Lucky Niki - Live Casino

Age Limit
Lucky Niki
Lucky Niki is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Live Casino

Kazinoja Live është goditja më e mirë kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet. Ka fuqinë për të sjellë përvojën reale të kazinosë në shtëpinë tuaj. Lojërat mundësohen nga disa nga specialistët më të mirë të kazinosë live, kështu që nuk do të keni mundësi të zgjidhni.

Zgjedhja e lojërave dhe kufijve të tavolinës është e mahnitshme në Lucky Niki.

Ju mund të luani:

 • Ruletë me një bast minimal prej vetëm 1,00 £ dhe një bast maksimal prej 75,000 £
 • Auto Ruletë me një bast minimal prej vetëm 1,00 £ dhe një bast maksimal prej 75,000 £
 • Blackjack me një bast minimal prej vetëm £ 1,00 dhe një bast maksimal prej £ 10,000
 • Barazim i zakonshëm me një bast minimal prej vetëm £ 1,00 dhe një bast maksimal prej £ 1,000
 • Bakarat me një bast minimal prej vetëm £ 1,00 dhe një bast maksimal prej £ 10,000
 • Shtrydhje Baccarat me një bast minimal prej vetëm 5,00 £ dhe një bast maksimal prej 10,000 £
 • Kazino Hold'em me një bast minimal prej vetëm 1,00 £ dhe një bast maksimal prej 500 £
 • Ëndrra tërheqëse me një bast minimal prej vetëm 0,10 £ dhe një bast maksimal prej 1,000 £

LivePoker

Poker Live ofron një udhëtim emocionues që duhet ta përjetoni nga dora e parë. Kjo është një lojë që duhet të marrësh pak kohë për ta mësuar dhe një jetë për ta zotëruar. Ju sigurojmë që loja nuk është aspak e vështirë dhe nuk do të shpenzoni shumë kohë duke mësuar rregullat. Ju duhet të dini renditjen e duarve dhe thjesht të praktikoni lojën tuaj dhe të merrni një strategji.

Disa kazino do t'ju kërkojnë të vini bast një shumë që është e barabartë me big blind, dhe gjëja e mirë kur luani lojën drejtpërdrejt, mund të pyesni tregtarin nëse ky është rregulli që vlen edhe këtu.

Le të shohim duart që duhet të dini përpara se të bashkoheni në aksionin në një tryezë pokeri në Lucky Niki Casino:

 • Flush mbretëror: Kjo është dora më e lartë që nuk mund të mposhtet. Dora përbëhet nga Ace, King, Queen, Jack dhe dhjetë nga një kostum i vetëm.

 • Flush i drejtë: Kjo është kur arrin të marrësh pesë letra në një sekuencë të të njëjtit kostum.

 • Katër të një lloji: Kjo është kur arrin të marrësh katër letra të së njëjtës rang dhe një kartë anësore.

 • Shtëpia e plotë: Kjo është kur ju arrini të merrni tre letra të së njëjtës rang dhe dy letra me rang të ndryshëm që përputhen.

 • Flush: Kjo është kur arrin të marrësh pesë letra të të njëjtit kostum jo në sekuencë.

 • Drejt: Kjo është kur arrin të marrësh pesë letra jo të përshtatshme me radhë.

 • Tre të një lloji: Kjo është kur arrin të marrësh tre letra të së njëjtës rang dhe dy letra të pashoqe.

 • Dy palë: Kjo është kur arrin të marrësh dy letra të rangut që përputhen, dy letra me rang të ndryshëm që përputhen dhe një goditje.

 • Çifti: Kjo është kur ju arrini të merrni dy letra të rangut të njëjtë dhe tre letra anësore të palidhura.

Baccarat live

Baccarat është një lojë kazino shumë e njohur dhe mund ta imagjinoni emocioni për të luajtur këtë lojë drejtpërdrejt kundër tregtarit. Arsyeja pas popullaritetit të madh të Baccarat është fakti se loja është shumë e thjeshtë për t'u mësuar. Ka disa rregulla që duhet të mbani mend dhe ju jeni gati të shkoni. Objekti i lojës është të marrësh një dorë me një vlerë totale sa më afër 9.

Ju nuk mund të humbisni si në Blackjack, sepse letrat vlerësohen paksa ndryshe në këtë lojë. Aset llogariten si 1, letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale dhe 10-tat dhe letrat me fytyrë vlerësohen 0. Nëse vlera e dy letrave tuaja të para është më e lartë se 9, atëherë vlera 10 fshihet. Le të themi se ju merrni një 5 dhe një 6, që i shtohet 11. Kur të fshijmë 10 vlerat, do të mbetemi me një dorë me vlerë totale 1.

Në varësi të rezultatit të dy letrave tuaja të para, mund t'ju duhet të vizatoni një kartë të tretë.

Loja luhet sipas një grupi rregullash fikse dhe këtu nuk mund të bëni asgjë. Prandaj themi se Baccarat është kryesisht një lojë fati.

 • Kur ju ose bankieri merrni një dorë me një vlerë totale prej 8 ose 9, kjo njihet si 'dora natyrale' dhe loja përfundon këtu dhe fillon një marrëveshje e re.

 • Nëse dy letrat tuaja të para japin një vlerë totale midis 0 dhe 5, ju duhet të tërheqni një kartë të tretë.

 • Nëse dy kartat tuaja të para japin një vlerë totale midis 6 dhe 7, ju nuk mund të tërhiqni një kartë të tretë dhe bankieri do të tërheqë një rezultat midis 0 dhe 5.

Rregullat për bankierin janë paksa të ndryshme, për të mos thënë më të komplikuara se rregullat për lojtarin. Lajmi i mirë është se nuk keni nevojë t'i mësoni ato rregulla për të luajtur me sukses lojën. Për më tepër, bankieri duhet t'i ndjekë këto rregulla edhe kur ata kanë një dorë që do t'i sillte një fitore.

 • Kur bankieri ka një dorë me një vlerë totale midis 0 dhe 2, ai do të tërheqë një kartë të tretë.

 • Kur bankieri ka një dorë me një vlerë totale prej 3, ata do të tërheqin një kartë të tretë nëse lojtari tërheq një kartë të tretë pa marrë parasysh vlerën.

 • Kur bankieri ka një dorë me një vlerë totale prej 4, ai do të tërheqë një kartë të tretë kur lojtari tërheq një kartë të tretë midis 2 dhe 7.

 • Kur bankieri ka një dorë me një vlerë totale prej 5, ata do të tërheqin një kartë të tretë kur lojtari tërheq një kartë të tretë midis 4 dhe 7.

 • Kur bankieri ka një dorë me një vlerë totale prej 6, ata do të tërheqin një kartë të tretë kur lojtari tërheq një kartë të tretë midis 6 dhe 7.

 • Kur bankieri ka një dorë me një vlerë totale prej 6, ata do të tërheqin një kartë të tretë kur lojtari tërheq një kartë të tretë midis 6 dhe 7. · Kur bankieri ka një dorë me një vlerë totale midis 7 dhe 9, ata do mos tërheq një kartë të tretë.

Lojëra të drejtpërdrejta

Ju mund të luani një numër të madh lojërash në Lucky Niki drejtpërdrejt. Ato ofrojnë gamën më të gjerë të opsioneve të basteve për lojërat e tavolinës. Ju mund të luani lojërat e mëposhtme drejtpërdrejt Blackjack Live, Baccarat Control Squeeze, Baccarat A, Baccarat B, Casino Hold'Em, Common Draw Blackjack, Manual Shoe B Blackjack, Blackjack VIP, Manual Shoe A Blackjack, Platinum Live Casino, Blackjack Live, Blackjack Live Silver, Blackjack Diamond VIP, Blackjack Live White, Speed Baccarat, Blackjack Party, Blackjack Grand VIP dhe Dream Catcher.

Nëse jeni adhurues i Pokerit, mund të gjeni lojërat e mëposhtme Texas Hold'Em, Three Card Poker dhe Caribbean Stud Poker.

Dhe adhuruesit e ruletës mund të shijojnë një nga lojërat e mëposhtme Auto Roulette, French Roulette, Roulette VIP, Deutsches Roulette, Roulette Live, Svensk Roulette, Dragonara, Immersive Roulette, Powerball, Auto Roulette VIP dhe Benelux Slingshot Roulette.

Blackjack live

Kur vendosni të luani Blackjack Live në Lucky Niki, do të uleni në një tavolinë përballë një tregtari të jetës reale. Mund të gjeni lojëra që ofrojnë aksione të ndryshme dhe të gjitha luhen me tetë kuverta me 52 letra. Loja fillon me të gjithë lojtarët që vendosin bastet e tyre dhe marrin dy letra përballë.

Tregtari do të marrë një kartë me fytyrë lart dhe një kartë me fytyrë poshtë. Tregtari do të kontrollojë kartën e tij me fytyrë poshtë për të kontrolluar nëse ata kanë një Blackjack, dhe nëse karta me fytyrë lart është një Ace, lojtarët lejohen të blejnë sigurim.

Pasi të merrni dy letrat tuaja, keni mundësi të ndryshme se si të vazhdoni lojën. Ju mund të dyfishoni në çdo dorë me dy letra, që do të thotë se duhet të dyfishoni bastin tuaj dhe të merrni vetëm një kartë pas kësaj. Ju mund ta ndani dorën nëse merrni një palë, dhe ta luani atë si dy duar spat. Ju do të duhet të bëni një bast tjetër që është gjithashtu i barabartë me bastin tuaj fillestar. Opsioni i vetëm që nuk lejohet kur luani Blackjack Live është Surrender.

Të gjitha tavolinat Live Blackjack funksionojnë gjatë gjithë kohës dhe ato janë të disponueshme në anglisht dhe gjermanisht në këtë pikë. Disa nga lojërat ofrojnë veçorinë Bet Behind dhe Perfect Pairs që e bëjnë lojën edhe më interesante.

Funksioni i bastit prapa ju lejon të vini bast pas çdo ndenjëseje në tavolinë ndërsa jeni duke pritur për vendin tuaj ose jeni duke kërkuar për ndonjë veprim tjetër.

Perfect Pairs është një tjetër bast opsional i cili është i disponueshëm në të gjitha tavolinat Live Blackjack. Ju mund të vendosni një bast nëse kartat tuaja do të çiftohen, dhe ekzistojnë tre lloje çiftesh, Çifti i përsosur, Çifti me ngjyra dhe Çifti i përzier.

 • Çifti perfekt është kur ke kostume të përputhura.
 • Çifte me ngjyra është kur keni ngjyra të përputhura.
 • Çifte të përziera është kur ju keni përputhur vetëm gradat.

21+3 është një tjetër bast opsional i bazuar në dy letrat tuaja plus kartën e shitësve. Pagesa për këtë bast është si më poshtë:

 • Kur keni Udhëtimet e Përshtatshme, pagesa është 100:1.
 • Kur keni Straight Flush, pagesa është 40:1.
 • Kur keni Three of a Kind pagesa është 30:1.
 • Kur keni Straight pagesa është 10:1.
 • Kur keni Flush, pagesa është 5:1.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Duhet të pranoni se tabela e Ruletës Live është gjithmonë pika qendrore e çdo kazinoje me bazë tokësore. Dhe, lajmi i mrekullueshëm është se nuk keni nevojë të shkoni më në një kazino me bazë tokësore për të shijuar magjinë që ruleta mund t'u ofrojë lojtarëve të saj. Ju mund të luani shumë versione të ndryshme të lojës drejtpërdrejt në Lucky Niki.

Mund të filloni me Ruletën Evropiane, e cila konsiderohet klasike. Ka 37 xhepa të numëruar nga zero deri në 36 dhe mund të vendosni shumë baste të ndryshme. Arsyeja pse duhet të filloni me këtë lojë të saktë është se ajo ofron shanse më të mira se versionet e tjera të lojës. Kjo është e mrekullueshme veçanërisht nëse jeni fillestar.

Ju mund të vendosni baste brenda dhe jashtë në Ruletë. Bastet e brendshme janë si më poshtë:

 • Bast i drejtë – Ky është një bast për një numër të vetëm. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat tuaja në numrin e zgjedhur.

 • Bast i ndarë – Ky është një bast për dy numra ngjitur vertikalisht ose horizontalisht. Për të vendosur këtë bast ju duhet të vendosni çipat në skajin e ndarë nga numrat.

 • Bast në rrugë - Ky është një bast për tre numra të njëpasnjëshëm në një vijë horizontale. Për të vendosur këtë bast, ju duhet të vendosni patate të skuqura në skajin e jashtëm të numrit në çdo skaj të rreshtit.

 • Bast kënd/katror – Ky është një bast për katër numra që takohen në cep. Për të vendosur këtë bast ju duhet të vendosni patate të skuqura në këndin e përbashkët.

 • Rruga Gjashtë Linja/Dypi – Ky është një bast për gjashtë numra të njëpasnjëshëm që formojnë dy vija horizontale. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat në këndin e jashtëm të ndarë nga dy numrat më të majtë ose dy numrat më të djathtë.

 • Bast trio – Ky është një bast për tre numra që përfshijnë një zero. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat në këndin e ndarë nga tre numrat e zgjedhur.

 • Bast Katër të parë – Ky është një bast në 0, 1, 2 dhe 3. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat në këndin e jashtëm të ndarë nga 0, 1 ose 0, 3.

 • Bast i shportës – Ky është një bast në 0, 00, 1, 2 dhe 3. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat në këndin e ndarë nga 0, 1 ose 00, 3.

Bastet e jashtme janë si më poshtë:

 • Bast i ulët ose i lartë – Ky është një bast që vendosni në të gjithë numrat e ulët nga 1 deri në 18, ose në të gjithë numrat e lartë nga 19 në 36.

 • E kuqe apo e zezë – Ky është një bast që topi i bardhë do të bjerë në secilën ngjyrë.

 • Bast çift ose tek – Ky është një bast që topi do të bjerë në një numër çift ose tek.

 • Bast Dozen – Ky është një bast që numri do të jetë në duzinën e parë, dhjetëshen e dytë ose dhjetëshen e tretë.

 • Bast i kolonës – Ky është një bast që numri do të jetë në kolonën vertikale të zgjedhur prej 12 numrash.

 • Bast gjarpëri – Ky është një bast special që mbulon numrat 1, 5, 9, 12, 14, 16, 19, 23, 27, 30, 32 dhe 34. Basti e ka marrë emrin nga modeli i gjarprit në tavolinë.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (13)
Bonus ndeshjeBonus nuk ka basteshBonus pa depozitëBonus parash pa pagesëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi VIPBonusi high rollerBonusi i besnikërisëBonusi i rimbushjesBonusi javorBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Hindi
Japoneze
Tajlandeze
LicencatLicencat (4)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
LojëraLojëra (24)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (47)
ATM
ATM Online
AstroPay
AstroPay Card
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Citadel Direct
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Direct Bank Transfer
E-wallets
EZIPay
EcoCard
EcoPayz
Entropay
Envoy
Instant Bank
JCB
Jeton
Lobanet
MaestroMasterCardMuchBetterNeteller
Online Bank Transfer
POLi
PayPalPaysafe Card
Postepay
Prepaid Cards
QIWI
QR Code
Rupeepay
Skrill
Sofortuberwaisung
UPI
UseMyFunds
Venus Point
Visa
Visa Debit
Visa Electron
Wire Transfer
eChecks
iDEAL
instaDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (19)
Afrikës së Jugut Rand
Bahti Tailandez
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Peso argjentinase
Peso meksikane
Reali Brazilian
Rubla ruse
Rupia indiane
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (3)
India
Japonia
Tajlandë
SoftwareSoftware (46)