Kazinotë më të mira online me American Express

Zgjedhja e një mënyre të besueshme pagese është thelbësore kur luani kumar në internet për para të vërteta. Një nga mënyrat më të sigurta të pagesës që shënon pothuajse të gjitha kutitë është American Express ose thjesht Amex. Është një kartë krediti/debiti me bazë në SHBA që plotëson pothuajse të gjitha nevojat tuaja bazë për pagesën e lojërave të fatit në internet. Pra, ky përmbledhje diskuton se si funksionojnë kartat e kreditit American Express në kazinotë në internet dhe të mirat dhe të këqijat e kësaj mënyre pagese.

Kazinotë më të mira online me American Express
al Country FlagCheckmark

MaChance

al Country FlagCheckmark
Deri në 250 € + 20 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Pranon kriptovalutat
 • Me rrotë bonus
 • Tërheqje më të shpejtë në programin VIP
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Pranon kriptovalutat
 • Me rrotë bonus
 • Tërheqje më të shpejtë në programin VIP

Provoni fatin tuaj dhe përpiquni të fitoni shumë duke u bërë anëtar i MaChance Casino. Kjo faqe e kazinosë në internet është një nga më prestigjiozët në treg për lojtarët fillestarë dhe me përvojë. Që në momentin që mbërrini do të vini re ambientin elegant që tregon se kjo është një kazino për ata që vlerësojnë gjërat më të bukura në jetë. Ju do të shfletoni përzgjedhjen e madhe të qindra lojërave dhe listën mbresëlënëse të promovimeve bujare, përpara se të regjistroheni, të rritni ekuilibrin tuaj dhe të filloni udhëtimin tuaj. Nisur në vitin 2018, MaChance Casino është në pronësi të Play Logia NV dhe e licencuar në Curaçao. Është veçanërisht e popullarizuar në mesin e kanadeze , frëngjisht dhe Spanjisht lojtarë dhe është i aksesueshëm në të gjitha pajisjet mobile, tabletët dhe desktopët.

Deri në $500 + 20 rrotullime falas dhe më shumë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Kazino shumëgjuhëshe
 • Shërbim i mirë ndaj klientit
 • Miqësore për celularin
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino shumëgjuhëshe
 • Shërbim i mirë ndaj klientit
 • Miqësore për celularin

Unique Casino u krijua në vitin 2016 dhe operohet nga Play Logia NV. Kazinoja është e licencuar dhe operohet nga Autoriteti i Lojërave të Qeverisë së Antileve Hollandeze. Unique Casino përpiqet të sjellë përvojën më të mirë të kazinosë për ju, pavarësisht se çfarë pajisje përdorni për të hyrë në llogarinë tuaj.

150% + 40 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Turne sezonale
 • Shpërblime bujare
 • Lojëra speciale në ofertë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Turne sezonale
 • Shpërblime bujare
 • Lojëra speciale në ofertë

Kazino online Kings Chance është një kazino e themeluar dhe me reputacion e lançuar në vitin 2010. Është në pronësi të plotë dhe operuar nga Audeo NV, së bashku me Grand Fortune, Raging Bull dhe Malibu Club Casinos. Kazinoja në internet Kings Chance është e licencuar dhe e rregulluar sipas ligjeve të Qeverisë së Curacaos. Punon me ofrues të përzgjedhur të lojërave në treg. Kings Chance është një kazino që synon të evokojë shkëlqimin dhe shkëlqimin e Las Vegasit, duke ngjallur gjithashtu një ndjenjë magjepse përrallash në mbarë botën. Shumë fillestarë mund ta kenë të vështirë t'i rezistojnë joshjes së një faqe interneti si kjo, e cila premton një koleksion gjithëpërfshirës të lojërave slot, si dhe bonuse të mira. Nga ana tjetër, një lojtar i mençur e kupton se ndërsa një kazino në internet mund të duket tërheqëse nga jashtë, ajo që ka më shumë rëndësi janë termat dhe kushtet e bashkangjitura për secilën ofertë. Ky rishikim synon të adresojë pyetjet e mëposhtme: Çfarë lojërash ofron Kings Chance, çfarë bonusesh ofrohen nga kjo kazino? A janë miratuar opsionet e parapëlqyera të pagesës dhe a ka akses tek një ekip i mbështetjes së klientit 24/7?

Deri në 200 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gamification e integruar
 • Bisedë e drejtpërdrejtë 24/7
 • Tërheqje të shpejta
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gamification e integruar
 • Bisedë e drejtpërdrejtë 24/7
 • Tërheqje të shpejta

E themeluar në vitin 2021, Sportaza është një libralidhës i rangut të lartë që ka funksionuar për mjaft kohë. Ajo operon nën një licencë të lojërave të fatit Curacao të lëshuar për kompaninë e saj mëmë. Ka mbi 5000 lojëra për të zgjedhur dhe shumë ofrues softuerësh që ne t'i listojmë këtu.

Bonus i mirëseardhjes deri në 100%
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
 • Shpërblimet e gjeneralëve
 • Zgjedhje e madhe pagesash
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
 • Shpërblimet e gjeneralëve
 • Zgjedhje e madhe pagesash

Brazino777 është një kazino miqësore me kriptovalutat, e krijuar në vitin 2011. Është një nga platformat më interaktive me një reputacion magnetik. Është në pronësi dhe operuar nga Alpha Games NV Brzino777 ofron një sërë lojërash të njohura, duke përfshirë lojëra elektronike, lojëra tavoline, poker, lojëra sportive dhe lojëra të drejtpërdrejta. Kazinoja gjithashtu ndodh të jetë shtëpia e një numri ofruesish të ndryshëm softuerësh si Microgaming, Pragmatic Play, Wazdan, NextGen Gaming dhe NoLimit City.

100% deri në 500 dollarë
 • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
 • Mënyrat lokale të pagesës
 • Mbështetje për klientët 24/7
 • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
 • Mënyrat lokale të pagesës
 • Mbështetje për klientët 24/7
7777 dollarë + 300 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  SlotoCash Casino u lançua në vitin 2007 dhe që atëherë ato janë përmirësuar në çdo fushë të mundshme. Kazinoja është një produkt i DeckMedia, i cili është një emër shumë i respektuar në industrinë e lojërave të fatit në internet. Kazinoja ka fituar reputacionin e saj të patëmetë përmes shërbimit dhe performancës së jashtëzakonshme.

  American Express, ose thjesht Amex, është një ofrues i njohur i kartave të kreditit i disponueshëm në shumë kazino në mbarë botën. Lojtarët mund ta përdorin këtë kartë për të bërë depozita, duke i lejuar ata të luajnë lojëra kazino me para të vërteta dhe të fitojnë një pagesë. Edhe më mirë, karta American Express mbështet tërheqjet e kazinosë.

  Shfaq më shumë

  Shumica e kazinove online ofrojnë bonuse depozitash për lojtarët e rinj dhe besnikë. Lojtarët duhet të depozitojnë vetëm një shumë minimale për të kërkuar shpërblimin. Por bonuset e depozitave shpesh kanë terma dhe kushte, me opsionet kualifikuese të pagesës që janë një prej tyre. Me kartat American Express, shumica e kazinove do ta shpërblenin depozitën tuaj me argumente falas. Pra, ky artikull diskuton se si funksionojnë shpërblimet në para të American Express dhe bonuset më të njohura në kazinotë online të American Express.

  Shfaq më shumë
  Çfarë është një kazino në internet American Express?

  Çfarë është një kazino në internet American Express?

  Themeluar në 1850 nga një grup kompanish financiare, American Express është një firmë financiare në Shtetet e Bashkuara. Është i famshëm për kartat e tij të kreditit dhe shërbimet e tjera financiare, si kartat e pagesës, çeqet e udhëtarëve dhe huatë. Sot, American Express është ndër kartat e pagesave më të pranuara në mbi 130 vende. Është një shtyllë në faqet e njohura të lojërave të fatit në internet në mbarë botën, duke ofruar transaksione të shpejta dhe të sigurta. Përveç kësaj, mund të instaloni aplikacionin Amex dhe të bëni pagesa pa probleme në pajisjen tuaj Android/iOS.

  Çfarë është një kazino në internet American Express?
  Si të bëni një depozitë në kazino duke përdorur American Express

  Si të bëni një depozitë në kazino duke përdorur American Express

  Ky opsion pagese ofron depozita të menjëhershme nga përvoja e American Express e CasinoRank në kazinotë më të mira në internet, edhe pse ndonjëherë lojtarët mund të duhet të presin disa minuta. Më poshtë janë hapat për të bërë një depozitë në kazino në internet duke përdorur kartat American Express:

  Hapi 1. Gjeni një kazino të sigurtë dhe të sigurt Amex

  Gjetja e një kazinoje të besueshme në internet që pranon depozita Amex mund të jetë sfiduese. Në fund të fundit, kjo kartë pagese bashkëpunon vetëm me faqet më të besueshme të lojërave të fatit. Sigurohuni që kazinoja është e ligjshme dhe se siti përdor kodimin SSL (Secure Socket Layer) për të siguruar detajet e kartës suaj. Përndryshe, zgjidhni një kazino Amex nga lista e opsioneve të hulumtuara mirë të CasinoRank.

  Hapi 2. Krijoni një llogari të kazinosë në internet

  Pasi të gjeni një kazino që i besoni me kartën tuaj të kreditit, krijoni një llogari duke hapur formularin e regjistrimit dhe duke futur detaje si adresa, emri, emri i përdoruesit, fjalëkalimi, numri i telefonit, etj. CasinoRank këshillon lojtarët të japin informacion të saktë për të shmangur vonesat gjatë verifikimit të identitetit.

  Hapi 3. Lidhni kartën tuaj të kreditit American Express me kazinonë dhe depozitoni

  Shkoni te seksioni i arkëtarit dhe zgjidhni American Express si metodën "Depozitë". Futni shumën për të depozituar dhe kodin e bonusit (nëse ka). Më pas, lidhni kartën tuaj duke futur emrin e kartës, numrin, CVV-në dhe datën e skadencës përpara se të konfirmoni pagesën.

  Hapi 4. Luaj lojrat tuaja të preferuara të kazinosë në internet

  Pasi depozita të jetë e suksesshme, hapni bibliotekën e kazinosë dhe zgjidhni një lojë. Mbani mend, shumica e kazinove në internet shpërblejnë depozitat e Amex me një bonus depozite të ndeshjes, bonus ringarkimi ose rrotullime falas. Pra, shteroni të gjitha përfitimet tuaja përpara se të luani me para të vërteta.

  Si të bëni një depozitë në kazino duke përdorur American Express
  Si të tërhiqni para nga një kazino duke përdorur American Express

  Si të tërhiqni para nga një kazino duke përdorur American Express

  A ishit me fat që fituat pagesat më të mira të kazinosë në internet me depozitën tuaj të parë Amex? Është e këshillueshme që të tërhiqni fitimet tuaja menjëherë për të shmangur tundimin për të luajtur më shumë. Ndiqni këto hapa për të kërkuar pagesa të kazinosë Amex:

  Hapi 1. Zgjidhni Amex si metodë pagese

  Pasi të konfirmoni se keni fituar një shumë të përshtatshme për një pagesë, hapni arkëtarin e kazinosë dhe zgjidhni Amex nën seksionin "Tërheqja". Do të shihni gjithashtu mënyrat më të sigurta të pagesës të disponueshme për tërheqje në kazino.

  Hapi 2. Verifikoni identitetin tuaj të kazinosë

  Ndërsa disa kazino do të përdorin detajet tuaja Amex për të verifikuar identitetin tuaj, shumica e lojtarëve i nënshtrohen procesit KYC (Njih klientin tënd) përpara se të përpunojnë pagesat. Lojtarët duhet të ngarkojnë një kopje të ID-së ose pasaportës së tyre të lëshuar nga qeveria për të konfirmuar identifikimin e tyre. Kazinoja Amex gjithashtu mund të ketë nevojë të verifikojë vendbanimin tuaj me një kopje të deklaratës tuaj bankare ose faturës së shërbimeve. Verifikimi i identitetit shpesh zgjat disa minuta, megjithëse disa kazinove do të zgjasin deri në 24 orë.

  Hapi 3. Përpunoni një pagesë përmes American Express

  Tani vendosni shumën që dëshironi të tërhiqni në kazinonë online që pranon Amex, duke mbajtur parasysh kufijtë e pagesës. Përpunimi i pagesave Amex mund të zgjasë nga disa orë deri në disa ditë, në varësi të vendit të lojërave të fatit. Pra, zgjidhni një kazino në internet me kohën më të shpejtë të tërheqjes së Amex.

  Si të tërhiqni para nga një kazino duke përdorur American Express
  Avantazhet e përdorimit të American Express në kazinotë në internet

  Avantazhet e përdorimit të American Express në kazinotë në internet

  Nëse po planifikoni të luani në kazinotë online të American Express, më poshtë janë disa përfitime të përdorimit të kësaj karte krediti:

  • Transaksione të sigurta: Kartat American Express janë 100% të sigurta, falë vërtetimit 2FA për pagesat në internet dhe sistemet e monitorimit të mashtrimit për të zbuluar transaksione të pazakonta. Përveç kësaj, çipi EMV krijon një kod unik të identifikueshëm për të gjitha transaksionet.
  • Transaksione të shpejta: Një avantazh tjetër i përdorimit të një karte American Express janë transaksionet e shpejta. Bërja e një depozite në kazino duke përdorur këtë kartë krediti/debiti është shpesh e menjëhershme. Megjithatë, pritja deri në pesë ditë pune për të përfunduar tërheqjet është e zakonshme me Amex dhe karta të tjera si Visa dhe Mastercard.
  • Shkalla e lartë e pranimit: Shumica e kazinove pranojnë pagesa duke përdorur karta debiti dhe krediti si American Express dhe Mastercard. Kjo e bën Amex një zgjedhje popullore për lojtarët pa kuleta elektronike ose kripto-portofol.
  • Shpërblimet e kazinosë për mbajtësit e kartave:Shumica e bonuseve dhe promovimeve të kazinosë në internet kanë terma dhe kushte, me metodën e depozitimit të kualifikuar që është një prej tyre. Zakonisht, depozita juaj Amex do të kualifikohet për shpërblime si shpërblimet e depozitave të ndeshjes, rrotullimet falas dhe bonuset e ringarkimit.
  • Kufijtë e lartë të transaksionit: Nëse jeni një lojtar i nivelit të lartë, mund të dëshironi të merrni parasysh opsionet e kartave, pasi shumica e kazinove ofrojnë kufij më të lartë transaksionesh me këto karta. Megjithatë, lexoni kushtet e pagesës për çdo opsion bankar për të përcaktuar limitin.
  Avantazhet e përdorimit të American Express në kazinotë në internet
  Disavantazhet e përdorimit të American Express në kazinotë në internet

  Disavantazhet e përdorimit të American Express në kazinotë në internet

  Çdo gjë me avantazhe ka disavantazhe, dhe një kazino në internet me Amex nuk është ndryshe. Më poshtë janë disa të këqijat e përdorimit të kësaj karte debiti/kredi me bazë në Amerikë:

  • Disponueshmëria e kufizuar: Pagesat e kazinosë American Express janë të lehta për t'u gjetur, kryesisht në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada. Por lojtarët në rajone të tjera do të zbulojnë se shumica e kazinove mbështesin pagesat me karta përmes Mastercard dhe Visa.
  • Tarifa më të larta të transaksionit: Kjo pikë përfshin të gjitha pagesat e kazinosë me kartë debiti/kredi. Ndërsa depozitat janë kryesisht falas, disa kazino mund t'ju paguajnë një shumë për përpunimin e pagesave Amex. Dhe kjo pa marrë parasysh tarifat bankare kur përdorni një kartë krediti American Express.
  • Privatësia e kufizuar: Nëse jetoni në një vend ku lojërat e fatit në internet janë të paligjshme, disa banka mund të refuzojnë të përpunojnë pagesat e kazinosë Amex. Përveç kësaj, lojtarët ndajnë detaje të rëndësishme të kartës kur lidhin kartat e tyre me kazinonë.
  Disavantazhet e përdorimit të American Express në kazinotë në internet
  Alternativa të American Express për pagesat në kazino në internet

  Alternativa të American Express për pagesat në kazino në internet

  Shumica e kazinove online që pranojnë ofertën American Express opsionet alternative të pagesës për këtë kartë krediti/debiti. Më poshtë janë ato kryesore:

  • Visa/Mastercard: Pagesat me Visa dhe Mastercard janë standarde në shumicën e kazinove në internet. Këto karta ofrojnë shërbime të ngjashme me Amex, ndonëse nuk do të lodheni për të gjetur kazinotë Visa dhe Mastercard. Disa vende të lojërave të fatit mund të lejojnë gjithashtu depozitime përmes Maestro dhe Visa Electron.
  • Kuletat elektronike: Këto janë padyshim metodat më të njohura të pagesës për kumarxhinjtë në internet. Lojtarët mund të përdorin elektronikë kuletat si PayPal, Skrill dhe Neteller për të bërë transaksione të sigurta dhe të sigurta. Krahasuar me pagesat Amex, transaksionet me portofolin elektronik janë falas dhe më të shpejta. Megjithatë, disa kazino nuk ofrojnë bonuse depozitash për pagesat me portofolin elektronik.
  • Banking Online: Nëse jeni i shqetësuar për ndarjen e të dhënave të kartës suaj Amex me kazinonë, banking në internet me opsione si Trustly, Interact, iDebit dhe Instadebit. Me këto opsione pagese, lojtarët duhet vetëm të regjistrohen duke përdorur llogarinë e tyre bankare në internet për të bërë pagesa në kazino.
  • Kriptovalutat: Pagesat duke përdorur monedha dixhitale si Bitcoin, Litecoin dhe Tether janë alternativa të tjera të shkëlqyera për American Express. Këto monedha ofrojnë pagesa të decentralizuara, që do të thotë se pagesat tuaja të kazinosë nuk i nënshtrohen miratimit nga asnjë bankë ose institucion financiar. Në këmbim, kazinotë kripto shpesh lejojnë pagesa falas dhe të shpejta.
  • Aplikacionet e pagesave: Apple Pay, Samsung Pay dhe Google Pay ofron pagesa të shpejta, të sigurta dhe të përshtatshme në kazinotë online. Ju duhet vetëm të shtoni kartën tuaj të kreditit në këto aplikacione dhe të bëni pagesa të sigurta duke përdorur TouchID. Megjithatë, këto opsione rrallë mbështesin tërheqjet e kazinosë.

  Si përfundim, American Express ofron një nga pagesat më të sigurta dhe të përshtatshme të kazinosë. Pas lidhjes së kësaj karte pagese me faqen e lojërave të fatit, lojtarët mund ta përdorin atë për të bërë depozita dhe tërheqje. Por mos harroni se tërheqjet e Amex shpesh kërkojnë 3-5 ditë pune për t'u përpunuar. Përveç kësaj, është një opsion i sigurt dhe i besueshëm pagese për lojërat e fatit.

  Alternativa të American Express për pagesat në kazino në internet

  FAQ

  Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

  A ka ndonjë kufizim në përdorimin e American Express në kazinotë online?

  Po, të gjitha mënyrat e pagesës për lojërat e fatit në internet kanë të mirat dhe të këqijat e tyre. Për America Express, pengesa kryesore janë tarifat e pagesave nga kazinotë në internet dhe ofruesit e kartave. Gjithashtu, gjetja e këtij opsioni pagese në kazinotë online mund të jetë më sfiduese sesa gjetja e Visa dhe Mastercard.

  Cilat kazino online pranojnë pagesa me American Express?

  Në ditët e sotme, shumë site lojërash fati përpunojnë depozitat dhe tërheqjet duke përdorur kartat Amex. Megjithatë, gjithmonë konfirmoni që faqja e internetit është e licencuar dhe përdor kriptimin SSL për të mbrojtur detajet tuaja të pagesës.

  A mund të marr shpërblime të kazinosë në internet duke përdorur American Express?

  Po, shumë kazino shpërblejnë lojtarët me bonuse për depozitat e ndeshjeve, bonuse të ringarkimit dhe rrotullime falas pasi kanë bërë një depozitë Amex. Por mos harroni të lexoni termat dhe kushtet e bonusit.

  Sa kohë u duhet kazinove në internet për të përpunuar transaksionet e American Express?

  Kohëzgjatja e pagesës për kartat Amex ndryshon midis kazinove në internet. Ndërsa disa sajte të lojërave të fatit mund të përpunojnë pagesat e Amex në çast, të tjerat mund të zgjasin deri në pesë ditë pune. Sido që të jetë, depozitat shpesh janë të menjëhershme.

  A është i sigurt informacioni i kartës time American Express në kazinotë online?

  Nëse luani në një kazino online të licencuar dhe të koduar, mund të jeni të qetë për sigurinë e informacionit të kartës suaj Amex.

  Si mund të gjej kazinotë më të mira në internet American Express?

  Kazinotë më të mira në internet American Express duhet të licencohen dhe të rregullohen nga një organ ligjor. Lojtarët duhet të kontrollojnë gjithashtu veçori si kriptimi, kushtet e bonusit, shpejtësitë e pagesave dhe cilësia e shërbimit ndaj klientit.