Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet

Metodat e depozitimit

2023-02-07

Katrin Becker

Të gjithë e dimë se sa shpejt kriptomonedha ka pushtuar botën. A mund të mos jetë e besueshme një monedhë që u bë kaq e njohur në një kohë kaq të shkurtër? Ka shumë arsye pse kriptovalutat u bënë kaq të famshme, dhe ne do t'i diskutojmë ato në këtë udhëzues. 

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet

Tani lind një pyetje për lojtarët e fatit: cila monedhë është më e mirë për t'u përdorur në kazinotë në internet? Kripto apo monedha të rregullta? Nëse po kërkoni përgjigje, jeni në vendin e duhur. Në këtë udhëzues, ne do të përcaktojmë se cilën monedhë duhet të përdorni në një kazino online. Pra, nëse doni të zbuloni se cila monedhë është më e mirë për ju, atëherë vazhdoni të lexoni deri në fund. Pra, le të hyjmë menjëherë në të.

Kazinotë në internet janë jashtëzakonisht të njohura në këtë epokë, dhe kjo është e gjitha falë komoditetit dhe aksesit përfundimtar që ato ofrojnë. Nuk do t'ju duhet të bëni asgjë luani lojërat tuaja të preferuara përveç disa klikimeve në celularin ose laptopin tuaj. Ju tashmë do të dini për monedhat e zakonshme, kështu që le të diskutojmë kriptovalutat në pak më shumë detaje.

Çfarë është kriptomonedha?

Kriptomonedha është një metodë alternative pagese e zhvilluar duke përdorur metoda të kriptimit. Duke përdorur teknologjinë e kriptimit, kriptovalutat mund të veprojnë si një mjet këmbimi dhe si një sistem kontabiliteti virtual. 

Ju duhet një portofol kriptovalutash për të përdorur kriptovalutat. Këto kuleta mund të jenë softuer që shkarkohet në kompjuterin tuaj, pajisjen celulare ose cloud. Çelësat tuaj të enkriptimit, të cilët verifikojnë identitetin tuaj dhe lidhen me bitcoin-in tuaj, mbahen në portofol.

Shqetësimet e sigurisë

Të dyja monedhat e rregullta dhe kripto janë të sigurta për t'u përdorur, por kjo nuk është pika që po diskutojmë për shqetësimet e sigurisë. Bëhet fjalë më shumë për anonimitetin. Ju jeni këtu sepse ju luani në kazinotë online, dhe shumica e lojtarëve të kazinosë në internet duan që identiteti i tyre të jetë anonim. Nuk do të jetë nëse jeni duke përdorur një monedhë të rregullt. 

Ndërkohë, nëse përdorni kriptomonedhë, mund të qëndroni 100% anonim. Kjo është arsyeja kryesore që është më e mira për lojërat e fatit në internet. Nëse akoma nuk e kuptoni, le ta themi kështu. Kur bëni transaksione në një kazino online nëpërmjet kartës së debitit ose kreditit, informacioni juaj mund të gjurmohet, por nëse përdorni kriptomonedhën për të bërë depozita ose tërheqje, atëherë asnjë e dhënë e juaja nuk do të ndahet me kazinonë online.

Për më tepër, për shkak të anonimitetit të kriptomonedhave, nuk ka asnjë mundësi që informacioni juaj personal të postohet në internet, ku përgjuesit mund të kenë akses në të dhënat tuaja financiare dhe personale. Kjo siguron një shtresë shtesë të mbrojtjes. Bitcoin është kriptomonedha më e sigurt në përdorim sot, pasi nuk është cenuar kurrë. 

I decentralizuar

Tani, meqenëse kriptovalutat janë jashtëzakonisht të njohura, natyrisht, ato janë gjithashtu të decentralizuara. Çdo kriptovalutë është e decentralizuar, që do të thotë se në transaksionet tuaja, asnjë organ tjetër qeverisës nuk është i përfshirë. Transaksionet tuaja do të kryhen nga një person te tjetri pa asnjë ndërhyrje nga një palë e tretë.

Ndërkohë, paratë nuk mund të tërhiqen menjëherë në llogarinë tuaj bankare për shkak të periudhave të mbajtjes, rregullave dhe procedurave të zbatuara nga institucionet bankare. Bankat përfshihen kur dërgojnë dhe marrin para të gatshme përmes transfertave bankare, kartave të debitit, kartave të kreditit ose çeqeve, që do të thotë se në fund të ditës, ato kanë fuqi mbi paratë tuaja.

Pra, mund të konkludojmë se kriptomonedha është më e sigurt se tjetra pagesat tradicionale në kazinotë online.

Dallimi në shpejtësinë e transaksionit

Le të flasim për ndryshimin në shpejtësinë e transaksionit tani. Epo, meqenëse asnjë palë e tretë nuk përfshihet kur bëni transaksione përmes kriptomonedhave, ato janë më të shpejta. Fakti që kriptovalutat janë të decentralizuara mjafton për të besuar se transaksionet janë më të shpejta se monedhat e tjera.

Por transaksionet zhvillohen edhe në një blockchain, gjë që rrit edhe më shumë shpejtësinë e transaksioneve. Çdo bllok mund të ruajë afërsisht 500 transaksione dhe duhen rreth 10 minuta për t'u përpunuar. Transaksionet e Fiat-it vonohen nga ndikimi i autoriteteve rregullatore si bankat ndërsa përdorin teknika konvencionale për t'i ekzekutuar ato. 

Lojëra të ndershme

Një dallim i rëndësishëm kur bastet në kriptovaluta është se këto kazino ofrojnë lojërat më të drejta të kazinosë. Meqenëse kazinotë e kriptove përdorin algoritme me skaje minimale të shtëpisë, lojtarët e kanë më të lehtë të fitojnë. Lojërat e tyre janë gjithashtu të papërshkueshme nga manipulimi ose ndryshimi. Lojtarët kanë mundësinë të kontrollojnë saktësinë e secilit bast. Rezultati i çdo loje në një kazino mund të vërtetohet dhe verifikohet.

Në fakt, kriptovalutat ofrojnë siguri më të madhe se llogaritë bankare, kartat e kreditit dhe kartat e debitit. Është pothuajse e vështirë të hakosh një kazino bitcoin, edhe për hakerat me përvojë. Për më tepër, lojëra kazino të luajtura duke përdorur kriptovaluta duhet të jenë edhe më të sigurt tani që integriteti i tyre është vërtetuar. Të gjitha lojërat elektronike përdorin të njëjtin algoritëm, i cili gjeneron kombinime fituese në mënyrë të rastësishme. Zhvilluesit e mëdhenj të softuerit përdorin një agjenci auditimi për të verifikuar nëse lojërat e tyre funksionojnë siç duhet.

Të gjitha programet përfshijnë teknologjinë RNG (gjenerues të numrave të rastësishëm), duke e bërë të pamundur përfshirjen njerëzore. Rezultati i çdo loje përcaktohet mekanikisht dhe në mënyrë të rastësishme, duke i siguruar kazinosë online dhe lojtarit një mundësi të barabartë për të fituar.

Rritja e bonuseve dhe besueshmëria e përmirësuar

Tani le të flasim se si kriptomonedha mund të përmirësojë besueshmërinë dhe të ofrojë më shumë shpërblime sesa monedhat e tjera. Transaksionet e kriptomonedhave janë më pak të kushtueshme për t'u përfunduar pasi ato janë nga fundi në fund. Dërgimi dhe marrja e kriptomonedhës bëhet pa përfshirjen e ndonjë ndërmjetësi.

Kjo është arsyeja pse kazinotë online që pranojnë kriptomonedha u ofrojnë klientëve të tyre stimuj dhe promovime të konsiderueshme. Lojtarët dhe operatorët përfitojnë nga situata.

Me menaxhimin dhe zbatimin e duhur, sektorët e lojërave dhe basteve sportive janë në gjendje të ofrojnë një përvojë më të mirë klientit. Avantazhi më domethënës është se, meqenëse kompanitë e lojërave në internet janë të afta të trajtojnë gjithçka, ato nuk kanë më nevojë të punojnë me organizata të jashtme.

Rreziqet e përdorimit të monedhave kripto?

Asgjë nuk mund të jetë perfekte, apo jo? Duhet të ketë disa defekte në çdo gjë, kështu që kriptovalutat gjithashtu kanë disa. Meqenëse ato janë ende një koncept relativisht i ri, kriptovalutat kanë një treg shumë të paqëndrueshëm. Kriptomonedhat zakonisht janë të pasiguruara dhe sfiduese për t'u konvertuar në një lloj parash reale pasi ato nuk rregullohen nga bankat ose ndonjë palë tjetër e tretë, si p.sh. dollarët amerikanë. 

Kriptomonedhat gjithashtu mund të hakohen si çdo aset tjetër teknologjik jo-material, pasi ato janë ndërtuar mbi teknologji. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, për shkak se i mbani investimet tuaja në kriptomonedhë në një portofol dixhital, i gjithë investimi juaj në kriptomonedhë do të zhduket nëse e humbni atë portofol.

Cilin duhet të përdorni?

Epo, varet se cilën preferoni. Nëse preferoni të qëndroni anonim dhe e dini se mund të kujdeseni për portofolin tuaj dixhital, atëherë duhet të zgjidhni kriptomonedhën. Në fund të fundit, kriptomonedha është më e sigurt, më e shpejtë, e besueshme dhe më e përshtatshme. Duke pasur parasysh gjithçka, mund të konkludojmë se kriptomonedha është më e mirë, por kjo varet nga preferenca juaj. Ju mund të zgjidhni çdo monedhë për sa kohë që jeni të kënaqur me të.

Kjo eshte. Udhëzuesi përfundon këtu. Shpresojmë që keni marrë përgjigjet që keni kërkuar dhe tani mund të jeni në gjendje të merrni një vendim se cilën monedhë të zgjidhni.

konkluzioni

Kazinotë në internet po bëhen më të njohura çdo ditë. Ka shumë kazino online ku është shumë e lehtë për përdoruesit të luajnë lojërat e tyre të preferuara nga zona e tyre e rehatisë kurdo që dëshirojnë. Por ka pasur gjithmonë një shqetësim në lidhje me mënyrën e pagesës. 

Kriptomonedhat dhe monedhat e zakonshme janë të dyja të përdorshme në një kazino online, por varet nga preferenca juaj se cilën do të dëshironit të zgjidhni. Ju mund të zgjidhni një duke i analizuar me kujdes dhe më pas duke bërë transaksione nëpërmjet asaj monedhe.

Nëse e keni lexuar mirë udhëzuesin, do të vini re se kriptovalutat kanë disa përfitime ndaj monedhave të tjera, gjë që i bën ato më të besueshme. Kjo është arsyeja pse shumë kumarxhinj zgjedhin kriptovalutat në një kazino online. Leximi i këtij artikulli do t'ju mjaftojë për të krijuar një diskutim, kështu që vazhdoni dhe bëni transaksione të sigurta dhe keni një përvojë më të mirë në një kazino online.

Të rejat e fundit

Yggdrasil lëshon kombinimin e frutave me shumë potencial frutash
2023-05-25

Yggdrasil lëshon kombinimin e frutave me shumë potencial frutash

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë