Rishikimi i kazinosë Mansion - Responsible Gaming

MansionResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
BonusDeri në 5000 $/€
Zgjedhje masive e Playtech
Bisedë drejtpërdrejt 24/7
Kazino premium
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Zgjedhje masive e Playtech
Bisedë drejtpërdrejt 24/7
Kazino premium
Mansion
Deri në 5000 $/€
Deposit methodsPayPalSkrillVisaNetellerPaysafe Card
Merr bonusin
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Kur shkoni te seksioni i Lojërave të Përgjegjshme në Mansion Casino, mund të zbuloni se kazino përmban shumë bamirësi të ndryshme për parandalimin e varësisë nga bixhozi në faqen e internetit si Kumarxhinjtë Anonim, Gamble Aware dhe Gamcare.

Kufiri i depozitave

Kufiri i depozitave

Mund të vendosni lehtësisht kufij të veçantë që do të kontrollojnë sasinë e parave që vendosni në llogarinë tuaj për një periudhë të caktuar kohore. Ju mund të vendosni kufizime ditore, javore dhe mujore për sa vijon:

· Kufijtë e depozitave · Kufijtë e humbjeve · Kufijtë e basteve

Ju lutemi mbani mend se pasi të vendosni këto kufizime, duhet të prisni që të skadojë periudha specifike kohore përpara se të mund të bëni ndonjë ndryshim. Ju gjithmonë mund t'i ulni kufijtë tuaj, por sa herë që dëshironi t'i rritni, duhet të kontaktoni kazinonë dhe ajo do t'ju japë një periudhë ftohjeje përpara se të bëjnë ndonjë ndryshim në llogarinë tuaj.

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

Nëse besoni se bixhozi juaj po del jashtë kontrollit, atëherë ju këshillojmë të merrni parasysh vetëpërjashtimin. Ju mund të kërkoni të vetëpërjashtoheni për një periudhë nga 6 muaj deri në 5 vjet. Dhe, gjatë kësaj kohe nuk do të mund të bëni një depozitë dhe të luani asnjë lojë. Pasi të përfundojë periudha e vetëpërjashtimit, duhet të kontaktoni kazinonë dhe t'i tregoni se dëshironi që llogaria juaj të rihapet. Do t'ju jepet një periudhë ftohjeje 24 orëshe përpara se të mund të përdorni përsëri llogarinë tuaj.

Problemi i lojërave të fatit

Problemi i lojërave të fatit

Varësia nga kumari është një problem serioz dhe shumë kompleks. Njerëzit zakonisht e kuptojnë se kanë një problem pasi të jenë thellë në të. Pra, nëse dyshoni se ju ose dikush që njihni është duke luftuar, atëherë duhet të kërkoni ndihmë profesionale. Bixhozi është një aktivitet argëtues dhe lehtë mund të joshesh për të luajtur më shumë sesa duhet ose që mund të përballosh. Ne kemi një grup pyetjesh të krijuara posaçërisht për ju, në mënyrë që të shihni se në cilën fazë të lojërave të fatit jeni: · A ka ndërhyrë ndonjëherë kumari në punën ose studimet tuaja? · A luani kumar me më shumë para se sa mund të përballoni? · A keni shitur ndonjëherë ndonjë gjë për të pasur para për kumar? · A po përpiqeni të rifitoni paratë që keni humbur tashmë në kumar? · A e ndjeni nevojën për të luajtur kumar me më shumë para për të ndier emocione? · A keni luftuar ndonjëherë me një çrregullim të varësisë? · A keni luajtur ndonjëherë kumar nën ndikimin e alkoolit ose substancave të tjera? · A keni luajtur ndonjëherë kumar nga mërzia? · A jeni ndjerë ndonjëherë në ankth për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit? · A keni përjetuar probleme financiare për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

Nëse i jeni përgjigjur "po" shumicës së pyetjeve, atëherë duhet të jeni tepër të kujdesshëm se si e shpenzoni kohën dhe paratë tuaja. Ne ju rekomandojmë që të jeni të sinqertë me veten dhe nëse keni një varësi, atëherë duhet të kërkoni ndihmë profesionale. Si fillim mund të kontaktoni me disa nga këto organizata:

· GamCare · Gamble Aware · Kumarxhinj Anonim · Terapia e Kumarit

10 Rregulla të lojërave të fatit me përgjegjësi

Nuk ka një formulë të thjeshtë që mund të ndiqni për të luajtur me përgjegjësi, por në vend të kësaj ka disa rregulla të thjeshta që duhet t'u përmbaheni:

  1. Gjithmonë luani kumar për arsye argëtimi.
  2. Paratë që humbisni duhet të konsiderohen si paradhënie për argëtimin tuaj dhe fitimet duhet të jenë një bonus.
  3. Vendosni një kufi kohor dhe respektoni atë, edhe nëse jeni duke fituar, pasi të mbarojë koha, duhet të hiqni dorë.
  4. Vendosni një buxhet dhe mos e tejkaloni kurrë atë.
  5. Prisni të humbni dhe shikoni humbjen si pjesë të lojës.
  6. Edukoni veten për kumarin me probleme përpara se të filloni të luani.
  7. Asnjëherë mos huazoni para për të luajtur.
  8. Mos lejoni që kumari të ndërhyjë në jetën tuaj shoqërore.
  9. Asnjëherë mos ndiqni humbjet tuaja.
  10. Luaj gjithmonë për argëtim.

Kontroll i realitetit

Kontrolli i realitetit është një tjetër opsion që ofron kazinoja për t'ju kujtuar se sa kohë keni kaluar duke luajtur. Për shembull, mund të vendosni kohëmatësin që t'ju njoftojë kur keni luajtur për 1 orë, dhe pasi të mbarojë koha, mund të zgjidhni të vazhdoni ose të dilni nga loja.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:100 €
22BET
22BET:600 dollarë