Lucky Niki Rishikimi 2024 - Games

Lucky NikiResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
BonusBonus 333 $ + 350 rrotullime falas
Menaxherë të përkushtuar VIP
Lojëra të njohura në Azi
Të gjitha depozitat lokale në Azi
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Menaxherë të përkushtuar VIP
Lojëra të njohura në Azi
Të gjitha depozitat lokale në Azi
Lucky Niki is not available in your country. Please try:
Games

Games

Numri i lojërave që mund të luani në Lucky Niki është kolosal. Ju mund të zgjidhni lloje të ndryshme lojërash dhe pavarësisht se cila është preferenca juaj, ne jemi të sigurt që do të gjeni diçka që ju pëlqen. Lajmi i mirë është se shumica e lojërave janë të disponueshme në një modalitet argëtues, që do të thotë se ju mund t'i luani lojërat pa pasur nevojë të depozitoni. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për t'u njohur me softuerin dhe rregullat e lojërave të caktuara.

Slots

Slots

Slots janë deri tani lojërat më interesante që mund të gjeni në kazino Lucky Niki. Ata mund të ofrojnë orë dhe orë argëtimi dhe ju do të dëshironi të ktheheni dhe të luani më shumë. Ato vijnë në tema, variacione dhe tinguj të ndryshëm për të tërhequr çdo lloj lojtari. Zhvilluesit janë në kërkim të vazhdueshëm për të gjetur lojëra të ndryshme dhe interesante për t'u ofruar klientëve të tyre. Disa nga variacionet e lojërave elektronike përfshijnë:

 • 3 bobina – Ky është ndoshta varianti më i thjeshtë i lojës që mund të gjeni në çdo kazino online. Këto lojëra janë shumë të ngjashme me automatet e para dhe zakonisht, lojtarët nostalgjikë i shijojnë ato. Ata kanë fuqinë t'ju kthejnë pas në kohë dhe të harrojnë të tashmen të paktën për pak. Ne rekomandojmë shumë lojëra elektronike me 3 rrotulla për të gjithë lojtarët e rinj, sepse ato ofrojnë një mënyrë të shkëlqyer për të mësuar se si funksionon loja, falë faktit se janë shumë të thjeshtë. Simbolet e zakonshme në lojërat me 3 rrotulla janë zakonisht simboli i shakasë, simboli i asit, frutat, portokalli ose limoni janë të zakonshme.

 • 5 bobina – Këto lojëra janë pak më të komplikuara se lojërat me 3 rrotulla. Ato ofrojnë mënyra të ndryshme për të fituar dhe ofrojnë disa veçori që sapo të aktivizoni shanset për të fituar të mëdha janë më të mëdha. Nëse jeni duke kërkuar për një vend me 5 rrotulla për të provuar, atëherë ju sugjerojmë t'i hidhni një sy Beijing Luck dhe Dead or Alive.

 • Slots progresive – Slotet progresive ofrojnë pagesa të mëdha. Nëse keni fatin të arrini çmimin e çmimit të parë, atëherë jeta juaj do të ndryshonte brenda pak sekondash. Mbani në mend se për të aktivizuar jackpot-in ju duhet të vendosni bastin maksimal në shumicën e lojërave elektronike progresive. Pra, nëse keni një buxhet për këto lojëra, atëherë mirë, por nëse nuk e keni, atëherë lojërat e tjera ofrojnë pagesa të mëdha. Nëse ende dëshironi të provoni një nga këto lojëra, ju sugjerojmë të provoni Crazy Vegas, Mega Moolah ose Gods of Gold.

 • Video Slots – Videoslot janë një tjetër kategori që meriton vëmendjen tuaj. Këto lojëra janë argëtuese për t'u luajtur dhe ofrojnë disa veçori interesante që do t'ju lënë pa fjalë. Nëse dëshironi ta provoni, atëherë ju sugjerojmë një nga lojërat e mëposhtme Narcos, 5 Lions Gold dhe Sabaton.

Ruletë

Ruletë

Ruleta është një lojë që nuk do të dalë kurrë nga moda. Kjo është një lojë klasike që të gjithë duhet të provojnë të paktën një herë në jetën e tyre. Është një lojë që ofron thjeshtësi dhe emocione ndërsa prisni që topi i bardhë të gjejë rrugën në një nga xhepat. Tek Lucky Niki do të gjeni të gjitha versionet klasike të lojës Roulette amerikane, evropiane dhe franceze, si dhe shumë variante të tjera të së njëjtës.

Nëse jeni fillestar, ju këshillojmë të filloni me Ruletën Evropiane, dhe arsyeja kryesore për këtë është se loja ofron një avantazh më të ulët, kështu që shanset për të fituar janë më të larta se në ruletën amerikane. Pasi të ndiheni mjaftueshëm të sigurt dhe të mësoni rregullat e lojës, mund të filloni të eksploroni dhe të jeni të sinqertë, ka kaq shumë variacione të lojës, kështu që do t'ju duhet një jetë për t'i provuar të gjitha.

Lajmi i mirë kur bëhet fjalë për ruletën është se sapo të krijoni llogarinë tuaj në Lucky Niki, mund ta luani lojën falas. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar rregullat e lojës dhe për të marrë një ndjenjë se si funksionon softueri.

Ne dëshirojmë të theksojmë disa variacione të lojës që nuk duhet t'i humbisni:

 • European Roulette Pro Special
 • French Roulette Pro Special
Bakarat

Bakarat

Bakarat është ndoshta një nga lojërat më të lehta dhe më emocionuese që mund të luani në kazino. Rregullat e lojës janë shumë të thjeshta dhe pas disa duarsh, do të kuptoni se për çfarë bëhet fjalë loja. Ideja e lojës është që të ketë një dorë me një vlerë totale afër 9.

Loja fillon me vendosjen e një basti dhe sapo ta bëni, do të merrni 2 letra. Mënyra se si llogaritni pikët tuaja është shumë e ndryshme nga shumica e lojërave. Domethënë, rezultati më i lartë në Baccarat është 9, kështu që vlera e dorës suaj mundmos të jetë më e lartë. Aset vlejnë 1 pikë, letrat nga 2 deri në 9 vlejnë vlerën e tyre nominale dhe letrat me figura dhe 10-at vlejnë zero.

Kur të merrni dy letrat tuaja të para dhe vlera e pikës arrin një dyshifrore, atëherë shifra e dytë do të bëhet automatikisht vlera e dorës. Pra, nëse merrni një 9 dhe një 7, që mblidhen deri në 16, dora juaj do të bëhet një dorë me 6 pikë.

Si të luani baccarat?

Rregulli numër një për Baccarat dhe çdo lojë tjetër kazinoje është të vendosni një buxhet edhe para se të filloni të luani, dhe sapo të arrini kufirin tuaj, duhet të ndaloni së luajturi.

Ju keni tre opsione kur bëhet fjalë për të vendosur një bast. Ka 3 baste që mund të vendosni, mund të vini bast në dorën e Bankierit, mund të bastni në dorën e Lojtarit ose mund të vini bast në Barazim.

Nëse vlera totale e dy letrave të para është 8 ose 9, ajo dorë konsiderohet 'natyrore' dhe fiton raundin. Kur asnjëra dorë nuk arrin 8 ose 9, atëherë tregtari mund të tërheqë një kartë të tretë në varësi të totalit.

Rregullat e kartës së tretë për lojtarin dhe bankierin janë të ndryshme. Ato bëhen më të komplikuara për bankierin, por e mira është se nuk duhet t'i dini ato rregulla për të pasur një seancë të suksesshme.

Rregullat e kartës së tretë për lojtarin

Lojtari shkon gjithmonë i pari, dhe bankieriDora e `s varet nga dora e lojtarit.

 • Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 8 ose 9 pikësh, kjo quhet një fitore e natyrshme dhe nuk do të tërhiqen letra shtesë.

 • Nëse keni një dorë me vlerë totale 6 ose 7, do të qëndroni në këmbë.

 • Nëse keni një dorë midis 0 dhe 5, ju do të tërheqni një kartë të tretë, përveç nëse bankieri ka një 8 ose 9. Në atë rast, bankieri fiton dhe raundi përfundon.

Rregullat e Kartës së Tretë për Bankierin

Siç thamë më parë, ka një grup të veçantë rregullash kur bankieri tërheq një kartë të tretë, por lajmi i mirë është se nuk duhet t'i dini këto rregulla për të luajtur, por thjesht mund t'i kaloni ato nëse jeni kurioz.

 • Kur bankierDy letrat e para janë gjithsej 0, 1 ose 2, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë, përveç nëse lojtari ka një 8 ose 9 natyral.

 • Kur dy letrat e para të bankierëve janë gjithsej 3, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur letra e tretë e lojtarëve është 0 – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 ose 9. Bankieri do të qëndrojë nëse lojtariKarta e tretë është 8.

 • Kur dy letrat e para të bankierëve janë gjithsej 4, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur karta e tretë e lojtarëve është 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 ose 9. Bankieri do të qëndrojë nëse lojtariKarta e tretë është 0 – 1 – 8 – 9.

 • Kur dy letrat e para të bankierëve janë gjithsej 5, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur letra e tretë e lojtarëve është 4 – 5 – 6 – 7 ose 9. Bankieri do të qëndrojë nëse lojtariKarta e tretë është 0 – 1 – 2 – 3 – 8 – 9.

 • Kur dy letrat e para të bankierëve gjithsej 6, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur letra e tretë e lojtarëve është 6 – 7. Bankieri do të qëndrojë nëse lojtariKarta e tretë është 0 – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 8 – 9. Bankieri ka një vlerë totale prej 7.

Blackjack

Blackjack

Ka diçka të veçantë kur bëhet fjalë për Blackjack. Kjo lojë është shumë e popullarizuar kryesisht sepse është e thjeshtë për t'u luajtur, por megjithatë mund të sjellë eksitim dhe emocion kur e luani. Loja u shfaq në shumë filma të njohur dhe nuk ka asnjë person të vetëm në planet që të mos ketë dëgjuar për Blackjack.

Ideja në lojë është që të merrni një dorë që është më afër 21 ose 21. Dhe, ju duhet të keni një vlerë totale të dorës tuaj që është më e lartë se tregtarët pa e tejkaluar vlerën dhe duke mos humbur. Kjo e bën lojën shumë të lehtë sepse nuk duhet të kesh një dorë me një vlerë totale që është saktësisht 21, thjesht duhet të kesh një dorë më të mirë se tregtari.

Evropian Blackjack Turbo

Kur vendosni të luani Blackjack në Lucky Niki, ka shumë variacione nga të cilat mund të zgjidhni. Një që ne do t'ju sugjeronim ta provoni është European Blackjack Turbo. Kjo është një lojë shumë dinamike e zhvilluar nga Green Valley Games. Loja fillon kur ju dhe tregtari merrni dy letra dhe ju vazhdoni lojën si zakonisht.

American Blackjack Turbo

Një lojë tjetër që duhet të keni parasysh nëse jeni adhurues i Blackjack është American Blackjack Turbo. Ky është një variant tjetër i zhvilluar nga Green Valley Games dhe në këtë lojë, lojtari ka një rol më dominues. Fillimisht do të merrni dy letra dhe tregtari do të marrë dy letra, një me fytyrë lart dhe një me fytyrë poshtë. Pasi të jeni të sigurt se tregtari nuk ka një Blackjack, do të vazhdoni lojën tuaj.

Baste sportive

Baste sportive

Në Lucky Niki, ju mund të shijoni edhe baste sportive duke përfshirë shigjetat, futbollin dhe tenisin. Mund të gjeni ndeshje për të vënë bast në hollin e sporteve virtuale.

Këto janë të gjitha versione të simuluara me kompjuter të ngjarjeve sportive dhe arsyeja pse ato janë kaq të njohura është se nuk duhet të prisni që të zhvillohet ndeshja aktuale e drejtpërdrejtë.

Ju mund të bastni në sportet e mëposhtme:

 • Shigjetat
 • Liga e Kampionëve në futboll
 • Futbolli
 • Çiklizëm
 • Tenis
Lojëra me para të vërteta

Lojëra me para të vërteta

Në Lucky Nikki, mund të gjeni një përzgjedhje të madhe lojërash me para të vërteta për të bastuar. Ju mund të gjeni lojëra të zhvilluara nga disa nga ofruesit më të mirë të softuerëve në industri, duke përfshirë NetEnt, Amaya, NextGen, Evolution, Quickfire, Skill on Net, WMS dhe Evolution.

Mund të gjeni lojëra për çdo shije si Gonzo's Quest, Alice and the Mad Tea Party, Fun Fair Ride, Arabian Nights, Starburst, Ariana, Ninja Master, Deck the Halls, Dragonz, A while on the Nil, Medusa, Flip Flap, dhe Jungle Jim, vetëm për të përmendur disa. Dhe për lojtarët që pëlqejnë më shumë një sfidë, ka gjithashtu shumë lojëra jackpot progresive në dispozicion. Mund të gjeni më shumë se 500 lojëra me video slot në Lucky Niki duke përfshirë titujt më të njohur dhe disa lojëra më pak të njohura gjithashtu.

Lojërat më të mira nga NetEnt përfshijnë:

 • Jack and the Beanstalk Slots
 • Futboll: Lojëra elektronike të Kupës së Kampionëve
 • Slots Starburst
 • Lojëra elektronike të vdekura ose të gjalla
 • Dracula Slots
 • Jack Hammer 2: Fishy Business Slots
 • Slots Evolution
 • Devil's Delight Slots
 • Slots Cosmic Fortune
 • Koi Princesha Slots
 • Emoji Planet Slots
 • Slots Reel Rush
 • Lojërat më të mira nga Amaya përfshijnë:
 • Slots Avengers
 • Slots Zombies
 • Lojëra elektronike të shpatës së dragoit
 • Vendet e punës italiane
 • Vrima në një vend të caktuar
 • Slots chilli Gold
 • Slots Dragon Palace
 • Lojërat më të mira nga NextGen përfshijnë:
 • Jackpot Jester 50000 Slots
 • Lojëra elektronike të parave shtesë
 • Foxin' fiton përsëri lojëra elektronike
 • Miss Midas Slots
 • Slots 1 mund 2 kanaçe
 • Slots Gorilla Go Wild
 • Merlins Magic Slots
 • Slots Wild Run
 • Foxin fiton lojëra elektronike Fever Football
 • Andre the Giant Slots
 • Slots Spin Sorceress
 • Merlin's Millions Slots

Përveç lojërave elektronike, mund të gjeni gjithashtu një gamë të gjerë lojërash të menjëhershme dhe lojëra tavoline për t'i shijuar.

Modaliteti i parave të vërteta dhe mënyra praktike

Modaliteti i parave të vërteta dhe mënyra praktike

Kur bashkoheni në Lucky Niki Casino, ju keni mundësinë të luani në modalitetin Praktik ose në modalitetin e Parave Reale.

Nëse kjo është hera e parë që luani në një kazino online, ju këshillojmë të filloni me modalitetin Praktik. Në këtë mënyrë ju mund të eksploroni pothuajse të gjitha lojërat që kazinoja ka për të ofruar, por nuk keni nevojë të bëni një depozitë. Kazinoja do t'ju shpërblejë me para virtuale që mund t'i përdorni për të luajtur lojën që keni zgjedhur.

Loja është e njëjtë me atë që po luanit me para të vërteta falë gjeneratorit të numrave të rastësishëm. E vetmja rënie është se mundeshMos bëni një tërheqje në fund të seancës suaj të lojës. Por, kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar rregullat e lojërave të caktuara si poker ose ruletë. Ose, madje mund të luani lojëra elektronike në internet në modalitetin Praktik dhe të shihni se cilat veçori ofron loja.

Kur ndiheni mjaftueshëm të sigurt për të luajtur në modalitetin e parave reale, atëherë fillon e gjithë argëtimi. Për të luajtur në modalitetin e parave reale, duhet të keni fonde në llogarinë tuaj. Ju mund të përdorni një nga shumë mënyra të ndryshme pagese të disponueshme në kazino për të depozituar fonde në llogarinë tuaj. Nëse jeni bashkuar në kazino për herë të parë dhe keni bërë depozitën tuaj të parë, atëherë keni të drejtë për një bonus mirëseardhjeje.

Duhet të themi se Lucky Niki është shumë bujar me lojtarët e tij, dhe ata do të ofrojnë bonuse dhe promovime të ndryshme. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të përmirësuar bilancin tuaj të bonusit, kështu që ne ju këshillojmë të kontrolloni herë pas here faqen Promocione, në mënyrë që të fitonitë mos mungojë asgjë.

Pai Gow

Pai Gow

Në këtë pikë, ekziston vetëm një tryezë pokeri në dispozicion në Lucky Niki, Pai Gow Poker. Kjo lojë njihet edhe si Poker Double Hand që luhet me letra në vend të dominosë kineze.

Loja luhet me një kuvertë standarde prej 52 letrash dhe një Joker. Deri në gjashtë lojtarë mund të ulen në tavolinë me tregtarin dhe objekti i lojës është mjaft i thjeshtë, të mposhtni bankierin. Bankieri mund të jetë tregtari, por lojtarët e tjerë mund të jenë gjithashtu bankier, gjithçka varet nga mënyra se si zhvillohet loja.

Do të merrni shtatë letra dhe do t'ju duhet të bëni dy duar pokeri:

 • Një dorë e lartë me pesë letra, e cila njihet edhe si backhand ose dora e madhe.
 • Një dorë e ulët me dy letra, e cila njihet edhe si dora e përparme ose dora e vogël.

Dora juaj e lartë duhet të jetë më e mirë se dora juaj e ulët dhe pasi të keni mbaruar, tregtari do t'i zbulojë duart së bashku me bankierët. Ekzistojnë tre rezultate të mundshme:

 • Lojtari fiton të dyja duart dhe fiton bastin.
 • Tregtari fiton të dyja duart dhe lojtari humbet bastin.
 • Lojtari fiton njërën dorë dhe tregtari fiton tjetrën.

Mund të ndodhë edhe që dora të përfundojë me kravatë. Nëse kjo ndodh, atëherë tregtari fiton dorën në Pai Gow Poker.

Loja ka një metodë interesante të marrëveshjes që vlen të përmendet. Letrat përzihen së pari dhe më pas tregtari i vendos ato në tavolinë në shtatë grumbuj me nga 7 letra me fytyrë poshtë. Pjesa interesante e kësaj loje është kur tregtari shpërndan letrat në grumbuj dhe i jep formë si një dragua.

Me dorën e dy palëve, ju mund të bëni vetëm çifte dhe letra të larta, dhe për dorën me pesë letra, aplikohen renditjet standarde të dorës së pokerit.

Ka variante të ndryshme Pai Gow Poker, dhe në thelb, ato janë e njëjta lojë, por ajo që i bën ata të ndryshëm janë bastet anësore që ato ofrojnë. Kështu që ju keni mundësinë të vendosni një bast shtesë nëse do të merrni tre të një lloji, një shtëpi të plotë, katër të një lloji, një flush të drejtpërdrejtë ose një flush mbretëror. Disa nga variantet më të njohura përfshijnë:

 • Fortune Pai Gow: Ky version i lejon lojtarët të bëjnë një bast anësor në udhëtime ose më mirë
 • Mania Pai Gow: Ky version i lejon lojtarët të bëjnë dy baste anësore
 • Sfida e perandorit: Ky version i lejon lojtarët të bëjnë një bast anësor në një pai gow
 • Progressive Fortune Pai Gow: Ky version i lejon lojtarët të vendosin baste anësore me një flush të kombinuar me shtatë letra, duke fituar xhekpotin.
Strategjia Pai Gow

Strategjia Pai Gow

Suksesi kur luani Pai Gow varet kryesisht nga mënyra se si trajtohen letrat pasi nuk ka raunde bastesh. Pra, kjo e bën lojën një kombinim të fatit dhe aftësisë. Shpesh do të përballeni me një dorë që mund të vendoset në mënyra të shumta dhe secila dorë mund të ketë rezultate të shumta. Për shembull, nëse merrni kartat e mëposhtme K, K, Q, J, 10, 9, 9, ju keni opsionet e mëposhtme:

 • K, 9/K, Q, J, 10, 9, që është një dorë mediokër e sipërme dhe një dorë shumë e fortë e poshtme.
 • Q, J/K, K, 9, 9, 10, që është një dorë mediokër e sipërme dhe një dorë shumë e fortë e poshtme.
 • 9, 9/K, K, Q, J, 10, që është një dorë e fortë e sipërme dhe një dorë mjaft e fortë e poshtme.

Pra, nëse jeni duke kërkuar për një lojë më sfiduese se opsioni i sipërm do të ishte më i miri për ju, por opsioni i poshtëm do të ishte loja më fitimprurëse sepse do t'ju japë mundësinë më të mirë për të fituar. Por, si në çdo lojë, edhe këtu, gjithçka varet nga preferenca personale dhe ndjenja e zorrëve.