Mansion - About

Age Limit
Mansion
Mansion is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Mansion Casino u themelua në vitin 2003 dhe u lançua në vitin 2004 nga një grup investitorësh privatë. Aktualisht, ata operojnë katër site lojërash, secila me markën dhe identitetin e vet të veçantë. 

Kompania feston më shumë se 10 vjet përvojë në sferën e lojërave që thotë shumë. Të gjitha faqet e tyre ofrojnë një gamë të gjerë lojërash elektronike dhe lojërash tavoline të cilat mund të luhen në çast ose nëpërmjet softuerit të shkarkueshëm. 

Mansion Casino është i aksesueshëm nëpërmjet pajisjeve celulare që ofrojnë promovime të veçanta vetëm për përdoruesit e iPhone, Android dhe tabletave. Softueri i kazinosë ofrohet nga Playtech.

Mansion

Gjatë viteve 2006 dhe 2007 Mansion u bashkua me Fox Sports Network dhe fluturoi lojtarë të zgjedhur online në Las Vegas për të konkurruar në poker shpejtësie. Emri i shfaqjes ishte Poker Dome Challenge dhe çmimi i madh ishte $1.000.000. Lojtarë profesionistë si Tony G, Dennis Waterman dhe Perry Friedman ishin pjesë e shfaqjes.

Në vitin 2006, Mansion u bë sponsori zyrtar i këmishave të Tottenham Hotspur dhe sponsorizimi zgjati për 4 vjet. Dhe që atëherë, ata kanë qenë pjesë e sponsorizimeve të ndryshme të futbollit. Ata gjithashtu bënë një marrëveshje përpara Kupës së Botës 2006 me grupin e linjës ajrore Flybe për të rilyer një nga avionët e tyre reaktiv me markën e kompanisë.

Mansion Casino është certifikuar nga një strukturë testimi e njohur ndërkombëtarisht TST Labs për përputhjen me kërkesat rregullatore. Kompania operon një numër protokollesh për të ndihmuar në ruajtjen e lojërave të sigurta dhe për të minimizuar rrezikun në të gjitha markat e saj.

Pronari dhe CEO

Pronari i Mansion Casino është Mansion Gibraltar Limited dhe CEO aktual i tyre është Karel Manasco.

Numri i Licencës

Kazinoja operohet nga Mansion Europe Holdings Ltd sipas një licence të funksionimit në distancë të Komisionit të Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar, Numër 000-039448-R-319446.

Ku është i bazuar Mansion Casino?

Mansion Casino është i bazuar në Suite 732, Europort, Gjibraltar.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2004
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshjeBonus të mirëpriturBonusi high rollerBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Italiane
Spanjolle
LicencatLicencat (4)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (11)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (19)
Bank transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Delta
EcoPayz
Entropay
Euro6000
Laser
Local Bank Transfer
MaestroNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
SkrillSwitchVisa
Visa Electron
MonedhatMonedhat (13)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Hong Kongut
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (9)
Afrika e Jugut
Finlanda
Irlanda
Italia
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Spanja
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (2)