Kazinotë më të mira online me Credit Cards

Kartat e kreditit janë një mënyrë pagese që përdoret për të paguar mallrat dhe shërbimet. Është një nga mënyrat më të zakonshme për të paguar kudo. Mbajtësi i kartës hap një llogari në një bankë, me të cilën mund të grumbullojë një shumë të caktuar borxhi. Kjo metodë bankare është dëshmuar të jetë jashtëzakonisht e popullarizuar në shumë sektorë të ndryshëm.

Ai i lejon një individi të marrë hua fonde nga një bankë për të paguar kudo ku pranohet karta. Ato janë një mënyrë e lehtë dhe e përshtatshme për të bërë depozita në një kazino online. Kartat e kreditit janë pagesa më e pranuar e disponueshme në pothuajse të gjitha. Megjithatë, njerëzit e interesuar të përdorin kartat e kreditit për të luajtur lojëra kazino në internet do të duhet ende të anashkalojnë pengesa të shumta.

Shikoni listën tonë të kazinove më të mira në internet që pranojnë depozita me karta krediti për lehtësinë tuaj.

Kazinotë më të mira online me Credit Cards
al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kazino 1xBet u themelua në vitin 2007 dhe në dy vitet e fundit arriti të fitojë epërsinë e tregut vendas.

100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Betwinner është një kazino që u krijua në 2018 në Rusi. Në momentin që kazinoja doli në treg ishte një sukses i menjëhershëm. Market Holdings Limited është kompania që menaxhon shërbimet e kazinosë dhe licenca Curacao lejon lojtarët nga vendet evropiane të hyjnë në Betwinner.

Deri në 600 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është një kazino që lejon baste sportive dhe lojëra të fatit në internet pa pasur nevojë të regjistroheni. Kazinoja u themelua në vitin 2018, jo shumë kohë më parë, por gjithsesi ka arritur të veçohet nga kazinotë e tjera dhe kjo është arsyeja kryesore e suksesit të saj të madh.

100% deri në 750 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miratuar nga eCogra
 • Seksion i madh Microgaming
 • Ruletë e shkëlqyer në internet
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miratuar nga eCogra
 • Seksion i madh Microgaming
 • Ruletë e shkëlqyer në internet

Ruby Fortune është një kazino që ka argëtuar dhe shpërblyer lojtarët për gati dy dekada.

100% deri në 1600 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumë monedhë
 • Miratuar nga eCogra
 • Të gjitha pajisjet mund të luhen
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumë monedhë
 • Miratuar nga eCogra
 • Të gjitha pajisjet mund të luhen

Jackpot City Casino u lançua në vitet '90 kur kazinotë në internet po ngriheshin. Që atëherë, kazinoja Jackpot City ka adoptuar veçori të reja moderne dhe inovative. Ata vlerësojnë atë që është e rëndësishme për të tërhequr klientët e rinj dhe për t'i mbajtur të lumtur ata aktualë.

Deri në 120 dollarë + 120 rrotullime
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • 96%+ Pagesa në Top Sports
 • Shërbim i shpejtë ndaj klientit
 • Kazino bastesh sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • 96%+ Pagesa në Top Sports
 • Shërbim i shpejtë ndaj klientit
 • Kazino bastesh sportive

20Bet është një faqe e re bastesh në treg e operuar nga TechSolutions Group NV Në kazino, mund të gjeni më shumë se 50.000 ngjarje para ndeshjes në disa nga sportet më të njohura. Lojërat e tyre të kazinosë mund të luhen drejtpërdrejt, gjë që është një shtesë e shkëlqyer për çdo kazino atje.

Deri në 500 € + 200 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm

Një nga më të fundit dhe më premtues kazinove online është Wazamba; një sipërmarrje filloi në 2019. Kazinoja përfundoi si kazinoja e dytë më e mirë e re në 2019 në çmimet e shquara Ask Gamblers. Wazamba është në pronësi dhe operuar nga Araxio Development NV, një operator i njohur i kazinove në internet i licencuar në juridiksionin e Curacao.

Deri në 1000 dollarë + 100 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme

Është një nga faqet më të reja në arenën e lojërave të fatit që hapi dyert në 2019. Në pronësi të Araxio Development NV dhe operuar nga 7StarsPartners, Nomini Casino ofron alternativa më emocionuese për lojtarët në internet. Kazinoja me temë frutash paraqet një portofol përfitimesh inovative për lojëra moderne. Lojtarët që kërkojnë një holl shumëngjyrësh do t'i pëlqejnë personazhet e tij të çuditshëm.

Deri në 5000 $/€
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Zgjedhje masive e Playtech
 • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
 • Kazino premium
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Zgjedhje masive e Playtech
 • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
 • Kazino premium

Mansion Casino u themelua në vitin 2003 dhe u lançua në vitin 2004 nga një grup investitorësh privatë. Aktualisht, ata operojnë katër site lojërash, secila me markën dhe identitetin e vet të veçantë.

100% deri në 1000 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Janë hapur disa vende
 • Më shumë se 500 lojëra
 • eCOGRA miratuar
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Janë hapur disa vende
 • Më shumë se 500 lojëra
 • eCOGRA miratuar

Spin Casino u themelua për herë të parë si Spin Palace Casino në vitin 2001. Pasi të vizitoni faqen e tyre të internetit, mund të prisni të keni një përvojë të këndshme. Spin Casino ka një licencë me Autoritetin e Lojërave të Maltës dhe Komisionin e Lojërave Kahnawake.

Merrni mbi 2000 € + 100 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Spin Samurai është një nga kazinotë më të fundit në internet. Themeluar në vitin 2020, është në pronësi dhe drejtuar nga Dama NV Ky operator i njohur drejton dhjetëra kazino online, duke përfshirë BitStarz Casino, GetSlots dhe Golden Star Casino.

  €/$100 Bonusi i parë i depozitës
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë

   Duelz Casino u krijua në 2018 si një kazino në internet që fton lojtarët e fatit të shijojnë lojërat e tyre të preferuara. Kazinoja, e cila është në pronësi të SuprPlay Limited Casinos, përmban disa lojëra të tilla si lojëra elektronike, lojëra tavoline, lojëra pokeri dhe lojëra të drejtpërdrejta. Kumarxhinjtë mund të luajnë lojëra duke përdorur ofruesit kryesorë të softuerit që përfshijnë Play'n GO, NetEnt dhe Microgaming.

   Deri në 1000 €
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë

    BetTilt Casino përdor softuerin e avancuar të lojërave për të ofruar një përvojë argëtuese dhe të jashtëzakonshme lojrash. Kazinoja u lançua në vitin 2016, dhe që atëherë ajo është ende e fortë. Këtu mund të gjeni disa nga lojërat më të mira të kazinosë dhe mund ta përdorni faqen në disa gjuhë të ndryshme duke përfshirë anglisht, suedisht, portugeze, japoneze, spanjolle, italiane dhe finlandeze.

    300 €/1BTC + 100 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Pranon kriptomonedhën
    • Shumë gjuhë
    • Shumëllojshmëri metodash depozitimi
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Pranon kriptomonedhën
    • Shumë gjuhë
    • Shumëllojshmëri metodash depozitimi

    Bao Casino është një kazino mjaft e re që u lançua në vitin 2018, por ato mbulojnë gjithçka që kemi për të thënë. Mund të gjeni lojëra elektronike dhe tregtarë të drejtpërdrejtë, lojëra tavoline dhe kripto. Kazinoja ka të gjitha licencat e nevojshme për të operuar dhe ato ofrojnë mbështetje për klientët 24/7.

    Deri në 750% bonus + 110 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë

     BondiBet është një kazino e besuar në internet që u krijua në vitin 2018. Edhe pse është një kazino online relativisht e re, operatorët e kazinove kanë një histori të gjatë në biznesin e lojërave të fatit, kjo është arsyeja pse kjo kazino online ka arritur shpejt të krijojë një emër për veten dhe të krijojë një reputacion të fortë.

     Deri në 5000 €
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë

      Megapari është një kazino mjaft e re që u lançua në vitin 2019. Platforma operohet nga kompania Orakum NV dhe për ta bërë atë konkurruese ata kanë shtuar disa nga veçoritë dhe komponentët më të mirë. Për më tepër, dizajni i kazinosë është i këndshëm për syrin dhe struktura e saj lejon navigim dhe përdorim të lehtë.

      Deri në 500 € + 200 rrotullime falas
      Shfaq më pakShfaq më shumë
      Shfaq më pak
      Shfaq më shumë

       Nëse cilësia dhe sasia janë ato që lojtarët kërkojnë kur kërkojnë për një kazino, atëherë Kazino Alf është vendi ku duhet të jetë. E themeluar në vitin 2018, Alf Casino është një nga kazinotë e reja në pronësi dhe operim të Araxio Development NV Casinos. Lojtarët njihen me aventura mahnitëse që shfaqin zana të vogla ndërsa ndeshen me personazhe të çuditshëm.

       100% deri në 1000 dollarë
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • Jackpote ditore
       • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
       • 1000+ lojëra elektronike
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • Jackpote ditore
       • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
       • 1000+ lojëra elektronike

       Betvictor është një kazino që më parë njihej si Victor Chandler International Limited. Fillimisht filluan si baste sportive në internet, por më vonë janë bërë një kazino online. Kompania u themelua nga William Chandler dhe më vonë, ajo iu kalua pesë djemve të tij.

       225% Deri në 600 € + 170 rrotullime falas
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • 20+ opsione pagese
       • Depozita minimale e ulët
       • Turneu Drop dhe Fiton në Blackjack
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • 20+ opsione pagese
       • Depozita minimale e ulët
       • Turneu Drop dhe Fiton në Blackjack

       I lançuar në vitin 2020, Megaslot është një kazino online në pronësi të Megapari Ltd dhe operuar nga N1 Interactive LTD. Kazinoja ka një katalog të madh lojërash me më shumë se 2000 lojëra elektronike dhe lojëra tavoline nga zhvillues të shumtë. Ajo ka një faqe shumëngjyrëshe që disponohet në tetë gjuhë dhe po aq monedha të pranuara.

       Deri në 700 dollarë + 40 rrotullime falas
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • Bastet e kazinosë dhe sporteve
       • Sportet virtuale
       • Rrotullime pa besnikëri
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • Bastet e kazinosë dhe sporteve
       • Sportet virtuale
       • Rrotullime pa besnikëri

       Betmaster është një operator kazinoje dhe një libralidhës në internet i themeluar në Estonia. Kazinoja ka një licencë nga Curacao që garanton drejtësinë e lojërave. Për më tepër, kazino përdor kodimin më të fundit SSL që siguron mbrojtje dhe konfidencialitet për klientët e tyre.

       Deri në 300 dollarë + 150 rrotullime falas
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • Kazino e re në internet
       • Më shumë se 6000 lojëra
       • Seksione të shumta të lojërave elektronike
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • Kazino e re në internet
       • Më shumë se 6000 lojëra
       • Seksione të shumta të lojërave elektronike

       JVSpin Casino është themeluar në vitin 2020. Pavarësisht se është mjaft e re në industrinë e lojërave të fatit në internet, JVSpin është bërë mjaft popullor dhe ka më shumë se 7000 lojëra nga ofrues dhe kategori të ndryshme. Për të përmendur disa: kazino ofron automate klasike dhe video, keno, blackjack, ruletë, poker, lojëra elektronike 3D, baccarat, bingo, megaways, jackpot, para dhe çmime, lojëra të reja dhe më shumë.

       Deri në 250 € + 20 rrotullime falas
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • Pranon kriptovalutat
       • Me rrotë bonus
       • Tërheqje më të shpejtë në programin VIP
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • Pranon kriptovalutat
       • Me rrotë bonus
       • Tërheqje më të shpejtë në programin VIP

       Provoni fatin tuaj dhe përpiquni të fitoni shumë duke u bërë anëtar i MaChance Casino. Kjo faqe e kazinosë në internet është një nga më prestigjiozët në treg për lojtarët fillestarë dhe me përvojë. Që në momentin që mbërrini do të vini re ambientin elegant që tregon se kjo është një kazino për ata që vlerësojnë gjërat më të bukura në jetë. Ju do të shfletoni përzgjedhjen e madhe të qindra lojërave dhe listën mbresëlënëse të promovimeve bujare, përpara se të regjistroheni, të rritni ekuilibrin tuaj dhe të filloni udhëtimin tuaj. Nisur në vitin 2018, MaChance Casino është në pronësi të Play Logia NV dhe e licencuar në Curaçao. Është veçanërisht e popullarizuar në mesin e kanadeze , frëngjisht dhe Spanjisht lojtarë dhe është i aksesueshëm në të gjitha pajisjet mobile, tabletët dhe desktopët.

       Deri në 200 dollarë + 220 rrotullime falas
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • Shpërblime VIP
       • Kazino me letra me gërvishtje
       • Ofrohen çmime të rastësishme
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • Shpërblime VIP
       • Kazino me letra me gërvishtje
       • Ofrohen çmime të rastësishme

       Cookie Casino u lançua jo shumë kohë më parë, vetëm në vitin 2020, dhe ofron më shumë se 1500 lojëra në këtë pikë.

       Deri në 500 € + 200 rrotullime falas
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • Miqësore për celularin
       • Oferta bonus mirëseardhjeje
       • Libri sportiv në dispozicion
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • Miqësore për celularin
       • Oferta bonus mirëseardhjeje
       • Libri sportiv në dispozicion

       E themeluar në vitin 2019, Rabona është ndër kazinotë më të mira për kumarxhinjtë e gjithanshëm. Kazinoja është në pronësi dhe operuar nga Araxio Development NV, i njëjti operator pas Zet Casino, Kazino Frumzi, Kazino Casinia, Kazino Campobet, Kazino Alf, Campobet , dhe Kazino Wazamba, ndër të tjera . Rabona është e licencuar dhe e rregulluar në juridiksionin e Curacao .

       Deri në $500 + 200 rrotullime falas
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • Miqësore për celularin
       • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
       • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • Miqësore për celularin
       • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
       • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes

       LibraBet u krijua në 2018, dhe deri më tani, shumë mirë; po u jep kazinove më të mira në industri një përpjekje për paratë e tyre. Sipërmarrja është në pronësi dhe operuar nga Araxio Development NV, i njëjti operator i kazinosë pas Kazino Malina, Kazino Alf, YoyoCasino, Kazino Nomini, dhe SlotsPalace Casino, ndër të tjera. LibraBet është i licencuar në juridiksionin e Curacao.

       450% deri në 800 € + 250 rrotullime falas
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • Bonuse bujare
       • Multi-valuta
       • Miqësore për celularin
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • Bonuse bujare
       • Multi-valuta
       • Miqësore për celularin

       Mund të duket e vogël, por Cadoola është një kazino që funksionon përmes Tranello Group, një kompani Qiproje, me licencë Curacao. Platforma u ka shërbyer kumarxhinjve me lojëra emocionuese dhe pagesa të shpejta që nga viti 2017. Tema e saj plot ngjyra shoqërohet nga një arenë e pasur lojrash për çdo shije, me lojëra elektronike nga furnitorët më të mëdhenj në industri.

       Deri në 750 dollarë + 200 rrotullime falas
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • Gama e gjerë e lojërave popullore
       • Kazino shumëgjuhëshe
       • Miqësore për celularin
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • Gama e gjerë e lojërave popullore
       • Kazino shumëgjuhëshe
       • Miqësore për celularin

       Një nga kazinotë më të mira në internet që zotërohet dhe operohet nga Araxio Development NV është BoaBoa Casino. Kjo sipërmarrje është në biznes që nga viti 2017. E licencuar dhe e rregulluar në juridiksionin e Curacao me mirësjellje të një licence Antillephone NV, përfshijnë kazinotë motra të BoaBoa Kazino Malina , Kazino Casinia, Kazino Cadoola , BuranCasino dhe Zet Casino.

       Deri në 500 € + 200 rrotullime falas
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • Lojërat më të fundit në ofertë
       • Bonuset bujare të mirëseardhjes
       • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • Lojërat më të fundit në ofertë
       • Bonuset bujare të mirëseardhjes
       • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit

       Themeluar në vitin 2017, MalinaCasino është ndër më të mirat kazinove online sot. Sipërmarrja është në pronësi dhe operuar nga Araxio Development NV, një operator me reputacion i kazinosë që zotëron dhe operon gjithashtu BuranCasino, Zet Casino, Kazino Alf , YoyoCasino, dhe Kazino Cadoola. Ajo është e licencuar në juridiksionin e Curacao dhe operon duke përdorur një nënlicencë nga Antillephone NV Curaçao.

       Deri në $500 + 20 rrotullime falas dhe më shumë
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • Kazino shumëgjuhëshe
       • Shërbim i mirë ndaj klientit
       • Miqësore për celularin
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • Kazino shumëgjuhëshe
       • Shërbim i mirë ndaj klientit
       • Miqësore për celularin

       Unique Casino u krijua në vitin 2016 dhe operohet nga Play Logia NV. Kazinoja është e licencuar dhe operohet nga Autoriteti i Lojërave të Qeverisë së Antileve Hollandeze. Unique Casino përpiqet të sjellë përvojën më të mirë të kazinosë për ju, pavarësisht se çfarë pajisje përdorni për të hyrë në llogarinë tuaj.

       Deri në 750 dollarë + 50 rrotullime
       Shfaq më pakShfaq më shumë
       • Shumëllojshmëri e gjerë e lojërave elektronike
       • Bonuse bujare
       • Miqësore për celularin
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë
       • Shumëllojshmëri e gjerë e lojërave elektronike
       • Bonuse bujare
       • Miqësore për celularin

       E themeluar në vitin 2019 nga Play Logia NV Casino, kazino VegasPlus ka bërë padyshim një punë të jashtëzakonshme për të rikrijuar atmosferën e Vegasit përmes ekstravagancës së saj të pashembullt dhe opsioneve të mëdha të lojërave. VegasPlus është një kazino lojëra elektronike me 500+ tituj lojëra elektronike në bibliotekën e tij. Ka gjithashtu disa lojëra jackpot dhe afër 45 lojëra tavoline.

       Shfaq më shumë
       Shfaq më pak

       Kartat e kreditit kanë ndryshuar plotësisht mënyrën se si ne bëjmë biznes ndërkombëtar në internet, dhe kjo është veçanërisht e vërtetë kur bëhet fjalë për të luajtur në faqet e kazinove në internet me karta krediti. Kartat e kreditit e kanë bërë më të lehtë pagesën për gjërat dhe ato kanë disa përfitime për lojtarët.

       Shfaq më shumë

       Vitet e fundit, ka pasur një rritje dramatike të numrit të njerëzve që luajnë në kazinotë online - me kartat e kreditit që janë në krye të metodave më të përdorura dhe më të njohura të pagesës. Si rezultat, ka më shumë mundësi për vjedhjen e kartave të kreditit, gjë që lojtarët e kazinosë duhet të shmangin në çdo kohë, veçanërisht kur luajnë kazino të dyshimta në internet.

       Shfaq më shumë

       Në kazinotë online, ju dëshironi të përfitoni sa më shumë nga koha juaj duke luajtur lojërat tuaja të preferuara. Por si është e mundur ta bëni këtë duke shpenzuar paratë tuaja? Epo, përdorimi i programeve të shpërblimit të kartës së kreditit është një mënyrë për ta bërë këtë. Shumë lojtarë nuk janë të vetëdijshëm për këtë taktikë. Nëse jeni një prej tyre, atëherë mos u shqetësoni.

       Shfaq më shumë

       Sektori i lojërave të fatit në internet ka një shkallë të lartë të rimbursimeve dhe mosmarrëveshjeve të kartave të kreditit - pavarësisht se ofron metodat më të sigurta të pagesës dhe masat e sigurisë.

       Shfaq më shumë

       Kazinotë online në ditët e sotme po pranojnë metoda të ndryshme për kryerjen e transaksioneve. Gjatë viteve të fundit, pagesa me kripto është bërë shumë e popullarizuar në mesin e bastorëve, por kartat e kreditit mbeten ende një nga metodat më të mira të pagesës në internet. Kartat e kreditit janë një nga mënyrat më të sigurta të pagesës që mund të përdorni për të bërë depozita dhe tërheqje në faqet e basteve online.

       Shfaq më shumë
       Depozita me karta krediti në kazinotë në internet

       Depozita me karta krediti në kazinotë në internet

       Ka padyshim shumë njerëz që kënaqen duke luajtur lojërat e tyre të preferuara në kazinotë online. Për ta bërë këtë me para të vërteta, ata duhet të jenë në gjendje të depozitojnë fonde në kazinonë e tyre të zgjedhur. Një nga mënyrat që shumica e kazinove në internet do t'ju lejojnë ta bëni këtë është përdorimi i kartave të kreditit. Shumica e kazinove pranojnë shumë lloje të ndryshme kartash krediti dhe procesi i depozitimit është i lehtë.

       Çdo kartë krediti e disponueshme është e përshtatshme për çdo nevojë, duke ofruar zakonisht bonuse dhe pikë shpërblimi për shpenzimet. Përdoruesit e kartave të kreditit gjithashtu shpesh kanë zgjedhjen të bëjnë pagesa mujore në vend që të paguajnë të gjithë shumën paraprakisht kur blejnë produkte të caktuara.

       A është e sigurt përdorimi i kartave të kreditit?

       Sigurohuni që kazinoja juaj e zgjedhur në internet është e licencuar dhe e besueshme. Nëse është, ju jeni të sigurt për të përdorur këtë formë pagese. Platforma e kazinove online përdor një proces kriptimi të kalibrit të lartë për mbrojtjen e të dhënave të kartës së kreditit.

       Kazinoja nuk do të përdorë informacionin nga karta e kreditit për depozitat e ardhshme nëse lojtari nuk i lejon ata ta bëjnë këtë. Shumica e informacionit të kartës së kreditit do të mbahen të regjistruara në kazino që lojtari t'i përdorë në të ardhmen, por vetëm nëse zgjedh ta bëjë këtë. Duke ruajtur kartën tuaj në llogarinë tuaj, ju kursen kohë për depozitat e ardhshme pa pasur nevojë të shtoni edhe një herë informacionin.

       Depozita me karta krediti në kazinotë në internet
       Cila kartë krediti të përdoret

       Cila kartë krediti të përdoret

       Kazinotë në internet kujdesen për lojtarët në mbarë botën. Çdo vend ka bankat e veta, dhe kështu disa përzgjedhje të kartave të kreditit janë në dispozicion të klientëve të tyre. Zgjedhja e kartës së kreditit është më e mira për ju dhe sigurimi që kualifikoheni për të është hapi tjetër. Ata të gjithë vijnë me kushte dhe opsione të ndryshme.

       Për ata që duan të përdorin një kartë krediti për lojërat e fatit në kazinotë online, gjeni ato më të ofruara për qëllime depozitimi në kazino. Pastaj aplikoni për një kartë krediti me një nga ato kompani. Mund ta përdorni në kazinonë në internet pasi të jetë hapur llogaria.

       Cila kartë krediti të përdoret
       Firma të ndryshme të kartave të kreditit

       Firma të ndryshme të kartave të kreditit

       Disa kompani janë bërë të njohura si ofrues të kartave të kreditit. Më të njohurit janë:

       Këto dy firma nuk lëshojnë karta direkt për klientët. Në vend të kësaj, ata krijojnë partneritete me institucione të ndryshme financiare. Pra, nëse një lojtar i fatit dëshiron të marrë një kartë krediti, do t'i duhet ta bëjë këtë duke u bashkuar me një bankë.

       Disa kazino me bazë në SHBA pranojnë gjithashtu American Express. Kur përdoret kjo kartë, kompania i bën një pagesë tregtarit. Duhet gjithashtu të theksohet se American Express ka përdorim të kufizuar global në krahasim me ofruesit më të zakonshëm.

       Zgjedhja e llojit të duhur

       Kumarxhinjtë duhet të mendojnë me kujdes përpara se të angazhohen për një lloj karte krediti të veçantë. Kompani të tilla si Capital, Kalaja, dhe Citi ofrojnë karta krediti shpërblimi. Këto mund t'i japin mbajtësit të kartës pikë ose para në varësi të shumës që shpenzojnë. Është një opsion i dobishëm për ata që duan të luajnë rregullisht kumar.

       Banka e Amerikës dhe Wells Fargo ofrojnë karta të transferimit të bilancit. Disa prej tyre madje kanë 0 përqind prill gjatë muajve të parë. Interesi duhet të merret parasysh përpara se të vendoset nëse do të përdoren këto lloj kartash në faqet e lojërave të fatit. Një mori subjektesh bankare kanë filluar të prezantojnë kartat e kreditit me norma të ulëta interesi. Ato janë perfekte për këdo që dëshiron të bëjë një blerje të madhe dhe më pas të paguajë borxhin me kalimin e kohës.

       Shumica e kartave moderne të kreditit janë të pasigurta. Kjo do të thotë që pronarët nuk kanë nevojë të japin kolateral. Nga ana tjetër, është e mundur të përdoren kartat Capital One, OpenSky dhe Discover që kërkojnë nga mbajtësit e kartave të japin një depozitë në para. Ata janë një nga llojet më të lehta për të marrë miratim.

       Përdorimi i kartave të kreditit

       Përdorimi i kartës për të depozituar në një kazino online duhet të marrë vetëm disa minuta. Për të filluar, lojtari duhet të regjistrojë një llogari dhe të bëhet anëtar. Pas regjistrimit të llogarisë vijnë opsionet e depozitave.

       Lojtari shkon në seksionin e depozitimit të faqes së internetit dhe zgjedh mënyrën e pagesës që i përket kartës së kreditit që po përdor. Do të shfaqet një ekran që kërkon të gjithë informacionin për t'i dhënë kazinosë akses për të përpunuar pagesën përmes kompanisë së kartës së kreditit. Informacioni i nevojshëm mund të gjendet në vetë kartën aktuale.

       Firma të ndryshme të kartave të kreditit
       A janë kartat e kreditit një opsion popullor pagese?

       A janë kartat e kreditit një opsion popullor pagese?

       Krahasuar me të kaluarën e afërt, është shumë më pak e zakonshme që njerëzit të përdorin kartat e kreditit për qëllime të lojërave të fatit. Më shumë njerëz e kanë kuptuar se kjo metodë mund të jetë e rrezikshme financiarisht. Është përkeqësuar nga fakti se më pak kazino ofrojnë tërheqje të bazuara në kredi. Disa banka madje bllokojnë në mënyrë aktive transfertat në dhe nga faqet e lojërave të fatit. Shumë lojtarë ndihen të shqetësuar duke dhënë informacionin e kartës së tyre. Në vend të kësaj, ata zgjedhin metoda që ofrojnë një nivel më të madh anonimiteti.

       Nga ana tjetër, ka shumë përfitime për përdorimin e kartave të kreditit. Kazinotë ndërkombëtare kanë më pak gjasa të paguajnë një tarifë depozite. Ka një fleksibilitet më të madh për sa i përket limiteve të depozitave. Për më tepër, është mjaft e lehtë për të marrë këto karta. Ata u bëjnë thirrje njerëzve që preferojnë metoda më pak të përqendruara në teknologji. Pasi faqja të ketë miratuar kartën, personi mund të fillojë të luajë kumar brenda pak minutash.

       Popullariteti i kartave të kreditit brenda kazinove në internet do të ndryshojë në varësi të vendit ku është lojtari i fatit. Kohët e fundit ka pasur një shtytje brenda disa vendeve për të kufizuar këtë metodë për qëllime bastesh. Kjo për shkak se shumë qeveri besojnë se po nxit një epidemi të borxhit të lojërave të fatit. Përdoruesit e faqes do të duhet të kontrollojnë rregullat e tyre lokale në lidhje me përdorimin e kartës së kreditit.

       A janë kartat e kreditit një opsion popullor pagese?
       Si të bëni një depozitë

       Si të bëni një depozitë

       Informacione të rëndësishme të llogarisë gjenden në vetë kartën e kreditit plastike. Kjo do të përfshijë:

       • Emri i mbajtësit të kartës,
       • Numri i llogarisë,
       • Data e skadencës dhe
       • Shifrat CVV.

       Përdoruesit mund t'i duhet të fusë disa ose të gjitha këto të dhëna për të bërë një depozitë fillestare në kazinonë online. Pasi të jenë regjistruar për të, faqja e internetit do t'u kërkojë atyre të ofrojnë një metodë bankare. Është e rëndësishme të kontrolloni që lloji specifik i kartës së kreditit të pranohet paraprakisht.

       Kazino ka të ngjarë të kontaktojë me bankën për të konfirmuar identitetin e mbajtësit të kartës. Ndonjëherë transfertat bllokohen sepse banka i regjistron gabimisht si aktivitet mashtrimi. Kjo do të rrisë kohën që duhet për përfundimin e depozitës. Në përgjithësi, kjo metodë është më e ngadaltë në krahasim me kuletat elektronike. Megjithatë, është shumë më shpejt se transfertat bankare pasi paratë mund të jenë gati brenda një ore në disa raste. Edhe pse kartat e kreditit konsiderohen një mënyrë më e vjetër për të depozituar fondet e lojërave të fatit, ato janë ende mjaft të shpejta. Çështja kryesore është se përdoruesit mund të kenë nevojë të zgjedhin një mënyrë alternative për të arkëtuar fitimet e tyre.

       Si të bëni një depozitë
       Procesi i hapjes së llogarisë së kredisë

       Procesi i hapjes së llogarisë së kredisë

       Është mjaft e thjeshtë për të marrë një kartë krediti. Megjithatë, nëse personi ka një rezultat të ulët krediti, kjo do të zvogëlojë shanset e tij për t'u pranuar nga një bankë. Hapi i parë është të vendosni se për cilin lloj karte të shkoni. Kjo do ta ndihmojë personin të kufizojë institucionin me të cilin do të hapë një llogari. Ata duhet të japin adresën, emrin, datën e lindjes dhe detajet e të ardhurave.

       Bankat do të vendosin përshtatshmërinë e personit në disa faktorë të ndryshëm. Gjëja kryesore do të jetë mundësia që ata të paguajnë borxhin. Mund të përcaktohet duke kontrolluar historinë e tyre financiare. Nëse personi ka vendime të gjykatës së qarkut ose është falimentuar në të kaluarën, ai mund të refuzohet për një kartë krediti. Për fat të mirë, këta njerëz ende mund të kërkojnë karta posaçërisht për ata me rezultate të dobëta krediti. Ata shpesh do të kenë një prill më të lartë.

       Një kërkesë e zakonshme është të jesh i punësuar. Në këtë mënyrë banka mund të marrë pagesa të rregullta të borxhit. Zakonisht do të ketë një shumë minimale parash që duhet të fitohet çdo muaj për t'u kualifikuar për kartën. Kur personi të jetë pranuar, karta ka të ngjarë të dërgohet brenda dy javësh.

       Procesi i hapjes së llogarisë së kredisë
       Opsione të tjera pagese

       Opsione të tjera pagese

       Disa kumarxhinj ndihen të shqetësuar për përdorimin e një shërbimi të bazuar në borxhe për të paguar lojërat e tyre të kumarit. Nëse është kështu, ata mund të zgjedhin një opsion alternativ pagese. Për shembull, transfertat bankare kanë zgjatur për shumë vite në këto lloj faqesh. Kuletat elektronike janë gjithashtu të njohura për shkak të kohës së shpejtë të transferimit të tyre. Shumë kazino kanë filluar të pranojnë edhe kriptovaluta.

       Faqet më të mira të kazinosë do t'i lejojnë përdoruesit të depozitojnë një sërë opsionesh të ndryshme bankare. Është shumë e rrallë që kartat e kreditit të jenë mënyra e vetme për transferimin e fondeve. Në fakt, për shkak të rritjes së rregulloreve globale të lojërave të fatit, ky opsion është bërë shumë më pak i spikatur.

       Opsione të tjera pagese
       Siguria dhe siguria e kartës së kreditit

       Siguria dhe siguria e kartës së kreditit

       Një nga arsyet pse kartat e kreditit kanë duruar është për shkak të natyrës së tyre të sigurt. Megjithatë, kumarxhinjtë duhet ta marrin këtë me pak kripë. Duke ofruar detajet tuaja bankare në një kazino të paligjshme në internet, fondet tuaja do të jenë në rrezik. Pra, ata duhet të zgjedhin me kujdes vendin e tyre të basteve. Ata mund të kërkojnë vlerësime të klientëve dhe ekspertëve. Një ide tjetër e mirë është të kontrolloni se cili autoritet i lojërave të fatit e ka licencuar faqen.

       Të gjitha kazinotë online do të kenë informacion për politikat e tyre bankare dhe të sigurisë. Gjeni atë në faqen e kushteve dhe kushteve. Leximi i kësaj me kujdes do t'i japë përdoruesit njohuri se sa e sigurt është kazinoja. Ju do t'i besoni sajtit me të dhëna të ndjeshme të llogarisë së kartës së kreditit. Në një skenar të rastit më të keq, çdokush mund të përfundojë një viktimë e mashtrimit.

       Lajmi i mirë është se faqet e reja dhe të besueshme të lojërave të fatit kanë sisteme të fuqishme sigurie. Do të jetë praktikisht e pamundur për hakerat që të kenë akses në çdo informacion të ndjeshëm. Siguria mund të rritet duke kontrolluar rregullisht llogarinë e kartës së kreditit për çdo aktivitet të pazakontë. Personi mund të përdorë gjithashtu një kartë posaçërisht për baste dhe të tjera për përdorime të ndryshme bankare.

       Siguria dhe siguria e kartës së kreditit
       Kumar i përgjegjshëm

       Kumar i përgjegjshëm

       Përdorimi i një karte krediti për bast online mund të jetë financiarisht i pamatur nëse personi nuk ka fonde për të shlyer ndonjë humbje. Në sipërfaqe, kredia mund të duket si para pa pagesë. Megjithatë, mbajtësi i kartës duhet të paguajë borxhin në kohë. Pra, lojtarët duhet të bastojnë vetëm me fonde që ata e dinë se mund të përballojnë humbjen. Nëse mendoni se kumari është kthyer në një zakon të keq, atëherë është e mençur të kërkoni ndihmën e shërbimeve të shërimit të varësisë. Kumarxhinjve me probleme mund t'u duhet gjithashtu një periudhë për t'u qetësuar. Vetë-përjashtimi është një mënyrë ideale, por e përkohshme për të parandaluar bastet e tepërta.

       Kumar i përgjegjshëm

       Të rejat e fundit

       A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?
       2023-02-04

       A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?

       Bonuset e kazinosë në internet vijnë në forma dhe madhësi të ndryshme. Lojtarët e rinj të kazinosë mund të marrin bonuse pa depozita, bonuse depozitash dhe rrotullime falas. Por faqet e lojërave të fatit e dinë se besnikëria nuk është e lirë në një industri me konkurrencë të ashpër. Këto kazino ofrojnë shpërblime VIP dhe programe të tjera besnikërie për të mbajtur lojtarë besnikë. Pra, cilat janë programet VIP dhe si krahasohen ato me bonuset standarde të kazinosë? Vazhdoni të lexoni për të mësuar!