Megapari Rishikimi 2024 - Live Casino

MegapariResponsible Gambling
CASINORANK
8.56/10
BonusBonus 1500 $ + 150 rrotullime falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Megapari is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Live Casino është seksioni më i popullarizuar në Megapari Casino pasi kumarxhinjtë kënaqen duke luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Mund të gjeni lojëra të ndryshme duke përfshirë baccarat, poker, ruletë, blackjack, dhe jackpots.

Blackjack live

Blackjack live

Lojtarët e njohur me lojën e blackjack-ut e dinë se ka një mënyrë për të luajtur lojën dhe për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar. Pasi të mësoni strategjinë bazë të kazinosë, do të minimizoni avantazhin e shtëpisë dhe do të përmirësoni shanset tuaja për të fituar. Për më tepër, nëse e luani lojën në një kazino me bazë tokësore dhe jeni të rregullt, tregtari do t'ju kujtojë strategjinë bazë nëse kupton se jeni gati të bëni diçka të gabuar.

Cila është strategjia e blackjack live?

Kur mësoni rregullat bazë të lojës dhe zotëroni strategjinë bazë të blackjack-ut, jo vetëm që do të përmirësoni shanset tuaja për të fituar, por edhe kënaqësinë tuaj të lojës.

Në përgjithësi, strategjia e blackjack-ut përfshin marrjen e veprimeve të duhura në kohën e duhur. Ju do të duhet të vendosni pasi të merrni dy letrat tuaja dhe të shihni kartën e fundit të tregtarit. Këto janë veprimet që mund të bëni:

· Mund tĂ« qĂ«ndroni nĂ« kĂ«mbĂ« – Kjo bĂ«het kur jeni tĂ« kĂ«naqur me dorĂ«n qĂ« keni dhe nuk keni nevojĂ« pĂ«r mĂ« letra.

· Mund tĂ« godisni – Kjo bĂ«het kur ju nevojitet njĂ« kartĂ« tjetĂ«r pĂ«r tĂ« shtuar nĂ« dorĂ«n tuaj.

· Mund tĂ« ndaheni – Kjo bĂ«het kur merrni dy letra me tĂ« njĂ«jtĂ«n vlerĂ«. Ju mund tĂ« ndani letrat tuaja dhe t'i luani ato si dy duar tĂ« ndara. Ju gjithashtu do tĂ« duhet tĂ« vendosni njĂ« bast tjetĂ«r tĂ« barabartĂ« me bastin tuaj fillestar.

· Ju mund të dyfishoni - Kjo bëhet kur besoni se vetëm një kartë shtesë do të përmirësojë dorën tuaj, dhe ju gjithashtu dyfishoni bastin tuaj.

· Mund tĂ« dorĂ«zoheni – Ju lejohet tĂ« dorĂ«zoni dorĂ«n pĂ«rpara se tregtari tĂ« ketĂ« pĂ«rfunduar dorĂ«n. Ju do tĂ« merrni njĂ« kthim prej 50% tĂ« bastit tuaj fillestar.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruletë e drejtpërdrejtë

Duke luajtur Roulette Live do t'ju lejojë të ndjeni atmosferën e një kazinoje me bazë tokësore ndërsa jeni ulur në komoditetin e shtëpisë tuaj, ose kudo që të jeni. Ju do të keni tavolinën e ruletës pikërisht përpara jush dhe mund të bisedoni me tregtarin e drejtpërdrejtë dhe lojtarët e tjerë në kohë reale. Duhet të pranoni se kjo është shumë më mirë sesa të luash kundër një kompjuteri. Ai sjell një element social në të gjithë përvojën e lojës.

Ju mund të zgjidhni të luani një nga lojërat e shumta të disponueshme në Megapari Casino. Nëse zgjidhni të luani American Roulette, me siguri po kërkoni një lojë më sfiduese. Rrota amerikane ka 38 xhepa, të numëruar nga zero deri në 36. Ekziston edhe një xhep i gjelbër shtesë me një zero të dyfishtë që shton eksitimin shtesë, por gjithashtu rrit skajin e shtëpisë. Ju nuk jeni të kufizuar në vendosjen e basteve vetëm në numra të vetëm dhe në vend të kësaj, ju mund të vendosni baste në grupe numrash, sipas dëshirës tuaj.

Ka kryesisht dy lloje të ndryshme bastesh, baste të jashtme që vendosen në pjesën e jashtme të tavolinës dhe baste të brendshme që vendosen në pjesën e brendshme të tavolinës. Pavarësisht se cilin version të lojës zgjidhni, këto janë bastet e jashtme që mund të vendosni:

· Manque ou Passe – Ky Ă«shtĂ« vetĂ«m njĂ« emĂ«r tjetĂ«r pĂ«r bastin High/Low. KĂ«tu vini bast se topi do tĂ« ulet nĂ« njĂ« numĂ«r tĂ« ulĂ«t, i cili pĂ«rfshin numrat nga 1 deri nĂ« 18, ose se topi do tĂ« ulet nĂ« njĂ« numĂ«r tĂ« lartĂ«, i cili pĂ«rfshin numrat nga 19 deri nĂ« 36.

· Rouge ou Noir – Ky Ă«shtĂ« ndoshta njĂ« nga bastet mĂ« tĂ« njohura nĂ« ruletĂ«, njĂ« bast nĂ« xhepin e kuq ose tĂ« zi.

· Pair ou Impair – Ky Ă«shtĂ« njĂ« tjetĂ«r bast klasik qĂ« pĂ«rfshin ose tĂ« gjithĂ« numrat tek ose çift. Mbani nĂ« mend se asnjĂ« opsion kĂ«tu nuk pĂ«rfshin zeron.

· Dhjetra – Ky bast pĂ«rfshin tre duzina numra pĂ«r tĂ« vĂ«nĂ« bast. Me fjalĂ« tĂ« tjera, mund tĂ« vendosni njĂ« bast nĂ« numrat nga 1 nĂ« 12, nga 13 nĂ« 24 dhe nga 25 nĂ« 36.

· Kolona – Ky bast pĂ«rfshin baste nĂ« tre kolona.

Bastet e brendshme, nga ana tjetër, janë baste që ofrojnë pagesa më të mira, por shanset për të hamendësuar këto baste janë shumë më të vogla. Ju gjithashtu mund të bëni disa lloje të ndryshme bastesh këtu, dhe ato përfshijnë ato në vijim:

· Një bast i vetëm është një bast në një numër. Thjesht zgjidhni numrin tuaj me fat dhe shpresoni që topi të bjerë në atë numër të saktë. Pagesa për këtë bast është më e larta dhe shkon deri në 35 me 1.

· Një bast i ndarë është një bast në dy numra ngjitur. Ju mund ta vendosni këtë bast kur vendosni çipat në vijën që ndan këta dy numra.

· Një bast rruge është një bast që vendosni në tre numra. Pra, ju mund të bastni në çdo rresht të vetëm horizontal me tre numra.

· Një bast këndi është një bast që vendosni në katër numra kufitarë dhe nëse topi bie në njërin prej këtyre numrave basti juaj fiton.

· Six Line është një bast që njihet edhe si një rrugë e dyfishtë, dhe është një bast i vendosur midis dy rreshtave horizontale me tre dhe mbulon dy baste rruge.

· Basti Trio është i disponueshëm vetëm në tavolina me një zero të vetme dhe basti vendoset në skajin e seksionit zero.

· Basti i shportës është i disponueshëm vetëm në tavolinat me zero të dyfishtë dhe përfshin një ose të dyja zerat dhe numrat ngjitur për një total prej tre numrash të mbuluar.

· Top Line është një bast që është i disponueshëm në tabelat me dy zero dhe mbulon si zero ashtu edhe numrat 1 deri në 3.

Nëse nuk mund të vendosni se cili numër të vendosni bast, atëherë versioni francez i lojës ju ofron baste që mbulojnë një spektër të gjerë numrash. Kështu që ndoshta mund të shkoni në atë drejtim dhe të shihni se si funksionon për ju. Këtu janë disa baste që mund të vendosni kur luani Roulette Franceze:

· Voisins du zero – Ky Ă«shtĂ« njĂ« bast qĂ« vendosni te 'fqinjĂ«t e zeros'. Ky bast pĂ«rbĂ«het nga 8 numra nĂ« tĂ« dyja anĂ«t e zeros. Pra, pĂ«r tĂ« vendosur kĂ«tĂ« bast do t'ju nevojiten 9 çipa.

· Jeu zero – Ky bast Ă«shtĂ« shumĂ« i ngjashĂ«m me bastin e lartpĂ«rmendur dhe njihet edhe si 'lojĂ«rat zero'. Do t'ju duhen 4 çipa pĂ«r tĂ« vendosur kĂ«tĂ« bast dhe ai pĂ«rfshin numrat e mĂ«poshtĂ«m 12, 35, 3, 26, 32, 15 dhe zero.

· Le tiers du cylindre – Ky Ă«shtĂ« njĂ« bast shumĂ« popullor nĂ« kazinotĂ« britanike dhe mbulon njĂ« duzinĂ« numrash nĂ« anĂ«n e kundĂ«rt tĂ« zeros dhe njihet si 'treta e timonit'.

· Orphelins – Ky bast mbulon 8 numra dhe do t'ju duhen 5 çipa pĂ«r ta vendosur atĂ«.

Historia e Ruletës

Ruleta është një lojë që ekziston prej disa shekujsh dhe duhet të themi se nuk ka ndryshuar shumë. Loja u shpik për herë të parë rastësisht në vitet 1600 nga matematikani dhe filozofi i mirënjohur Blaise Pascal.

Loja që ne mund të luajmë sot ka ekzistuar që nga fundi i shekullit të 18-të dhe është përhapur në kazinotë në të gjithë globin. Në fillim, loja kishte dy zero, por emigrantët francezë në Gjermani futën një zero të vetme për të ofruar shanse më të mira dhe për të konkurruar me rivalët e tyre.

Sot mund të gjeni lojëra me një zero të vetme dhe një zero të dyfishtë, në mënyrë që të zgjidhni cilindo që dëshironi të luani.