Megapari - Live Casino

Age Limit
Megapari
Megapari is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Live Casino

Live Casino është seksioni më i popullarizuar në Megapari Casino pasi kumarxhinjtë kënaqen duke luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Mund të gjeni lojëra të ndryshme duke përfshirë baccarat, poker, ruletë, blackjack, dhe jackpots.

Blackjack live

Lojtarët e njohur me lojën e blackjack-ut e dinë se ka një mënyrë për të luajtur lojën dhe për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar. Pasi të mësoni strategjinë bazë të kazinosë, do të minimizoni avantazhin e shtëpisë dhe do të përmirësoni shanset tuaja për të fituar. Për më tepër, nëse e luani lojën në një kazino me bazë tokësore dhe jeni të rregullt, tregtari do t'ju kujtojë strategjinë bazë nëse kupton se jeni gati të bëni diçka të gabuar.

Cila është strategjia e blackjack live?

Kur mësoni rregullat bazë të lojës dhe zotëroni strategjinë bazë të blackjack-ut, jo vetëm që do të përmirësoni shanset tuaja për të fituar, por edhe kënaqësinë tuaj të lojës.

Në përgjithësi, strategjia e blackjack-ut përfshin marrjen e veprimeve të duhura në kohën e duhur. Ju do të duhet të vendosni pasi të merrni dy letrat tuaja dhe të shihni kartën e fundit të tregtarit. Këto janë veprimet që mund të bëni:

· Mund të qëndroni në këmbë – Kjo bëhet kur jeni të kënaqur me dorën që keni dhe nuk keni nevojë për më letra.

· Mund të godisni – Kjo bëhet kur ju nevojitet një kartë tjetër për të shtuar në dorën tuaj.

· Mund të ndaheni – Kjo bëhet kur merrni dy letra me të njëjtën vlerë. Ju mund të ndani letrat tuaja dhe t'i luani ato si dy duar të ndara. Ju gjithashtu do të duhet të vendosni një bast tjetër të barabartë me bastin tuaj fillestar.

· Ju mund të dyfishoni - Kjo bëhet kur besoni se vetëm një kartë shtesë do të përmirësojë dorën tuaj, dhe ju gjithashtu dyfishoni bastin tuaj.

· Mund të dorëzoheni – Ju lejohet të dorëzoni dorën përpara se tregtari të ketë përfunduar dorën. Ju do të merrni një kthim prej 50% të bastit tuaj fillestar.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Duke luajtur Roulette Live do t'ju lejojë të ndjeni atmosferën e një kazinoje me bazë tokësore ndërsa jeni ulur në komoditetin e shtëpisë tuaj, ose kudo që të jeni. Ju do të keni tavolinën e ruletës pikërisht përpara jush dhe mund të bisedoni me tregtarin e drejtpërdrejtë dhe lojtarët e tjerë në kohë reale. Duhet të pranoni se kjo është shumë më mirë sesa të luash kundër një kompjuteri. Ai sjell një element social në të gjithë përvojën e lojës.

Ju mund të zgjidhni të luani një nga lojërat e shumta të disponueshme në Megapari Casino. Nëse zgjidhni të luani American Roulette, me siguri po kërkoni një lojë më sfiduese. Rrota amerikane ka 38 xhepa, të numëruar nga zero deri në 36. Ekziston edhe një xhep i gjelbër shtesë me një zero të dyfishtë që shton eksitimin shtesë, por gjithashtu rrit skajin e shtëpisë. Ju nuk jeni të kufizuar në vendosjen e basteve vetëm në numra të vetëm dhe në vend të kësaj, ju mund të vendosni baste në grupe numrash, sipas dëshirës tuaj.

Ka kryesisht dy lloje të ndryshme bastesh, baste të jashtme që vendosen në pjesën e jashtme të tavolinës dhe baste të brendshme që vendosen në pjesën e brendshme të tavolinës. Pavarësisht se cilin version të lojës zgjidhni, këto janë bastet e jashtme që mund të vendosni:

· Manque ou Passe – Ky është vetëm një emër tjetër për bastin High/Low. Këtu vini bast se topi do të ulet në një numër të ulët, i cili përfshin numrat nga 1 deri në 18, ose se topi do të ulet në një numër të lartë, i cili përfshin numrat nga 19 deri në 36.

· Rouge ou Noir – Ky është ndoshta një nga bastet më të njohura në ruletë, një bast në xhepin e kuq ose të zi.

· Pair ou Impair – Ky është një tjetër bast klasik që përfshin ose të gjithë numrat tek ose çift. Mbani në mend se asnjë opsion këtu nuk përfshin zeron.

· Dhjetra – Ky bast përfshin tre duzina numra për të vënë bast. Me fjalë të tjera, mund të vendosni një bast në numrat nga 1 në 12, nga 13 në 24 dhe nga 25 në 36.

· Kolona – Ky bast përfshin baste në tre kolona.

Bastet e brendshme, nga ana tjetër, janë baste që ofrojnë pagesa më të mira, por shanset për të hamendësuar këto baste janë shumë më të vogla. Ju gjithashtu mund të bëni disa lloje të ndryshme bastesh këtu, dhe ato përfshijnë ato në vijim:

· Një bast i vetëm është një bast në një numër. Thjesht zgjidhni numrin tuaj me fat dhe shpresoni që topi të bjerë në atë numër të saktë. Pagesa për këtë bast është më e larta dhe shkon deri në 35 me 1.

· Një bast i ndarë është një bast në dy numra ngjitur. Ju mund ta vendosni këtë bast kur vendosni çipat në vijën që ndan këta dy numra.

· Një bast rruge është një bast që vendosni në tre numra. Pra, ju mund të bastni në çdo rresht të vetëm horizontal me tre numra.

· Një bast këndi është një bast që vendosni në katër numra kufitarë dhe nëse topi bie në njërin prej këtyre numrave basti juaj fiton.

· Six Line është një bast që njihet edhe si një rrugë e dyfishtë, dhe është një bast i vendosur midis dy rreshtave horizontale me tre dhe mbulon dy baste rruge.

· Basti Trio është i disponueshëm vetëm në tavolina me një zero të vetme dhe basti vendoset në skajin e seksionit zero.

· Basti i shportës është i disponueshëm vetëm në tavolinat me zero të dyfishtë dhe përfshin një ose të dyja zerat dhe numrat ngjitur për një total prej tre numrash të mbuluar.

· Top Line është një bast që është i disponueshëm në tabelat me dy zero dhe mbulon si zero ashtu edhe numrat 1 deri në 3.

Nëse nuk mund të vendosni se cili numër të vendosni bast, atëherë versioni francez i lojës ju ofron baste që mbulojnë një spektër të gjerë numrash. Kështu që ndoshta mund të shkoni në atë drejtim dhe të shihni se si funksionon për ju. Këtu janë disa baste që mund të vendosni kur luani Roulette Franceze:

· Voisins du zero – Ky është një bast që vendosni te 'fqinjët e zeros'. Ky bast përbëhet nga 8 numra në të dyja anët e zeros. Pra, për të vendosur këtë bast do t'ju nevojiten 9 çipa.

· Jeu zero – Ky bast është shumë i ngjashëm me bastin e lartpërmendur dhe njihet edhe si 'lojërat zero'. Do t'ju duhen 4 çipa për të vendosur këtë bast dhe ai përfshin numrat e mëposhtëm 12, 35, 3, 26, 32, 15 dhe zero.

· Le tiers du cylindre – Ky është një bast shumë popullor në kazinotë britanike dhe mbulon një duzinë numrash në anën e kundërt të zeros dhe njihet si 'treta e timonit'.

· Orphelins – Ky bast mbulon 8 numra dhe do t'ju duhen 5 çipa për ta vendosur atë.

Historia e Ruletës

Ruleta është një lojë që ekziston prej disa shekujsh dhe duhet të themi se nuk ka ndryshuar shumë. Loja u shpik për herë të parë rastësisht në vitet 1600 nga matematikani dhe filozofi i mirënjohur Blaise Pascal.

Loja që ne mund të luajmë sot ka ekzistuar që nga fundi i shekullit të 18-të dhe është përhapur në kazinotë në të gjithë globin. Në fillim, loja kishte dy zero, por emigrantët francezë në Gjermani futën një zero të vetme për të ofruar shanse më të mira dhe për të konkurruar me rivalët e tyre.

Sot mund të gjeni lojëra me një zero të vetme dhe një zero të dyfishtë, në mënyrë që të zgjidhni cilindo që dëshironi të luani.

Total score8.6
Përfitimet
Disavantazhet
- Nuk ka mbështetje telefonike

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (9)
Bonus cashbackBonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi high rollerBonusi i rimbushjesBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (41)
Angleze
Arabe
Azerbajxhaniane
Bullgare
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjeorgjiane
Gjermane
Greke
Hebraike
Hindi
Holandeze
Hungareze
Indoneziane
Italiane
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Kroate
Letonisht
Lituaneze
Malajziane
Maqedonase
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Serbe
Shqipe
Sllovene
Spanjolle
Suahili
Tajlandeze
Turke
Ukrainase
Vietnameze
Çeke
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (65)
Arena of Valor
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bast në FutbollBaste online
Bejsbolli
Biatlon
Bileta gërvishtëseBingoBlackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Caribbean StudCraps
Dota 2
Dragon Tiger
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Futsalli
Gara me kuaj
Gara me varka
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Hurling
Karlingu
Kazino HoldemKeno
King of Glory
Kriketi
Lakros
League of Legends
MMA
Motorsport
Pai GowPoker
Politika
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Rocket League
Ruletë
Shah
Shigjetat
Sic Bo
Skvosh
Slotat
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Vaterpolo
Volejbolli
Zagarët
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Jeton
Neteller
Perfect Money
Prepaid Cards
SkrillVisa
Visa Debit
ePay
MonedhatMonedhat (57)
Afrikës së Jugut Rand
Bahti Tailandez
Dinari Serb
Dinari Tunizian
Dinari i Bahreinit
Dinari kuvajtian
Dirhami i Emirateve të Bashkuara Arabe
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Hong Kongut
Dollari i Ri Taivanez
Dollari i Singaporit
Dollari i Zelandës së Re
Drami Armenian
Dồngu Vietnamez
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Zvicerane
Guaraní Paraguajan
Hryvnia Ukrainase
Jeni Japonez
Juani Kinez
Koresë së Jugut Won
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Islandeze
Krona Norvegjeze
Kuna Kroate
Lari Gjeorgjian
Leku Shqiptar
Leu Moldav
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Manati Azerbaixhanas
Meticali i Mozambikut
Naira Nigeriane
Peruan Nuevo Sol
Peso Filipinas
Peso Kilean
Peso Kolumbian
Peso argjentinase
Peso meksikane
Reali Brazilian
Riali Iranian
Riali i Omanit
Riyal i Katarit
Rubla Bjelloruse
Rubla ruse
Rupia Indoneziane
Rupia indiane
Saudi Riyal
Shilinga Keniane
Shtetet e Bashkuara Dollar
Somi Uzbekistanas
Taka e Bangladeshit
Tenge Kazakistanez
ShtetetShtetet (10)
Brazili
India
Irani
Malajzia
Moldavia
Sllovenia
Tajlandë
Turqia
Uzbekistani
Vietnami
SoftwareSoftware (58)