Lucky Days - Responsible Gaming

Age Limit
Lucky Days
Lucky Days is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisaTrustly
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Lojtarët që e kanë të vështirë të kontrollojnë dëshirat e tyre për kumar mund të gjejnë ndihmë profesionale në internet. Shumë organizata të ndryshme do të ndihmojnë këdo që është i prekur nga varësia ndaj lojërave të fatit. Disa prej tyre përfshijnë:

 • Terapia e lojërave të fatit
 • Kumarxhinj Anonimë

Lojtarët këshillohen të vendosin kufizime në llogaritë e tyre edhe para se të fillojnë të luajnë bixhoz. Kufiri i depozitave është një mjet i dobishëm që do t'i ndihmojë lojtarët të vendosin limite ditore, javore dhe mujore.

Testi i vetëvlerësimit është një tjetër mjet i shkëlqyeshëm që do t'i ndihmojë kumarxhinjtë të zbulojnë nëse kanë një problem kumari apo jo. Të gjithë ata që besojnë se lojërat e fatit dëmtojnë jetën e tyre duhet të bëjnë testin e mëposhtëm:

 • A luani kumar më shumë sesa mund të përballoni të humbni?
 • A keni nevojë të luani më shumë kumar për të marrë të njëjtën ndjenjë eksitimi?
 • A ktheheni në përpjekje për të rifituar paratë që keni humbur?
 • A merrni hua para për lojërat e fatit?
 • A i shesni sendet tuaja personale për të marrë para për lojërat e fatit?
 • A besoni se keni probleme me lojërat e fatit?
 • A e vërejnë njerëzit që keni probleme me lojërat e fatit?
 • A ndiheni fajtor për mënyrën se si luani kumar?
 • A keni ndonjë problem shëndetësor si stresi dhe ankthi si rezultat i zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • Keni probleme financiare si pasojë e zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

Vetëpërjashtimi

Lojtarët që mendojnë se kanë probleme me lojërat e fatit dhe nuk mund të kontrollojnë dëshirën e tyre për të luajtur për para të vërteta, duhet të konsiderojnë vetëpërjashtimin. Ata mund të mbyllin përkohësisht llogarinë e tyre për një periudhë të caktuar dhe pasi të përfundojë periudha e vetëpërjashtimit, ata mund ta rihapin atë. Lojtarët gjithashtu mund të mbyllin përgjithmonë llogarinë e tyre, por pasi ta bëjnë këtë, nuk mund ta hapin më llogarinë e tyre. Për këtë arsye, është më mirë të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata mund t'i ndihmojnë lojtarët të marrin një vendim më të informuar.

Problemi i lojërave të fatit

Bixhozi mund të shkaktojë probleme serioze me disa lojtarë dhe nëse diçka e tillë ndodh atëherë ata do të kenë nevojë për ndihmë nga një profesionist. Shumë organizata të ndryshme mund të ndihmojnë lojtarët me udhëzime dhe këshilla të tilla si:

 • Terapia e lojërave të fatit
 • Kumarxhinj Anonimë
 • Lojëra me përgjegjësi

Kumari është një aktivitet që lojtarët duhet t'i qasen me kujdes. Ka disa gjëra që ata duhet të kenë parasysh edhe para se të fillojnë të luajnë lojëra për para të vërteta:

 • Mbani gjithmonë një regjistër se sa depozitojnë, humbin dhe fitojnë.
 • Mbani gjithmonë një shënim se sa kohë kalojnë duke luajtur.
 • Luaj gjithmonë për qëllime argëtimi dhe mos e shiko kumarin si një mënyrë për të fituar para.
Total score8.5
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (7)
Bonus cashbackBonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi VIPBonusi javorBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Gjermane
Holandeze
Japoneze
Norvegjeze
Tajlandeze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (17)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (12)
ATMBank transferBitcoin
Crypto
EcoPayz
Help2Pay
MasterCard
QR Code
Trustly
Visa
Visa Debit
Visa Electron
MonedhatMonedhat (7)
Bahti Tailandez
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Jeni Japonez
Krona Norvegjeze
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (6)
Austria
Gjermania
Kanadaja
Norvegjia
Tajlandë
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (24)