nëse ndodhin tarifa të panjohura ose përdoruesit kanë probleme me fjalëkalimin, këto burime do t'i ndihmojnë mbajtësit e llogarive të zhbllokojnë llogaritë e tyre.

Pagesat: Ky seksion trajton gjendjet e llogarisë, rimbursimet dhe fondet e mbajtura dhe të refuzuara. Të gjitha materialet këtu janë të përshtatura për pagesat.

Profili i llogarisë dhe konfigurimi: Kur ka probleme me një adresë emaili, numër telefoni, kartë krediti ose debiti ose llogari bankare, burimet në këtë seksion mbulojnë të gjitha.

Mosmarrëveshjetdhellogari****kufizimet: Kur një konsumator ka një mosmarrëveshje pagese, kufizime ose rimbursim, burimet e mjaftueshme në këtë faqe do të ofrojnë ndihmë të menjëhershme.

Pyete Komunitetin

Komuniteti PayPal zakonisht ka më shumë se një mijë anëtarë në internet në të njëjtën kohë. Këta njerëz përfshijnë zyrtarë të PayPal dhe përdorues me përvojë në platformë. Bërja e pyetjeve në komunitet mund t'i ndihmojë individët të marrin zgjidhjet e duhura për problemet e tyre.

Qendra e Rezolucionit

Ky seksion i ndihmon përdoruesit të lidhen me ekipin e mbështetjes së klientit përmes emailit. Përdoruesit mund të përdorin emailin për të përshkruar përvojën e tyre në platformë dhe të presin që një nga anëtarët e ekipit të përgjigjet.

Thirrni

PayPal ofron gjithashtu mundësinë për të thirrur agjentët e saj përfaqësues të klientëve të disponueshëm 24/7 për të ofruar zgjidhje për çdo problem që mund të kenë mbajtësit e llogarisë.

Rekomandohet që përdoruesit të kontrollojnë burimet e disponueshme në qendrën e ndihmës. Më pas, provoni mënyra të tjera për të kontaktuar ekipin e mbështetjes së klientit në PayPal.

Opsionet e mbështetjes së klientit të PayPal
Kostoja e PayPal për transfertat e parave

Kostoja e PayPal për transfertat e parave

PayPal nuk ngarkon asnjë tarifë për blerjet, por ka tarifa të tjera që varen nga lloji i shërbimit. Ai lejon transferime falas ndërkombëtare nga një llogari PayPal në tjetrën. PayPal është një forcë konkurruese për transfertat ndërkombëtare në SHBA dhe monedha të tjera.

Megjithatë, kur një vend merr një monedhë të huaj, PayPal ka një tarifë të ngjashme me atë të një banke tradicionale. PayPal pretendon se ngarkon një tarifë përpunimi prej 2,90% + 30 cent, e cila është e barabartë me 3,20 dollarë për çdo transaksion prej 100 dollarësh.

Për tregtarët që shesin mallra dhe shërbime në internet, PayPal ngarkon një tarifë standarde midis 2,70% dhe 3,20% + 30 cent tarifë fikse për një transfertë prej 100 dollarësh. Transferimi i parave nga një llogari PayPal në llogarinë tuaj bankare është falas. Por një transferim me kartë krediti tërheq një tarifë përpunimi prej 2,90% + 30 cent.

Kostoja e PayPal për transfertat e parave
Si i vlerësojmë sistemet bankare

Si i vlerësojmë sistemet bankare

Kumari në internet përfshin para të vërteta, kështu që të gjitha aspektet e lojës duhet të merren parasysh. Qëllimi i CasinoRank nuk është vetëm të rishikojë kazinotë më të mira atje, por të sigurojë që lojtarët të kenë gjithashtu qasje në metodat më të mira të pagesës.

Të gjitha opsionet bankare në këtë platformë janë verifikuar tërësisht bazuar në CasinoRank dhe përvojën e lojtarëve. Çdo rishikim bazohet në standardet e mëposhtme:

Kriptimi i vlefshëm SSL

Kur bëhet fjalë për bankat në internet, mbrojtja e të dhënave është parësore. Të gjitha sistemet bankare të pranuara nga kazinotë online duhet të kenë një certifikatë të vlefshme të kriptimit SSL në faqet e tyre të internetit.

Me kriptim, shkëmbimi i të dhënave në PayPal dhe bankat e tjera të kazinosë nuk do të rrezikohet të vidhet nga hakerat. Uebsajtet e koduara bankare mbajnë "HTTPS" ose një shenjë jeshile me dry që përshkruan se të dhënat e përdoruesve janë të mbrojtura.

Aksesueshmëria

Kryerja e pagesave në internet duhet të jetë lehtësisht e aksesueshme për lojtarët e kazinosë. Pra, në CasinoRank ne vlerësojmë të gjitha sistemet bankare për t'u siguruar që ato janë të disponueshme për t'u përdorur sa herë që lojtarët kanë nevojë për to.

Mbështetje

Sistemet bankare që shërbejnë për kazinotë online duhet të kenë shërbim të shpejtë të mbështetjes ndaj klientit. Njerëzit shkojnë në internet çdo 24 orë për të bërë pagesa. Si e tillë, është mirë që bankat në internet të kenë mbështetje cilësore gjatë gjithë kohës.

Gjithashtu, ata duhet të kenë opsione të ndryshme kontakti, ashtu si PayPal, i cili pret mijëra burime jetike dhe rrugë për lojtarët që të kontaktojnë drejtpërdrejt sistemin e mbështetjes.

Popullariteti

Sistemet e pagesave që nuk janë të njohura rrallë zgjasin në industrinë bankare dhe lojtarët mund të humbasin fondet e tyre në institucione të tilla. Prandaj, ekipi ynë siguron se sjell sisteme bankare të standardeve të industrisë që janë të njohura dhe të besueshme me programet e kazinosë në internet.

Mbrojtje dhe siguri

Siguria dhe siguria e përdoruesve janë thelbësore kur zgjedhin një sistem bankar për kazinotë online. Përdoruesit duan të jenë të sigurt se janë të sigurt me të dhënat e tyre gjatë bankës në internet. Ata duan një sistem pagese ku mund të mbështeten me kartat e tyre të lidhura ose fonde në portofolin e tyre.

Të gjitha këto i kemi marrë parasysh kur sjellim në tryezë metodat bankare. Me PayPal, kumarxhinjtë në internet nuk kanë asgjë për t'u frikësuar. Të gjitha metodat bankare të listuara në CasinoRank janë të qëndrueshme, të besueshme dhe do t'u shërbejnë përdoruesve për dekadat e ardhshme.

Si i vlerësojmë sistemet bankare
Siguria në lojërat e fatit

Siguria në lojërat e fatit

Nëse ju ose dikush që njihni ka nevojë për ndihmë për shkak të problemeve të lojërave të fatit, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë:

Siguria në lojërat e fatit

Lajmi i fundit

Kumari në Bitcoin do të rritet pas njoftimit të fundit të PayPal
2021-05-20

Kumari në Bitcoin do të rritet pas njoftimit të fundit të PayPal

Migrimi i pagesave dixhitale vazhdon të rritet. Këtë herë, është PayPal ai që ka parë dritën dhe ka vendosur të lançojë portofolin e tij të kriptomonedhave që synon tregtarët dhe klientët amerikanë. Sipas një njoftimi për shtyp në tetor 2020, PayPal zgjodhi të marrë këtë rrugë pasi vuri në dukje interesin në rritje për monedhat dixhitale nga konsumatorët dhe bankat qendrore të tij.

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

A mund të më ndihmojë PayPal me rimbursimet?

PayPal do t'ju ndihmojë sa më shumë që të jetë e mundur nëse dëshironi të kundërshtoni një rimbursim, megjithëse vendimi përfundimtar i takon kompanisë së kartës së kreditit.

Çfarë nivelesh sigurie ofron PayPal?

PayPal është i çertifikuar nga Visa® dhe Mastercard® dhe përputhet me standardet më të larta të sigurisë: PCI PTS S-RED 3.0, UKCC, EMV Niveli 1 dhe 2. Një nga opsionet më të sigurta të pagesës në botë.

Cilat metoda të verifikimit të mbajtësit të kartës pranohen?

PayPal mbështet Chip & PIN, pa kontakt, çip dhe nënshkrim, dhe rrëshqitje dhe nënshkrim.

A mund ta përdor lexuesin tim të kartave jashtë vendit?

Mund ta përdorni lexuesin e kartave jashtë vendit, por do të jeni në gjendje të tarifoni vetëm monedhën tuaj vendase dhe PayPal mund të kufizojë përdorimin e funksionalitetit të aplikacionit dhe lexuesit të kartave në vende të caktuara.

A ka një tarifë aktivizimi ose çaktivizimi?

Jo. Nuk ka asnjë proces anulimi. Nëse nuk dëshironi të përdorni më produktin, thjesht mund ta fshini aplikacionin dhe pajisja, nëse blihet, është e juaja për ta mbajtur.

A kam nevojë për një lidhje interneti për të përdorur PayPal?

Po. Për të përpunuar transaksionet, duhet të jeni të lidhur me internetin nëpërmjet Wi-Fi ose të dhënave celulare.

A mund të bllokojë PayPal lojërat e fatit?

Kjo ndodh në bazë të kazinosë. Por ju, si përdorues, nuk do të bllokoheni për përdorimin e PayPal.

Cila kazino pranon PayPal?

Funksionalisht të gjitha kazinotë pranojnë PayPal. Megjithatë, kjo është ende e kushtëzuar në bazë të kazinosë.

A është PayPal i sigurt për t'u përdorur për kazinotë në internet?

PayPal është një opsion tepër i sigurt në kazinotë online. Visa ka të gjitha llojet e masave të sigurisë kur përdorni kartën tuaj për pagesa online në kazino.

Cilat janë disa monedha që pranon Paypal?

PayPal pranon të gjitha monedhat, megjithatë kini parasysh se cila është monedha juaj e origjinës. Kjo do të përcaktojë gjithashtu se cilat opsione të monedhës janë në dispozicion për ju.