Metal Casino

Age Limit
Metal Casino
Metal Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Metal Casino është një nga shumë kazinotë online të drejtuara nga grupi iCG – vjen nga një familje kazinosh si Betspin, Thrills, Gutz, Rizk. Kjo, tashmë, është një vulë miratimi që Metal Casino ka gjithçka që do të dëshironte çdo lojtar. Frymëzuar nga të mëdhenjtë e metalit, kjo kazino ka bërë zhvillime të rëndësishme që nga fillimi i saj në 2017.

Games

Metal Casino ofron më shumë 400 lojëra. Ky numër mund të jetë pak më i ulët se numri mesatar në shumicën e ofertave të kazinove në internet, por kjo kazino ofron më shumë sesa thjesht numra. Shumica e lojërave të ofruara në Metal Casino janë lojëra elektronike, disa prej të cilave janë me temë metalike. Lojëra të tjera në bibliotekën e tyre përfshijnë variante rulete, baccarat dhe poker.

Withdrawals

Lojtarët e kazinosë metalike mund të tërheqin fitimet e tyre duke përdorur karta krediti, transferta bankare dhe disa kuleta elektronike. Tërheqjet e bëra duke përdorur kuletat elektronike janë më të shpejta ose 'të menjëhershme'. Megjithatë, tërheqjet e bëra duke përdorur kartat e kreditit zgjasin pak më shumë. Pavarësisht nga mënyrat e tërheqjes, çdo tërheqje i nënshtrohet një kohe përpunimi prej 24 – 48 orësh.

Languages

Në kundërshtim me praktikën e zakonshme të disponueshmërisë së faqes së internetit të kazinosë në internet në shumë gjuhë, Metal Casino disponohet vetëm në anglisht. Kjo është disi kufizuese pasi vetëm lojtarëve që flasin anglisht u jepet një shans për të luajtur këtu. Duke marrë parasysh që Metal Casino është një faqe relativisht e re, lojtarët që nuk flasin anglisht duhet të përgatiten për gjuhë të tjera në të ardhmen.

Live Casino

Mbështetja e klientit në Metal Casino është e disponueshme përmes emailit dhe bisedës live. Për ndihmë të menjëhershme, lojtarët mund të përdorin bisedën e drejtpërdrejtë për të kontaktuar me ekipin mbështetës. Përndryshe, ata mund të dërgojnë një email duke shpjeguar natyrën e pyetjeve të tyre. Pavarësisht nga opsioni, lojtarët janë të siguruar për shërbimin e jashtëzakonshëm ndaj klientit.

Promotions & Offers

Metal Casino nuk ofron shumë bonuse. Megjithatë, ato në dispozicion janë të mjaftueshme për t'i mbajtur gjërat interesante. Kazinoja u jep lojtarëve të rinj një bonus 100% deri në 100 €. Sikur kjo të mos mjaftonte, depozita e dytë tërheq një bonus ndeshjeje prej 50% të depozitës. Stimuj të tjerë të dhënë janë MetCoins që mund të blihen.

Software

Metal Casino ka shumë tituj nga zhvillues të njohur lojërash si NetEnt, Microgaming, Play'n Go, ELK Studios dhe Quickspin. Kështu, lojtarët e interesuar për të luajtur lojëra tavoline mund të provojnë opsione të ndryshme si Super Wheel, European Roulette, Blackjack Multi Hand, Pai Gow Poker dhe shumë të tjera. Adhuruesit e lojërave elektronike mund të Pissy Princess, Sakura Fortune, Mega Moolah, ndër të tjera.

Support

Metal Casino u ofron lojtarëve të saj opsione të mira dhe përvojë të jashtëzakonshme të lojërave. Kazinoja u ofron lojtarëve të saj një kazino për lojë të menjëhershme, që nënkupton që lojtarët mund të shijojnë lojërat e tyre si në shfletuesin e kompjuterit ashtu edhe të smartfonëve. Lojtarët e Metal Casino mund të provojnë gjithashtu fatin e tyre në lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë në këto dy platforma - celular dhe desktop.

Deposits

Lojtarëve u kërkohet të depozitojnë para në llogaritë e tyre për të luajtur lojëra me para të vërteta. Lojtarët mund të bëjnë depozita duke përdorur transferta bankare, InstaDebit, Trustly, Paysafecard, karta krediti dhe disa kuleta elektronike. E vetmja pengesë është se disa opsione depozitash tërheqin një tarifë depozite. Ndër opsionet e depozitave të ofruara në kazino Metal, vetëm Trustly, InstaDebit dhe Transfertat Bankare janë falas.

Total score7.8
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (3)
Angleze
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (4)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (21)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
Direct Bank Transfer
EcoPayz
EnterCash
Euteller
MasterCardNeteller
P24
P24
POLi
Paysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
Zimpler
instaDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (5)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (14)
Argjentina
Brazili
Finlanda
Irlanda
Kanadaja
Kolumbia
Malta
Mbretëria e Bashkuar
Meksika
Norvegjia
Peruja
Spanja
Suedia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (20)