Outlook i Bitcoin 2021 dhe efekti i tij në lojërat e fatit në internet

Bitcoin

2021-07-21

Eddy Cheung

Pas një shfaqjeje të fortë në vitin 2020, perspektiva e Bitcoin 2021 ishte disi premtuese. Dhe monedha dixhitale gjithashtu nuk ndodhi, pasi arriti një nivel më të lartë të të gjitha kohërave prej rreth 65 mijë dollarë në prill të këtij viti.

Outlook i Bitcoin 2021 dhe efekti i tij në lojërat e fatit në internet

Por që nga rrëzimi i 19 majit, çmimi i Bitcoin ra ndjeshëm me 30% për të arritur në 30 mijë dollarë. Pra, cila është arsyeja e rënies së tregut? A do të mbijetojë kumari i kriptomonedhave këtë vit irracional?

Pse po bie vlera e Bitcoin (BTC)?

Ka pasur shumë dridhje negative rreth kriptomonedhës që nga 19 maji. Gjithçka filloi kur CEO i Tesla, Elon Musk, njoftoi përmes Twitter se prodhuesi i makinave elektrike po pezullonte pagesat e BTC. Spekulimet ishin madje të shumta se Tesla kishte shitur tashmë sasinë e saj të BTC me vlerë 2.5 miliardë dollarë. Pas njoftimit, vlera e Bitcoin ra me rreth 10%.

Sikur të mos mjaftonte kjo për luftën Bitcoin, Kina njoftoi se kufizoi institucionet e saj financiare nga bizneset e kriptove. Në këmbim, vlera e monedhës ra me 7%. Që atëherë, Bitcoin dhe monedha të tjera dixhitale kanë pasur një udhëtim me slitë.

Parashikimi i Bitcoin 2021

Aktualisht, ekspertët e kriptos duken të ndarë në drejtimin që do të marrë kjo monedhë dixhitale në vitin 2021. Megjithatë, rikthimi i fundit i çmimit nga BTC u ka dhënë shpresë atyre që pretendojnë se vlera e tregut mund të thyejë tavanin e qelqit për të arritur në 100 mijë dollarë.

Sipas Pankaj Balanit, CEO dhe bashkë-themelues në Delta Exchange, Bitcoin do të fillojë të bjerë më lart dhe mund të arrijë në 45 mijë dollarë në ditët në vijim. Por ai nuk beson se tregu është ende plotësisht i qëndrueshëm.

Nga ana tjetër, Previsioni Bitcoin parashikon që vlera e tregut mund të arrijë në 48,605 dollarë deri në fund të korrikut/qershorit. Christopher Brown i Faith Finance është edhe më optimist, duke thënë se Bitcoin mund të arrijë rekordin e tij deri në fund të qershorit. Vetëm mos harroni se të gjitha këto janë vetëm spekulime pasi asgjë nuk është hedhur në gur.

Pra, a do të rritet BTC në 100 mijë dollarë deri në fund të vitit?

Siç u tha, merrni parashikimet e mësipërme me një kokërr kripë. Kjo për shkak se industria e kriptove është subjekt i paqëndrueshmërisë masive, që është, në fakt, pengesa kryesore e saj. Nëse ende dyshoni, shikoni performancën e kësaj monedhe dixhitale në dy javët e fundit. Kjo është dëshmi se një lëkurë e trashë është e nevojshme nëse planifikoni të luani duke përdorur kriptomën në kazinonë tuaj të preferuar në internet ose të investoni në të.

Në kohën e shkrimit, Bitcoin ishte duke u mposhtur në tregun e paqëndrueshëm, duke arritur në 39,133.21 dollarë. Kjo është afërsisht një rënie prej 40% nga shifrat mbresëlënëse të postuara në prill 2021. Megjithatë, një rritje është e mundur në javët e ardhshme, me shumicën e ekspertëve që parashikojnë 45 dollarë deri në fund të muajit. Pra, ekziston një rresht i argjendtë që BTC mund të arrijë 100 mijë dollarët e parashikuar këtë vit.

E ardhmja e kazinove në internet

Edhe me rënien aktuale të tregut, Bitcoin mbetet një investim i denjë për çdo lojtar të kazinosë në internet. Kjo për shkak se fuqia e monedhës është e pakrahasueshme me monedhat fizike. Në thelb, përfitimet e mundshme si për lojtarët ashtu edhe për operatorët janë të mëdha.

Për shembull, transaksionet me Bitcoin gëzojnë faktorin e anonimitetit. Tani kjo do të thotë se fitimet e grumbulluara nga transaksionet e BTC nuk janë subjekt i tatimit nga autoritetet. Për më tepër, kazinotë e kriptomonedhave operojnë në zona ku kumari në internet është i paligjshëm. Në përgjithësi, të luash lojëra kazino në internet me monedha dixhitale është ende një opsion i sigurt dhe fitimprurës.

konkluzioni

2021 ka qenë një nga vitet më të vështira për industrinë e kriptomonedhave. Por nëse tregu arriti të dilte nga rënia e 2017-ës, e cila ishte edhe më e rëndë, atëherë duhet të qëndroni në rritje. Ju kurrë nuk e dini; Bitcoin mund të kalojë shifrën 100 mijë dollarë deri në fund të vitit.

Të rejat e fundit

Stakelogic ofron përvojë si asnjë tjetër në rrugën e parave 2
2023-06-01

Stakelogic ofron përvojë si asnjë tjetër në rrugën e parave 2

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë