Kazinotë më të mira online me Bitcoin

Bitcoin është një ndjesi kriptosh që dominon sferën online. Shumë platforma online po pranojnë pagesa Bitcoin dhe më shumë çdo ditë. Tani mund të luani edhe kumar në kazinotë online duke përdorur Bitcoin.

Vitet e fundit, kazinotë në internet janë bashkuar në shtimin e metodave më moderne të pagesës. Me mbështetje të gjerë për kripto, lojtarët që preferojnë mund të përdorin Bitcoin si një metodë të pranueshme për depozitimin e parave në internet.

Gjeni kazinotë online të licencuara që pranojnë Bitcoin pranë jush këtu në CasinoRank™. Faqja ofron informacione se si të financoni llogarinë e një lojtari me Bitcoin, të mirat dhe të këqijat, dhe shumë më tepër.

Kazinotë më të mira online me Bitcoin
Kumar me Bitcoin

Kumar me Bitcoin

Pak në botë nuk kanë hasur në shfaqjen dhe rritjen dramatike të Bitcoin. Bitcoin (₿) është një kriptomonedhë dixhitale e shpërndarë me teknologjinë pothuajse po aq të famshme blockchain. Është një teknologji peer-to-peer që u mundëson njerëzve dhe kompanive të dërgojnë monedhën Bitcoin tek njëri-tjetri pa një vend që e mbështet monedhën.

Ai bazohet thjesht në besimin midis njerëzve dhe besimin se teknologjia blockchain me një libër të shpërndarë në mënyrë dixhitale do të konfirmojë dhe ruajë në mënyrë të sigurt këtë aktiv monedhe. Bitcoin u themelua dhe u lëshua në vitin 2009. Viti 2017 ishte viti që u bë një fenomen me famë botërore.

Kumar me Bitcoin
Fillimi me Bitcoin

Fillimi me Bitcoin

Përdoruesi fillimisht duhet të krijojë një portofol elektronik për veten e tij, i cili do të përdoret për të ruajtur kriptomonedhën dhe është i nevojshëm për depozitimin në kazinotë online. Plus, Bitcoin-et në portofolin elektronik mund të përdoren në çdo treg që i pranon ato. Ka shumë burime për marrjen e kuletave elektronike në internet.

Sapo një klient Bitcoin të ketë një portofol elektronik për ta përdorur për të ruajtur kriptovalutën e tij, atëherë atij i duhen burime për të qenë në gjendje të blejnë monedhën. Ekzistojnë disa burime në internet për këtë. Gjithashtu, ka disa kioska Bitcoin në tokë që përdoren për këtë, të cilat janë shumë të ngjashme me ATM-të.

Fillimi me Bitcoin
Financimi i një llogarie kazinoje me Bitcoin

Financimi i një llogarie kazinoje me Bitcoin

Pasi të jetë zgjedhur një kazino që ofron opsione depozitash me Bitcoin, është çështja e regjistrimit në të në mënyrë që lojtari të mund të hyjë në platformën e depozitave në kazino. Më pas, zgjidhni opsionin e depozitimit në Bitcoin që do të jetë i disponueshëm midis zgjedhjeve të tjera.

Kazinoja më pas do të sigurojë një ekran që do të kërkojë të gjitha informacionet që do të nevojiten për pagesën që do të bëhet nga portofoli elektronik në llogarinë e kazinosë së lojtarit. Pasi kjo të përfundojë, atëherë paratë e depozituara do të transferohen në llogarinë e lojtarit për të luajtur të përdorura.

Financimi i një llogarie kazinoje me Bitcoin
3 kazinotë më të mira në internet që pranojnë Bitcoin

3 kazinotë më të mira në internet që pranojnë Bitcoin

3 kazinotë më të mira në internet që pranojnë Bitcoin
Arsyet e përdorimit të Bitcoin

Arsyet e përdorimit të Bitcoin

Shumë njerëz që përdorin kriptomonedhën për transaksione në internet po e bëjnë këtë për arsye të privatësisë. Ata nuk kanë njeri që të gjurmojë se ku i shpenzojnë paratë e tyre. Nuk ka palë të treta që kryejnë transaksione në kazinotë online në emër të tyre. Kjo është diçka që shumë depozituesve e pëlqejnë.

Kazinove u pëlqen përdorimi i Bitcoin sepse është i përshtatshëm edhe për ta. Megjithatë, përfundimi i një transaksioni me Bitcoin mund të jetë pak më i ngadalshëm se disa nga metodat e tjera, të cilat janë pothuajse të menjëhershme. Megjithatë, lojtarët janë të përgatitur për një vonesë të shkurtër për shkak të përfitimeve të tjera që po gëzojnë.

Arsyet e përdorimit të Bitcoin
Të mirat dhe të këqijat e Bitcoin

Të mirat dhe të këqijat e Bitcoin

Të mirat:

 • Përdorimi i Bitcoin për të depozituar një llogari të kazinosë në internet është i lehtë për t'u bërë dhe pagesat janë të sigurta dhe të shpejta.
 • Një numër i madh i kazinove online tani do të pranojnë depozita të Bitcoin së bashku me shumë mënyra të tjera pagese.
 • Në shumicën e rasteve, nëse një depozitë mund të bëhet në Bitcoin, një tërheqje mund të bëhet edhe në Bitcoin, kështu që të gjitha transaksionet janë të sigurta.
 • Kushdo që dëshiron të përdorë Bitcoin mund të hapë një llogari me një shkëmbim Bitcoin, gjë që është shumë e lehtë për t'u bërë.
 • I jep anonimitet përdoruesit kur kryen një transaksion.
 • Tarifa e vogël e transaksionit për të bërë transferta.
 • Përdoruesi nuk duhet të përdorë të dhënat e tij bankare ose të kartës për të depozituar para në një llogari të kazinosë në internet.
 • Mund të ruhet jashtë linje në format letre, gjë që do të zvogëlojë mundësinë e hakerëve për të hyrë në të.

Disavantazhet:

 • Jo të gjithë e kuptojnë se si funksionon Bitcoin. Si rezultat, disa mund të jenë të kujdesshëm ndaj përdorimit të kriptomonedhës nëse nuk janë mësuar me teknologjitë dixhitale.
 • Nuk është e lehtë të korrigjosh gabimet e bëra në një transaksion, ndaj duhet pasur kujdes që të dhënat e marrësit të jenë të sakta.
 • Nuk është pranuar ende nga të gjitha kompanitë si një mënyrë pagese.
 • Vlera e kriptomonedhës nuk është aq e qëndrueshme sa shumica e monedhave standarde.
Të mirat dhe të këqijat e Bitcoin
Siguria dhe siguria me Bitcoin

Siguria dhe siguria me Bitcoin

Bitcoin njihet si një metodë e sigurt për të bërë depozita dhe pagesa në internet. Megjithatë, përdoruesi duhet të jetë shumë i kujdesshëm. Për shembull, kur bëni një depozitë në internet në Bitcoin, kazino do të sigurojë një adresë ku ta dërgoni atë. Prandaj, duhet pasur kujdes për t'u siguruar që përdoruesi të kopjojë saktësisht detajet. Është e vështirë të korrigjosh çdo gabim më vonë. Megjithatë, ai i jep përdoruesit anonimitetin, gjë që e bën atë një nga metodat më të sigurta të depozitimit.

Gjithçka që duhet të bëjë përdoruesi është të regjistrohet në një shkëmbim Bitcoin. Pastaj ata mund të fillojnë të bëjnë depozita duke përdorur kriptomonedhën. Të bësh një tërheqje është po aq e lehtë. Shkëmbimi i Bitcoin më pas mund ta kthejë atë në monedhën standarde të përdoruesit për vetëm një tarifë të vogël.

Meqenëse anonimiteti është i garantuar kur përdoruesi kryen një transaksion me Bitcoin, ata mbrohen nga një mashtrim. Megjithatë, ata duhet të sigurohen që po regjistrohen në një kazino online me reputacion me masat e duhura të sigurisë. Përveç kësaj, ata gjithashtu duhet të sigurohen që shkëmbimi i Bitcoin që ata përdorin është i rregulluar siç duhet.

Shumë njerëz do të shqetësohen se të kesh një monedhë vetëm në internet do ta bëjë atë më të ndjeshëm ndaj hakerëve. Megjithatë, është e mundur të ruhet Bitcoin jashtë linje duke përdorur një format letre, analog. Kjo do të thotë se nuk mund të aksesohet nga hakerat. Është gjithashtu një ide e mirë të përdorni një portofol jo-kujdestar për të ruajtur Bitcoin. Kjo do të thotë që përdoruesi është në kontroll të plotë të monedhës në çdo kohë dhe askush nuk mund ta pengojë përdoruesin të kryejë një transaksion. Si krahasim, PayPal është një portofol kujdestarie. PayPal mund të ngrijë një llogari nëse ata besojnë se ka një problem. Kjo nuk mund të ndodhte me një portofol jo-kujdestar.

Siguria dhe siguria me Bitcoin
Siguria në lojërat e fatit

Siguria në lojërat e fatit

Nëse ju ose dikush që njihni ka nevojë për ndihmë për shkak të problemeve të lojërave të fatit, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë:

Siguria në lojërat e fatit

Lajmi i fundit

Të mirat dhe të këqijat e lojërave të fatit kripto
2022-02-02

Të mirat dhe të këqijat e lojërave të fatit kripto

Teknologjia Blockchain ka revolucionarizuar shumë transaksionet në internet. Keto dite, lojërat e fatit në internet është edhe më e këndshme, falë pagesave me kripto. Shumica e kazinove hibride pranojnë si monedha fiat ashtu edhe kriptomonedha. Dhe po, ndryshimi midis dy mënyrave të pagesës është aq i qartë sa dita dhe nata. Këtu do të mësoni për të gjitha të mirat dhe të këqijat e lojërave të fatit me kripto kazino online.

Outlook i Bitcoin 2021 dhe efekti i tij në lojërat e fatit në internet
2021-07-21

Outlook i Bitcoin 2021 dhe efekti i tij në lojërat e fatit në internet

Pas një shfaqjeje të fortë në vitin 2020, perspektiva e Bitcoin 2021 ishte disi premtuese. Dhe monedha dixhitale gjithashtu nuk ndodhi, pasi arriti një nivel më të lartë të të gjitha kohërave prej rreth 65 mijë dollarë në prill të këtij viti.

Kumari në Bitcoin do të rritet pas njoftimit të fundit të PayPal
2021-05-20

Kumari në Bitcoin do të rritet pas njoftimit të fundit të PayPal

Migrimi i pagesave dixhitale vazhdon të rritet. Këtë herë, është PayPal ai që ka parë dritën dhe ka vendosur të lançojë portofolin e tij të kriptomonedhave që synon tregtarët dhe klientët amerikanë. Sipas një njoftimi për shtyp në tetor 2020, PayPal zgjodhi të marrë këtë rrugë pasi vuri në dukje interesin në rritje për monedhat dixhitale nga konsumatorët dhe bankat qendrore të tij.

Kazinotë kripto që marrin përsipër lojërat e fatit në Norvegji
2021-04-30

Kazinotë kripto që marrin përsipër lojërat e fatit në Norvegji

Deri para nja dy vitesh, Bitcoin dhe kriptomonedha, në veçanti, nuk u shfaq në listën e më të njohurve kazino online tendencat. Ngadalë, bankat morën interes, me miliarderë që investuan shumë në kriptovaluta. Sot, pothuajse çdo kazino online që hasni, mbështet të paktën një lloj pagese kripto. Në Norvegjia, për shembull, ky trend është jashtëzakonisht popullor. Pra, pse kazinotë e kriptove po interesohen në një treg me ligje të rrepta të lojërave të fatit?

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

Cilat lojëra kazinoje mund të luaj me Bitcoin?

Në tregun e Bitcoin Casino, ashtu si në kazinonë online, ka shumë lojëra, lloje lojërash dhe mundësi për argëtim të vërtetë. Edhe pse çdo kazino e veçantë do të ndryshojë në atë që ofrojnë.

Si e blejnë lojtarët Bitcoin?

Lojtarët e kazinosë Bitcoin zakonisht blejnë bitcoin nga ofruesit si Coinbase.com. Gjithashtu, lojtarët mund të blejnë bitcoin nga njëri-tjetri, pasi kushdo që ka bitcoin mund t'ia shesë tjetrit. Lojtarët e kazinosë Bitcoin mund të blejnë bitcoin me monedha të ndryshme standarde dhe mënyra të ndryshme pagese.

A janë ndoshta të drejtë lojtarët e portalit të lojërave të fatit në Bitcoin?

E vërteta është se me një funksion hash kriptografik, lojtarët nuk mund të mashtrojnë njëri-tjetrin në asnjë nga kazinotë bitcoin. Përndryshe, disa portale të paskrupullta ose dashakeqe për lojërat e fatit zakonisht mashtrojnë lojtarët me disa truke të caktuara.

A ka Bitcoin falas në kazinonë online?

Po, ju mund të merrni bitcoin pa shpenzuar paratë tuaja kur regjistroni një llogari në kazinotë bitcoin që ofrojnë promovime dhe bonuse, por jini të gatshëm të respektoni termat dhe kushtet.

A është e sigurt një kazino Bitcoin?

Përtej dyshimit të arsyeshëm, kumari në një kazino bitcoin është i sigurt. Megjithatë, nuk është një detyrë e lehtë për të gjetur se çfarë i bëri faqet të sigurta për kumarxhinjtë.

A është e ligjshme kumari Bitcoin?

Kumari i kazinove Bitcoin në po aq sa lojërat e fatit të kazinove me monedha standarde si dollarë, euro dhe të tjera janë të ligjshme pasi nuk ka legjislacion të veçantë që drejton kazinotë bitcoin.

A kam nevojë për një lidhje interneti për të përdorur Bitcoin?

Po. Për të përpunuar transaksionet, duhet të jeni të lidhur me internetin nëpërmjet Wi-Fi ose të dhënave celulare.

A është Bitcoin i sigurt për t'u përdorur për kazinotë në internet?

Bitcoin është një opsion tepër i sigurt në kazinotë online. Bitcoin ka të gjitha llojet e masave të sigurisë kur përdorni kartën tuaj për pagesa në internet në kazino.

A ka një tarifë aktivizimi ose çaktivizimi të Bitcoin?

Jo. Nuk ka asnjë proces anulimi. Nëse nuk dëshironi të përdorni më produktin, thjesht mund ta fshini aplikacionin dhe pajisja, nëse blihet, është e juaja për ta mbajtur.

Cilat janë bonuset për përdorimin e Bitcoin?

Bonuset për depozitimin me bitcoin do të ndryshojnë midis termave dhe kushteve specifike të kazinosë.