Më Kazino Në Internet në Mbretëria e Bashkuar

Mbretëria e Bashkuar është një vend i mrekullueshëm për t'u vizituar dhe një vend që mirëpret me lehtësi vizitorët. Ka disa pamje të mrekullueshme për të parë dhe shumë forma të ndryshme argëtimi për t'u shijuar. Baret këtu do t'i kthejnë njerëzit pas në kohë me ushqimet e tyre të vjetra angleze dhe mikpritjen e ngrohtë.

Në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar një nga pijet më të famshme është një filxhan çaj. Është vlerësuar se mbi 163 milionë filxhanë çaj konsumohen çdo ditë në të gjithë vendin. Kur dikush udhëton çdo njëzet e pesë milje, ata do të vërejnë një ndryshim të dukshëm në thekse. Çdo rajon në MB ia vlen të vizitohet.

Në Mbretërinë e Bashkuar, historia e dyqaneve të vogla për baste sportive shkon shumë prapa kur William Hill në vitet '30 ngriti dyqanet e tyre. Sot tregu i lojërave të fatit për kazinotë online është i rregulluar dhe për këtë arsye kërkon licencë për të operuar. Licenca sigurohet që kazinoja po ndjek termat dhe kushtet dhe respekton udhëzimet e marketingut.

Më Kazino Në Internet në Mbretëria e Bashkuar
Kazinotë online në MB

Kazinotë online në MB

Mbretëria e Bashkuar është shumë krenare për numrin e kazinove në internet që janë ligjërisht të disponueshme për të luajtur. Ato janë të rregulluara mirë dhe ka mundësi të ndryshme për të luajtur kazino në internet në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Këto opsione mund të jenë të disponueshme si për banorët ashtu edhe për të ftuarit.

Ekziston mundësia e kazinove me bazë tokësore, të cilat mund të zgjidhni në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Pastaj një tjetër mundësi është të shijoni kazino të shumta në internet që Britania e Madhe ka miratuar dhe licencuar për funksionim. Të dyja këto opsione ofrojnë shumë zgjedhje të lojës së kazinosë për t'u shijuar nga ata të moshës së përshtatshme.

Shumë kazino online në Mbretërinë e Bashkuar në ditët e sotme gjithashtu u ofrojnë lojtarëve mundësinë për të luajtur pa probleme nëpërmjet telefonave të tyre. Hidhini një sy kazinove më të mira celulare në MB sot.

A janë kazinotë të ligjshme në MB?

Megjithëse ka shumë kazino në MB në tokë dhe në internet, është e rëndësishme të përcaktohet nëse ato janë të licencuara siç duhet. Mbretëria e Bashkuar ka rregulla strikte për operacionet e lojërave të fatit dhe licencimin e tyre. Informacioni rreth licencimit të tyre duhet të jetë i disponueshëm për këdo që dëshiron ta kontrollojë këtë.

Ka shumë rreziqe për të luajtur në kazinotë që nuk kanë licencimin e duhur. Licencimi siguron që pronarët e kazinosë po ndjekin rregullat dhe rregulloret e lojërave të fatit. Kjo vlen për çdo vend që lejon lojën e kazinosë ose në tokë ose në internet. Licencimi i mban lojtarët të sigurt, në mënyrë që ata të mund të shijojnë aktivitetin e kazinosë.

Kazinotë në internet me para të vërteta në MB

Të jesh në gjendje të përfitosh nga ajo që ofrojnë kazinotë në internet sjell shumë kënaqësi për shumë njerëz. Megjithatë, ka disa rregulla që ata duhet t'i vendosin vetes. Për të filluar, ata duhet të vendosin një buxhet për atë me çfarë mund të përballojnë të bastojnë.

Ata gjithashtu duhet të konsiderojnë tërheqjen e disa prej fitimeve të tyre nëse këto janë të konsiderueshme në vend që t'i përdorin të gjitha për lojëra të fatit. Lojtarët nuk duhet të marrin pjesë kurrë në aktivitetet e lojërave të fatit nëse janë nën ndikimin e alkoolit. Ose nëse nuk janë në gjendje t'i trajtojnë aktivitetet e tyre të lojërave të fatit me përgjegjësi.

Kazinotë online në MB
Historia e lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar

Historia e lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar

Të gjithë janë të vetëdijshëm për popullaritetin e lojërave të fatit në ditët e sotme në MB dhe rritja e shpejtë e faqeve të basteve sportive dhe kazinove në internet e ka ndihmuar këtë. Njerëzit mund të vënë një bast pavarësisht se ku janë apo çfarë po bëjnë, por nuk ka qenë gjithmonë kështu.

Kumari ka qenë rreth e rrotull në Mbretërinë e Bashkuar për një kohë shumë të gjatë. Njerëzit po bënin baste për garat me kuaj në shekullin e 19-të, kur bastebërësit ngriheshin në një pijetore dhe merrnin baste me ndihmën e vrapuesve që mbanin një sy në shanset. Kjo nuk ishte e ligjshme – ata gjithashtu kishin nevojë për vëzhgime për të vëzhguar policinë! Akti i basteve në rrugë i vitit 1906 u krijua për t'i dhënë fund kësaj sjelljeje me shkallë të ndryshme suksesi. Deri në Aktin e basteve dhe lojërave të vitit 1960 që bastet jashtë kursit u bënë të ligjshëm.

Rritja e pikave të basteve

Ishte gjatë viteve 1960 që dyqanet e basteve filluan të hapeshin në një numër të madh dhe kjo do të thoshte se frekuentimi personal në vendet e garave me kuaj dhe zagar u ul. Pati një rritje të përkohshme të frekuentimeve gjatë viteve 1980, pasi ato u bënë destinacione në modë për një ditë apo mbrëmje jashtë, por shumica dërrmuese e njerëzve ende preferonin t'i vendosnin bastet e tyre në distancë.

Sapo bixhozi u bë legal, në çdo rrugë të vendit u shfaqën pika bastesh, ndërsa njerëzit që preferonin lojëra të tjera mund të shkonin në sallat e kazinove me tulla dhe llaç dhe në sallat e bingos. Përpara ardhjes së kazinove online dhe faqeve të tjera të basteve sportive, gazetat shtypnin ndeshjet e përditshme sportive si garat e kuajve, lojërat e futbollit dhe ngjarje të tjera, në mënyrë që njerëzit të mund të zgjidhnin bastet që dëshironin të vendosnin përpara se të shkonin në librari. .

Kalimi në lojërat e fatit në internet

Komisioni i lojërave të fatit u krijua në vitin 2005 dhe qëllimi ishte vendosja e kontrolleve më të forta mbi aktivitetet e lojërave të fatit. Disa site kanë zbuluar se praktikat e tyre nuk i plotësonin kërkesat dhe kanë luftuar për të marrë licencat e duhura. Të gjitha kazinotë online dhe faqet e basteve sportive mbikëqyren nga Komisioni i Lojërave të Fatit. Që nga rritja e internetit, puna e Komisionit është rritur pasi po hapen më shumë faqe online dhe më shumë anëtarë të publikut po u drejtohen atyre për argëtim.

Historia e lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar
E ardhmja e kazinove online në Mbretërinë e Bashkuar

E ardhmja e kazinove online në Mbretërinë e Bashkuar

Meqenëse kumari ka qenë i ligjshëm për një kohë të gjatë në MB, procesi tani ka të bëjë me mbajtjen e kontrollit të aktiviteteve të lojërave të fatit. Komisioni i lojërave të fatit siguron procesin për marrjen e licencave dhe udhëzuesve përkatës që kanë të bëjnë me problemet e lojërave të fatit, duke ndihmuar si kazinotë online ashtu edhe individët që të gjejnë ndihmë për t'i mbështetur nëse luajnë shumë kumar.

Faqet e lojërave të fatit që janë të disponueshme në Mbretërinë e Bashkuar variojnë nga faqet bingo që ofrojnë lojëra të tjera si lojëra elektronike deri te kazinotë në internet që ofrojnë të gjitha lojërat standarde të kazinosë si pokeri, duke përfshirë versionet live dhe faqet e basteve sportive në internet. Këto janë ekuivalentët në internet të dyqaneve të basteve të rrugës së lartë. Shumica e emrave që do të shihni në rrugët kryesore kanë një prani në internet dhe për shumë njerëz, është shumë më e lehtë të regjistroheni për një llogari në internet sesa të gjeni kohën për të vizituar një bastvënës me tulla dhe llaç.

Një industri në rritje

Me kaq shumë faqe në dispozicion, është e lehtë të shihet se kjo është një industri që është zhvilluar me shpejtësi dhe megjithatë me kujdes në MB. Të gjitha faqet e lojërave të fatit në internet janë të nevojshme për të ndihmuar ata që mendojnë se kanë nevojë, por në të njëjtën kohë, i gjithë procesi i vendosjes së një basti ose të luajturit të një loje kazinoje është krijuar për ta bërë më të lehtë pasi të konfigurohet llogaria.

Për t'u regjistruar, përdoruesi mund të duhet të verifikojë moshën e tij. Kjo është pjesë e procesit për të siguruar që kjo faqe të aksesohet vetëm nga ata që janë ligjërisht të lejuar të luajnë kumar dhe është pjesë e masave të vendosura nga Komisioni i Lojërave të Fatit. Megjithatë, pasi procesi i regjistrimit të përfundojë, e gjithë gama e lojërave të kazinosë në internet është në dispozicion të lojtarit.

E ardhmja e kazinove online në Mbretërinë e Bashkuar
Si i zgjedhim kazinotë më të mira në internet në MB

Si i zgjedhim kazinotë më të mira në internet në MB

Procesi ynë i rishikimit përfshin shikimin e secilit aspekt të një kazinoje në internet dhe përcaktimin e një rezultati të përgjithshëm bazuar në mënyrën se si ato i përmbushën standardet dhe pritshmëritë tona.

Disa kazino online do të jenë në mënyrë të pashmangshme më të mira se të tjerat, por të gjitha kazinotë tona të rekomanduara janë të sigurta për të vendosur baste me para të vërteta. Më poshtë do të rendisim faktorët më të rëndësishëm që shikojmë dhe si ecin ata kur bëhet fjalë për kazinotë në Mbretërinë e Bashkuar.

Siguria e kazinosë në internet

Tregu i kazinove online në Mbretërinë e Bashkuar është një nga më të mëdhenjtë në botë. Kështu, një nga tregjet më të zhvilluara të lojërave të fatit për sa i përket sigurisë dhe lojës së ndershme. Sipas ligjit të Mbretërisë së Bashkuar, të gjitha kazinotë në internet që synojnë t'u shërbejnë banorëve të MB duhet të marrin një licencë nga Komisioni i Kumarit të Mbretërisë së Bashkuar, i vetmi organ rregullator i lojërave të fatit në MB.

UKGC vëzhgon me vëmendje operatorët e kazinove dhe imponon standarde strikte që sigurojnë funksionim të qetë dhe më e rëndësishmja – trajtim të drejtë ndaj klientëve.

Operatorët që nuk i binden UKGC rrezikojnë dënime të mëdha monetare, apo edhe heqjen e licencës. Për më tepër, lojtarët që mendojnë se u janë hequr gabimisht fitimet ose janë keqtrajtuar në ndonjë mënyrë tjetër, mund të paraqesin një ankesë në UKGC.

Për më tepër, kazinotë në Mbretërinë e Bashkuar kanë standarde bazë sigurie në internet, si kriptimi SSL, duke ruajtur të gjitha informacionet tuaja personale, si detajet e llogarisë dhe informacionin e mënyrës së pagesës.

Gjuhe

Natyrisht, të gjitha kazinotë në Mbretërinë e Bashkuar janë të disponueshme në anglisht në MB. Shumë marka të respektuara në Mbretërinë e Bashkuar synojnë gjithashtu t'i shërbejnë një baze të gjerë lojtarësh evropianë dhe kështu janë të disponueshme në gjuhë të tjera si suedisht, norvegjeze, gjermanisht dhe finlandisht. Mbështetja e klientit është përgjithësisht e disponueshme në anglisht, dhe rrallë në gjuhë të tjera.

Mbështetja e klientit në MB

Mbështetja e klientit është një nga faktorët më thelbësorë për të kaluar një kohë të mirë gjatë lojës. Kur një pyetje e pashmangshme shfaqet në mendjen tuaj, ose ndonjë problem ndërpret lojën tuaj, është mirë të dini se mund të mbështeteni në një kanal të shpejtë të mbështetjes së klientit për të zgjidhur çështjen tuaj në një kohë të shkurtër.

Për fat të mirë, kazinotë në internet në Mbretërinë e Bashkuar e dinë mirë këtë dhe shumica e tyre ofrojnë shërbim profesional ndaj klientit përmes bisedës live. Kazinotë që ofrojnë biseda të drejtpërdrejta 24/7 marrin pikë bonus në librin tonë, por ajo që është më e rëndësishme është cilësia e mbështetjes së ofruar, si dhe koha e përgjigjes. Pak minuta është një kohë e arsyeshme pritjeje, e cila rrallë mund të zgjasë deri në 5-10 minuta gjatë orëve të pikut.

Për më tepër, shumica e kazinove në Mbretërinë e Bashkuar ofrojnë një numër lokal mbështetjeje telefonike që mund ta telefononi për një kontakt më personal. Përndryshe, kërkimi i një thirrjeje është gjithashtu një opsion në disa kazino.

Lojtarët janë mësuar të bisedojnë drejtpërdrejt dhe rrallëherë ndiejnë nevojën për mbështetje telefonike, kjo është arsyeja pse ne refuzojmë gjykimin tonë të rreptë për kazinotë në Mbretërinë e Bashkuar pa linjë telefonike.

Si i zgjedhim kazinotë më të mira në internet në MB
Bonus dhe promovime në kazinotë online në Mbretërinë e Bashkuar

Bonus dhe promovime në kazinotë online në Mbretërinë e Bashkuar

Çdo kazino në internet në Mbretërinë e Bashkuar, pa përjashtim, sigurohet që të mirëpresë lojtarët e rinj në MB me një bonus bujar mirëseardhjeje. Për më tepër, shumë prej këtyre kazinove zgjerojnë bujarinë e tyre me promovime të përsëritura si shpërblimet e pushimeve, shpërblimet javore dhe mujore, e kështu me radhë.

Bonusi i mirëseardhjes

Bonusi i mirëseardhjes është zakonisht oferta promovuese më e vlefshme që mund të kërkoni në çdo kazino online. Këto bonuse janë të disponueshme ekskluzivisht në depozitën tuaj të parë, që do të thotë se keni një shans për t'i kërkuar ato.

Në përgjithësi, a bonus mirëseardhjeje për depozitën e parë do të përputhet me depozitën tuaj me 100% deri në 100 £, duke dyfishuar paratë tuaja gjatë procesit. Këto nuk janë saktësisht para falas, pasi përfshihen kërkesat e basteve dhe termat dhe kushtet e tjera, por ato ia vlen të merren parasysh të gjitha gjërat.

Bonus pa depozitë

bonus pa depozite është shumë i kërkuar në tregun e kazinove online. Emri flet vetë; ju merrni para bonus për të luajtur pa depozituar para të vërteta në proces.

Shumë kazino online ofrojnë £ 10 bonuse pa depozite ose 10 rrotullime falas për klientët e rinj në Mbretërinë e Bashkuar, por kini kujdes që këto bonuse vijnë me kërkesa më të larta bastesh dhe kufizime parash.

Rrotullime falas pa depozitë

Herë pas here, a Kazinoja në internet në Mbretërinë e Bashkuar do t'ju trajtojë me një bonus Rrotullime Falas në një lojë specifike. Fondet që fitoni nga këto rrotullime falas konvertohen më vonë në para të gatshme bonus që duhen vënë bast. Megjithatë, në disa raste, paratë tuaja të bonusit janë pa bast dhe tuajat duhet të tërhiqeni menjëherë.

Bonus dhe promovime në kazinotë online në Mbretërinë e Bashkuar

Të rejat e fundit

Ndalimi i kartave të kreditit për baste në MB
2020-12-29

Ndalimi i kartave të kreditit për baste në MB

Fillimi i këtij viti dëshmoi vendosjen e një ndalimi të kartave të kreditit në faqet e basteve në Mbretërinë e Bashkuar. U mblodh se kjo ishte për shkak të një goditjeje të rëndë ndaj lojërave të fatit të përgjegjshëm duke rezultuar në lojëra fati me probleme.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Cilat metoda pagese janë të disponueshme për lojtarët e kazinove në internet në Mbretërinë e Bashkuar?

Kazinotë online në Mbretërinë e Bashkuar dihet se ofrojnë një shumëllojshmëri të gjerë mënyrash pagese për lojtarët, të tilla si kartat e kreditit, kartat e debitit, kartat e parapaguara, kuletat elektronike dhe transferta bankare.

Këtu rendisim disa nga më të zakonshmet:

  • MasterCard
  • VIZA
  • Maestro
  • Neteller
  • Skrill
  • PayPal
  • Paysafecard
  • Zimpler
  • Transferte bankare

Mbani në mend se disa metoda depozitimi nuk janë të disponueshme për tërheqje. Konsultohuni me kazinonë specifike në fjalë për këtë çështje, ose kërkoni informacionin në seksionin tonë të rishikimit. Për më tepër, shumica e kazinove në Mbretërinë e Bashkuar do t'i japin përparësi dërgimit të tërheqjeve në metodën fillestare që keni përdorur për të depozituar.

A mund të pres bonuse?

Bonuset e mirëseardhjes janë një nga tërheqjet kryesore për të sapoardhurit në kazinotë online në Mbretërinë e Bashkuar. Ato janë gjerësisht të disponueshme dhe zakonisht ofrojnë 100% rritje të parave në depozitën tuaj të parë. Më shumë bonuse si bonuse pa depozite, bonuse rrotullimesh falas dhe bonuse ringarkimi janë të disponueshme për lojtarët e rregullt në shumicën e kazinove në Mbretërinë e Bashkuar. Si masë parandaluese kundër pastrimit të parave, shumica e kazinove në internet në Mbretërinë e Bashkuar nuk ju lejojnë të kërkoni një bonus nëse keni bërë një depozitë përmes Neteller ose Skrill.

A mund të luaj falas?

Po, shumë kazino online në Mbretërinë e Bashkuar ju lejojnë të provoni lojëra pafundësisht për argëtim, pa përfshirë para të vërteta. Kjo përfshin lojëra si Classic Slots, Video Slots, Blackjack, Roulette, Baccarat, Video Poker, Scratch Cards dhe Games Casual. Ju gjithashtu mund të luani falas dhe para reale nëse kërkoni një bonus pa depozite.

A ka tarifa të tërheqjes për lojtarët në MB?

Tarifat e tërheqjes janë të ndryshme në çdo kazino online në Mbretërinë e Bashkuar. Shumica e kazinove nuk vendosin asnjë tarifë për depozitat dhe tërheqjet, me përjashtim të tërheqjeve të transfertave bankare. Nëse jeni duke përdorur monedha të ndryshme në llogarinë tuaj të kazinosë dhe llogarinë bankare/portofolin tuaj elektronik, do të aplikohet një tarifë e lehtë konvertimi për transaksionet tuaja.

Sa kohë duhet përpara se të marr fitimet e mia?

Kjo varet nga mënyra juaj e tërheqjes. Nëse tërhiqeni në një portofol elektronik (Neteller, Skrill, PayPal), fitimet tuaja do të paguhen zakonisht brenda 24 orëve. Tërheqjet në kartat e kreditit, kartat e debitit dhe transfertat bankare mund të zgjasin nga 2 deri në 7 ditë pune, në shumicën e rasteve.

Mbani në mend se shumica e kazinove në Mbretërinë e Bashkuar gjithashtu kanë nevojë për kohë për të përpunuar tërheqjen tuaj, zakonisht deri në 24 orë gjithashtu.

Diçka tjetër që duhet të di përpara se të marr fitimet e mia?

Kazinove online në Mbretërinë e Bashkuar kërkohet me ligj të verifikojnë identitetin e çdo klienti për të parandaluar pastrimin e parave dhe lojërat e fatit të mitur. Kjo procedurë është e thjeshtë dhe realizohet duke dërguar foto ose skanime të dokumenteve përkatëse të identifikimit tek ekipi mbështetës i kazinosë. Konsultohuni me kazinonë tuaj të zgjedhur për detajet e sakta të procesit të verifikimit.

A mund të luaj me paund britanik në kazinotë në internet në MB?

Po. Të gjitha kazinotë në Mbretërinë e Bashkuar pranojnë GBP si monedhën e tyre kryesore për depozitat dhe tërheqjet. Ofertat e bonusit dhe promovimet e tjera tregtohen gjithashtu në shuma GBP. Shumë kazino online në Mbretërinë e Bashkuar do t'ju lejojnë të përdorni një monedhë të ndryshme nga GBP në llogarinë tuaj, por kini parasysh tarifat e vogla të konvertimit të monedhës.

A duhet të paguaj taksat për fitimet e mia të lojërave të fatit në MB?

Jo, fitimet e lojërave të fatit nuk kanë nevojë të raportohen tek autoritetet dhe ato nuk janë subjekt i taksimit në Mbretërinë e Bashkuar, pavarësisht nga shuma që keni humbur ose fituar. Taksat e lojërave të fatit ndaj qeverisë paguhen nga operatorët e kazinosë, në vend të lojtarëve.

A është e sigurt të luash në kazinotë në internet në MB?

Është krejtësisht e ligjshme dhe e sigurt të vendosësh baste në kazino, sport, poker dhe produkte të tjera të lojërave të fatit në çdo sajt të lojërave të fatit në internet që është i licencuar dhe rregulluar nga Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar (UKGC).