Megapari - Responsible Gaming

Age Limit
Megapari
Megapari is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Në shumicën e rasteve, problemet e lojërave të fatit shoqërohen me probleme të shëndetit mendor si depresioni, por duhet të themi se askush nuk është i imunizuar ndaj varësisë ndaj lojërave të fatit. Kumari është një aktivitet argëtues ku le të jemi të sinqertë, mund të fitoni shuma të mëdha parash, por në asnjë mënyrë nuk duhet parë si një mënyrë për të fituar të ardhura.

Megapari Casino kujdeset për klientët e tyre dhe ata bëjnë çmos për të siguruar përdorimin e përgjegjshëm të faqes së tyre të internetit pa asnjë pasojë negative. Ata reklamojnë me përgjegjësi produktet dhe shërbimet e tyre dhe nuk synojnë lojtarët e mitur.

Hapi i parë në luftën kundër varësisë nga kumari është të pranoni se keni një problem dhe të ndërmerrni disa hapa të mëtejshëm për ta luftuar atë. Këtu janë disa këshilla bazë që duhet të ndiqni që nga momenti kur vendosni të filloni të luani në një kazino online:

· Asnjëherë mos e konsideroni kumarin si një mënyrë për të fituar të ardhura.

· Mbani një regjistër të kohës dhe parave që shpenzoni. Ju mund të përfitoni nga shumë veçori të ndryshme që do t'ju ndihmojnë të vendosni kufij.

· Asnjëherë mos luani kumar me paratë që nuk keni mundësi t'i humbni.

· Asnjëherë mos ndiqni humbjet.

· Asnjëherë mos luani kumar nën ndikimin e alkoolit ose drogës.

Kufiri i depozitave

Megapari Casino ofron një politikë të vetëpërjashtimit vullnetar që do t'ju lejojë të mbyllni llogarinë tuaj ose të kufizoni aktivitetet tuaja të lojërave të fatit për një minimum prej 6 muajsh. Pasi të vetëpërjashtoni llogarinë tuaj, ajo do të mbyllet deri në skadimin e periudhës së zgjedhur.

Test i Vetëvlerësimit

Ekziston një rrezik i caktuar kur bëhet fjalë për lojërat e fatit dhe lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë. Fushatat reklamuese dhe reklamat e Megapari nuk i mashtrojnë klientët dhe sigurohen që të informojnë se ka shanse për të fituar shuma të mëdha, por edhe për të humbur. Nëse dëshironi të testoni nivelin e varësisë suaj nga kumari, mund të bëni testin e vetëvlerësimit që do t'ju ndihmojë të përcaktoni më mirë zakonin tuaj të lojërave të fatit. Ky është një grup pyetjesh të thjeshta po/jo që duhet të jeni të sinqertë kur të përgjigjeni:

· A shpenzon më shumë se zakonisht?

· A merrni hua para për të luajtur kumar?

· A kaloni më shumë kohë duke luajtur bixhoz dhe më pak kohë me të afërmit tuaj?

· A zhgënjeheni kur dikush ju tregon se kaloni shumë kohë duke luajtur bixhoz?

· A mendoni se keni humbur interesin për hobi të tjerë?

· A ndiheni ndonjëherë në depresion për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

· A e gjeni veten duke gënjyer të afërmit për të mbuluar zakonet tuaja të kumarit?

Nëse jeni përgjigjur me një 'po' për shumicën e pyetjeve, atëherë duhet të merrni parasysh të bëni një pushim nga kumari dhe ndoshta të flisni me një profesionist.

Vetëpërjashtimi

Ju mund të vetëpërjashtoni veten nga kumari për një periudhë të caktuar. Kjo do t'ju lejojë të rishikoni zakonet tuaja të lojërave të fatit dhe të përqendroheni në gjëra të tjera të rëndësishme në jetën tuaj. Gjatë kësaj kohe, kazinoja nuk do të dërgojë asnjë material promovues në rrugën tuaj, por ju gjithashtu duhet t'i qëndroni besnik vendimit tuaj dhe të mos përpiqeni të hapni një llogari tjetër.

Problemi i lojërave të fatit

Problemi i lojërave të fatit mund të ketë një efekt kaq negativ në jetën e dikujt dhe mund të çojë në depresion, ankth dhe mendime vetëvrasëse. Dhe, në vend që të jetë një aktivitet argëtues dhe argëtues, kumari mund të fillojë të dëmtojë marrëdhëniet familjare dhe mund të çojë në falimentim.

Kumarxhinjtë mund të humbasin ndjenjën e kohës dhe parave ndërsa janë duke luajtur lojërat e tyre të preferuara. Problemet fillojnë zakonisht kur lojtari fillon të humbasë shuma të mëdha parash dhe ata përpiqen t'i rifitojnë ato para, por pa sukses.

Kazino Megapari do t'ju ndihmojë të përmbaheni nga lojërat e fatit për një periudhë të caktuar dhe gjithashtu do t'ju këshillojë të kontaktoni me një nga organizatat e shumta që ndihmojnë personat e varur nga bixhozi.

Total score8.6
Përfitimet
Disavantazhet
- Nuk ka mbështetje telefonike

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (9)
Bonus cashbackBonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi high rollerBonusi i rimbushjesBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (41)
Angleze
Arabe
Azerbajxhaniane
Bullgare
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjeorgjiane
Gjermane
Greke
Hebraike
Hindi
Holandeze
Hungareze
Indoneziane
Italiane
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Kroate
Letonisht
Lituaneze
Malajziane
Maqedonase
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Serbe
Shqipe
Sllovene
Spanjolle
Suahili
Tajlandeze
Turke
Ukrainase
Vietnameze
Çeke
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (65)
Arena of Valor
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bast në FutbollBaste online
Bejsbolli
Biatlon
Bileta gërvishtëseBingoBlackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Caribbean StudCraps
Dota 2
Dragon Tiger
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Futsalli
Gara me kuaj
Gara me varka
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Hurling
Karlingu
Kazino HoldemKeno
King of Glory
Kriketi
Lakros
League of Legends
MMA
Motorsport
Pai GowPoker
Politika
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Rocket League
Ruletë
Shah
Shigjetat
Sic Bo
Skvosh
Slotat
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Vaterpolo
Volejbolli
Zagarët
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Jeton
Neteller
Perfect Money
Prepaid Cards
SkrillVisa
Visa Debit
ePay
MonedhatMonedhat (57)
Afrikës së Jugut Rand
Bahti Tailandez
Dinari Serb
Dinari Tunizian
Dinari i Bahreinit
Dinari kuvajtian
Dirhami i Emirateve të Bashkuara Arabe
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Hong Kongut
Dollari i Ri Taivanez
Dollari i Singaporit
Dollari i Zelandës së Re
Drami Armenian
Dồngu Vietnamez
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Zvicerane
Guaraní Paraguajan
Hryvnia Ukrainase
Jeni Japonez
Juani Kinez
Koresë së Jugut Won
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Islandeze
Krona Norvegjeze
Kuna Kroate
Lari Gjeorgjian
Leku Shqiptar
Leu Moldav
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Manati Azerbaixhanas
Meticali i Mozambikut
Naira Nigeriane
Peruan Nuevo Sol
Peso Filipinas
Peso Kilean
Peso Kolumbian
Peso argjentinase
Peso meksikane
Reali Brazilian
Riali Iranian
Riali i Omanit
Riyal i Katarit
Rubla Bjelloruse
Rubla ruse
Rupia Indoneziane
Rupia indiane
Saudi Riyal
Shilinga Keniane
Shtetet e Bashkuara Dollar
Somi Uzbekistanas
Taka e Bangladeshit
Tenge Kazakistanez
ShtetetShtetet (10)
Brazili
India
Irani
Malajzia
Moldavia
Sllovenia
Tajlandë
Turqia
Uzbekistani
Vietnami
SoftwareSoftware (58)