Kazinotë më të mira online me iWallet

Me miliarda dollarë të ardhura vjetore dhe mijëra lojtarë besnikë të kazinosë, kumari në internet në Azi është një forcë për t'u llogaritur. Kjo është arsyeja pse, në vitin 2009, u krijua iWallet - një shërbim pagese me parapagesë dhe tërheqje, i krijuar për të përmbushur nevojat specifike të lojtarëve aziatikë.

E themeluar në vitin 2009, iWallet është bërë shpejt një nga metodat e zgjedhura të pagesës së kazinove në internet për tregun aziatik. I vendosur në Hong Kong me zyra në Evropë dhe Filipine gjithashtu, iWallet ofron shërbime bankare të besueshme, të përshtatshme dhe të sigurta në kazino në vende të tilla si Kina, Japonia dhe Malajzia, dhe ka shtrirë shërbimet e saj edhe në Evropë dhe në Mbretërinë e Bashkuar.

Duke përpunuar mijëra transaksione të lojërave të fatit në internet çdo muaj me transparencë 100%, iWallet ofron një alternativë ndaj metodave tradicionale të pagesës së kazinosë si kartat e kreditit dhe debitit. Me një ndërfaqe të thjeshtë dhe miqësore për përdoruesit, iWallet lejon lojtarët e kazinosë të depozitojnë para në një portofol elektronik dhe të përdorin fondet për të paguar për transaksionet e lojërave të fatit në internet. Shërbimi ofron gjithashtu mundësinë e një karte me parapagesë fizike për lehtësi të shtuar, dhe gjithashtu mbështet tërheqjet e kazinove në internet.

Falë sigurisë dhe anonimitetit të rreptë dhe fokusit të tij në menaxhimin e përgjegjshëm financiar, iWallet po bëhet një opsion pagese gjithnjë e më popullor në mbarë botën, me gjithnjë e më shumë kazino që pranojnë pagesa nga iWallet çdo ditë. Pra, nëse keni kërkuar një mënyrë të re për të bankuar në kazinonë tuaj online, iWallet mund të jetë zgjidhja ideale e pagesës.

Krijimi i depozitave në iWallet

Krijimi i depozitave në iWallet

Si një nga metodat më të mira të pagesës së kazinosë në Azi dhe Evropë, gjetja e faqeve të lojërave të fatit në internet që pranojnë iWallet duhet të jetë një detyrë e thjeshtë. Pasi të jeni regjistruar në një nga faqet e shumta të kazinosë iWallet në dispozicion, do të shihni që depozitimi i parave në llogarinë tuaj të kazinosë në internet është një proces i shpejtë dhe i lehtë.

Si të bëni depozita në kazino në internet në iWallet

 1. Hyni në kazinonë tuaj në internet dhe vizitoni arkëtarin e kazinosë.
 2. Zgjidhni 'iWallet' si metodën e zgjedhur të depozitimit nga lista e disponueshme.
 3. Vendosni detajet përkatëse dhe shumën që dëshironi të depozitoni.
 4. Falë depozitave të menjëhershme të iWallet, fondet tuaja duhet të jenë të disponueshme në vetëm pak minuta.

Më pas do të jeni në gjendje të shijoni lojërat tuaja më të mira të kazinosë dhe me tarifa zero për iWallet për të paguar!

Depozitimi i parave në iWallet-in tuaj

Për të depozituar fonde në llogarinë tuaj të kazinosë në internet, do t'ju duhet fillimisht të transferoni para në iWallet-in tuaj. Me 12 monedha ndërkombëtare të mbështetura, ju do të jeni në gjendje ta bëni këtë në disa mënyra:

 1. Depozita përmes transfertave bankare ndërkombëtare: Dërgoni një transfertë bankare nga llogaria juaj bankare në iWallet përmes cilësdo prej monedhave të mbështetura, duke përfshirë USD, EUR, GBP, JPY, SGD, HKD, CNY, IDR, PHP, MYR, THB dhe VND.
 2. Depozita përmes kartave të kreditit ose debitit: Mbushni iWallet-in tuaj me USD, EUR ose GBP duke përdorur kartën tuaj të kreditit ose të debitit dhe fondet tuaja do të pasqyrohen menjëherë. Ju lutemi vini re se ky opsion është i disponueshëm vetëm për ata që kanë përmirësuar llogarinë e tyre iWallet në statusin ekzekutiv.
 3. Depozita përmes bankave lokale: Nëse jeni mbajtës llogarie në një bankë lokale në Kinë ose Japoni, ekzistojnë gjithashtu një sërë opsionesh të transfertave bankare.

Siç mund ta shihni, kur bëhet fjalë për depozitimin e parave në llogarinë tuaj iWallet dhe llogarinë tuaj të kazinosë, mund të prisni me padurim transferime të menjëhershme dhe një përvojë miqësore për përdoruesit nga fillimi në fund.

Krijimi i depozitave në iWallet
Si të tërhiqni para në kazinotë në internet iWallet

Si të tërhiqni para në kazinotë në internet iWallet

Arkëtimi i fondeve nga llogaria juaj e kazinosë në internet është po aq e lehtë sa të paguani para në të, pasi iWallet mbështet si depozitat ashtu edhe tërheqjet.

Si të bëni tërheqje të kazinosë iWallet

 1. Hyni në kazinonë tuaj në internet dhe vizitoni arkëtarin e kazinosë.
 2. Zgjidhni 'iWallet' si metodën e zgjedhur të depozitimit nga lista e disponueshme.
 3. Futni shumën që dëshironi të tërhiqni.
 4. Fondet tuaja duhet të jenë të disponueshme në llogarinë tuaj iWallet brenda 2 deri në 3 ditë pune dhe nuk do t'ju tarifohet asnjë tarifë transaksioni.

Tërheqja e parave nga iWallet-i juaj

Pasi pagesa juaj e kazinosë të jetë pasqyruar me sukses në llogarinë tuaj iWallet, ka një sërë opsionesh tërheqjeje në dispozicion për ju:

 1. Tërhiqni para përmes transfertave bankare ndërkombëtare: Bëni një transferim nga llogaria juaj iWallet direkt në llogarinë tuaj bankare. Tarifat e vetme janë një tarifë e vetme prej 0,5% të shumës që zgjidhni të tërhiqni, ose 35 dollarë, cilado qoftë më e lartë.
 2. Tërhiqni para përmes kartës suaj të parapaguar iWallet: Nëse keni një kartë fizike me parapagesë iWallet, thjesht transferoni paratë nga iWallet-i juaj në kartë dhe bëni një tërheqje përmes cilitdo prej ATM-ve të mbështetur nga iWallet në mbarë botën.
 3. Tërhiqni para përmes bankave lokale: Nëse jeni mbajtës llogarie në një bankë lokale në Kinë ose Japoni, ekzistojnë gjithashtu një sërë opsionesh të transfertave bankare.

Me kaq shumë opsione tërheqjeje të disponueshme, përdoruesit e iWallet mund të shijojnë transferime pa stres dhe komoditet premium. Vetëm një përfitim tjetër i shërbimit iWallet.

Si të tërhiqni para në kazinotë në internet iWallet
Tarifat e iWallet dhe Kohët e Përpunimit

Tarifat e iWallet dhe Kohët e Përpunimit

Kur bëhet fjalë për tarifat e pagesave të kazinosë, iWallet kryeson rrugën për sa i përket përballueshmërisë. Ndërsa faqja juaj e lojërave të fatit në internet mund të ngarkojë një shumë të caktuar për përdorimin e objekteve të tyre bankare, tarifat e vetme që do të bëni nga iWallet do të jenë si rezultat i përdorimit të llogarisë tuaj aktuale të iWallet – depozitat dhe tërheqjet në dhe nga llogaria juaj e kazinosë do të jenë pa pagese.

Aktualisht, përdoruesit e iWallet mund të presin të paguajnë sa vijon për sa i përket tarifave të përpunimit:

 • Transfertat bankare ndërkombëtare (depozita) – Falas.
 • Transfertat bankare ndërkombëtare (tërheqjet) – 0.50% e shumës së kërkuar të tërheqjes, ose 35 dollarë, cilado që të jetë më e larta.
 • Rimbushja e kartës me parapagesë nëpërmjet iWallet – 1,75% e shumës së rimbushjes, ose 5 dollarë, cilado që të jetë më e larta.
 • Tarifa mujore e mirëmbajtjes së llogarisë – Falas
 • Tarifa e mirëmbajtjes së llogarisë joaktive – 20 dollarë (takohet 180 ditë pas transaksionit të fundit).

Kohët e përpunimit të iWallet

 • Depozita në llogarinë tuaj të kazinosë në internet: Transferime të menjëhershme.
 • Depozita në llogarinë tuaj iWallet: Transferta të menjëhershme kur bëni depozita me karta krediti ose debiti duke përdorur UЅD, ЕUR или GВР.
 • Tërheqjet nga llogaria juaj e kazinosë në internet: 2 deri në 3 ditë pune.
 • Tërheqjet nga llogaria juaj iWallet: 3 deri në 4 ditë pune për transfertat bankare ndërkombëtare jashtë Aѕіа. Nëse një tërheqje kërkon më shumë se kjo për t'u reflektuar, ju lutemi kontaktoni mbështetjen e iWallet.

Kufijtë e mënyrës së pagesës iWallet

Kur përdorni iWallet-in tuaj për të bërë depozita dhe tërheqje, sigurohuni që të keni parasysh limitet përkatëse ditore:

 • Shuma minimale e depozitës: 10 dollarë
 • Tërheqja maksimale (llogari e rregullt): 1000 dollarë
 • Tërheqja maksimale (përdoruesi ekzekutiv): $5,000 deri në $10,000
 • Shuma maksimale e transfertës së jashtme: 50,000 dollarë/transaksion
Tarifat e iWallet dhe Kohët e Përpunimit
Vendet që pranojnë pagesa nga iWallet

Vendet që pranojnë pagesa nga iWallet

Meqenëse iWallet është projektuar si një zgjidhje pagese për tregun aziatik, ai pranohet në një numër vendesh aziatike, duke përfshirë:

 • Kinë
 • Indonezia
 • Japonia
 • Malajzia
 • Filipinet
 • Singapor
 • Tajlandë
 • Vietnami

iWallet është gjithashtu i disponueshëm si një mënyrë pagese në Britaninë e Madhe dhe në Evropë. Megjithatë, aktualisht nuk mbështet transaksionet në Hong Kong ose Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Monedhat e mbështetura

Klientët e iWallet janë në gjendje të bëjnë transferta në llogaritë e tyre në cilëndo nga 12 monedhat e pranuara fiat, duke përfshirë UЅD, ЕUR, GВР, ЈРY, ЅGD, СNY, НКD, ІDR, РНР, МYR, ТНВ, dhe VND.

Për më tepër, transaksionet e kriptomonedhave mbështeten gjithashtu në BTC, BCH, XRP, ETH, LTC, ZEC dhe DASH.

Për lehtësi, këmbimi i valutës së huaj mund të bëhet edhe nëpërmjet faqes iWallet.

Vendet që pranojnë pagesa nga iWallet
Bonuset e kazinosë iWallet

Bonuset e kazinosë iWallet

Pasi të keni shfletuar nëpër kazinotë në internet që pranojnë iWallet dhe hapni një llogari, është koha për të kërkuar bonusin tuaj të kazinosë! Lajmi i mirë është se, si një mbajtës i llogarisë iWallet, do të keni një sërë faqesh të ndryshme të lojërave të fatit në internet dhe Bonuset e kazinosë iWallet për të zgjedhur.

Bonuset në kazinotë në internet iWallet

Në mënyrë tipike, kazinotë iWallet do të ofrojnë bonuse të tilla si:

 • Asnjë bonus depozite: Regjistrohuni dhe kërkoni para ose rrotullime falas, pa pasur nevojë të depozitoni fonde.
 • Bonuset e depozitave: Regjistrohuni, bëni një depozitë në llogarinë tuaj të kazinosë në internet dhe kazino do të përputhet me të njëjtën shumë deri në një përqindje të caktuar.

Shumica e kazinove do t'i kenë termat dhe kushtet e tyre të shfaqura në mënyrë të dukshme, kështu që është më mirë t'i kontrolloni këto, pasi shumë kazino në internet do të kenë disa kërkesa për baste dhe lojëra të bashkangjitura me ofertat e tyre të bonusit. Sigurohuni që së pari t'i kuptoni këto, më pas kërkoni bonusin tuaj të kazinosë dhe do të jeni gati të shijoni lojërat tuaja të preferuara të kazinosë!

Bonuset e kazinosë iWallet
Si të zgjidhni zgjidhjen e duhur të pagesës

Si të zgjidhni zgjidhjen e duhur të pagesës

Ka kaq shumë mënyra për të depozituar para në kazinotë online dhe kaq shumë metoda të njohura të depozitimit të kazinove për të zgjedhur – si e gjeni opsionin e pagesës që është i duhuri për ju? Hidhini një sy avantazheve dhe disavantazheve të kryerjes së transaksioneve tuaja të lojërave të fatit me iWallet dhe shikoni se si bëhet kjo.

Pro

 • Është kaq e lehtë për t'u përdorur! Thjesht hapni një llogari iWallet, depozitoni para në të dhe më pas përdorni në çdo kazino në internet që pranon pagesa me metodën e depozitimit të iWallet.
 • Është i shpejtë. Depozitat nga iWallet në llogarinë tuaj të kazinosë në internet do të përpunohen menjëherë, kështu që ju do të jeni në gjendje të luani lojërat tuaja të preferuara të kazinosë brenda një kohe të shkurtër.
 • Është e përballueshme. Me tarifa zero për depozitat dhe tarifa të vogla transaksionesh për tërheqje, tarifat e iWallet janë konkurruese me metodat e tjera kryesore të depozitimit në industri.
 • Është miqësor me buxhetin. Si një opsion pagese me parapagesë, iWallet ju ndihmon të qëndroni brenda buxhetit gjatë gjithë kohës. Asnjë linjë kredie do të thotë që nuk do të shpenzoni kurrë më shumë sesa mund të përballoni.
 • Është e sigurt. Falë sigurisë së tij të rreptë, të dhënat tuaja personale dhe detajet personale bankare do të mbrohen gjithmonë, duke i bërë kazinotë iWallet të sigurta në çdo kohë.
 • Është globale. Depozoni para në kartën tuaj të parapaguar dhe përdorni atë për të tërhequr para nga më shumë se një milion ATM në mbarë botën.

Kundër

 • Ndërsa shërbimet iWallеt janë të disponueshme në një numër vendesh aziatike, si dhe në Britaninë e Madhe dhe Evropë, aktualisht nuk disponohet në Hong Kong ose në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
 • Disa sajte të lojërave të fatit në internet mund të mos lejojnë që iWallet të përdoret për të kërkuar bonuse kazinoje, ose mund të shtojnë kërkesa shtesë për baste. Kontrolloni termat dhe kushtet për t'u siguruar.
Si të zgjidhni zgjidhjen e duhur të pagesës
Si të hapni një llogari në iWallet

Si të hapni një llogari në iWallet

Tani e dini se si të bëni depozita dhe tërheqje të kazinosë në internet me iWallet në faqen tuaj të lojërave të fatit në internet, por si hapët një llogari në iWallet në radhë të parë? Le t'i hedhim një sy:

 1. Vizitoni faqen e internetit iWallet në iwl.hk.
 2. Zgjidhni midis hapjes së një llogarie "Individuale" ose "Korporate".
 3. Futni adresën tuaj të emailit dhe klikoni "Next".
 4. Shkruani informacionin e kërkuar në formularin e aplikimit. Kjo duhet të zgjasë vetëm disa minuta.
 5. Më pas do t'ju dërgohet një email verifikimi. Klikoni URL-në në email kur të mbërrijë dhe llogaria juaj do të verifikohet.
 6. Më pas do të jeni në gjendje të financoni llogarinë tuaj të iWallet dhe kartën tuaj të parapaguar. Shuma minimale e zakonshme e depozitës është 10 dollarë.

Si përdorues i rregullt i iWallet, kufiri juaj i pagesës do të vendoset në 1000 dollarë. Nëse preferoni të përmirësoni llogarinë tuaj dhe të shijoni gamën e plotë të shërbimeve të iWallet, mund të dërgoni dokumentacionin e kërkuar KYC (Njih klientin tënd) që nevojitet për qëllime verifikimi. Kjo do të përfshijë informacione të tilla si vërtetimi i identitetit dhe dëshmia e adresës.

Pasi të jenë kryer kontrollet e verifikimit, zakonisht brenda 1 deri në 2 ditë, do të përmirësoheni në anëtarësimin ekzekutiv dhe do të keni akses në paketën e plotë të shërbimeve të iWallet.

Si të hapni një llogari në iWallet
Çfarë i bën të sigurta kazinotë iWallet?

Çfarë i bën të sigurta kazinotë iWallet?

Si një nga ofruesit kryesorë në botë të pagesave të kazinove, iWallet e merr seriozisht sigurinë në internet. Një kombinim i teknologjisë së enkriptimit SSL të nivelit industrial dhe mureve të zjarrit më të avancuar ndihmon në ruajtjen e detajeve bankare dhe informacionit personal të klientëve të iWallet, dhe mbrojtjen e tyre kundër vjedhjes së të dhënave dhe aksesit të paautorizuar.

Të gjithë serverët iWallet plotësojnë standardet e larta të sigurisë të vendosura për ruajtjen e të dhënave personale dhe kompania respekton të gjitha rregullat dhe rregulloret e vendosura nga vendet në të cilat është licencuar. Versionet e sigurta të HTTP dhe HTTPS mbrojnë ndërveprimet në internet midis përdoruesve të iWallet dhe iWallet, dhe oficeri i brendshëm i kompanisë kundër pastrimit të parave dhe oficeri i pajtueshmërisë sigurojnë që asnjë aktivitet mashtrues të mos zhvillohet në platformën iWallet në çdo kohë. Pra, kur bëni bankë me iWallet, mund të jeni gjithmonë të sigurt se është një bast i sigurt.

Çfarë i bën të sigurta kazinotë iWallet?
Metoda të tjera të depozitimit në kazino në internet

Metoda të tjera të depozitimit në kazino në internet

Nëse ju pëlqen ideja e një zgjidhje pagese me parapagesë, por nuk jeni në gjendje të përdorni iWallet, ka ende një numër opsionesh të ngjashme pagese në dispozicion për ju:

Paysafecard

Një nga metodat e zgjedhura të depozitimit për industrinë e lojërave të fatit në internet, Paysafecard, është një opsion bankar i sigurt dhe i besueshëm që lejon lojtarët e kazinosë të financojnë llogaritë e tyre duke përdorur një kupon me parapagesë.

Të blera lehtësisht në dyqane, pika karburanti ose në internet, kuponët e Paysafecard kanë një numër PIN 16-shifror që lejon depozitimin e parave në llogarinë tuaj të lojërave të fatit shpejt dhe me lehtësi. E disponueshme në mbi 40 vende në mbarë botën, Paysafecard është një nga zgjidhjet kryesore të pagesave me parapagesë në botë për kazinotë online.

Kartat e parapaguara

Nëse jeni përdorues i Visa, Mastercard ose American Express, do të jeni të lumtur të dini se secila prej këtyre zgjidhjeve të pagesave ofron një kartë me parapagesë, si dhe kartat e tyre tradicionale të kreditit dhe debitit. Blini një kartë një herë ose një kartë të rimbushshme dhe paguani për blerjet tuaja të lojërave të fatit në internet shpejt dhe lehtë.

Neosurf

Ngjashëm me Paysafecard, Neosurf gjithashtu lejon lojtarët e kazinosë të paguajnë për depozitat e tyre të lojërave të fatit në internet me një kartë të parapaguar. Shitur në vende të ndryshme si dyqane komoditeti dhe stacione karburanti, kuponët Neosurf janë të sigurta, të besueshme, të lehta për t'u përdorur dhe të pranuara në tregjet globale të kazinove në internet, duke përfshirë SHBA, MB, Kanada, Australi dhe më shumë.

Metoda të tjera të depozitimit në kazino në internet