Luckland Rishikimi 2024 - Withdrawals

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
BonusBonus 1000$ + 200 rrotullime falas
Miqësore për celularin
Bonuse bujare
Oferta VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Miqësore për celularin
Bonuse bujare
Oferta VIP
Luckland is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Çdo lojtar që zotëron një llogari në Kazino Luckland lejohet të shijojë çdo lojë kazino të disponueshme me para të vërteta dhe të tërheqë fitimet e bëra në to. Ata gjithashtu lejohen të kërkojnë çdo bonus dhe të aplikojnë për promovimet e paraqitura që janë të listuara nën "Promovimet" tab.

Në këtë kazino online, lojtarët mund të zgjedhin nga opsionet e shumta të tërheqjes, ku koha e përpunimit për secilën prej tyre ndryshon. Lojtarët do të jenë të kënaqur të dinë se Luckland Casino nuk ngarkon asnjë tarifë shtesë për transaksionet e tërheqjes.

Duke qenë se kjo kazino në internet përdor teknologjinë më të fundit të enkriptimit 128-bit SSL, lojtarët nuk duhet të shqetësohen nëse dikush do t'i qetësojë të dhënat e tyre të ndjeshme në këtë platformë kazinoje. Kjo teknologji do të kodojë të gjitha të dhënat që dërgohen në këtë kazino online, duke e bërë të pamundur vjedhjen e tyre nga hakerët.

Një veçori shumë e rëndësishme e Luckland Casino është fakti se nuk ngarkon asnjë tarifë shtesë për transaksionet e tërheqjes. Nëse lojtarët duan të tërheqin fitimet e tyre nga llogaria e kazinosë, atëherë atyre do t'u kërkohet të zgjedhin një nga metodat e mëposhtme të tërheqjes:

 • VIZA
 • MasterCard
 • Transfertë bankare në internet
 • Me besim
 • Skrill
 • Neteller
 • Shumë më mirë
 • ecoPayz
 • PayPal
 • Transferim i Shpejtë
 • AstroPay
 • Interac e-Transfer

Kjo kazino online ka vendosur kufirin e tërheqjes për të gjitha metodat e disponueshme të tërheqjes, përveç Transferit Bankar Online, në 10 dollarë. Shuma maksimale që lojtarët mund të tërheqin nga Luckland Casino çdo muaj është vendosur në 7,000 dollarë.

Që një lojtar të bëjë një tërheqje në Luckland Casino, ai duhet së pari të bëjë të paktën një depozitë. Lojtarët duhet gjithashtu të kenë parasysh se të gjitha bonuset në këtë kazino online vijnë me disa kërkesa bastesh që duhet të plotësojnë për t'u lejuar të tërheqin shumën e bonusit dhe fitimet e bëra me të.

Këto kërkesa për bast tregojnë shumën që një lojtar duhet të luajë përpara se të mund të tërheqë shumën e bonusit dhe fitimet. Për shembull, nëse një bonus vjen me kërkesa për bast x35 dhe një shumë minimale depozite prej 20 dollarësh, kjo do të thotë që lojtari do të duhet të vë bast të paktën 700 dollarë përpara se të lejohet të tërheqë shumën.

Kërkesat e bastit llogariten duke shumëzuar kontributin e bastit dhe shumën e depozitës, e cila në shembullin e mësipërm është 35 x 20.

Kohët e Tërheqjes

Çdo metodë tërheqjeje në Luckland Casino vjen me një periudhë të caktuar përpunimi. Pasi operatori i kazinosë të ketë përfunduar përpunimin e tërheqjes së dorëzuar nga lojtari, fondet do të transferohen në metodën e zgjedhur bankare.

Metodat e tërheqjes në këtë kazino online vijnë me periudhën e mëposhtme të përpunimit:

 • Kartat e kreditit dhe të debitit do të duhen deri në 6 ditë për t'u përpunuar
 • Transferimi me tela dhe Transferimi elektronik Interac kërkon nga 2 deri në 6 ditë për t'u transferuar
 • Netteler, Skrill, PayPal dhe MuchBetter vijnë me një kohë përpunimi deri në 2 ditë
 • Me besim, ecoPayz, AstroPay dhe Rapid Transfer do të duhen deri në 4 ditë për t'u përpunuar

Si të tërhiqeni?

I gjithë procesi i tërheqjes në Luckland Casino është shumë i lehtë për t'u kryer dhe nuk do t'i marrë shumë kohë lojtarit për ta përfunduar, gjë që është një gjë shumë e rëndësishme për lojtarët. Çdo lojtar që dëshiron të tërheqë fonde të caktuara nga kjo kazino në internet, fillimisht duhet të regjistrohet dhe të verifikojë një llogari të kazinosë.

Regjistrimi i një llogarie është gjithashtu shumë i thjeshtë për t'u bërë dhe do të duhen vetëm disa minuta për të përfunduar. I gjithë procesi fillon duke hyrë në faqen zyrtare të kazinosë dhe duke klikuar në butonin "Bashkohu" që ndodhet në këndin e sipërm djathtas të ekranit.

Tjetra është të plotësoni formularin e regjistrimit me informacione të caktuara personale dhe të zgjidhni një fjalëkalim të fortë dhe një emër përdoruesi unik. Pasi të ketë përfunduar e gjithë kjo, hapi tjetër është verifikimi i llogarisë së kazinosë, i cili bëhet duke i dërguar kazinosë disa dokumente.

Kur ky hap të përfundojë, operatori i kazinosë do të shqyrtojë kërkesën e lojtarit për llogarinë e kazinosë dhe do ta miratojë atë shumë shpejt. Pasi të miratohet llogaria e kazinosë, lojtari do të lejohet të shijojë lojërat e paraqitura të kazinosë dhe të tërheqë fitimet e bëra në to.

Sa i përket procesit të tërheqjes në Luckland Casino, lojtari do të duhet të hyjë në llogarinë e tij të kazinosë dhe të klikojë në butonin "Arkëtari" në holl. Pastaj lojtari duhet të shtypë në skedën "Cash Out" dhe të zgjedhë një nga metodat e disponueshme të tërheqjes.

Më pas, lojtarit do t'i kërkohet të plotësojë informacionin e kërkuar dhe të klikojë në butonin "Kërkesë për arkëtim" kur të mbarojnë.

Kur zgjedh një metodë tërheqjeje, lojtari do të lejohet të zgjedhë nga opsionet e mëposhtme, VISA, Master Card, Transfer bankare Online, Trustly, Skrill, Neteller, MuchBetter, ecoPayz, PayPal, Rapid Transfer, AstroPay dhe Interac e-Transfer.

Sa i përket shumës aktuale që lojtari dëshiron të tërheqë nga llogaria e tij e kazinosë, ai duhet të dijë se kufiri minimal i tërheqjes është vendosur në 10 dollarë. Sa i përket kufirit maksimal të lejuar mujor të tërheqjes, Luckland e ka vendosur atë në 7000 dollarë.

Periudha e përpunimit për tërheqjet ndryshon nga një opsion tërheqjeje në tjetrin. Tërheqja me një kartë krediti ose debiti do të marrë deri në 6 ditë pune për të përfunduar, ndërsa arkëtimi me një transfertë bankare ose Interac e-Transfer do të zgjasë nga 2 deri në 6 ditë pune.

Nëse një lojtar tërheq fitimet e tij me Netteler, Skrill, PayPal ose MuchBetter, atëherë ai do të ketë paratë e tij deri në 2 ditë pune. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, tërheqja me Trustly, ecoPayz, AstroPay ose Rapid Transfer do të marrë deri në 4 ditë pune për t'u përfunduar.

Pasi lojtari të zgjedhë një metodë tërheqjeje dhe shumën e dëshiruar që ai dëshiron të tërheqë, hapi tjetër dhe i fundit është të konfirmojë transaksionin e tërheqjes dhe të presë që operatori i kazinosë të transferojë fondet e paraqitura.

Monedha

Përveç listës së madhe të opsioneve të tërheqjes nga të cilat lojtarët mund të zgjedhin kur tërheqin fitimet e tyre nga Kazino Luckland, atyre u ofrohen edhe opsione të shumta monedhe. Monedhat e disponueshme për tërheqje në këtë kazino online janë të njëjta me monedhat për depozitat, të cilat janë renditur më poshtë:

 • euro
 • Paundi Britanik
 • dollar amerikan
 • Dollar Kanadez
 • Dollar Australian
 • Dollar i Zelandës së Re
 • Krona norvegjeze
 • Krona suedeze
 • Real Brazilian
 • Peso kilian
 • Rupia indiane