Kazinotë më të mira online me Bank transfer

Lojtarët nuk kanë nevojë të shfletojnë internetin për orë të tëra për të gjetur kazinotë në internet me transferta bankare. Thjesht lexoni listën më poshtë për të mësuar më shumë rreth bonuseve të secilës kazino në internet, rrotullimeve falas dhe promovimeve të tjera.

Transfertat bankare lejojnë lojtarët të dërgojnë para direkt nga llogaria e tyre bankare në një kazino online. Është ideal për lojtarët pa qasje në mënyra të tjera pagese si kartat e kreditit ose Paypal. Transfertat bankare për kazinotë në internet janë të njohura dhe të lehta për t'u gjetur në vitin 2020. Ato kanë shumë bonuse dhe stimuj të tjerë për t'i mbajtur lojtarët të kthehen për më shumë argëtim në kazino.

Kazinotë më të mira online me Bank transfer
al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kazino 1xBet u themelua në vitin 2007 dhe në dy vitet e fundit arriti të fitojë epërsinë e tregut vendas.

100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Betwinner është një kazino që u krijua në 2018 në Rusi. Në momentin që kazinoja doli në treg ishte një sukses i menjëhershëm. Market Holdings Limited është kompania që menaxhon shërbimet e kazinosë dhe licenca Curacao lejon lojtarët nga vendet evropiane të hyjnë në Betwinner.

100% deri në 750 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miratuar nga eCogra
 • Seksion i madh Microgaming
 • Ruletë e shkëlqyer në internet
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miratuar nga eCogra
 • Seksion i madh Microgaming
 • Ruletë e shkëlqyer në internet

Ruby Fortune është një kazino që ka argëtuar dhe shpërblyer lojtarët për gati dy dekada.

100% deri në 1600 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumë monedhë
 • Miratuar nga eCogra
 • Të gjitha pajisjet mund të luhen
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumë monedhë
 • Miratuar nga eCogra
 • Të gjitha pajisjet mund të luhen

Jackpot City Casino u lançua në vitet '90 kur kazinotë në internet po ngriheshin. Që atëherë, kazinoja Jackpot City ka adoptuar veçori të reja moderne dhe inovative. Ata vlerësojnë atë që është e rëndësishme për të tërhequr klientët e rinj dhe për t'i mbajtur të lumtur ata aktualë.

Deri në 120 dollarë + 120 rrotullime
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • 96%+ Pagesa në Top Sports
 • Shërbim i shpejtë ndaj klientit
 • Kazino bastesh sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • 96%+ Pagesa në Top Sports
 • Shërbim i shpejtë ndaj klientit
 • Kazino bastesh sportive

20Bet është një faqe e re bastesh në treg e operuar nga TechSolutions Group NV Në kazino, mund të gjeni më shumë se 50.000 ngjarje para ndeshjes në disa nga sportet më të njohura. Lojërat e tyre të kazinosë mund të luhen drejtpërdrejt, gjë që është një shtesë e shkëlqyer për çdo kazino atje.

Deri në 5000 $/€
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Zgjedhje masive e Playtech
 • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
 • Kazino premium
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Zgjedhje masive e Playtech
 • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
 • Kazino premium

Mansion Casino u themelua në vitin 2003 dhe u lançua në vitin 2004 nga një grup investitorësh privatë. Aktualisht, ata operojnë katër site lojërash, secila me markën dhe identitetin e vet të veçantë.

100% deri në 1000 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Janë hapur disa vende
 • Më shumë se 500 lojëra
 • eCOGRA miratuar
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Janë hapur disa vende
 • Më shumë se 500 lojëra
 • eCOGRA miratuar

Spin Casino u themelua për herë të parë si Spin Palace Casino në vitin 2001. Pasi të vizitoni faqen e tyre të internetit, mund të prisni të keni një përvojë të këndshme. Spin Casino ka një licencë me Autoritetin e Lojërave të Maltës dhe Komisionin e Lojërave Kahnawake.

Merrni mbi 2000 € + 100 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Spin Samurai është një nga kazinotë më të fundit në internet. Themeluar në vitin 2020, është në pronësi dhe drejtuar nga Dama NV Ky operator i njohur drejton dhjetëra kazino online, duke përfshirë BitStarz Casino, GetSlots dhe Golden Star Casino.

  300 €/1BTC + 100 rrotullime falas
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Pranon kriptomonedhën
  • Shumë gjuhë
  • Shumëllojshmëri metodash depozitimi
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Pranon kriptomonedhën
  • Shumë gjuhë
  • Shumëllojshmëri metodash depozitimi

  Bao Casino është një kazino mjaft e re që u lançua në vitin 2018, por ato mbulojnë gjithçka që kemi për të thënë. Mund të gjeni lojëra elektronike dhe tregtarë të drejtpërdrejtë, lojëra tavoline dhe kripto. Kazinoja ka të gjitha licencat e nevojshme për të operuar dhe ato ofrojnë mbështetje për klientët 24/7.

  Deri në 750% bonus + 110 rrotullime falas
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë

   BondiBet është një kazino e besuar në internet që u krijua në vitin 2018. Edhe pse është një kazino online relativisht e re, operatorët e kazinove kanë një histori të gjatë në biznesin e lojërave të fatit, kjo është arsyeja pse kjo kazino online ka arritur shpejt të krijojë një emër për veten dhe të krijojë një reputacion të fortë.

   100% deri në 1000 dollarë
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   • Jackpote ditore
   • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
   • 1000+ lojëra elektronike
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë
   • Jackpote ditore
   • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
   • 1000+ lojëra elektronike

   Betvictor është një kazino që më parë njihej si Victor Chandler International Limited. Fillimisht filluan si baste sportive në internet, por më vonë janë bërë një kazino online. Kompania u themelua nga William Chandler dhe më vonë, ajo iu kalua pesë djemve të tij.

   Deri në 700 dollarë + 40 rrotullime falas
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   • Bastet e kazinosë dhe sporteve
   • Sportet virtuale
   • Rrotullime pa besnikëri
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë
   • Bastet e kazinosë dhe sporteve
   • Sportet virtuale
   • Rrotullime pa besnikëri

   Betmaster është një operator kazinoje dhe një libralidhës në internet i themeluar në Estonia. Kazinoja ka një licencë nga Curacao që garanton drejtësinë e lojërave. Për më tepër, kazino përdor kodimin më të fundit SSL që siguron mbrojtje dhe konfidencialitet për klientët e tyre.

   Deri në 1500 dollarë + 50 rrotullime falas
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë

    Suprabets është një kazino në internet që i shërben një tregu të madh lojtarësh në mbarë botën me lojëra kazino live, lojëra tavoline, video lojëra elektronike dhe libra sportive. Është një degë tërësisht në pronësi të Lima Invest Limited. Ai rregullohet dhe licencohet nga legjislacioni i Qeverisë së Curacaos për lojërat e fatit. Suprabets Casino garanton që çdo lojtar që viziton faqen e internetit të shijojë një lojë emocionuese si Poker, Slots, ruletë, lojëra elektronike jackpot. Suprabets është një kazino e njohur online që u lançua në vitin 2018. Filloi në Brazil dhe është përhapur në vende të tjera të Amerikës së Jugut, Evropë dhe Kanada. Kazino online Suprabets krenohet me një përzgjedhje të madhe bonusesh, oferta speciale dhe një përzgjedhje të larmishme lojërash. Ka një përzgjedhje të larmishme lojërash, duke përfshirë ruletin, lojërat elektronike, Pokerin Caribbean Stud dhe baccarat. Për më tepër, kjo kazino online ofron një gamë të gjerë zgjedhjesh bankare, një bonus emocionues mirëseardhjeje dhe një ekip të përgjegjshëm të shërbimit ndaj klientit. Ai i përmbahet politikës KYC, e cila mandaton të gjithë lojtarët të verifikojnë identitetin e tyre përpara se të depozitojnë fonde. Ky rishikim do të shqyrtojë disa nga veçoritë dhe ofertat e tij dalluese.

    Deri në $500 + 200 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Miqësore për celularin
    • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
    • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Miqësore për celularin
    • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
    • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes

    LibraBet u krijua në 2018, dhe deri më tani, shumë mirë; po u jep kazinove më të mira në industri një përpjekje për paratë e tyre. Sipërmarrja është në pronësi dhe operuar nga Araxio Development NV, i njëjti operator i kazinosë pas Kazino Malina, Kazino Alf, YoyoCasino, Kazino Nomini, dhe SlotsPalace Casino, ndër të tjera. LibraBet është i licencuar në juridiksionin e Curacao.

    Deri në 100 $/€ + 25 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Nuk nevojitet regjistrim
    • Pay N Play kazino
    • Përfitimet e statusit VIP
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Nuk nevojitet regjistrim
    • Pay N Play kazino
    • Përfitimet e statusit VIP

    PlayToro është një kazino online që operohet nga SkillOnNet Ltd., operacionet e së cilës rregullohen nga Autoriteti i Lojërave të Maltës sipas një licence të lëshuar në 2018.

    Deri në 1000 € + 200 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Miqësore për celularin
    • Bonuse bujare
    • Oferta VIP
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Miqësore për celularin
    • Bonuse bujare
    • Oferta VIP

    Luckland është një kazino e njohur në internet që operon në industrinë e iGaming për shumë vite. Gjatë viteve të tij aktive, Luckland ka arritur të zhvillojë një reputacion shumë të mirë si një kazino e sigurt në internet që ofron disa nga lojërat më të mira të kazinosë në treg.

    100% Deri në 150 € + 150 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Trajtim VIP
    • Bonuse bujare
    • Metodat e pagesës së menjëhershme
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Trajtim VIP
    • Bonuse bujare
    • Metodat e pagesës së menjëhershme

    DuxCasino është një kazino e besuar në internet që u krijua në vitin 2020. Edhe pse ka vetëm 2 vjet në biznes, DuxCasino ka arritur shpejt të bëhet një platformë e rëndësishme e lojërave të fatit në internet që ofron një përvojë unike të lojërave për lojtarin e saj.

    Deri në 200 dollarë + 100 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Instant-Play, i disponueshëm në të gjitha platformat!
    • Depozita e shpejtë e parave të gatshme
    • SSL i koduar
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Instant-Play, i disponueshëm në të gjitha platformat!
    • Depozita e shpejtë e parave të gatshme
    • SSL i koduar

    Përpara se t'i bashkoheni kazinosë në internet HeySpin, mund të pyesni veten se çfarë ofron ajo që është e ndryshme nga kazinotë e tjera në internet. Epo, HeySpin ju mirëpret në një ndërfaqe miqësore për përdoruesit. Është dëshira e çdo lojtari që të lundrojë pa probleme nëpër një faqe kazinoje. Në krye të dizajnit, HeySpin do t'ju japë akses në shumë lojëra dhe ofrues softuerësh.

    Deri në 200 dollarë + 100 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Përvojë lozonjare e lojërave
    • 700+ lojëra dhe rritje
    • Bonus bujar i mirëseardhjes
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Përvojë lozonjare e lojërave
    • 700+ lojëra dhe rritje
    • Bonus bujar i mirëseardhjes

    Mr.play është një faqe kumari me një ndalesë që përbëhet nga një kazino dhe një bastesh. Është i përshtatshëm për entuziastët e kazinosë që janë gjithashtu të interesuar baste sportive. E themeluar në vitin 2017, sipërmarrja operohet nga Aspire Global International LTD, por është në pronësi të Marketplay LTD. Mr.play është i licencuar dhe i rregulluar në MB, Maltë, Suedi dhe Irlandë.

    Deri në 720 € + 200 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Platformë e sigurt dhe e besueshme
    • Qindra lojëra zbavitëse
    • Kazino me temë femrash
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Platformë e sigurt dhe e besueshme
    • Qindra lojëra zbavitëse
    • Kazino me temë femrash

    Queenplay është ndër kazinotë e reja të themeluara në vitin 2020. Sipërmarrja është në pronësi dhe operuar nga Aspire Global International LTD. Ky operator i njohur i kazinosë drejton gjithashtu Regent Play Casino, Chilli Spins Casino, Bellis Casino DK, KaiserSlots Casino dhe Barbados Casino, ndër kazino të tjera. Queenplay Casino është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA).

    Deri në 800 dollarë + 100 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Bonuset me rrota të larta
    • Mbështetje 24/7 e disponueshme
    • Bonus VIP
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Bonuset me rrota të larta
    • Mbështetje 24/7 e disponueshme
    • Bonus VIP

    Regent Play është një kazino celulare në internet në pronësi dhe operim të Aspire Global International LTD, i njëjti operator që qëndron pas Wixstars Casino, Atlantic Spins Casino, Trada Casino, PlayFrank Casino dhe ExtraSpel Casino, vetëm për të përmendur disa. E themeluar në vitin 2018, kazinoja funksionon sipas Rregulloreve të Lojërave në Largësi të Maltës me numrin e licencës MGA/CRP/148/2007.

    300% deri në 400 euro
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Oferta Bujare Bonus
    • Mbështetje 24/7 e disponueshme
    • Programi VIP
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Oferta Bujare Bonus
    • Mbështetje 24/7 e disponueshme
    • Programi VIP

    N1 është një kazino mjaft e re, e lançuar në shkurt të vitit 2017. Që nga momenti që kazinoja filloi të funksionojë, ajo mori vlerësime pozitive nga vizitorët dhe deri më sot ato ofrojnë një mjedis të sigurt ku mund të gjeni dhe luani lojërat tuaja të preferuara.

    Deri në 1850 dollarë + 500 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Bonuset e mëdha të mirëseardhjes
    • Koleksion i madh lojrash
    • Shërbim miqësor ndaj klientit 24/7
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Bonuset e mëdha të mirëseardhjes
    • Koleksion i madh lojrash
    • Shërbim miqësor ndaj klientit 24/7

    Locowin u themelua nga një grup entuziastësh të vërtetë të kazinosë me synimin për të ofruar përvojat më të mira të kazinosë duke ofruar një kazino të thjeshtë dhe miqësore për përdoruesit, duke u fokusuar te individi dhe duke ofruar shpërblime të personalizuara në këmbim të besnikërisë. Me një gamë të madhe lojërash argëtuese dhe jackpot-et më të mëdha në treg, ju do të shijoni qëndrimin tuaj në këtë kazino.

    11% x 3 muaj kthim parash dhe 25% bonuse ditore
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Kushtet e kthimit të parave
    • Kushtet e depozitimit
    • Zgjedhje e madhe e lojërave elektronike Megaways
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Kushtet e kthimit të parave
    • Kushtet e depozitimit
    • Zgjedhje e madhe e lojërave elektronike Megaways

    Kazino Samosa është një kazino e re në internet e cila doli në treg në tetor 2020. Është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës me numrin e licencës MGA/B2C/394/2017 (lëshuar më 01/08/2018).

    100 € + 100 rrotullime
    • Bonuse bujare
    • Depozita dhe tërheqje e shpejtë dhe e sigurt
    • Një përzgjedhje e gjerë lojërash
    • Bonuse bujare
    • Depozita dhe tërheqje e shpejtë dhe e sigurt
    • Një përzgjedhje e gjerë lojërash
    Deri në 333 € + 300 rrotullime
    • Oferta Bujare Bonus
    • Lojëra të reja dhe të përditësuara
    • PNP në Finlandë
    • Oferta Bujare Bonus
    • Lojëra të reja dhe të përditësuara
    • PNP në Finlandë
    Deri në 500 dollarë në 3 depozitat e para
    • Ofron mbi 3200 lojëra
    • Kazino shumëgjuhëshe
    • Licenca MGA
    • Ofron mbi 3200 lojëra
    • Kazino shumëgjuhëshe
    • Licenca MGA
    Deri në 4000 € + 10 rrotullime
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Oferta Bujare Bonus
    • Mbështetje 24/7 e disponueshme
    • Depozitë dhe tërheqje e shpejtë
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Oferta Bujare Bonus
    • Mbështetje 24/7 e disponueshme
    • Depozitë dhe tërheqje e shpejtë

    Casino Empire u krijua në 2020 dhe është në pronësi të Geomatic Marketing NV

    Deri në 100 € + 100 rrotullime falas dhe më shumë
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Kazino celulare
    • 2000+ lojëra
    • Pagesa të shpejta dhe të sigurta
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Kazino celulare
    • 2000+ lojëra
    • Pagesa të shpejta dhe të sigurta

    Pocket Play është një kazino e re në internet e filluar në vitin 2020 nga një grup entuziastësh të iGaming. Sipërmarrja operohet nga Deep Dive Tech BV, një operator kazinoje i licencuar dhe i rregulluar nga Curacao eGaming në juridiksionin e Curacao. Kazinoja ofron një përzgjedhje të madhe lojërash, bonuse dhe promovime fitimprurëse dhe përdorshmëri të shkëlqyer.

    100% deri në 2000 € + 200 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Zgjedhje e madhe e lojërave elektronike
    • Bonuset VIP
    • Turne në dispozicion
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Zgjedhje e madhe e lojërave elektronike
    • Bonuset VIP
    • Turne në dispozicion

    Slot Hunter është një kazino online që operon me licencë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Me një estetikë unike të zezë, të bardhë dhe jeshile neoni, Slot Hunter është një kazino elegante e gatshme për celularë që ka pak diçka për të ofruar të gjitha demografitë e lojërave të fatit.

    Shfaq më shumë
    Shfaq më pak

    Një nga industritë më të mëdha në internet tani është iGaming, i cili tani është i madh në krahasim me atë që ishte disa vite më parë. Lehtësia e bërjes së depozitave dhe tërheqjeve është thelbësore për një përvojë të shkëlqyer të lojërave në internet - kjo është arsyeja pse metodat më të mira të pagesave në internet luajnë gjithashtu një rol të madh.

    Shfaq më shumë

    Rritja e kazinosë në internet i atribuohet kryesisht faktit që u lejon lojtarëve të kumarit të shijojnë lojërat e tyre të preferuara pa pasur nevojë të lënë kurrë komoditetin e shtëpive të tyre. Me rritjen e numrit të kazinove në internet, rritet edhe shumëllojshmëria e metodave të sigurta të pagesës në dispozicion të lojtarëve.

    Shfaq më shumë

    Transfertat bankare kanë filluar të luajnë një rol të madh në industrinë e iGaming, pavarësisht se kjo metodë ka ekzistuar për një kohë të gjatë dhe përdoret gjerësisht edhe sot. Ndërsa transfertat bankare janë të famshme ndër metodat më të sigurta të pagesës, është e rëndësishme të kontrolloni të mirat dhe të këqijat përpara se të vendosni t'i përdorni ato gjatë lojës në një kazino online të transfertave bankare të menjëhershme.

    Shfaq më shumë
    Rreth transfertave bankare

    Rreth transfertave bankare

    Një transfertë bankare është padyshim një nga mënyrat më të thjeshta që një klient të marrë para në një llogari të kazinosë në internet. Ajo thjesht përfshin një transferim i drejtpërdrejtë midis llogarisë bankare të lojtarit dhe asaj të drejtuar nga kazinoja online që ata dëshirojnë të përdorin.

    Avantazhi më domethënës i përdorimit të një transferte bankare për të bërë një depozitë në kazino në internet është se në përgjithësi është shumë e thjeshtë për t'u vendosur. Lojtarët nuk kanë nevojë të regjistrohen për një shërbim të ri, të sigurojnë ndonjë formë identifikimi ose të kalojnë nëpër ndonjë rrathë. Për sa kohë që në të kaluarën kanë bërë një transfertë online nga llogaria e tyre bankare, duhet të jenë të njohur me të gjithë procedurën.

    Transfertat bankare janë një opsion popullor pagese në shumë vende të botës. Megjithatë, ato priren të jenë veçanërisht të miratuara në zonat ku penetrimi dhe përdorimi i kartave të kreditit janë më të ulëta.

    Kjo do të thotë se është një mënyrë e përhapur duke bërë një depozitë kazino në Gjermani**,** ku transferta bankare është një opsion që konsumatorët janë mësuar ta shohin në faqet e tregtisë elektronike dhe portalet e tjera të blerjeve. Në këto raste, lojtarët ka të ngjarë të zbulojnë se shumë kazino të rangut të lartë përdorin transferta bankare.

    Sidoqoftë, ato gjithashtu vijnë me disa të meta. Kryesorja është se ato mund të marrin shumë më shumë kohë për t'u kryer sesa një transaksion standard me kartë krediti ose me portofolin elektronik. Ekziston gjithashtu më pak mundësi në rast se nuk ka gjasa që të ketë ndonjë problem me një transaksion. Së fundi, mund të duhen shumë javë për t'i kthyer paratë, edhe nëse kjo është fare e mundur.

    Rreth transfertave bankare
    Të mirat dhe të këqijat e transfertave bankare

    Të mirat dhe të këqijat e transfertave bankare

    Pro

    • Transfertat bankare janë të disponueshme për këdo që ka një llogari; nuk ka nevojë të merrni kredi ose të aplikoni për një kartë të caktuar.
    • Transfertat bankare janë të disponueshme për njerëzit me vlerësime të dobëta të kreditit.
    • Në përgjithësi, bankat nuk vendosin kufizime ditore në shumën që mund të transferohet nga një llogari në mënyrën që mund të bëjnë me tërheqjet e parave të gatshme ose transaksionet me kartë debiti.

    Kundër

    • Disa banka ngarkojnë tarifa të konsiderueshme për klientët që dërgojnë para jashtë shtetit. Për shembull, supozoni se kazinoja në internet që përdor një lojtar është e bazuar në një vend tjetër. Në atë rast, kjo mund ta bëjë përdorimin e transfertave bankare jashtëzakonisht të shtrenjta.
    • Transfertat bankare mund të duhen disa ditë për të përfunduar në disa vende. Kjo mund të nënkuptojë që lojtarët nuk janë në gjendje të kenë akses në paratë që kanë depozituar për ca kohë.
    • Lojtarët janë përgjegjës për të siguruar që kazinoja që ata kanë zgjedhur është legjitime dhe se ata vendosin të dhënat e sakta kur bëjnë transfertat e tyre bankare. Shpesh ka shumë pak mundësi në dispozicion nëse bëhen gabime. Lojtarët duhet të sigurohen që përdorin një shërbim me reputacion të renditjes së kazinove për të zgjedhur kazinonë e tyre.
    Të mirat dhe të këqijat e transfertave bankare
    Përdorimi i një transferte bankare për të luajtur

    Përdorimi i një transferte bankare për të luajtur

    Depozitat e shpejta të fondeve janë një shenjë dalluese e faqeve të lojërave të fatit në internet. Kazinotë në internet dhe librat sportiv bashkëpunojnë me markat financiare ndërkombëtare për të ofruar metoda të lehta për t'u përdorur për depozitimin e fondeve. Një opsion që disa lojtarë të fatit zgjedhin shpesh për të lëvizur para është një transfertë bankare, e cila lejon transferimin e fondeve nga llogaria personale bankare e një individi në llogarinë dixhitale në platformën e lojërave të fatit të bazuar në ueb. Këto depozita në kohë lehtësojnë aftësinë e një lojtari për të hyrë në mundësitë e lojërave të fatit në internet. Të njohura si një metodë e sigurt pagese, transfertat bankare janë të shpejta, të thjeshta, të sigurta dhe të disponueshme globalisht. Le të shohim procesin e transferimit të fondeve nga një bankë në një llogari të lojërave të fatit në internet.

    Transfertë bankare në kazinotë online

    Transfertat bankare kanë qenë metoda kryesore për financimin e llogarive të lojërave të fatit në internet për dekada. Është një mënyrë popullore pagese për disa arsye. Një lojtar i fatit njihet me bankën e tij specifike, ku tashmë ka krijuar një marrëdhënie financiare. Llogaria bankare e një personi mban gjithsesi fondet e tij dhe është një çështje e thjeshtë të kërkosh një transfertë me disa klikime të thjeshta. Kazinotë në internet kanë krijuar protokolle të transfertave bankare për të siguruar një proces të sigurt dhe pa probleme.

    Transferta bankare duke marrë avantazh

    Opsionet më të reja për transferimet e fondeve në llogaritë e kazinosë po shtojnë transfertat bankare. Disa kumarxhinj i shohin kuletat dixhitale si një opsion më të sigurt. Nëse një lojtar luan lojëra ose baste në sporte në më shumë se një platformë, një portofol dixhital e pengon atë të lidhë një llogari bankare personale ose të lëshojë informacione të ndjeshme financiare në uebsajte të shumta. Kartat e debitit me parapagesë janë gjithashtu një përdorim popullor për depozitimin e fondeve në internet.

    Opsioni i përdorimit të një karte të parapaguar disa herë dhe anulimi i kartës i lejon lojtarit të ruajë sekretin e numrave të tij kryesorë të kartës së kreditit. Pavarësisht nëse një person zgjedh një transfertë bankare ose një opsion tjetër për të bërë një depozitë në një llogari të lojërave të fatit në internet, ai ende ka të ngjarë të transferojë fonde nga llogaria e tij bankare për të lehtësuar depozitimin.

    Përdorimi i një transferte bankare për të luajtur
    Metodat e pagesës të ngjashme me transfertat bankare

    Metodat e pagesës të ngjashme me transfertat bankare

    Ka disa mënyra pagese, të cilat ofrojnë shërbime të ngjashme si një transfertë bankare. Këto shërbime përfshijnë aplikacione celulare, kuleta dixhitale dhe karta krediti.

    Aplikacioni celular

    Një aplikacion financiar është një aplikacion i përshtatshëm në telefonin inteligjent të një personi, i cili i lejon atij të transferojë para nga një llogari në tjetrën. Ofrimi i shërbimeve si ato të një banke, aplikacionet celulare financiare janë një mënyrë e përshtatshme për të depozituar fonde në llogarinë online të një lojtari të fatit.

    Portofoli dixhital

    Kuletat dixhitale janë platforma financiare të bazuara në ueb, të cilat lejojnë mbajtësit e llogarive të depozitojnë para me karta krediti ose debiti dhe transferta bankare. Ashtu si një bankë, kuletat dixhitale ngarkojnë tarifa për transferime të menjëhershme në një llogari bankare. Një transferim nga një portofol dixhital është përgjithësisht më i shpejtë sesa nga një bankë.

    Kartat e kreditit

    Kartat e kreditit u ofrojnë kumarxhinjve një mënyrë të përshtatshme për të depozituar fonde në një llogari në internet. Me disa klikime të thjeshta, fondet janë të disponueshme menjëherë, gjë që e bën këtë një nga metodat më të njohura të basteve që përdorin për të depozituar fonde për lojërat e fatit.

    Metodat e pagesës të ngjashme me transfertat bankare
    Procesi i hapjes së llogarisë së transfertës bankare

    Procesi i hapjes së llogarisë së transfertës bankare

    Hapja e një llogarie bankare kërkon disa hapa. Një bankë mund të kryejë një kontroll kredie për të siguruar që personi që aplikon për llogarinë është i besueshëm. Pas shqyrtimit të historisë së kreditit të aplikantit, personi që hap llogarinë ose sistemi dixhital që analizon informacionin vendos nëse do të vazhdojë. Një mbajtës i ri llogarie mund të plotësojë disa dokumente për të verifikuar identitetin e personit në mënyrë që banka të mund të gjurmojë paratë e depozituara ose të tërhequra.

    Aplikantët e llogarisë bankare duhet gjithashtu të sigurojnë identifikimin për të hapur një llogari bankare. Identifikimi i pranueshëm përfshin një patentë shoferi të vlefshëm, pasaportë ose faturë të fundit të shërbimeve. Në disa raste, banka mund të kërkojë një kombinim të identifikimit për të siguruar që personi që hap llogarinë është personi në identifikim. Proceset e reja po përdorin informacione personale dhe financiare për të verifikuar identitetin e një përdoruesi. Pasi banka konfirmon identitetin e aplikantit dhe dokumentet e llogarisë janë nënshkruar, një mbajtës i aprovuar i llogarisë bankare mund të depozitojë fonde në llogarinë e tij.

    Një mbajtës i llogarisë bankare depoziton fondet personalisht ose nga distanca. Mbajtësit e llogarive bankare ende udhëtojnë në banka për të depozituar para duke plotësuar një fletë depozitimi dhe duke ia dorëzuar paratë një arkëtari. Megjithatë, mbajtësit e llogarive bankare mund të drejtojnë rregullisht të ardhurat nga depozitat ose të transferojnë fonde nga një llogari tjetër.

    Procesi i hapjes së llogarisë së transfertës bankare
    Si të bëni një depozitë përmes transfertës bankare

    Si të bëni një depozitë përmes transfertës bankare

    Mënyra se si mund të bëhet një depozitë nëpërmjet transfertës bankare ndryshon në varësi të vendit ku bazohet llogaria bankare e një përdoruesi dhe kazinosë në të cilën janë duke bërë një depozitë. Në formën e tij më të thjeshtë, lojtarit thjesht do t'i duhet të dërgojë një shumë të caktuar parash nga llogaria e tij bankare në një kazino të operuar nga kazinoja online që po bën një depozitë.

    Kazinoja në përgjithësi do t'i japë përdoruesit një numër referencë për t'ia bashkëngjitur pagesës nga banka e tyre. Me këtë metodë, përdoruesi do të trajtojë pagesën përmes shërbimit të tij bankar në internet dhe lojtari do të duhet të presë që transferimi të përfundojë përpara se të përdorë depozitën e tij.

    Kazino të tjera në internet ofrojnë shërbime që i lejojnë përdoruesit të hyjnë në llogarinë e tyre bankare gjatë procesit të depozitimit dhe ta plotësojnë atë prej andej. Kjo është përgjithësisht më e sigurt dhe më e shpejtë pasi përdoruesi mund të jetë i sigurt se transferimi ka përfunduar dhe do t'i jepet një faturë e menjëhershme nga banka e tij dhe kazinoja online që ka bërë një depozitë.

    Në disa raste, ky opsion do të thotë që transferimi mund të kryhet shumë më shpejt ose edhe në çast, duke i lejuar lojtarit të fillojë të përdorë depozitën e tij (dhe çdo bonus depozite të përputhur që ka fituar së bashku me të) menjëherë.

    Si të bëni një depozitë përmes transfertës bankare
    Si i vlerësojmë metodat bankare

    Si i vlerësojmë metodat bankare

    Ne shpenzojmë shumë kohë duke u siguruar që çdo kazino me transferta bankare në internet si metodë depozitimi që ne rekomandojmë të funksionojë sipas standardeve më të larta. Përpara se ndonjë kazino të listohet në faqen tonë të internetit, faktori i parë që ne kontrollojmë janë standardet e sigurisë që ato kanë.

    Dërgimi i parave përmes internetit mund t'i ekspozojë njerëzit ndaj rrezikut të mashtrimit dhe është jetike që të gjitha kazinotë në internet të bëjnë gjithçka që munden për të reduktuar këtë rrezik. Ne listojmë vetëm kazinotë që përdorin kriptim SSL të nivelit të lartë dhe ndjekin standarde strikte sigurie.

    Ne gjithashtu sigurojmë që procesi i kryerjes së një transferte bankare në këto kazino të jetë sa më i drejtpërdrejtë që të jetë e mundur. Shumë njerëz që mbështeten në transfertat bankare për të bërë depozita në kazinotë online janë më pak të njohur me pagesat online në përgjithësi dhe është thelbësore që procesi i depozitimit të bëhet sa më i thjeshtë për ta. Ne do të kalojmë të gjithë procesin përpara se t'i japim një vlerësim çdo kazinoje dhe ta shtojmë atë në këtë faqe interneti.

    Në rast se klientët hasin në ndonjë problem, ata duhet të dinë që një shërbim mbështetës me cilësi të lartë dhe reaktiv është i disponueshëm. Ky është një tjetër nga aspektet që merren parasysh kur vendosim se cilat kazino meritojnë renditjen më të lartë. Ne konsiderojmë një sërë faktorësh të ndryshëm, duke përfshirë kohën mesatare të përgjigjes të ofruar nga shërbimi i mbështetjes së klientit dhe sa e lehtë është t'i kontaktosh ata duke përdorur kanale të ndryshme të njohura.

    E gjithë kjo do të thotë që përdoruesit tanë mund të jenë të sigurt se kazinotë e rekomanduara në këtë faqe e bëjnë sa më të lehtë procesin e depozitimit me transfertë bankare. Përdoruesit mund të jenë gjithashtu të sigurt se do të jenë në duar të sigurta dhe do të përdorin një kazino në internet me nivelet më të larta të kënaqësisë së klientit dhe mbështetje të shkëlqyer kur vendosin të luajnë në një nga kazinotë tona online me vlerësime të larta që pranojnë depozita me transferta bankare.

    Si i vlerësojmë metodat bankare
    Siguria dhe siguria e transfertave bankare

    Siguria dhe siguria e transfertave bankare

    Në përgjithësi, transfertat bankare njihen si të sigurta. Duke përdorur teknologji inovative dhe kriptime, institucionet financiare gjurmojnë me kujdes paratë për t'u siguruar që ato të arrijnë destinacionin e duhur. Meqenëse transfertat bankare janë një sistem transferimesh të dhënash nga një institucion në tjetrin, kontrollet dhe bilancet komplekse sigurojnë që transfertat bankare të jenë të sakta. Gabimet zakonisht kapen shpejt ose nga institucioni financiar ose dërguesi dhe korrigjohen menjëherë.

    Për të zhdukur mashtrimet bankare, shumica e bankave të mëdha kanë zbatuar masa më të rrepta për të mbrojtur mbajtësit e llogarive. Që nga viti 2020, kërkesat e reja të transfertave mbrojnë konsumatorët që lehtësojnë transfertat bankare brenda vendit. Bankat zbatojnë kontrolle shtesë për të konfirmuar përfituesin. Personi që dërgon transfertën duhet të japë emrin e plotë të marrësit. Procedurat e reja të transfertave bankare do të kërkojnë që banka të njoftojë dërguesin nëse ka një mospërputhje me llogarinë e përfituesit në regjistrim.

    Edhe me mbrojtje më të forta, lojtarët e lojërave shpesh zgjedhin kuletat dixhitale të palëve të treta për të shmangur dhënien e informacioneve të ndjeshme bankare në faqet e internetit të shumta të lojërave të fatit në internet. Duke përdorur një portofol dixhital, përdoruesi mund të fusë një herë informacionin e kartës bankare ose të kreditit dhe të transferojë fonde me portofolin dixhital si ndërmjetës. Ky proces ofron një shtresë shtesë mbrojtjeje kur luani kumar në internet.

    Siguria dhe siguria e transfertave bankare
    Lojë e përgjegjshme

    Lojë e përgjegjshme

    Uebsajtet, kazinotë dhe librat sportivë të licencuar me reputacion të lojërave të fatit promovojnë lojëra të përgjegjshme. Kumari i përgjegjshëm është një metodë e vetë-monitorimit, e cila i lejon një lojtari të njohë sjelljet e rrezikuara. Disa platforma integrojnë teknologjinë për të njoftuar lojtarët që po shfaqin shenja të varësisë nga kumari.

    Kumari është një formë argëtimi. Ka disa mënyra për të vënë re nëse një lojtar është në rrezik për varësi. Shpenzimi i parave që ai nuk i ka është një shenjë e sigurt e sjelljes së mundshme të rrezikshme dhe një lojtar nuk duhet të transferojë fondet e destinuara për fatura, të tilla si qiraja, shërbimet komunale dhe ushqimi. Nëse kumari nuk është më argëtues, është koha që një lojtar të bëjë një pushim. Në fakt, disa faqe interneti të lojërave të fatit i lejojnë përdoruesit të heqin dorë nga kumari për një periudhë kur shfaqen shenja të varësisë.

    Lojë e përgjegjshme