Loki Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

LokiResponsible Gambling
CASINORANK
8.43/10
BonusBonus 18,000 dollarë + 230 rrotullime falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Loki is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Luajtja e lojërave në internet mund të ofrojë një kënaqësi të tillë dhe ju mund të relaksoheni dhe të çlodheni lehtësisht. Shumë njerëz luajnë lojëra elektronike në internet ose ndonjë lojë tjetër rregullisht dhe i kanë gjërat në kontroll. Por ka një përqindje të vogël të njerëzve që fitojnë një varësi, e cila është një çështje serioze.

Marrja e disa hapave paraprake edhe para se të filloni lojërat e fatit mund të thotë shumë. Për këtë arsye, ne i këshillojmë lojtarët e rinj që të përcaktojnë buxhetin e tyre të lojërave që në fillim. Për t'i bërë gjërat më të lehta për ju, kazino ju lejon të vendosni një buxhet ditor, javor dhe mujor.

Një tjetër gjë shumë e rëndësishme është të përcaktohet se çfarë do të thotë kumar. Kjo është një formë argëtimi ku edhe pse është e mundur të fitoni disa para, mund të humbni më shumë. Pra, luani me paratë që mund të përballoni për të humbur dhe as mos mendoni të huazoni para për të luajtur lojëra. Ky është një qëndrim shumë i pashëndetshëm ndaj lojërave të fatit dhe në momentin që filloni të huazoni para, gjërat do të shkojnë poshtë kodrës.

Vendosni një kufi kohor dhe mos e tejkaloni atë. Puna është se kumari është shumë argëtues dhe ju e dini se koha fluturon kur jeni duke u argëtuar. Është një ide e mirë të bëni pushime kur jeni duke luajtur.

Kufiri i depozitave

Kufiri i depozitave

Ne i këshillojmë lojtarët të vendosin kufijtë e depozitave edhe para se të fillojnë të luajnë bixhoz. Kjo do t'ju ndihmojë të kontrolloni më shumë buxhetin tuaj dhe nuk duhet të kaloni kurrë kufirin tuaj. Mund të vendosni limite ditore, javore dhe mujore dhe pasi të keni arritur kufirin tuaj mos u përpiqni ta rrisni atë.

Test i Vetëvlerësimit

Test i Vetëvlerësimit

Nëse besoni se po zhvilloni një zakon jo të shëndetshëm me mënyrën se si luani kumar, ju sugjerojmë të bëni testin e vetëvlerësimit. Kjo do t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë lojën tuaj të fatit dhe nëse keni nevojë të merrni disa masa për të zvogëluar kohën që kaloni duke luajtur bixhoz apo jo:

· A keni humbur një takim sepse keni qenë duke luajtur bixhoz?

· A i keni shpenzuar të gjitha paratë tuaja në lojëra të fatit që ishin menduar për diçka tjetër?

· A e kaloni gjithë kohën tuaj të lirë duke luajtur bixhoz?

· A debatoni me familjen tuaj për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

· A nervozoheni kur dikush ju pyet për lojërat e fatit?

· A shpenzoni një pjesë të madhe të të ardhurave tuaja për lojërat e fatit?

· A mendoni për lojërat e fatit ndërkohë që bëni gjëra të tjera?

· A luani kumar ndërsa jeni në punë?

· A flisni për lojërat e fatit gjatë gjithë kohës, edhe me njerëz që nuk janë të interesuar?

· A e shihni lojën e fatit si një mënyrë për të fituar të ardhura?

· A e gjeni veten duke ëndërruar se si të shpenzoni xhekpotin e madh që dëshironi të fitoni në të ardhmen?

· A përpiqeni të përfundoni gjithçka me nxitim, vetëm që të mund të ktheheni në shtëpi dhe të luani kumar?

· A mund të kaloni pak kohë pa luajtur bixhoz, apo duke menduar për lojëra?

Edhe nëse keni një përgjigje pozitive për pyetjet e mësipërme, duhet të ndërmerrni disa veprime. Pyesni veten pse luani kaq shumë kumar dhe mendoni të kërkoni ndihmë. Është e pamundur të përballeni vetë me varësinë ndaj lojërave të fatit, do t'ju duhet mbështetja e të dashurve tuaj dhe në disa raste të rënda, do t'ju duhet ndihmë nga një profesionist.

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi është një veçori e shkëlqyer që Loki Casino ofron për lojtarët e saj. Ju mund ta mbyllni llogarinë tuaj për një periudhë të caktuar dhe nëse problemi vazhdon, atëherë duhet të konsideroni mbylljen e llogarisë tuaj përgjithmonë.

Loki Casino këshillon lojtarët të marrin pjesë në promovimin e Ditës së Zbulimit
2023-08-22

Loki Casino këshillon lojtarët të marrin pjesë në promovimin e Ditës së Zbulimit

Loki Casino është një kazino në internet e licensuar nga Curacao e vitit 2017 e operuar nga Dama NV. Kjo kazino ka një ndërfaqe të shkëlqyeshme dhe moderne, qoftë duke luajtur në desktop ose në aplikacionin e pavarur të kazinosë. Kazinoja është gjithashtu e famshme për gamën e saj të shkëlqyer të bonuseve dhe promovimeve për anëtarët e rinj dhe besnikë.