Rishikimi i kazinosë Megapari - Responsible Gaming

MegapariResponsible Gambling
CASINORANK
8.56/10
BonusDeri në 5000 €
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Megapari
Deri në 5000 €
Deposit methodsSkrillVisaNeteller
Merr bonusin
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Në shumicën e rasteve, problemet e lojërave të fatit shoqërohen me probleme të shëndetit mendor si depresioni, por duhet të themi se askush nuk është i imunizuar ndaj varësisë ndaj lojërave të fatit. Kumari është një aktivitet argëtues ku le të jemi të sinqertë, mund të fitoni shuma të mëdha parash, por në asnjë mënyrë nuk duhet parë si një mënyrë për të fituar të ardhura.

Megapari Casino kujdeset për klientët e tyre dhe ata bëjnë çmos për të siguruar përdorimin e përgjegjshëm të faqes së tyre të internetit pa asnjë pasojë negative. Ata reklamojnë me përgjegjësi produktet dhe shërbimet e tyre dhe nuk synojnë lojtarët e mitur.

Hapi i parë në luftën kundër varësisë nga kumari është të pranoni se keni një problem dhe të ndërmerrni disa hapa të mëtejshëm për ta luftuar atë. Këtu janë disa këshilla bazë që duhet të ndiqni që nga momenti kur vendosni të filloni të luani në një kazino online:

· Asnjëherë mos e konsideroni kumarin si një mënyrë për të fituar të ardhura.

· Mbani një regjistër të kohës dhe parave që shpenzoni. Ju mund të përfitoni nga shumë veçori të ndryshme që do t'ju ndihmojnë të vendosni kufij.

· Asnjëherë mos luani kumar me paratë që nuk keni mundësi t'i humbni.

· Asnjëherë mos ndiqni humbjet.

· Asnjëherë mos luani kumar nën ndikimin e alkoolit ose drogës.

Kufiri i depozitave

Kufiri i depozitave

Megapari Casino ofron një politikë të vetëpërjashtimit vullnetar që do t'ju lejojë të mbyllni llogarinë tuaj ose të kufizoni aktivitetet tuaja të lojërave të fatit për një minimum prej 6 muajsh. Pasi të vetëpërjashtoni llogarinë tuaj, ajo do të mbyllet deri në skadimin e periudhës së zgjedhur.

Test i Vetëvlerësimit

Test i Vetëvlerësimit

Ekziston një rrezik i caktuar kur bëhet fjalë për lojërat e fatit dhe lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë. Fushatat reklamuese dhe reklamat e Megapari nuk i mashtrojnë klientët dhe sigurohen që të informojnë se ka shanse për të fituar shuma të mëdha, por edhe për të humbur. Nëse dëshironi të testoni nivelin e varësisë suaj nga kumari, mund të bëni testin e vetëvlerësimit që do t'ju ndihmojë të përcaktoni më mirë zakonin tuaj të lojërave të fatit. Ky është një grup pyetjesh të thjeshta po/jo që duhet të jeni të sinqertë kur të përgjigjeni:

· A shpenzon më shumë se zakonisht?

· A merrni hua para për të luajtur kumar?

· A kaloni më shumë kohë duke luajtur bixhoz dhe më pak kohë me të afërmit tuaj?

· A zhgënjeheni kur dikush ju tregon se kaloni shumë kohë duke luajtur bixhoz?

· A mendoni se keni humbur interesin për hobi të tjerë?

· A ndiheni ndonjëherë në depresion për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

· A e gjeni veten duke gënjyer të afërmit për të mbuluar zakonet tuaja të kumarit?

Nëse jeni përgjigjur me një 'po' për shumicën e pyetjeve, atëherë duhet të merrni parasysh të bëni një pushim nga kumari dhe ndoshta të flisni me një profesionist.

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

Ju mund të vetëpërjashtoni veten nga kumari për një periudhë të caktuar. Kjo do t'ju lejojë të rishikoni zakonet tuaja të lojërave të fatit dhe të përqendroheni në gjëra të tjera të rëndësishme në jetën tuaj. Gjatë kësaj kohe, kazinoja nuk do të dërgojë asnjë material promovues në rrugën tuaj, por ju gjithashtu duhet t'i qëndroni besnik vendimit tuaj dhe të mos përpiqeni të hapni një llogari tjetër.

Problemi i lojërave të fatit

Problemi i lojërave të fatit

Problemi i lojërave të fatit mund të ketë një efekt kaq negativ në jetën e dikujt dhe mund të çojë në depresion, ankth dhe mendime vetëvrasëse. Dhe, në vend që të jetë një aktivitet argëtues dhe argëtues, kumari mund të fillojë të dëmtojë marrëdhëniet familjare dhe mund të çojë në falimentim.

Kumarxhinjtë mund të humbasin ndjenjën e kohës dhe parave ndërsa janë duke luajtur lojërat e tyre të preferuara. Problemet fillojnë zakonisht kur lojtari fillon të humbasë shuma të mëdha parash dhe ata përpiqen t'i rifitojnë ato para, por pa sukses.

Kazino Megapari do t'ju ndihmojë të përmbaheni nga lojërat e fatit për një periudhë të caktuar dhe gjithashtu do t'ju këshillojë të kontaktoni me një nga organizatat e shumta që ndihmojnë personat e varur nga bixhozi.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:100 €
22BET
22BET:600 dollarë