Rishikimi i kazinosë Loki - Tips & Tricks

LokiResponsible Gambling
CASINORANK
8.43/10
BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 6,000 € + 100 rrotullime falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Loki is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Nëse dëshironi të luani disa lojëra kazino, Loki Casino është vendi i përsosur për të filluar. Nëse jeni plotësisht fillestar, atëherë keni ardhur në vendin e duhur. Ne do t'ju ndihmojmë të filloni dhe në të njëjtën kohë të shmangni disa nga gabimet më të zakonshme.

Gjëja e parë që duhet të siguroheni është të zgjidhni platformën e duhur. Nëse keni krijuar llogarinë tuaj në kazino Loki, atëherë keni bërë zgjedhjen e duhur. Kazino ofron një mjedis të sigurt për të luajtur, kështu që ju mund të transferoni lehtësisht fonde nga dhe në llogarinë tuaj pa pasur nevojë të shqetësoheni për asgjë.

Si fillestar, duhet të filloni të zgjidhni lojëra që ofrojnë një avantazh më të ulët. Kaloni nëpër lojëra dhe gjeni ato me RTP më të lartë.

Mësoni lojën që dëshironi të luani. Pothuajse të gjitha lojërat që mund të luani në kazino janë me të vërtetë të lehta dhe intuitive. Por, është mirë të dini se çfarë po hyni, veçanërisht nëse vendosni të luani lojëra tavoline ose lojëra me letra. Strategjitë janë pjesë e këtyre lojërave dhe është mirë të praktikoni disa përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Fitorja është pjesë e lojës, por edhe humbja. Nëse e gjeni veten se po humbisni më shumë se zakonisht, atëherë kjo është një shenjë e mirë që duhet të ndaloni së luajturi dhe të largoheni. Nuk është kurrë një ide e mirë të ndjekësh humbjet, është një rreth vicioz pa rrugëdalje. Në këtë pikë, ju duhet t'i përmbaheni menaxhimit tuaj të bankrollit, sepse mund të jetë joshëse të rrisni bastin tuaj dhe të përpiqeni të rifitoni paratë që keni humbur.

Dhe ndoshta këshilla më e rëndësishme që mund t'ju japim është të argëtoheni. Është normale të përjetoni disa humbje ndërsa luani bixhoz, por e gjitha është pjesë e lojës. Nëse e kuptoni se nuk po argëtoheni më, thjesht duhet të largoheni dhe do të ketë një ditë tjetër për të luajtur.

Këshilla se si të luani lojëra elektronike

Këshilla se si të luani lojëra elektronike

Ndoshta keni dëgjuar se nuk keni kontroll kur luani lojëra elektronike. Thjesht vendosni bastin tuaj dhe klikoni në butonin e rrotullimit dhe pjesa tjetër bëhet diku në sfondin e lojës dhe nuk mund të bëni asgjë për këtë. Kjo është e vërtetë, por kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të bëni asgjë për të kontrolluar lojën tuaj. Ka disa gjëra që mund të bëni për të maksimizuar shanset për të fituar në planin afatgjatë.

Zgjidhni lojën e duhur për ju – Ka shumë lojëra elektronike të ndryshme atje dhe ka lëshime të reja ndërsa flasim. Si fillestar, duhet të zgjidhni lojëra që ofrojnë RTP më të lartë, kjo do të thotë që përqindja e kthimit te lojtari është më e lartë.

Pranoni gjithmonë ofertat e bonusit – Çdo kazino ofron një bonus shumë bujar mirëseardhjeje për lojtarët e saj të rinj kur ata regjistrohen për një llogari. Ata gjithashtu ofrojnë promovime në formën e rrotullimeve falas dhe fondeve të bonusit rregullisht. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të përmirësuar ekuilibrin tuaj dhe për të zgjatur lojën tuaj, kështu që këshilla jonë për ju është që pothuajse gjithmonë t'i pranoni ato.

Shikoni opsionet e basteve – Ekzistojnë lloje të ndryshme të lojërave elektronike nga të cilat mund të zgjidhni. Disa prej tyre ofrojnë pagesa të mëdha, por zakonisht, do të duhet një kohë e gjatë për të arritur një rezultat të madh, dhe deri në momentin që të ndodhë, ndoshta do të humbisni të gjitha paratë tuaja. Nga ana tjetër, disa lojëra ofrojnë pagesa më të vogla, por ato ndodhin më shpesh, kështu që bilanci juaj do të qëndrojë më gjatë.

Vendosni se cili jackpot është për ju – Ju duhet të gjeni lojën që ju përshtatet më së miri. Pa marrë parasysh nëse jeni duke kërkuar për një çmim të parë prej miliona dollarësh apo diçka më shumë, ne jemi të sigurt se ka diçka për ju në kazino Loki.

Praktika e bën përsosmërinë – Lajmi i mirë është se të gjitha lojërat në kazino Loki ofrohen në lojëra argëtuese. Kjo ju lejon të luani në kazino falas në mënyrë që të mësoni lojën dhe të praktikoni strategjitë tuaja.

Si të fitoni në lojërat e tavolinës

Si të fitoni në lojërat e tavolinës

Nëse dëshironi të luani lojëra tavoline, do t'ju duhet të kaloni pak kohë duke mësuar lojën. Zakonisht, ato vijnë me një sërë rregullash që duhet të ndiqni për të marrë pjesë në lojë. Për më tepër, ju duhet të zhvilloni gjithashtu një strategji që do të funksionojë më së miri për ju.

Kjo është arsyeja pse fillimisht duhet të filloni të luani lojëra tavoline falas në modalitetin argëtues. Kjo do t'ju lejojë të mësoni rregullat dhe të praktikoni lojën.

Ka shumë strategji të disponueshme në ditët e sotme që do t'ju ndihmojnë të përmirësoni lojën tuaj. Ajo që duhet të dini është se nuk ka asnjë strategji të vetme që do t'ju ndihmojë të fitoni çdo herë. Ata vetëm do të përmirësojnë shanset tuaja për të fituar, por për fat të keq, ato nuk funksionojnë gjatë gjithë kohës.

A ka një shans për të rrahur shtëpinë?

A ka një shans për të rrahur shtëpinë?

Epo, gjithçka varet nga aftësia, durimi dhe përvoja juaj duke luajtur lojën. Nëse besoni se nuk i posedoni këto tipare, atëherë ndoshta lojërat e tavolinës nuk do të funksionojnë për ju. Gjithçka varet nga loja që luani, por nëse e dini se çfarë po bëni, mund të përmirësoni në mënyrë drastike shanset tuaja për të fituar.

Udhëzues për fillestarët për të luajtur craps

Udhëzues për fillestarët për të luajtur craps

Pasi të mësoni se si funksionojnë Craps, do të keni një shpërthim. Loja mund të duket konfuze herën e parë që provoni ta luani, por shumë shpejt do të jeni mirë. Gjëja e parë në të cilën duhet të përqendroheni është faqosja e tabelës. Ja se si janë etiketuar bastet e ndryshme në tryezën e muteve:

· 'Pass' është basti më themelor në craps ku ju vini bast se 7 ose 11 do të jetë numri i parë i hedhur.

· 'Mos Kalo' është basti i kundërt, dhe këtu në vend që të prisni një 7 ose një 11, do t'ju duhet një 2, 3 ose 12 në listën e parë.

· 'Eja' është një bast që ju e luani veçmas nga të gjithë përpara çdo xhiroje tjetër.

· 'Mos Haj' është një bast që mund të vendoset kur të jetë vendosur një pikë për linjën e kalimit.

· "Fusha" është kur jeni duke pritur që gjuajtësi të hedhë 2, 3, 4, 9, 10, 11 ose 12.

· 'Vendi' është kur ju bastni në një numër specifik të ndryshëm nga 7.

· Bastet 'Hardway' janë kur ju duhet të bëni një çift të saktë dyshe.

Si funksionon loja?

Si funksionon loja?

Kur vendosni një bast në rezultatin e një hedhjeje, përdorni 2 zare. Por para kësaj, le të kalojmë mbi rregullat themelore të lojës.

Për të filluar gjërat në lëvizje, ju duhet të vendosni bastin e kalimit dhe të shpresoni që lista do të kalojë. Hidhni zarin dhe nëse hidhni 2, 3 ose 12, ju humbni bastin tuaj. Nëse vendosni një 7 ose një 11, ju e fitoni bastin.

Kjo është ajo që ju nevojitet për të filluar të luani lojën dhe pasi të mësoheni me lojën, mund të filloni të vendosni baste shtesë.

Loki Casino këshillon lojtarët të marrin pjesë në promovimin e Ditës së Zbulimit
2023-08-22

Loki Casino këshillon lojtarët të marrin pjesë në promovimin e Ditës së Zbulimit

Loki Casino është një kazino në internet e licensuar nga Curacao e vitit 2017 e operuar nga Dama NV. Kjo kazino ka një ndërfaqe të shkëlqyeshme dhe moderne, qoftë duke luajtur në desktop ose në aplikacionin e pavarur të kazinosë. Kazinoja është gjithashtu e famshme për gamën e saj të shkëlqyer të bonuseve dhe promovimeve për anëtarët e rinj dhe besnikë.