Metodat e depozitimit të Kazino Në Internet

Shumë lojtarë të rinj pyesin se cilat opsione depozitash janë të disponueshme kur ata synojnë të financojnë llogarinë e tyre të kazinosë në internet. Metodat e depozitimit të kazinosë në internet ndryshojnë nga një kazino në tjetrën, kështu që duhet të kaloni nëpër faqen e depozitave për të kontrolluar opsionin më të përshtatshëm dhe të sigurt.

Është e zakonshme të zbulohet se shumica e kazinove në internet kanë më shumë metoda depozitimi sesa opsionet e tërheqjes, duke e bërë të lehtë për klientët të depozitojnë fonde në llogaritë e tyre. Më poshtë është një listë e metodave të zakonshme të depozitimit për kazinotë në internet, të tilla si kartat e kreditit dhe debiti, kuletat elektronike dhe transfertat bankare, si dhe koha që duhet që fondet të pasqyrohen në llogarinë e lojtarit.

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë
Visa

Visa është një korporatë shumëkombëshe e shërbimeve financiare që ofron karta krediti, debiti dhe me parapagesë të pranuara gjerësisht nga tregtarët në mbarë botën. Ajo ofron një sërë produktesh dhe shërbimesh, duke përfshirë kartat e kreditit dhe debitit, kartat me parapagesë, pagesat me celular dhe zgjidhjet e pagesave në internet. Visa operon në më shumë se 200 vende dhe territore, dhe rrjeti i saj i pagesave lidh tregtarët, institucionet financiare dhe konsumatorët. Kazinotë në internet përdorin Visa si një metodë popullore pagese për lojtarët për të depozituar dhe tërhequr fonde. Transaksionet e tij në kazinotë online zakonisht përpunohen menjëherë dhe lojtarët mund të përdorin kartat e tyre Visa për të bërë depozita dhe tërheqje. Megjithatë, vlen të përmendet se disa kazino online mund të vendosin kufizime ose tarifa tërheqjeje kur përdorin Visa si një mënyrë pagese. Ky artikull do të nxjerrë në pah pse Visa është ndër mënyrat më të njohura të pagesës të kazinove në internet.

Shfaq më shumë
MasterCard

MasterCard është një korporatë shumëkombëshe e shërbimeve financiare që ofron zgjidhje pagesash si karta krediti, karta debiti dhe karta me parapagesë për klientët në mbarë botën. MasterCard i lejon përdoruesit të bëjnë blerje dhe të tërheqin para në ATM. Miliona tregtarë e pranojnë atë në mbi 210 vende. MasterCard është bërë një nga mënyrat e sigurta të pagesave në internet për faqet kryesore të lojërave të fatit. MasterCard dhe përpunuesit e tjerë të pagesave duhet të jenë ende në përputhje me ligjet dhe rregulloret që lidhen me lojërat e fatit në internet në juridiksione të ndryshme. Në disa vende, lojërat e fatit në internet janë ende të paligjshme; në të tjerat, është e ligjshme, por shumë e rregulluar. Kazinotë MasterCard i nënshtrohen ligjeve dhe rregulloreve të çdo vendi në të cilin operon. Ky artikull do të ofrojë një përmbledhje të thelluar të kazinove MasterCard në internet.

Shfaq më shumë
Bitcoin

Kumari është rritur shumë dhe tani mund të luani lojëra kazino në internet me kriptovaluta si Bitcoin, Ethereum dhe Litecoin. Këto monedha dixhitale bëjnë pagesa të shpejta, të sigurta dhe private. Teknologjia Blockchain siguron që gjithçka të jetë transparente dhe e sigurt. Në këtë udhëzues, ne do të shqyrtojmë kazinotë Bitcoin, të cilat janë kazino online që ju lejojnë të luani lojëra dhe të bastoni me Bitcoin.

Shfaq më shumë
PayPal

PayPal është një sistem i njohur gjerësisht i pagesave në internet që lejon përdoruesit të bëjnë transaksione të sigurta në internet. Ajo u themelua në vitin 1998 dhe ka mbi 300 milionë llogari aktive në mbarë botën. Është gjithashtu një opsion popullor pagese për kazinotë në internet, duke i lejuar lojtarët të bëjnë depozita dhe tërheqje në mënyrë të sigurt dhe të lehtë. Kjo ju lejon të bëni depozita dhe tërheqje shpejt dhe lehtë pa ndarë detajet tuaja bankare ose informacionin e kartës së kreditit me kazinonë tuaj në internet. Pagesat përpunohen në çast, duke ju lejuar të luani lojërat më të mira të kazinosë në internet menjëherë. Edhe pse jo të gjitha kazinotë në internet mbështesin PayPal si një nga metodat e tyre të sigurta të pagesës, ai pranohet gjerësisht nga faqet kryesore të kazinove. Ky artikull do të ndajë njohuri më të mira për kazinotë në internet të PayPal dhe veçoritë e tyre.

Shfaq më shumë
Paysafe Card

Paysafecard është një mënyrë pagese me parapagesë që operon në 49 vende, me popullaritetin më të lartë në Australi, Zelandën e Re dhe Amerikën e Veriut. Mënyra e pagesës ofron aplikacione celulare falas për përdoruesit e Apple dhe Android, duke i lejuar ata të menaxhojnë kodet e tyre me parapagesë, të kontrollojnë bilancin e tyre ose të bëjnë blerje duke përdorur kodet QR direkt nga aplikacioni. Paysafecard është një opsion i popullarizuar dhe i sigurt pagese për lojtarët e kazinove në internet për shkak të nivelit të lartë të anonimitetit. Përdoruesit nuk kanë nevojë të fusin informacione personale ose financiare kur bëjnë një depozitë, duke e bërë atë një opsion të sigurt dhe të sigurt për transaksionet e kazinosë në internet. Për më tepër, Paysafecard ofron komoditet pasi përdoruesit mund të blejnë kupona në emërtime të ndryshme dhe t'i përdorin ato për të bërë depozita të shumta në kazino të ndryshme në internet. Ky artikull mbulon në detaje se si të përdorni Paysafecard në kazinotë në internet.

Shfaq më shumë
Neteller

Neteller, një nga ofruesit më premtues të pagesave në internet, po ofron shërbime të lidhura me transaksionet financiare në frontet e brendshme dhe globale. Duke pasur mbi 23 milionë mbajtës të llogarive në mbarë botën, Neteller, sistemi kanadez i pagesave, konsiderohet aktualisht një nga ofruesit kryesorë të pagesave në internet. Aktualisht është në biznes me produkte si një portofol dixhital, portë pagese, kartë me parapagesë dhe PSP.

Shfaq më shumë
Skrill

Skrill është një mënyrë pagese e përdorur për shërbimet në internet si kazinotë online. Është një portofol dixhital dhe një nga mënyrat më të njohura të pagesës atje. Skrill ofron një mënyrë të sigurt dhe të sigurt për të kryer transaksione në internet. Me rritjen e popullaritetit të tij, shumë lojtarë zgjedhin Skrill për të depozituar fitimet.

Shfaq më shumë
Credit Cards

Kartat e kreditit janë një mënyrë pagese që përdoret për të paguar mallrat dhe shërbimet. Është një nga mënyrat më të zakonshme për të paguar kudo. Mbajtësi i kartës hap një llogari në një bankë, me të cilën mund të grumbullojë një shumë të caktuar borxhi. Kjo metodë bankare është dëshmuar të jetë jashtëzakonisht e popullarizuar në shumë sektorë të ndryshëm.

Shfaq më shumë

ATM

Cilat janë kriptovalutat dhe pse njerëzit i përdorin ato për baste në internet?
2023-02-13

Cilat janë kriptovalutat dhe pse njerëzit i përdorin ato për baste në internet?

Në këtë epokë, të gjithë do të ishin të vetëdijshëm se çfarë janë kazinotë në internet. Popullariteti i kazinove online po rritet me shpejtësi dhe futja e kriptomonedhave i ka bërë ato të rriten edhe më shumë. Shumica e lojtarëve të fatit mbështeten në kriptovalutat pasi ato janë tepër të besueshme, të shpejta dhe të sigurta për t'u përdorur. Pavarësisht se është një lloj i ri monedhe, Cryptocurrency fitoi besimin e miliona njerëzve.

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet
2023-02-07

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet

Të gjithë e dimë se sa shpejt kriptomonedha ka pushtuar botën. A mund të mos jetë e besueshme një monedhë që u bë kaq e njohur në një kohë kaq të shkurtër? Ka shumë arsye pse kriptovalutat u bënë kaq të famshme, dhe ne do t'i diskutojmë ato në këtë udhëzues.

Kriptomonedhat: Si mund të përmirësojnë përvojën tuaj në kazino në internet
2023-01-31

Kriptomonedhat: Si mund të përmirësojnë përvojën tuaj në kazino në internet

Kazinotë online janë një nga aktivitetet më të mira argëtuese në epokën aktuale. Ndërsa teknologjia po evoluon, ne mund të shohim disa ndryshime në kazinotë online. Tani, ne kemi ndoshta metodën më të sigurt të pagesës të disponueshme në kazinotë online, e njohur si kriptomonedhë. Ju mund të jeni tashmë të vetëdijshëm se sa popullore dhe e sigurt është kriptomonedha.

Si të gjeni kazinotë më të mira të lojërave elektronike për ju
2022-11-08

Si të gjeni kazinotë më të mira të lojërave elektronike për ju

Slotet janë super argëtuese dhe emocionuese. Asnjëherë nuk e dini se kur do të arrini xhekpotin dhe do të merrni një shpërblim të mahnitshëm. Çfarë mund të jetë më mirë se lojëra elektronike? Epo, për shumicën e njerëzve, janë lojëra elektronike në internet. Lojërat me slot në internet i lejojnë njerëzit të kenë të njëjtin emocion ndërsa janë në komoditetin e shtëpive të tyre.

Mënyrat e pagesës së kazinosë në internet

Mënyrat e pagesës së kazinosë në internet

Ka mënyra të ndryshme për të depozituar para në një kazino. Varet nga lloji i pagesës që kazino pranon dhe metodat që ka në dispozicion një lojtar. Nuk mjafton të njihesh vetëm me mënyrat e pagesës në kazino, por edhe të njohësh opsionet më të sigurta, më të sigurta dhe më të përshtatshme të pagesës.

Nëse jeni në të për të luajtur shumë, ose më mirë keni një mundësi në kazinotë minimale të depozitave, ju kemi mbuluar.

Zgjedhja e mënyrave të pagesës

Ka gjëra thelbësore që një lojtar duhet të ketë parasysh kur zgjedh mënyrat e pagesës që do të përdorë në shumicën e kazinove.

Së pari, një lojtar duhet të marrë parasysh koston e shërbimit të mënyrës së pagesës. Ata duhet të eksplorojnë llojet e ndryshme të metodave të pagesës që ofron kazinoja dhe më pas të përcaktojnë tarifën e shërbimit të shkaktuar kur bëjnë depozita ose tërheqje. Porta të ndryshme pagese do të kenë kosto të ndryshme.

Së dyti, duhet marrë parasysh nëse mënyra e pagesës është funksionale në vendin e tyre. Lojtarët duhet të përdorin metodat e pagesës që janë më të zakonshmet dhe më të lehta për t'u përdorur në vendin e tyre për të shmangur stresin e panevojshëm.

Së fundi, është mirë të kërkoni një mënyrë pagese të sigurt dhe të sigurt. Uebi është plot me njerëz keqdashës që kërcënojnë sigurinë e shumicës së metodave të pagesave elektronike. Kuptimi i metodave më të sigurta dhe më të sigurta të pagesës ndihmon për t'u bashkuar mirë në faqen e kazinosë. Lojtarët duhet të përdorin gjithmonë mënyra pagese me veçoritë më të mira të sigurisë për të mbrojtur kuletat e tyre.

Mënyrat e pagesës së kazinosë në internet
Cilat metoda depozitimi janë në dispozicion?

Cilat metoda depozitimi janë në dispozicion?

Metodat e depozitimit ndryshojnë midis kazinove në internet. Të gjitha metodat janë renditur për çdo kazino, në mënyrë që të mund të shihni se si të shtoni para në llogarinë tuaj të kazinosë në internet dhe të filloni të luani kumar.

Zakonisht, kazinotë në internet kanë më shumë metoda depozitimi sesa metoda të tërheqjes. Sigurohuni që të kontrolloni kohën që duhet që fondet e depozituara të shtohen në llogarinë tuaj.

Paguani me telefon në kazinotë në internet

Në epokën e internetit, shumica e transaksioneve mund të përpunohen shpejt me një telefon celular. Ti mundesh luani kazino celulare, depozitoni para dhe mblidhni fitimet tuaja të gjitha nga telefoni juaj. Me opsione të ndryshme të disponueshme si p.sh Kuletat elektronike dhe transaksionet bankare. Telefonat celularë po bëhen më të lehtë për t'u përdorur për të depozituar para në kazinotë online. Përpara se të bëni depozitime të shpejta dhe të lehta, sigurohuni që mënyra e pagesës të jetë e besueshme. Në këtë mënyrë informacioni dhe paratë tuaja mbrohen mirë.

Cilat metoda depozitimi janë në dispozicion?
Mënyra të sigurta dhe të sigurta pagese

Mënyra të sigurta dhe të sigurta pagese

Më poshtë janë metodat më të besueshme të pagesës përsa i përket sigurisë dhe sigurisë që duhet të përdorë një lojtar.

PayPal

Është një nga mënyrat më të sigurta të pagesës me portofolin elektronik, e rekomanduar me shumë vite. Është e lehtë dhe e shpejtë për t'u përdorur. Kredencialet në lidhje me llogarinë e një përdoruesi nuk u zbulohen palëve të treta.

Kjo do të thotë, ofruesi i shërbimit të pagesave nuk ndan asnjë informacion privat të llogarive me kazinonë. Kazinotë PayPal janë shumë të njohura dhe PayPal është ndër metodat më të njohura që përdorin kazinotë.

Kartat e Kreditit dhe Debitit

Kjo mënyrë pagese ekziston për një kohë më të gjatë në krahasim me metodat e tjera. Ka qenë dhe është ende ndër mënyrat më të sigurta të pagesës. Visa dhe MasterCard ofrojnë teknika enkriptimi që rrisin sigurinë e të dhënave të mbajtësit të llogarisë. Kjo mënyrë pagese pranohet universalisht në të gjitha kazinotë.

Transferta me tela

Shumica e kazinove do ta ofrojnë këtë mundësi pagese, veçanërisht kur kemi të bëjmë me shuma të mëdha parash. Është një metodë e transferimit ose lidhjes së parave nga një llogari bankare në kazino në të cilën dikush synon të luajë. Është një metodë mjaft e shpejtë dhe e besueshme për t'u përdorur. Shumë kazino i lejojnë lojtarit të bëjë tërheqje duke përdorur të njëjtin transferim në llogaritë e tyre bankare.

Mënyra të sigurta dhe të sigurta pagese
Varësia nga kumari

Varësia nga kumari

Varësitë ndaj lojërave të fatit mund të jenë të vështira për t'u dalluar. Nëse ju ose dikush rreth jush po lufton me një varësi nga kumari, ju lutemi kontaktoni GamCare.

Mos harroni të luaj gjithmonë me përgjegjësi.

Varësia nga kumari

FAQ

Cila është metoda më e njohur e depozitimit për kazinotë në internet?

Metodat më të njohura të pagesës dhe tërheqjes për kazino online janë si më poshtë:

 1. Skrill
 2. Transfertë direkte bankare
 3. Neteller
 4. Payzen
 5. Awepay
 6. Help2Pay
 7. Paysafecard
 8. Viza
 9. Mastercard

Cila nga mënyrat e mësipërme të pagesës që janë më të njohurat ndryshon në popullaritet në varësi të vendit nga i cili po depozitoni. Në disa tregje ka edhe operatorë lokalë të pagesave të cilët janë të njohur në rajone të caktuara. Disa shembuj të kësaj do të ishin InterAC në Kanada, Trustly në Suedi dhe Gjermani, VCreditos në Brazil, Yandex Money në Rusi dhe WeChat Pay në Kinë.

Si mund të bëj një depozitë në një kazino online?

Procesi i depozitimit të parave në një kazino online është i ndryshëm për kazino të ndryshme në internet. Në përgjithësi ka dy mënyra që bien në sy.

 1. Depozitimi përmes një portofoli elektronik. Kur depozitoni para në një kazino online me portofolin elektronik, fillimisht krijoni një llogari me një ofrues të portofolit elektronik. Pasi të keni depozituar para në portofolin tuaj elektronik, atëherë mund të transferoni para në llogarinë tuaj të kazinosë në internet. Këtu është një listë e kuletave elektronike më të njohura brenda kazinosë online: Skrill, Neteller, Neosurf, Jeton dhe Moneybookers.

Mund të lexoni më shumë rreth të gjitha këtyre metodave të depozitimit për kazino online këtu

 1. Depozitimi direkt me kartë. Shumica e kazinove (por jo të gjitha) kanë marrëveshje me ofruesit e kartave të kreditit dhe debitit si Visa, Mastercard, American Express, Diners dhe Maestro. Nëse e bëjnë, kazinoja do të ketë mundësinë të përpunojë drejtpërdrejt pagesën tuaj pa hapin shtesë për të kaluar përmes një portofoli elektronik si ndërmjetës. Kartat më të njohura për t'u përdorur kur depozitoni në kazino online janë këto: Visa, Mastercard, American Express, Diners.

A mund të përdor një kartë krediti për të depozituar para në kazinotë online?

Nëse kazinoja juaj në internet e zgjedhur ka logotip nga një prej ofruesve të kartave të respektuara si Visa, Mastercard, American Express, Diners ose Maestro, ka shumë mundësi që të jeni në gjendje të depozitoni para direkt nga karta juaj në llogarinë tuaj të kazinosë në internet. Depozitimi i parave direkt me kartë është gjithmonë mënyra më e shpejtë për të depozituar para në një kazino online, por ndonjëherë mund të mos funksionojë siç pritej. Në këtë rast, provoni një mënyrë tjetër pagese.

Cili është portofoli më i mirë elektronik për t'u përdorur kur depozitoni para në kazinotë në internet?

CasinoRank nuk është një recensues profesionist i ofruesve ndërkombëtarë të pagesave dhe për këtë arsye ne nuk mund t'i përgjigjemi kësaj pyetjeje me besim të madh. Ajo që ne dimë është se Skrill, Neteller dhe MoneyBookers janë shumë të respektuar dhe duket se funksionojnë shkëlqyeshëm për shumë lojtarë.

Kam provuar të depozitoj para me PayPal në llogarinë time të kazinosë në internet, por nuk funksionon, çfarë duhet të bëj?

Ka shumë kumarxhinj që bëjnë pyetje në lidhje me depozitimin e parave në kazinotë online me PayPal. Shumë duket se hasin probleme të ngjashme. PayPal ka disa kazino të lidhura në tregjet rajonale si Italia, por në përgjithësi PayPal nuk pranon depozita në kazinotë online. Nëse dëshironi të depozitoni para në një kazino online, këshilla jonë do të ishte të kaloni përmes një ofruesi tjetër pagese si Skrill, Moneybookers, Trustly dhe Neteller. Shumë kazino kanë gjithashtu disa ofrues rajonalë të pagesave për të zgjedhur.

Cilat janë metodat më të mira të depozitimit?

Nëse dëshironi të shihni mënyrat më të zakonshme dhe të përdorura të pagesës, mund t'i hidhni një sy edhe seksionit tonë të opsioneve të pagesës. Kartat e kreditit dhe kartat e debitit zakonisht shtojnë para në llogarinë tuaj në çast, e njëjta gjë për kartat me parapagesë dhe kuletat elektronike. Transfertat bankare dhe transfertat bankare zakonisht zgjasin më shumë, ndonjëherë shumë gjatë. Gjeni mënyrën më të mirë për ju.