Rishikimi i kazinosë Loki - Games

LokiResponsible Gambling
CASINORANK
8.43/10
BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 6,000 € + 100 rrotullime falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Loki is not available in your country. Please try:
Games

Games

Loki Casino ka fuqizuar portofolin e saj me disa nga lojërat më të mira nga disa prej ofruesve të programeve kompjuterike të njohura. Ju mund të gjeni video lojëra elektronike në internet, lojëra tavoline, lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë , dhe shumë të tjera. Loki Casino do t'ju lejojë gjithashtu të eksploroni lojërat e tij pa pagesë, në mënyrë që të keni një ide më të mirë se çfarë të prisni nga kazino. Kjo është një mundësi e shkëlqyer që do t'ju lejojë të mësoni një ose dy gjëra rreth lojës që dëshironi të luani.

Bakarat

Bakarat

Bakarat është një lojë mjaft e thjeshtë, ku objektivi është të fitoni një dorë me një vlerë totale prej 9. Nuk keni nevojë të mësoni ndonjë rregull të komplikuar për të luajtur lojën, gjë që e bën të gjithë përvojën shumë më relaksuese në krahasim me lojërat e tjera. Gjëja e parë që duhet të dalloni është vlera e kartës. Vlerat e kartës janë shumë të drejtpërdrejta dhe të lehta për t'u mbajtur mend. Letrat midis 2 dhe 9 kanë vlerën e tyre nominale, Aces vlerësohen me 1 dhe 10 dhe letrat me fytyrë vlerësohen me zero.

Nëse merrni dy letra, vlera totale e të cilave do të jetë një shifër me 2 numra, atëherë shifra e fundit është vlera aktuale e dorës. Për shembull, nëse merrni një 5 dhe një 9, kjo do të mblidhet deri në 14, dhe atëherë vlera totale e dorës është 4.

Pasi të vendosni bast, do të merrni 2 letra dhe ka dy gjëra që mund të bëni. Mund të qëndroni ose të vizatoni një kartë tjetër. Për më tepër, ky përsëri nuk është vendimi juaj, dhe përkundrazi, vendimi është marrë tashmë për ju. Ju dhe bankieri duhet të ndiqni një sërë rregullash të paracaktuara. Dora e lojtarit luhet e para dhe kjo dorë përcakton se si do të vazhdojë loja.

Rregullat për lojtarin janë mjaft të thjeshta, nëse keni një dorë me vlerë totale 5 ose më pak, do të duhet të tërheqni një kartë të tretë, dhe nëse keni një 6 ose 7 do të duhet të qëndroni në këmbë. Nëse vlera totale e dy letrave tuaja të para është 8 ose 9, kjo quhet e natyrshme dhe ju jeni fituesi i atij raundi.

Kur bëhet fjalë për dorën e bankierit, këtu gjërat mund të bëhen pak më të ndërlikuara. Bankieri duhet të ndjekë veprimin e lojtarit. Pra, nëse lojtari nuk ka marrë një kartë të tretë, atëherë rregullat për bankierin janë të njëjta. Ata do të tërheqin një kartë të tretë nëse dora e tyre është me një vlerë totale midis 0 dhe 5, dhe ata do të qëndrojnë me një dorë me një vlerë totale midis 6 dhe 7.

Por kur lojtari tërheq një kartë të tretë, gjërat bëhen më të ndërlikuara edhe për bankierin.

· Nëse dora e bankierit është me vlerë totale 2, ai do të tërheqë një kartë të tretë.

· Nëse dora e bankierit është me vlerë totale 3, ata do të tërheqin një kartë të tretë, përveç nëse letra e tretë e lojtarit ishte 8.

· Nëse dora e bankierit është me vlerë totale 4, ata do të tërheqin një kartë të tretë nëse letra e tretë e lojtarit ishte 2, 3, 4, 5, 6 ose 7.

· Nëse dora e bankierit është me vlerë totale 5, ata do të tërheqin një kartë të tretë nëse letra e tretë e lojtarit ishte 4, 5, 6 ose 7.

· Nëse dora e bankierit është me vlerë totale 6, ata do të tërheqin një kartë të tretë nëse letra e tretë e lojtarit ishte 6 ose 7.

· Nëse dora e bankierit është me vlerë totale 7, Bankeri do të qëndrojë çdo herë.

Slot

Slot

Në Loki Casino, mund të gjeni më shumë se 700 lojëra elektronike nga Microgaming dhe Betsoft . Këtu mund të gjeni disa nga lojërat tuaja të preferuara për të luajtur dhe më të njohurat përfshijnë:

  • Libri i Aztec
  • Mbretëria e Dragoit
  • Libri i të Vdekurve
  • Ari i Cleos
  • Peshkaqeni i shkretëtirës

Nëse e dini se çfarë kërkoni, mund ta kërkoni lojën sipas titullit dhe ta luani atë, por nëse doni të eksploroni dhe gjeni diçka të re, jeni të mirëpritur ta bëni edhe këtë. Për t'i bërë gjërat më të lehta për ju, disa lojëra kanë distinktivë. Nëse shihni fjalën HOT pranë një loje, kjo do të thotë se të gjithë po e luajnë këtë lojë dhe është një nga më të njohurat për momentin. Nëse shihni shkrimin E RE pranë një loje, kjo do të thotë se loja sapo është nisur.

Slots janë emocionuese dhe të gjithë duan të provojnë fatin e tyre duke luajtur një të tillë. Por në këtë pikë, me siguri po pyesni veten se çfarë loje të luani për të fituar shumë. E shihni, lojërat elektronike janë lojëra fati dhe nuk mund të bëni asgjë për t'i kthyer gjërat në favorin tuaj. Por ajo që mund të bëni është të zgjidhni një lojë që ofron një normë më të lartë RTP, edhe pse kjo nuk do të garantojë se do të fitoni më shumë. Gjithashtu, lojërat që ofrojnë raunde bonus mund të sjellin gjithashtu një fitim të mirë. Pas ca kohësh, do të dini se cilat lojëra elektronike do të jenë të suksesshme për stilin tuaj të lojës.

Poker

Poker

Nëse jeni adhurues i Poker , mund të gjeni disa variacione të ndryshme të lojës në Loki Casino duke përfshirë:

  • Kazino Hold'em
  • Oasis Poker
  • Texas Hold'em
  • Poker Karaibe
  • Trey Poker

Nëse jeni një adhurues i madh i pokerit, atëherë me siguri e keni kuptuar deri më tani që Omaha Poker mungon në listë, por jemi të sigurt që ata do ta shtojnë atë së shpejti. Të gjitha variacionet e tjera të Pokerit ofrohen nga BGaming dhe ia vlen t'i provoni.

Dhe, nëse jeni duke kërkuar për një version më të lehtë të pokerit, atëherë mund të filloni duke luajtur video poker. Ju mund të zgjidhni nga Jacks or Better, Deuces Wild, ose lojëra të ndryshme si Double Bonus, Double Joker dhe Bonus Deuces Wild, vetëm për të përmendur disa.

Lojërat video poker janë shumë të njohura në mesin e lojtarëve, kryesisht sepse ato janë të lehta për t'u luajtur dhe na kujtojnë lojëra elektronike. Loja është e lehtë për t'u luajtur, por ju ende duhet të mësoni duart e pokerit për të pasur një seancë të suksesshme loje.

Gjëja e parë që duhet të kuptoni është tabela e pagave. Nëse i dini tashmë rregullat e Texas Hold'em, jeni mirë të shkoni. Por nëse nuk jeni, atëherë duhet të mësoni renditjen e dorës sepse nuk doni të hiqni dorë nga një kartë e mirë.

Gjëja tjetër që duhet të mësoni është se është shumë e rëndësishme të zgjidhni një lojë të përshtatshme video pokeri. E gjitha varet nga lloji i lojës që dëshironi të luani. Për shembull, ju mund të zgjidhni lojëra me variancë të ulët, këto lojëra do të paguajnë më shpesh, por pagesa nuk do të jetë aq e madhe. Nga ana tjetër, ka lojëra me variancë më të lartë dhe ato ofrojnë më pak fitore, por sapo të goditni një dorë të mirë, do të merrni një pagesë të madhe.

Ndoshta një nga gjërat më të rëndësishme në këtë lojë është të zgjedhësh letrat e duhura. Njohja e strategjisë optimale të video pokerit do të rrisë vlerën e pritur të secilës dorë. Video poker ofron një kthim shumë të lartë për lojtarët që mund të shkojë deri në 99,95%, por kjo mund të bëhet më e ulët nëse filloni të merrni vendime të pasakta shumë shpejt.

Blackjack

Blackjack

Blackjack është një lojë letrash që luhet nga miliona njerëz çdo ditë. Arsyeja pas kësaj është shumë e thjeshtë, loja është e lehtë për t'u mësuar dhe ofron një lojë të shkëlqyer dhe nëse jeni me fat mund të shkoni në shtëpi si fitues. Pra, le të kalojmë nëpër disa fakte rreth kësaj loje. Blackjack është një lojë shumë e vjetër që daton në Spanjën e shekullit të 16-të. Në fillim loja luhej vetëm me një kuvertë letrash, por sot mund të luhet edhe me 8 letra. Kundërshtari i vetëm që keni këtu është tregtari dhe për të fituar raundin duhet ta mundni atë. Për ta bërë këtë, ju duhet të keni një dorë me një vlerë totale prej 21, më e lartë se tregtari pa u dëmtuar. Dora më e fortë në Blackjack është nëse letrat fillestare që merrni janë një Ace dhe një 10. Kjo dorë quhet natyrale, dhe këtu përfundon raundi. Por, nëse merrni letra të tjera, atëherë duhet të vazhdoni të luani. Ju keni mundësinë të goditni, të merrni një kartë tjetër ose të qëndroni, që do të thotë se nuk keni nevojë për letra shtesë. Mund të godisni sa herë të keni nevojë në të gjitha variacionet e lojës. Opsionet e tjera përfshijnë ndarjen dhe dyfishimin. Është shumë e rëndësishme të dini të paktën rregullat bazë të blackjack-ut përpara se të filloni të luani lojën. Në Loki Casino, ju mund ta luani lojën falas për të praktikuar rregullat dhe kjo është një mundësi e shkëlqyer për të mësuar lojën. Ju nuk dëshironi të humbni paratë tuaja kur jeni ende duke mësuar litarët, sepse kjo mund të rezultojë të jetë një përvojë shumë e kushtueshme.

Ruletë

Ruletë

Ruletë është një lojë shumë e thjeshtë për t'u luajtur, dhe ne jemi të sigurt se pothuajse të gjithë kanë dëgjuar për këtë lojë më parë. Loja luhet duke përdorur një rrotë ruletë që ka 37 ose 38 numra. Ekzistojnë tre versione klasike të lojës, ruletë evropiane, franceze dhe amerikane. Ruleta evropiane dhe franceze ka 37 xhepa, me numra nga 1 deri në 36 me ngjyrë të zezë ose të kuqe dhe një të vetme zero ngjyrë jeshile. Ruleta amerikane përmban gjithashtu numra nga 1 deri në 36, me ngjyrë të kuqe ose të zezë, por kjo rrotë ka një zero të vetme dhe një zero të dyfishtë, me ngjyrë jeshile.

Pasi të jenë vendosur të gjitha bastet, një top i vogël hidhet në një rrotë ruletë që rrotullohet dhe nëse bie në numrin ku keni vënë bast, ju jeni fituesi. Ka shumë baste të ndryshme që mund të vendosni në ruletë. Dhe këtu mund të shkëlqeni nëse mësoni bastet dhe mësoni se çfarë funksionon më mirë për ju. Ruleta është një lojë ku mund të jesh fitues në planin afatgjatë nëse e di se çfarë po bën. Gjëja e parë që duhet të mësoni janë bastet e ndryshme që mund të vendosni dhe më pas mund të mendoni se cila strategji do të funksionojë më mirë për ju.

Lojëra me para të vërteta

Lojëra me para të vërteta

Për të luajtur lojëra me para të vërteta në Loki Casino, së pari duhet të krijoni një llogari. Lojërat janë të disponueshme për pothuajse çdo pajisje të mundshme, kështu që ju mund të hyni në kazino dhe të luani lojën tuaj të preferuar pa marrë parasysh vendndodhjen tuaj. Për më tepër, nuk keni nevojë të shkarkoni kazinonë, por mund të luani drejtpërdrejt në shfletuesin tuaj.

Një nga lojërat më të njohura që mund të gjeni në Loki Casino janë lojërat me video slot në internet. Do t'ju duhet shumë kohë për të eksploruar të gjitha lojërat që kazinoja ka për të ofruar. Nëse jeni adhurues i këtij lloji argëtimi, do të jeni të lumtur të gjeni lojëra klasike si Thunderstruck Ii, Bonanza, Book of Dead, Wolf Gold, Jungle Jim: El Dorado, Immortal Romance, vetëm për të përmendur disa. Ekzistojnë gjithashtu tema të ndryshme në dispozicion, kështu që ju mund të gjeni lojëra me temë frutash, me temë kafshësh dhe shumë të tjera. Pra, ju këshillojmë t'i hidhni një sy seksionit të slotit që po rritet çdo ditë.

Lojërat e tavolinës janë gjithashtu një zgjedhje popullore që mund të gjeni në kazino Loki. Ju mund të gjeni versionet klasike dhe disa nga variantet e tyre të njohura gjithashtu.

Kur është fjala për Blackjack mund të gjeni më shumë variacione të ndryshme të lojës popullore duke përfshirë Blackjack Surrender, Blackjack Double Exposure, Blackjack VIP dhe Pontoon. Dhe kur bëhet fjalë për Pokerin, mund të gjeni variacionet e mëposhtme në Loki Casino, Trey Poker, Let It Ride, Caribbean Poker, Texas Hold'em, Casino Hold'em, Oasis Poker, dhe më shumë.

Nëse dëshironi të ndjeni nxitimin e vërtetë, atëherë duhet të provoni një nga shumë jackpot-et progresive. Ideja që fitorja e madhe është vetëm një rrotullim larg jush, e bën të gjithë përvojën edhe më emocionuese. Disa nga jackpot-et më të njohura progresive që mund të gjeni këtu përfshijnë Ozwin's Jackpots, Reels of Wealth, Zodiac Wheel, Ultimate Hot, Tycoons Plus, Gunslinger: Reloaded, The Slotfather, Holmes dhe Stolen Stones, vetëm për të përmendur disa.

Dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, lojërat më emocionuese që mund të luani në kazino mund t'i gjeni në seksionin Live Casino. Tani mund të luani lojëra kudo që të jeni dhe të arrini të merrni një përvojë reale sa më afër.

Ju dhe lojtarë të tjerë të përkushtuar do të keni mundësinë të vendosni baste në një kazino autentike. Loki Casino do të sjellë atmosferën e një kazinoje të vërtetë me bazë tokësore në komoditetin e shtëpisë tuaj. Ju mund të luani shumë lojëra të ndryshme drejtpërdrejt, duke përfshirë ruletë, blackjack, poker dhe shumë të tjera.

Lotaria

Lotaria

Në Loki Casino, ju mund të luani edhe llotarinë. Ju mund të blini biletën tuaj dhe të vini në vrap për të fituar disa çmime të shkëlqyera. Ju mund të blini bileta sa të doni.

Loki Casino këshillon lojtarët të marrin pjesë në promovimin e Ditës së Zbulimit
2023-08-22

Loki Casino këshillon lojtarët të marrin pjesë në promovimin e Ditës së Zbulimit

Loki Casino është një kazino në internet e licensuar nga Curacao e vitit 2017 e operuar nga Dama NV. Kjo kazino ka një ndërfaqe të shkëlqyeshme dhe moderne, qoftë duke luajtur në desktop ose në aplikacionin e pavarur të kazinosë. Kazinoja është gjithashtu e famshme për gamën e saj të shkëlqyer të bonuseve dhe promovimeve për anëtarët e rinj dhe besnikë.