Më Online Casino në Maqedonia

Maqedonia është mjaft e ngjashme me shumë vende të tjera evropiane ku është e ligjshme të marrësh pjesë në aktivitete të lojërave të fatit. Lejohen si kazinotë online ashtu edhe ato me tulla dhe pjesëmarrësit duhet të jenë mbi moshën 18 vjeç për të marrë pjesë.

Përpara se interneti të bëhej i njohur, kazinotë ekzistonin vetëm në qytetet dhe qytetet më të mëdha të Maqedonisë, duke i bërë ato të paarritshme për publikun e gjerë. Ardhja e kazinove online është dëshmuar të jetë shumë e pëlqyer nga qytetarët e Maqedonisë. Kazinotë online duhet të kenë licenca të lëshuara nga autoritetet maqedonase, të cilat gjithmonë do të ndërmarrin veprime kundër faqeve ilegale.

Gjeni kazinonë më të mirë në internet në Maqedoni të listuar këtu në CasinoRank. Edhe pse jo të gjitha kazinotë në internet janë të sigurta, ekipi ynë i ekspertëve rendit dhe shqyrton vazhdimisht kazinotë e licencuara dhe të sigurta në internet në Maqedoni. Hidhini një sy listës sonë kryesore dhe zgjidhni të preferuarën tuaj sot.

Më Online Casino në Maqedonia

Bonuset

Trego më shumë... >
Kumar kazino në Maqedoni

Kumar kazino në Maqedoni

Që nga viti 2011, mbi një duzinë kazino të reja janë hapur në qytete të ndryshme anembanë Maqedonisë, me kryeqytetin Shkupin dhe Gjevgjelinë që mburren me numrin më të madh të salloneve të lojërave të fatit më të fundit.

Përveç vendeve të basteve në tokë, maqedonasit mund të vendosin baste të ligjshme në kazinotë e internetit. Vendi ka një sit legal të lojërave të fatit me para reale, ku lojtarët mund të hyjnë nga çdo vend.

Kazino online në Maqedoni

Faqja e internetit e kazinosë, 2 Fitore, është një sipërmarrje e përbashkët e shtetit dhe Casinos Austria LLC. Avantazhi kryesor i të luajturit në këtë faqe interneti është se është projektuar me maqedonasit në mendje. Si i tillë, ai përdor denarë si monedhë kryesore, dhe është gjithashtu e disponueshme në gjuhën lokale.

Ata që zgjedhin të luajnë në 2Win mund të bastojnë në një gamë të gjerë lojërash të njohura të kazinosë në internet si lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe video poker, si dhe në një libër sportiv më të mirë. Këto lojëra mundësohen nga disa ofrues kryesorë në industri si Merkur, EGT, Amatic dhe Gamomat.

Përzgjedhja e pakufishme e kazinove në internet

Megjithatë, nëse dëshironi më shumë veprime në kazino në internet, nuk ka asgjë që ju pengon të hyni në përzgjedhjen e pakufishme të faqeve në det të hapur që pranojnë lojtarë maqedonas.

Gjeni kazinotë më të mira në internet për maqedonasit, me bonuse të disponueshme për lojtarët dhe si të filloni me depozitat e kazinosë.

Lexoni për të mësuar më shumë rreth peizazhit ligjor të lojërave të fatit në vend.

Kumar kazino në Maqedoni
A janë të ligjshme kazinotë në Maqedoni?

A janë të ligjshme kazinotë në Maqedoni?

Kumari i kazinove është plotësisht i ligjshëm në Maqedoni dhe kushdo që është 18 vjeç e lart lejohet të marrë pjesë në lojërat e fatit. Sipas ligjit të vendit për lojërat e fatit, maqedonasit mund të marrin pjesë në baste të ligjshme ose në internet ose në një nga sallat e licencuara të lojërave të fatit në të gjithë vendin.

Maqedonia me bazë tokësore dhe kazinotë online rregullohen nga qeveria nëpërmjet Ministrisë së Financave.

Siç e kemi përmendur tashmë, ligji që rregullon kazinotë online në Maqedoni është paksa i komplikuar. Për shembull, legjislacioni kërkon që operatorët të jenë partnerë me qeverinë për të ofruar shërbime të lojërave të fatit në internet në vend. Gjithashtu, qeveria duhet të zotërojë të paktën 51% të aksioneve në partneritet.

Deri më tani, shteti ka licencuar vetëm një faqe bastesh me para reale për të operuar në juridiksion. Emri i faqes zyrtare të internetit është 2Win dhe është në pronësi të përbashkët të shtetit dhe Casinos Austria.

Aplikimi për një leje kazinoje

Për të drejtuar një kazino në vend, operatorët duhet të aplikojnë për leje nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Ministria e Financave. Zakonisht, aplikanti duhet të posedojë së paku 2.5 milionë euro ose ekuivalentin në dinarë maqedonas si kapital. Gjithashtu, kompania duhet të sigurojë garancinë prej 300.000 euro ose shumën ekuivalente në denarë në Bankën Popullore të Maqedonisë.

Përpara se të lëshojë një leje, qeveria do të vlerësojë kazinonë e propozuar për të kontrolluar nëse ajo plotëson kriteret e mëposhtme.

  • Kazinoja nuk duhet të jetë e vendosur afër një institucioni arsimor
  • Vendi duhet të jetë i pajisur siç duhet
  • Një kazino duhet të ketë një hyrje të veçantë dhe administrata duhet të kufizojë aksesin për të miturit
  • Nëse hapet në një kompleks hotelesh, objekti duhet të jetë një infrastrukturë turistike me jo më pak se 4 yje.

Operacione të tjera të lojërave të fatit

Kur bëhet fjalë për sallat më të vogla të lojërave të fatit që ofrojnë vetëm makineri lojrash ose video lojëra elektronike, individët mund të aplikojnë për licencë për sa kohë që kanë një fond ligjor prej të paktën 450,000 EUR. Ka shumë nga këto institucione në disa qytete dhe qyteza anembanë vendit.

Përveç kazinosë zyrtare në internet 2Win, maqedonasit luajnë gjithashtu bixhoz në disa faqe në det të hapur që mirëpresin lojtarët nga vendi me krahë hapur.

Edhe pse nuk janë të rregulluara nga qeveria, shteti nuk ka bërë asnjë përpjekje për t'i penguar ata të shfrytëzojnë tregun vendas. Do të ndihmonte gjithashtu të përmendet se qeveria maqedonase nuk ka ndjekur penalisht asnjë qytetar për baste në vende në det të hapur.

A janë të ligjshme kazinotë në Maqedoni?
Historia e lojërave të fatit në Maqedoni

Historia e lojërave të fatit në Maqedoni

Republika e Maqedonisë së Veriut u bë shtet i pavarur pas shpërbërjes së Republikës Socialiste Federative të Jugosllavisë në vitin 1991, por lojërat e fatit në vend ekzistonin shumë kohë më parë.

Qeveria e Jugosllavisë legalizoi lojërat e fatit në vitet 1960 për të mbledhur fonde për kurse bamirësie dhe zhvillim social. Vendi kishte gjithashtu ligje që autorizonin investimet e huaja në lojërat e fatit dhe kazinotë, ndryshe nga vendet e tjera të dominuara nga sovjetikët në rajonin e Evropës Lindore.

Këto ligje hapën rrugën për hapjen e salloneve të mëdha dhe luksoze të lojërave të fatit si Penthouse Adriatic në hotelin e famshëm Haludovo Palace në Kroaci në fillim të viteve 1970. Megjithatë, kazinotë kishin për qëllim të tërheqin turistë të pasur dhe jo banorët e vendit.

Kazinoja e parë madhështore e Maqedonisë u hap në qytetin e Gjevgjelisë në 1984. Qyteti, i njohur gjerësisht për mikpritjen dhe turizmin elitar të tij, shtrihet vetëm 3 km nga kufiri i vendit me Greqinë. Themelimi ishte një investim i huaj i njohur si Kazino Apollonia. Deri më sot, investitorët e huaj apo bizneset offshore mbeten lojtarët më të mëdhenj në sektorin e lojërave të fatit në vend.

Hapja e Apollonisë krijoi precedentin për hapjen e më shumë vendeve të lojërave me bazë tokësore në Gjevgjeli dhe kryeqytetin, Shkup. Lojërat më të njohura të ofruara në këto institucione ishin tavolina live si Blackjack, American Roulette dhe Texas Hold'em Poker. Makinat e lojërave ishin gjithashtu të disponueshme.

Fillimi i kazinove online në fund të viteve 1990 ishte ndoshta ndryshimi më i madh i lojës në peizazhin e lojërave të fatit të vendit. Shpërndarja e kazinove në internet, dhomave të pokerit dhe basteshkruesve nëpër Evropë dhe vende të tjera e afroi lojën e fatit me maqedonasit dhe e bëri atë më të aksesueshëm për vendasit.

Ishte, ndoshta, popullariteti në rritje i lojërave të fatit në internet midis maqedonasve që e shtyu Qeverinë të konsideronte legalizimin e aktivitetit në vitin 1997. Megjithatë, përpjekjet fillestare nuk dhanë shumë fryte dhe bastet nuk u bënë të ligjshme deri në vitin 2011.

Kumari është i ligjshëm në vend, falë Ligjit për lojërat e fatit dhe lojërat argëtuese që hyri në fuqi në vitin. Lojërat e autorizuara përfshijnë lojëra kazino, baste sportive, lotari dhe loto. Ligji lejon gjithashtu lojërat e fatit në internet, megjithëse qeveria nuk ka bërë shumë për ta rregulluar atë.

Historia e lojërave të fatit në Maqedoni
Lojërat e fatit në Maqedoni sot

Lojërat e fatit në Maqedoni sot

Sot, Maqedonia është shtëpia e disa markave të kazinove që operojnë në qytete dhe qyteza të ndryshme anembanë vendit. Vendi më i madh i lojërave të fatit në tokë në vend është Hotel Casino FlaminGO në Gjevgjeli. Objekti është në pronësi dhe operohet nga austriake Grupi Novomatic, e cila gjithashtu ndodh të jetë një nga firmat më të mëdha të teknologjisë së lojrave në botë.

Kazinoja moderne ofron më shumë se 940 slot machines nga ofruesit kryesorë si Novomatic, IGT, Amatic dhe Aristocrat si dhe 23 tavolina live. Marka zotëron gjithashtu një kazino më të vogël, megjithëse të klasit botëror, në Shkup.

Të apasionuarit pas kazinosë mund të vizitojnë gjithashtu kazinonë Princess në Ramada Plaza në Gjevgjeli, Hit Casino dhe Hotel në Dojran, Le Grand Casino në Shkup dhe Manastir dhe Kazino Apollonia në Gjevgjeli për të shijuar përvojën premium të lojërave të fatit në Maqedoni. Electronic Casino Senator operon gjithashtu më shumë se 50 salla më të vogla të lojërave të fatit në qytete të ndryshme anembanë vendit.

Sa i përket lojërave të fatit në internet, Maqedonia ofron vetëm një faqe të rregulluar të lojërave të fatit në internet që është pjesërisht në pronësi të qeverisë. I lançuar në vitin 2015, 2Win vazhdon të jetë operatori i vetëm në skenën e lojërave në internet të vendit, pasi qeveria nuk ka miratuar ende më shumë kazino online.

Sipas ekspertëve të lojërave të fatit, investitorët e huaj hezitojnë të hyjnë në tregun maqedonas online për shkak të kufizimeve të shumta në rregulloret e vendit për lojërat e fatit. Këto përfshijnë kufizime në mënyrat e pagesës dhe taksat. Megjithatë, situata ka gjasa të ndryshojë në të ardhmen kur Maqedonia të anëtarësohet në Bashkimin Evropian. Parashikimi ynë është që vendi do të ndryshojë ligjet e tij të lojërave të fatit në internet për të krijuar harmoni me kombet e tjera në Union kur të bëhet një shtet anëtar.

Lojërat e fatit në Maqedoni sot
Lojëra me para të vërteta për lojtarët e kazinosë maqedonase

Lojëra me para të vërteta për lojtarët e kazinosë maqedonase

Të luash lojëra me para të vërteta, qoftë në internet apo në një kazino me bazë tokësore, është një argëtim i preferuar i mijëra maqedonasve.

Lojërat që tërheqin më shumë lojtarët maqedonas përfshijnë jackpot, lojëra elektronike dhe lojëra tavoline si American Roulette dhe variacione të ndryshme të pokerit, veçanërisht Texas Hold'em. Variante të tjera të njohura të pokerit përfshijnë Oasis Poker, Caribbean Poker dhe Omaha. Lojëra si Blackjack, Craps dhe Bakarat gjithashtu tërheq shumë lojtarë.

Për sa i përket lojërave të fatit në internet, lojtarët maqedonas priren të preferojnë lojëra nga Net Entertainment dhe Playtech, ndoshta sepse ato ofrojnë të shkëlqyera rikthim te lojtari. Gjithashtu, NetEnt dhe Playtech ofrojnë saktësi kur bëhet fjalë për të bërë lojëra për pajisjet mobile.

Disa nga lojërat më të luajtura nga këta ofrues përfshijnë lojëra elektronike në internet si Starburst, Gonzo's Quest, Divine Fortune, seritë Age of Gods, American Dad, Jack Hammer, Hall of Gods dhe Reel Rush. Slotet progresive të jackpot-it nga Microgaming janë gjithashtu një zgjedhje popullore për lojtarët maqedonas.

Përveç lojërave të fatit të kazinove, lojtarët në vend kënaqen edhe me bastet në ngjarje sportive. Statistikat tregojnë se përafërsisht 72% e popullsisë së rritur mashkullore në vend vë baste në sport rregullisht. Disa nga tregjet sportive ku maqedonasit duan të bastojnë përfshijnë futbollin (futbollin), hendbollin dhe basketbollin.

Lojëra me para të vërteta për lojtarët e kazinosë maqedonase
Mënyrat popullore të pagesës në Maqedoni

Mënyrat popullore të pagesës në Maqedoni

Opsionet më të njohura të pagesës për kazinotë maqedonase janë kartat e debitit dhe kreditit. Shumica e njerëzve kanë qasje në këto dhe ato janë shumë të lehta për t'u përdorur, por kjo do të thotë që detajet e kartës futen në faqe për të bëni një depozitë ose tërheqje, kështu që faqja do t'i mbajë ato në mënyrë që të mund të përdoren përsëri lehtësisht. Sidoqoftë, jo të gjithë duan që detajet e tyre të pagesës të mbahen kështu.

Për këtë arsye, ata mund të vendosin të përdorin një nga shumë e-Portofolin sistemeve. Këtu kryhet transaksioni përmes portofolit elektronik, kështu që faqja e lojërave të fatit nuk përmban detaje personale. Sistemet e pagesave online si p.sh PayPal dhe Skrill punoni duke u regjistruar me ta, atëherë kur përdoruesi shkon në faqen e lojërave të fatit në internet, ata thjesht ndjekin udhëzimet në ekran për të shtuar fonde në llogarinë e tyre duke përdorur ofruesin e palës së tretë. Asnjë detaj nuk ruhet me faqen e lojërave të fatit dhe kjo ndihmon për të mbrojtur pak më mirë të dhënat.

Mënyrat popullore të pagesës në Maqedoni
Si i shqyrtojmë kazinotë më të mira në internet për maqedonasit

Si i shqyrtojmë kazinotë më të mira në internet për maqedonasit

Siç u përmend më herët, maqedonasit kanë praktikisht opsione të pafundme kur bëhet fjalë për kazinotë online. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë se çdo faqe interneti që pretendon se pranon lojtarë nga vendi ia vlen të provohet.

Nëse nuk jeni i ri në botën e basteve në internet, atëherë duhet të dini se cilësia e shërbimeve dhe ofertave nuk është uniforme në të gjitha platformat e lojërave me para reale. Për këtë arsye, ne i këshillojmë lojtarët maqedonas që të luajnë në kazinotë më të mira në internet vetëm aty ku cilësia është e garantuar.

Nëse nuk jeni të sigurt se si të vlerësoni dhe zgjidhni platformën ideale të lojërave të fatit, atëherë mos u shqetësoni pasi ne ju kemi mbuluar. Ne kemi një ekip ekspertësh të kazinove në internet, të cilët gërmojnë në rezultatet e platformave të lojërave në internet me synimin për të gjetur faqet e përsosura për ju. E thënë thjesht, nuk e kemi problem të bëjmë të gjithë punën në mënyrë që të keni përvojën më të mirë të lojërave të fatit në internet.

Ju mund të jeni të sigurt se kazinotë tona të rekomanduara në internet për lojtarët maqedonas shënojnë të gjitha kutitë në lidhje me:

Siguria

Dëshira përfundimtare e çdo lojtari është të gjejë një kazino të sigurt në internet, të cilës ata mund t'i besojnë paratë e tyre të fituara me vështirësi dhe informacionin personal. Kjo është pikërisht ajo që ju merrni kur vendosni të luani në një nga kazinotë më të mira maqedonase të rekomanduara nga faqja jonë.

Ne shkojmë në thellësi të madhe për të siguruar që këto faqe interneti janë të ligjshme, të rregulluara nga autoritete të besueshme, të koduara SSL, në përputhje me PCI dhe financiarisht të afta për të paguar fitime të mëdha. Shumica e kazinove në listë janë të rregulluara nga Malta, Alderney, Isle of Man dhe Mbretëria e Bashkuar.

menyra pagese

Banka në kazino është një punë e madhe kur bëhet fjalë për bastet në internet. Si lojtar, është shumë e këshillueshme që të zgjidhni një faqe kumari që ofron një gamë të gjerë opsionesh pagese që janë të disponueshme në vendin tuaj.

Metodat më të përshtatshme për maqedonasit janë Visa, MasterCard, Maestro dhe e-walletat si Skrill. Të gjitha kazinotë në listën tonë mbështesin këto metoda bankare, dhe ato gjithashtu pranojnë EUR.

Bonuset e kazinosë

Nëse jeni në Maqedoni dhe kërkoni për bonuse dhe promovime bujare dhe të vlefshme, atëherë mos u shqetësoni. Ne bëjmë përpjekje të mëdha për t'u siguruar që t'ju tregojmë ofertat më të mira në internet duke rekomanduar kazinotë me promovime që shpenzojnë para.

Ashtu si me shumicën e kazinove, lojtarët do të jenë në gjendje të fitojnë dhe përdorin bonuse herë pas here. Kjo mund të jetë një depozitë e përputhur ose një bonus tjetër si rrotullime falas. Këto janë në fakt para falas me të cilat ata mund të luajnë në sit. Ata do të jenë në gjendje të tërheqin çdo fitim të fituar me këtë, por është e rëndësishme të kontrolloni termat dhe kushtet në rast se ka ndonjë kufizim.

Gjeni fitimprurës bonuse të rrotullimeve falas, oferta të mirëseardhjes së lojtarëve të rinj dhe promovime të vazhdueshme në kazinotë premium online të Maqedonisë.

Lojëra dhe softuer

Një kazino në internet është po aq e mirë sa biblioteka e saj e lojërave. Një faqe interneti mund të ofrojë bonusin më të madh në industri, por nuk ndihmon shumë nëse nuk ka mjaft lojëra për të luajtur. Cilësia e lojërave të ofruara gjithashtu ka shumë rëndësi. Kjo është arsyeja pse ne paraqesim kazinotë që ofrojnë një përzgjedhje të shkëlqyer lojërash nga ofruesit kryesorë të programeve kompjuterike.

Ju mund të luani lojëra elektronike në internet, jackpot, lojëra tavoline, poker, letra gërvishtëse dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë nga Net Entertainment, Microgaming, Playtech, Betsoft, Amatic, Novomatic, Yggdrasil, Play N' Go, Evolution dhe ofruesit e tjerë me MKD më të mira në internet. kazinove.

Mbështetja e Klientit

Cilësia e mbështetjes së klientit të ofruar nga një kazino në internet tregon shumë për operatorin dhe platformën. Faqet e lojërave të fatit që kujdesen për klientët e tyre janë seriozë në lidhje me ofrimin e shërbimeve më të mira dhe më në kohë të mbështetjes për lojtarët kur ata kanë nevojë për ndihmë. Ju mund t'u besoni sajteve të shqyrtuara nga ekspertët tanë për të ofruar ndihmë të menjëhershme gjatë gjithë orarit përmes bisedës së drejtpërdrejtë, emailit dhe telefonit.

Si i shqyrtojmë kazinotë më të mira në internet për maqedonasit

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

A duhet të paguaj taksa për fitimet e kazinosë?

Legjislacioni maqedonas i lojërave të fatit në internet kërkon që operatorët të paguajnë taksë 0,5% nga çdo bast i bërë nga lojtarët për qeverinë çdo muaj. Ligji më tej vendos një taksë prej 10% për fitimet që tejkalojnë 5000 MKD, dhe kjo shumë në mënyrë efektive zbritet nga fitimi juaj nga operatori para se t'ju paguajë.

Megjithatë, kjo taksë mbi fitimet e lojërave të fatit zbatohet vetëm nëse jeni duke luajtur në faqet e internetit që janë të licencuara dhe të rregulluara në vend. Faqet e kazinove ndërkombëtare ose në det të hapur nuk e kanë këtë taksë.

A ka bonuse të kazinosë në internet për lojtarët e Maqedonisë?

Po. Ka shumë bonuse kazino për lojtarët e Maqedonisë në internet. Si fillim, të gjitha kazinotë në internet të Maqedonisë ofrojnë një formë të promovimit të mirëseardhjes për lojtarët e rinj. Shumica e sajteve ofrojnë bonuse për depozitat e duhura, por gjithashtu mund të gjeni para pa depozitë ose bonuse të rrotullimeve falas. Faqet kryesore ofrojnë gjithashtu bonuse rifreskuese, rrotullime falas dhe shpërblime besnikërie për anëtarët ekzistues.

A mund të tërheq një bonus kazinoje?

Po, por vetëm pas përmbushjes së kërkesës për rikthim. Pavarësisht ofrimit të shumave të mëdha dhe bujare të parave pa pagesë përmes bonuseve, operatorët e kazinosë kërkojnë që të bëni disa përpjekje përpara se të mund të tërhiqni paratë.

Në shumicën e rasteve, ju duhet të shpenzoni një shumë të caktuar parash pasi të kërkoni një bonus për t'u kualifikuar për një tërheqje. Ju mund të konfirmoni shumën që operatori pret që ju të shpenzoni duke kontrolluar kërkesën e bastit të bonusit ose të lojës.

A janë të sigurta kumari në internet?

Po. Kumari në internet është krejtësisht i sigurt, për sa kohë që jeni duke luajtur në një kazino të rregulluar në internet. Ju mund të konfirmoni nëse një kazino është e rregulluar duke rishikuar licencën e saj. Në përgjithësi, faqet më të mira për lojtarët në Maqedoni janë ato që janë të licencuara dhe të rregulluara në vendet evropiane si Mbretëria e Bashkuar, Alderney, Isle of Man dhe Malta.

Këto autoritete kanë rregulla strikte që operatorët duhet të ndjekin dhe ata janë seriozë në lidhje me zbatimin e mbrojtjes së lojtarëve.

Si mund të filloj të luaj në një kazino në internet?

Fillimi me lojërat e fatit në internet nuk mund të jetë më i lehtë. Për lojtarët në Maqedoni, gjithçka që duhet të bëni është të gjeni një kazino virtuale që pranon lojtarë nga vendi, dhe ne kemi shumë të tillë në listën tonë.

Pasi të jeni të sigurt se keni bërë zgjedhjen më të mirë, vizitoni faqen kryesore të kazinosë dhe klikoni në butonin Regjistrohu, Bashkohu ose Regjistrohu për t'u regjistruar për një llogari.

Hapi tjetër është të plotësoni të dhënat e kërkuara. Më pas mund të konfirmoni nëse ju kërkohet të kërkoni ndonjë bonus gjatë regjistrimit përpara se të dorëzoni aplikacionin tuaj.

Mund të ndihmojë gjithashtu të lexoni termat dhe kushtet e kazinosë përpara se të klikoni në butonin "Konfirmo" ose "Dorëzo".

Nëse regjistrimi juaj është i suksesshëm, hyni në llogarinë tuaj dhe bëni një depozitë për të filluar të luani.