Kazinotë më të mira online me Crypto Casinos

E gjithë bota ka dëgjuar për kriptovalutat. Ne kemi vite që ndjekim ose marrim pjesë në mënyrë të pavullnetshme në këtë trend, i cili tashmë është përhapur në industritë globale si iGaming.

Aktualisht, kazinotë kryesore të Bitcoin tërheqin miliona lojtarë, të cilët janë të magjepsur nga shumëllojshmëria e lojërave, kriptomonedhave të disponueshme dhe bonuset e personalizuara gjithashtu.

Synimi ynë në këtë faqe është të shpjegojmë këtë prirje të lojërave të fatit kripto dhe çfarë ka në mëngë kazinoja më e mirë Bitcoin e vitit.

Kazinotë më të mira online me Crypto Casinos
Image

Si i vlerësojmë kazinotë kripto?

Meqenëse gjithnjë e më shumë faqe po pranojnë kriptovaluta, mund të bëhet e vështirë të gjesh kazinotë më të mira të kriptove. Ja se si gjejmë dhe vlerësojmë kazinotë më të mira të kriptove në faqen tonë:

 • Licencimi dhe Siguria: Pika më e rëndësishme kur luani me çdo monedhë është siguria. Prandaj, një licencë e vlefshme nga një autoritet i lojërave të fatit është thelbësore, së bashku me enkriptimet SSL dhe matje të tjera.
 • Përzgjedhja e pagesës: Kërkohet që një kripto kazino online të ofrojë disa kriptovaluta, si për depozita ashtu edhe për tërheqje.
 • Përzgjedhja e lojës: Tani është koha për të siguruar që përzgjedhja e lojës të jetë bujare dhe e larmishme. Në këtë rast, është gjithashtu thelbësore që të ketë lojëra të orientuara nga kriptovalutat, të cilat mund të jenë, për shembull, lojëra elektronike ekskluzive për kriptomonedha.
 • Përzgjedhja e bonusit: Duke pasur parasysh përzgjedhjen e gjerë të bonuset e kazinosë, ne i vlerësojmë ato në varësi të shumëllojshmërisë së bonusit dhe kushteve të tyre. Nëse kushtet janë të padrejta, bonusi nuk do të shfaqet në listat tona.
 • Mbështetja e Klientit: E fundit, por jo më pak e rëndësishme, ne duam një ekip mbështetës të klientit që është profesional, miqësor dhe i gatshëm të na ndihmojë në çdo kohë.

Zgjedhja e kazinove më të mira kripto

Vlerësimi i kazinove kripto dhe zgjedhja e më të përshtatshmes janë dy gjëra të ndryshme. Të gjithë mund të kemi faqen tonë të preferuar, por kjo është edhe sepse të gjithë kemi shije të ndryshme.

Ajo që ne u rekomandojmë lexuesve tanë është të ndjekin këto hapa për ta bërë më të lehtë zgjedhjen e kazinove më të mira të kriptove:

 1. Përpara se të hidheni verbërisht në një kazino me kriptomonedhë, ju rekomandojmë të përdorni listën dhe rekomandimet tona për të gjetur më të mirën.
 2. Pasi të jenë në kazinonë kripto, lojtarët duhet të regjistrohen dhe të verifikojnë një llogari.
 3. Tani lojtarët duhet vetëm të identifikohen në llogarinë e tyre, të shkojnë në seksionin e pagesave dhe të zgjedhin kriptomonedhën e tyre të preferuar për të bërë një depozitë.
 4. Sapo të bëhet depozitimi, lojtarët mund të luajnë dhe të përdorin bonuset.

Faktorët që duhen marrë parasysh kur gjeni kazinonë më të mirë kripto

Përveç këtyre hapave, është gjithashtu e këshillueshme që të merrni parasysh këta faktorë përpara se të luani në kazinotë e kriptove në internet:

 • Lojtarët duhet të jenë gjithmonë të vetëdijshëm për normat e kriptomonedhës për të shmangur paqëndrueshmërinë e padëshiruar.
 • Kazinotë kripto kryesisht ofrojnë Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin dhe Bitcoin Cash si kriptomonedha.
 • Në kazinotë më të mira të kriptove, zakonisht ka edhe kripto bonuse të mirëseardhjes.
Image

I sigurt dhe i sigurt gjatë lojërave të fatit kripto

Zgjedhja e faqeve me reputacion që kanë licenca të vlefshme, masa sigurie të larta dhe moderne, së bashku me një ekip efektiv të mbështetjes së klientit është pothuajse një detyrim.

Meqenëse një monedhë kripto kazino është zakonisht më e re, është thelbësore që të shqyrtohen me kujdes të gjitha këto pika përpara se të filloni. Kjo është arsyeja pse ne sugjerojmë të zgjidhni një kazino me kriptomonedhë nga lista jonë, pasi të gjitha ato kanë masat e nevojshme të sigurisë.

Image

Bonuset kryesore të kazinosë kripto në internet

Përsëri, shpërblimet nuk janë një detyrim. Ne duhet t'i shohim bonuset më shumë si një dhuratë nga kazinotë e kriptomonedhave, për të luajtur me më pak rrezik dhe më shumë mundësi.

Këto janë bonuset më të mira të kripto kazinosë që kemi përdorur gjatë rishikimeve tona:

 • Bonusi i mirëseardhjes: Kazinotë online të kriptove janë të njohura për dy gjëra, përkatësisht ofrimin e kriptomonedhave dhe gjithashtu mundësisht bonuset e mirëseardhjes së kriptove. Kjo është oferta e parë, e cila zakonisht është edhe më bujare.
 • Kthim parash: Gjëja më e keqe për lojërat e fatit është humbja. Prandaj ka bonuset e kthimit të parave, të cilat u kthejnë lojtarëve një përqindje të humbjeve.
 • Bonuset VIP: Sa më e madhe të jetë besnikëria e lojtarëve ndaj një kazinoje kripto, aq më shumë përfitime do të marrin. Disa Programet VIP ofrojnë përfitime të tilla si pa bonuse depozite, kthim parash, ringarkoni bonuset, madje edhe dhurata unike si udhëtime.
Bonuset dhe promovimet e kazinosë Crypto: Një udhëzues gjithëpërfshirës për lojtarët
Image

Kriptotë më të njohura të pranuara nga kripto kazinotë në internet

Le të shohim gjithashtu se cilat janë kriptovalutat më të zakonshme në industrinë e iGaming:

Bitcoin

Kazinotë BTC janë aktualisht standarde. Kriptomonedha origjinale është ende më e përdorura, duke përfshirë bonuset dhe lojërat Bitcoin.

Ethereum

Pavarësisht se nuk ka arritur kurrë me Bitcoin, Ethereum mbetet kriptomonedha e dytë më e përdorur në pothuajse çdo kripto kazino në internet atje. Në fakt, është pothuajse gjithmonë i pranuar, ashtu si Bitcoin.

Bitcoin Cash

Monedha e dytë me Bitcoin në emrin e saj gjithashtu gëzon popullaritet. Për shkak të vlerës së tij të ulët, nuk është zakonisht më i përdoruri në kazinotë kripto këto ditë.

Litecoin

Litecoin ka qenë i disponueshëm për më shumë se 12 vjet dhe është një nga altcoinët më të famshëm. Pavarësisht nga avantazhet dhe veçoritë e shumta të Litecoin, ai shpesh është në të njëjtin nivel me Bitcoin Cash.

Image

Lojërat më të njohura në sajtet e bixhozit kripto

Kur flasim për faqet e lojërave të fatit të kriptomonedhave apo ndonjë tjetër, pritet që gjëja e parë që të vjen në mendje është lojëra kazino me vlerësime më të mira.

Pasi kemi luajtur qindra lojëra kripto kazino në internet, këto janë ato që ne personalisht ua rekomandojmë lexuesve tanë:

 • Lojëra elektronike në internet: Tema e lojërave të kazinosë për pranimin e kriptove gjithmonë fillon me lojëra elektronike në internet. Këto lojëra zënë shumicën dërrmuese të përzgjedhjeve të lojërave për shkak të shumëllojshmërisë së tyre të jashtëzakonshme të temave, stileve dhe përdorimit të bonuseve.
 • Lojëra tavoline: Askush nuk mund ta quajë veten kazinoja më e mirë BTC pa lojëra tavoline të kazinove kripto. Lojëra si ruletë, blackjack, ose poker janë elementë kryesorë në industri. Prandaj, ato duhet të jenë të disponueshme gjerësisht dhe të përdorin softuer të tillë si Provably Fair ose RNG.
 • Lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë: Një kripto kazino online mund të ketë shumë më tepër sesa thjesht lojërat klasike të kazinosë; me këtë nënkuptojmë lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Këto lojëra kripto kazino luhen përpara tregtarëve të vërtetë në studiot ose kazinotë e jetës reale.

Si të filloni lojërat e fatit në një kazino kripto?

Më parë, ne shpjeguam regjistrimin në faqet më të mira të lojërave të fatit kripto. Ajo që duhet të përmendim ende është se para kësaj, lojtarët gjithashtu duhet të bëjnë diçka: të blejnë kriptovaluta.

Për këtë, lojtarët duhet të kenë kuleta kripto ku të ruajnë kriptovalutat. Për fat të mirë, kuletat si Edge, Coinbase ose Binance janë më të shpeshtat për të hyrë shpejt në lojëra për para reale me kriptovalutat e zgjedhura.

Image

Si të depozitoni dhe tërhiqni fonde

Meqenëse jo të gjithë janë të njohur me këtë proces, ne duam të përshkruajmë hapat më të përgjithshëm këtu:

Si të depozitoni

 1. Është e nevojshme të regjistroheni në llogarinë e kazinosë dhe të shkoni në seksionin e pagesave.
 2. Do të shfaqet një listë e kriptomonedhave, ku lojtarët mund të zgjedhin të preferuarën e tyre.
 3. Tani, lojtarët duhet të zgjedhin shumën dhe të konfirmojnë transaksionin.
 4. Pasi të jetë bërë kjo, është koha për të ndarë çelësin, duke lejuar kazinonë të transferojë paratë në portofol.

Si të tërhiqeni

 1. Ashtu si me depozitën, gjëja e rëndësishme është të keni çelësin në dorë dhe të ndiqni të njëjtat hapa.
 2. Pasi të jetë zgjedhur shuma që do të tërhiqet, çelësi do të ndahet me kazinonë e kriptove.
 3. Gjëja më e rëndësishme për të përfunduar një tërheqje është që të jenë respektuar T&C, së bashku me kushtet e bonusit.
 4. Tërheqjet zakonisht zgjasin nga 0 deri në 15 minuta për t'u përfunduar, në varësi të kushteve të tërheqjes së kazinosë.
Image

Të mirat dhe të këqijat me kazinotë kripto në internet

Pra, cilat janë avantazhet e lojërave të fatit kripto dhe disa disavantazhe që duhet të merren parasysh gjithmonë përpara se të luani?

Cilat janë avantazhet e lojërave të fatit në kazinotë kripto?

 • Më e madhe shumëllojshmëria e mënyrave të pagesës
 • Anonimiteti më i lartë dhe siguri financiare
 • Bonuset e kriptomonedhës
 • Lojëra ekskluzive të bazuara në kriptomonedha
 • Depozita dhe tërheqje më të shpejta dhe më të sigurta

Cilat janë disavantazhet e lojërave të fatit në kazinotë kripto?

 • Rreziku i paqëndrueshmërisë së shkëmbimit të kriptomonedhave
 • Kazinotë e licencuara nga BE nuk mund të ofrojnë kriptovaluta

Shfaq më shumë

Gjatë viteve të fundit, faqet e kripto-kazinove kanë fituar shumë popullaritet mes adhuruesve të kazinove nga e gjithë bota. Faqet e kazinove Crypto i lejojnë lojtarët të bastojnë duke përdorur çdo kriptomonedhë, e cila vjen me kaq shumë përparësi, si të luash në mënyrë anonime, të shijosh transaksione më të shpejta, por edhe të mund të marrësh oferta më bujare bonus.

Shfaq më shumë

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është një kripto kazino?

Një kripto kazino është një faqe kumari që ofron, midis metodave të saj të pagesës, kriptovaluta si Bitcoin, Ethereum dhe të tjera për depozita dhe tërheqje.

A janë të ligjshme kumari i kriptove?

Nëse një autoritet i lojërave të fatit licencon kripto kazinonë në internet, është absolutisht e ligjshme përdorimi i kriptomonedhave.

Ku i marrin licencat e tyre kazinotë kripto?

Kazinotë kripto nuk mund të licencohen në BE, kështu që ato janë zakonisht kazino të licencuara nga Curacao eGaming ose autoritete të tjera të lojërave të fatit.

Si mund të gjej kazino të ligjshme kripto?

Mënyra më e mirë për të gjetur kazinotë më të mira të kriptove është të konsultoheni me listën dhe vlerësimet tona pasi ne vlerësojmë çdo kazino kripto në mënyrë profesionale dhe të paanshme.

Çfarë lojërash ofrojnë kazinotë kripto?

Në mënyrë tipike, kazinotë kripto ofrojnë mijëra lojëra, duke përfshirë lojëra elektronike, lojëra tavoline, lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe shumë të tjera nga ofruesit kryesorë të softuerëve.

A është e sigurt të luash në një kazino kripto?

Të luash në një kripto kazino mund të jetë po aq e sigurt sa çdo vend tjetër kumari. E rëndësishme është që kazinoja e kriptove të jetë e licencuar dhe të përdorë masat e nevojshme të sigurisë.

Cilat janë tarifat që lidhen me përdorimin e një kazinoje kripto?

Zakonisht nuk ka tarifa kur depozitoni ose tërheqni kriptomonedha. E vetmja gjë që mund të ndodhë është që kazinoja e kriptove mund të kërkojë një tarifë ose bakshish nga minatorët.

Si të dini nëse një kazino është e drejtë?

Lojtarët duhet të shikojnë poshtë lojërave për të siguruar që një kazino kripto-kazino përdor mekanizmin Provably Fair, zakonisht për një farë. Kjo është shenjë që kazinoja përdor Provably Fair dhe se lojërat nuk janë të manipuluara.