Melbet - Responsible Gaming

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Bixhozi është një formë argëtimi të cilës duhet t'i qaseni me disa njohuri të mëparshme. Nëse e dini mirë se bixhozi mund të dëmtojë jetën tuaj, do t'i qaseni më me kujdes.

Hapi i parë që mund të bëni është të kontrolloni sasinë e parave që depozitoni në llogarinë tuaj. Melbet ju lejon të vendosni kufijtë e depozitave ditore, javore dhe mujore në llogarinë tuaj. Pasi të keni arritur shumën, nuk do të jeni në gjendje të bëni një depozitë të re.

Rregullat për lojërat e fatit të përgjegjshëm

Ka disa rregulla që duhet të keni parasysh kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet. Jemi të sigurt që nëse respektoni këto rregulla nuk do të keni asnjë problem në planin afatgjatë:

 • Gjithmonë luani kumar për qëllime argëtimi.
 • Gjithmonë trajtojini paratë që humbisni si paradhënie për të gjithë argëtimin që keni pasur duke luajtur.
 • Gjithmonë vendosni një kufi depozite dhe qëndroni në të.
 • Vendosni gjithmonë një kufi kohor dhe përmbahuni në të.
 • Kini parasysh se është e mundur të humbni kur luani lojëra kazino në internet.
 • Shmangni përdorimin e kartës suaj të kreditit për të depozituar fonde në llogarinë tuaj të kazinosë.
 • Kaloni kohë me familjen dhe miqtë tuaj dhe krijoni ekuilibër në jetën tuaj.
 • Mos e rritni bastin tuaj për të kompensuar paratë që keni humbur.
 • Mos e përdorni kumarin si një mënyrë për të përballuar jetën stresuese.
 • Mësoni rreth problemit të lojërave të fatit dhe pasojave.

Si ndikon bixhozi në jetën tuaj?

Varësia nga bixhozi, ashtu si çdo varësi tjetër, ka një efekt të dyfishtë dhe ndikon në jetën e individit dhe të familjes dhe miqve të tij më të afërt.

Në fillim, individi preket nga ky problem dhe në shumicën e rasteve, personi ndjen faj dhe ndryshon humor. Sapo problemi fillon të shkaktojë probleme financiare, kjo është kur të gjithë rreth individit fillojnë të ndjejnë efektet negative që mund të sjellë kumari.

Pasi paratë thahen dhe ju përpiqeni të mashtroni mes pagesës së kostove të jetesës dhe përpjekjes për të vazhduar një zakon të lojërave të fatit, filloni të përfshini njerëz të tjerë në rrëmujën tuaj. Pra, nëse vendosni të merrni hua ose të vidhni para, filloni të përfshini gjithnjë e më shumë njerëz në problemin tuaj. Siç mund ta shihni, ky është një rreth vicioz pa rrugëdalje.

Nëse njihni dikë që merret me varësinë nga kumari, mënyra më e mirë është t'i largoni ata njerëz. Por në realitet kjo nuk është e mundur, sepse zakonisht këta njerëz janë të dashur një herë dhe ju ndoshta do të bëni gjithçka që është e mundur për t'i ndihmuar ata. Le të shohim edhe një herë se cilat janë problemet që mund të shkaktojë varësia ndaj lojërave të fatit dhe si ndikojnë ato te personi:

 • Kumarxhinjtë problematikë nuk mund t'i kontrollojnë emocionet e tyre – Zakonisht, kur humbisni kontrollin mbi lojërat tuaja të fatit, kjo mund të shkaktojë ndryshime delikate në disponimin tuaj ndërsa përpiqeni ta trajtoni këtë çështje.

 • Kumarxhinjtë me probleme ndjejnë mashtrim dhe faj – Kur lojtarët kuptojnë se kanë një problem, ata do të përpiqen ta fshehin atë nga më të afërmit e tyre. Kjo hap një botë krejtësisht të re të gënjeshtrës për familjen që çon në krijimin e fajit.

 • Kumarxhinjtë problematikë ndiejnë zhgënjim dhe zemërim - Kur nuk jeni në gjendje të kontrolloni zakonin tuaj të lojërave të fatit dhe vazhdoni të gënjeni të dashurit tuaj, zakonisht rezulton në goditjen e njerëzve më të afërt.

 • Kumarxhinjtë problematikë gjithmonë kanë nevojë për para – Le ta pranojmë, kumari është një formë e shtrenjtë argëtimi. Ju mund të fitoni shumë kur luani bixhoz, por gjithmonë ekziston mundësia që mund të humbni edhe shumë.

  Si të luftoni problemin e lojërave të fatit

  Fatkeqësisht, nuk mund të themi se ka një zgjidhje për këtë problem. Varësia nga bixhozi është një çështje komplekse dhe duhet të trajtohet sipas individit. Nuk ka asnjë formulë të thjeshtë që mund të ndiqni dhe të rikuperoni nga ky problem. Për këtë arsye ne do të shqyrtojmë disa zgjidhje të thjeshta që mund të përfshini:

 • Mësoni shenjat e problemit të lojërave të fatit – Varësia nga bixhozi, ashtu si çdo varësi tjetër nuk shfaq shenja të qarta në fillim. Zakonisht e kuptoni se keni një problem kur gjërat fillojnë të dalin jashtë kontrollit. Për këtë arsye, ne këshillojmë çdo lojtar që të mësojë për varësinë e lojërave të fatit edhe para se të fillojë të luajë për para të vërteta në një kazino. Kur i dini cilat janë shenjat e problemit të lojërave të fatit, mund t'i dalloni lehtësisht kur fillojnë të shfaqen për herë të parë dhe mund t'i luftoni me sukses.

 • Kuptoni se si funksionon kumari – Do t'ju duhet të kuptoni natyrën e lojërave të fatit dhe mënyrën se si funksionon. Një gjë shumë e rëndësishme që duhet të kuptoni është se nuk do të fitoni gjithmonë kur luani lojëra kazino online. Pothuajse të gjitha lojërat në kazino, përveç lojërave tavoline, drejtohen nga një gjenerues i numrave të rastësishëm. Kjo do të thotë, rezultati i çdo rrotullimi, çdo raundi është i rastësishëm dhe nuk mund të bëni asgjë për të ndikuar në rezultatin e një loje të caktuar. Është një fakt, gjërat ndonjëherë do të shkojnë ashtu siç duhet, por herë të tjera jo, dhe kjo është një rast i pastër.

 • Mësoni si të menaxhoni paratë tuaja – Asnjëherë mos shpenzoni më shumë se sa mund të përballoni, kjo është një mantra që vlen për çdo gjë në jetë, jo vetëm për kumarin. Nëse ndiqni këtë rregull të thjeshtë, na besoni, do t'i keni gjërat në kontrollin tuaj gjatë gjithë kohës.

 • Lëreni Melbet t'ju ndihmojë – Melbet Casino ofron disa veçori të mbrojtjes së lojtarëve që duhet të përdorni. Ato ofrojnë kufij depozitash, periudha ftohjeje dhe limite bastesh që do t'ju ndihmojnë në planin afatgjatë. Ju duhet t'i përdorni këto veçori edhe para se të shfaqet një problem.

 • Mësoni disa aftësi themelore – Bixhozi, megjithëse mund të duket i thjeshtë, kërkon pak kohë për të mësuar rregullat e një loje që dëshironi të luani. Pasi të përqendroheni në të mësuarit e vërtetë të lojës që luani, kjo do të jetë gjëja në të cilën do të përqendroheni dhe ndjekja e humbjeve do të bëhet një gjë e së kaluarës.

 • Ndani problemet tuaja – Kur keni një problem kumari, gjëja më e rëndësishme që duhet të bëni është të ndani problemet tuaja me dikë që keni besim. Ata do ta shikojnë problemin me një kokë të qartë dhe mund t'ju japin këshilla të vlefshme.

Ju gjithashtu mund të kontaktoni një nga organizatat e shumta që do t'ju ndihmojnë në çdo mënyrë të mundshme. Mund t'i gjeni në faqet e mëposhtme të internetit:

Total score9.0
Përfitimet
Disavantazhet
- Siguria e faqes në internet dhe informacioni i auditimit të softuerit nuk janë të detajuara në faqen e internetit

Fakte të shpejta të kazinosë

BonusetBonuset (4)
Bonus pa depozitëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (34)
Angleze
Arabe
Azerbajxhaniane
Bjelloruse
Bullgare
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjeorgjiane
Gjermane
Greke
Hebraike
Hindi
Hungareze
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Kroate
Lituaneze
Malajziane
Maqedonase
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Serbe
Sllovake
Tajlandeze
Turke
Ukrainase
Vietnameze
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (1)
LojëraLojëra (46)
Atletikë
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bejsbolli
Biatlon
BingoBlackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
FIFA
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Futsalli
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hurling
Karlingu
Keno
Kriketi
League of Legends
Lotaria
Mortal Kombat
NBA 2K
Poker
Politika
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Sportet virtuale
StarCraft 2
Surfing
Tekken
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
World of Tanks
Zagarët
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
EcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
MonedhatMonedhat (24)
Afrikës së Jugut Rand
Bolivianos boliviane
Dinari i Bahreinit
Dinari kuvajtian
Dirhami i Emirateve të Bashkuara Arabe
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Drami Armenian
Euro
Franga Burundiane
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Juani Kinez
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Levi Bullgar
Lira Turke
Pula Botsvaneze
Reali Brazilian
Rubla Bjelloruse
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Taka e Bangladeshit
ShtetetShtetet (72)
Afrika e Jugut
Algjeria
Arabia Saudite
Argjentina
Australia
Azerbajxhani
Bahrein
Bangladeshi
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Brazili
Bullgaria
Egjipti
Emiratet e Bashkuara Arabe
Etiopia
Filipinet
Gana
Gjeorgjia
Hong Kongu
Hungaria
India
Indonezia
Islanda
Japonia
Jordania
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kili
Kina
Kolumbia
Korea Jugore
Kroacia
Kuvajti
Libia
Malajzia
Maqedonia
Maroku
Mauritius
Meksika
Mianmar
Mozambik
Namibia
Nepali
Nigeria
Norvegjia
Omani
Pakistani
Paraguaj
Peruja
Polonia
Republika Çeke
Rusia
Serbia
Shqipëria
Singapor
Somalia
Sri Lanka
Sudani
Tajvani
Tanzania
Turqia
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vietnami
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
SoftwareSoftware (6)