Loki Rishikimi 2024 - FAQ

LokiResponsible Gambling
CASINORANK
8.43/10
BonusBonus 18,000 dollarë + 230 rrotullime falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Loki is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Fillestarët dhe kumarxhinjtë e shpeshtë ndonjëherë hasin në pengesa. Këtu është një koleksion i pyetjeve të bëra shpesh nga të cilat lojtarët mund të marrin përgjigje.

Si të regjistroheni në Loki Casino?

Krijimi i një llogarie në Loki Casino është shumë i thjeshtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkoni në faqen zyrtare të internetit dhe të plotësoni fushat e kërkuara. Pasi të keni mbaruar me këtë, pranoni rregullat e kazinosë dhe klikoni në Konfirmo. Do të merrni një email me një lidhje verifikimi që duhet të klikoni për të verifikuar llogarinë tuaj të re në Loki Casino. Mos harroni të kërkoni bonusin e mirëseardhjes dhe të shijoni një nga lojërat e shumta që kazino ka për të ofruar.

Çfarë duhet të bëj në rast se harroj fjalëkalimin tim?

Është shumë e thjeshtë të rikuperosh një fjalëkalim të harruar. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkoni në faqen e kazinosë dhe të klikoni në lidhjen "Kam harruar fjalëkalimin tim". Ndiqni udhëzimet e thjeshta dhe do të rikuperoni fjalëkalimin tuaj brenda një kohe të shkurtër.

Çfarë ndodh nëse harroj emailin tim?

Nëse keni harruar emailin tuaj, do të duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'ju ndihmojnë të rikuperoni llogarinë tuaj. Zakonisht, do t'ju duhet të kaloni një procedurë identifikimi e cila është e ndryshme për çdo klient.

Sa llogari mund të kem në Loki Casino?

Ju lejohet të keni vetëm një llogari në Loki Casino. Për të qenë i sinqertë, nuk keni nevojë për më shumë se një. Mund të bëni një depozitë sa herë që dëshironi në llogarinë tuaj dhe të luani lojërat që ju pëlqejnë. Zakonisht, lojtarët përpiqen të krijojnë më shumë se një llogari për të përfituar nga bonusi i mirëseardhjes në kazino. Duhet të theksojmë se kjo është një shkelje e rregullave dhe nëse kazinoja zbulon se po krijoni llogari të reja vetëm për të kërkuar bonusin e mirëseardhjes, ajo do të pezullojë të gjitha llogaritë tuaja.

A mund ta ndryshoj monedhën time?

Kur krijoni llogarinë tuaj në Loki Casino, kazino do të sugjerojë monedhën më të dukshme për llogarinë tuaj bazuar në vendndodhjen tuaj. Por, kur të bëni depozitën tuaj të parë, mund të zgjidhni se me cilën monedhë dëshironi të bëni depozitën tuaj dhe kjo do të jetë ajo e lidhur me llogarinë tuaj. Më vonë, nuk mund të ndryshoni monedhën.

Cilat monedha mbështeten në Loki Casino?

Nuk ka shumë monedha të disponueshme në Loki Casino, por ato kanë ato që përdoren më shumë duke përfshirë EUR, USD, AUD, CAD, NOK dhe BTC.

Sa kohë do të më duhet për të marrë tërheqjen time?

Pasi kazino merr kërkesën tuaj për tërheqje, ata përpiqen ta përpunojnë atë sa më shpejt të jetë e mundur. Pasi kazinoja të lëshojë depozitën tuaj, varet nga mënyra e pagesës që përdorni se sa kohë duhet që pagesa të arrijë në llogarinë tuaj bankare. Kuletat elektronike ofrojnë tërheqjen më të shpejtë e cila është pothuajse e menjëhershme, por për mënyrat e tjera të pagesës, mund të duhen nga 1 deri në 3 ditë pune që fondet të arrijnë në llogarinë tuaj.

Çfarë është bast bonus?

Çdo bonus në kazino vjen me kërkesa për bast. Kjo është një mënyrë që kazinoja mund të sigurohet që ju po luani lojërat në kazinonë e tyre. Kjo është diçka shumë e thjeshtë ku shuma e bonusit shumëzohet me shumën e bastit. Le të themi se ju keni marrë 100 $ në fonde bonus dhe basti është 50 herë, atëherë do t'ju duhet të vendosni shumën në mënyrën e mëposhtme 100 $ x 50 = $ 5000.

Pse nuk mund të vë bast bonusin tim?

Përpara se të pranoni një bonus, duhet të kaloni kushtet e bonusit. Nëse nuk i përmbushni kërkesat e bastit, me siguri po shkelni bonusin. Kjo zakonisht ndodh kur përpiqeni të vini bast në lojëra që janë të përjashtuara nga bonusi. Nëse nuk keni gjetur ndonjë shkelje nga ana juaj, atëherë ju këshillojmë të kontaktoni Mbështetjen e Klientit.

A mund të luaj Monopoly drejtpërdrejt?

Ekziston një lojë në Loki Casino që quhet Monopoly Live. Loja është shumë e ngjashme me lojën popullore të bordit, por ka disa dallime. Loja do të ofrojë një përvojë mjaft argëtuese ndaj ju sugjerojmë ta provoni.

Si të luani lojën Dream Catcher?

Dream Catcher është një lojë shumë interesante që nuk do ta keni problem ta kuptoni. Kjo është një lojë me rrota ku duhet të vendosni bast dhe të zgjidhni një numër. Kur tregtari pranon bastin tuaj, ai do të fillojë të rrotullojë timonin dhe nëse ndalon në numrin që keni zgjedhur, ju jeni fituesi.

A ka ndonjë lojë live në dispozicion në Loki Casino?

Po, ka shumë lojëra të ndryshme të drejtpërdrejta që mund të luani në Loki Casino. Të gjitha lojërat mundësohen nga Evolution Gaming dhe mund të gjeni tituj si Lightning Roulette, Infinite Blackjack, Dream Catcher, Football Studio, madje edhe Monopoly Live.

A është e sigurt të luash lojëra drejtpërdrejt?

Po, të gjitha lojërat në Loki Casino janë të sigurta dhe të drejta. Kazinoja ka bashkëpunuar me disa nga ofruesit më të mirë të softuerëve që tashmë janë themeluar mirë dhe të besuar në industrinë e kazinosë.

A mund të përdor fondet e bonusit për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta?

Fatkeqësisht, nuk mund të përdorni fondet tuaja të bonusit për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Këto lojëra nuk do të kontribuojnë në përmbushjen e kërkesave tuaja të basteve.

A mund të luaj lojëra duke përdorur Bitcoin?

Pothuajse të gjitha lojërat në kazino mund të luhen duke përdorur Bitcoin. Ka shumë tituj të ndryshëm që mund të kaloni dhe të gjeni atë që ju pëlqen. Dhe nëse nuk jeni të sigurt se cilën lojë të zgjidhni, atëherë duhet të kërkoni lojërat HOT dhe t'i jepni një shans.

A duhet të krijoj një llogari për të luajtur me Bitcoins?

Po, do të duhet të keni një llogari nëse doni të luani lojëra duke përdorur Bitcoin ose me ndonjë kriptomonedhë tjetër. Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar këtu sepse krijimi i një llogarie është pa pagesë dhe do të duhen vetëm disa minuta për të krijuar një.

A mund të fitoj një jackpot nëse luaj me Bitcoin?

Po, ju mund të fitoni një jackpot kur luani me Bitcoin. Bitcoins janë një monedhë, kështu që nëse fitoni, çmimi do të transferohet menjëherë në llogarinë tuaj.

Cila është përqindja mesatare e normës RTP të lojërave Bitcoin?

Përqindja e kthimit te lojtari i një loje është e njëjtë, pavarësisht nëse jeni duke luajtur me Bitcoin ose ndonjë monedhë tjetër. RTP mesatare e lojërave në Loki Casino është rreth 94 dhe 96%.

A mund të luaj lojëra Bitcoin edhe pse nuk jam anëtar VIP?

Lojërat Bitcoin janë të disponueshme për të gjithë lojtarët që i bashkohen Loki Casino. Mos harroni se të qenit në programin e besnikërisë do të sjellë shumë përfitime që do t'i vlerësoni.

Sa numra ka në rrotën e ruletit?

Ka dy rrota në përgjithësi, amerikane dhe evropiane. Të dy kanë numra nga 1 deri në 36, me ngjyrë të zezë ose të kuqe. Ajo që i dallon këto dy rrota është xhepi jeshil. Në versionin evropian të lojës, ka vetëm një xhep jeshil me një zero të vetme, dhe në ruletën amerikane, ka dy xhepa me një zero të vetme dhe një të dyfishtë.

Cilët janë ofruesit më të njohur të lojërave?

Kjo mund të jetë një pyetje e ndërlikuar për t'iu përgjigjur. Ka shumë ofrues të ndryshëm atje dhe të them të vërtetën, të gjithë kanë diçka që i dallon nga të tjerët. Kjo është arsyeja pse Loki Casino ka bashkëpunuar me ofrues të ndryshëm softuerësh për të sjellë diversitet te lojtarët, kështu që ju mund të gjeni gjithçka që kërkoni në një kazino.

A mund të luaj lojëra elektronike në internet për argëtim?

Po, ju mund të luani lojëra video slot pa pasur nevojë të depozitoni para të vërteta. Kazinoja do t'ju shpërblejë me para virtuale dhe ju mund të zgjidhni cilën lojë dëshironi të luani. Loja do t'ju japë praktikën e nevojshme që do t'ju vijë në ndihmë sapo të vendosni të provoni fatin tuaj dhe të luani për para të vërteta. Për ta bërë këtë, do t'ju duhet të krijoni një llogari falas në kazino. Pasi ta bëni, do të shihni se shumica e lojërave kanë opsionin 'luaj për argëtim'.

A mund të fitoj para të vërteta duke luajtur lojëra elektronike?

Po, ju mund të fitoni para të vërteta duke luajtur lojëra elektronike në internet në Loki Casino. Për ta bërë këtë, duhet të depozitoni fonde në llogarinë tuaj dhe të gjeni lojën që dëshironi të luani. Nëse jeni fillestar, atëherë ju këshillojmë të zgjidhni lojëra që përmbajnë raunde bonus dhe simbole shpërndarje. Edhe lojërat progresive mund të ofrojnë disa shuma që ndryshojnë jetën, por mbani në mend se shumica e këtyre lojërave kërkojnë që të vendosni baste më të larta për të shkaktuar bonusin.

A ka lojëra video slot me raunde bonus?

Shumica e lojërave me video slot paraqesin disa raunde bonusi. Këto janë si mini-lojëra që mund të ofrojnë një pagesë më të lartë se loja e rregullt.

Loja ime ngriu. Cfare duhet te bej?

Nëse kjo ndodh, nuk ka asgjë për t'u shqetësuar. Mund ta ringarkoni faqen pa pasur nevojë të shqetësoheni për humbjen e të dhënave. Pasi të rilidheni, loja do të vazhdojë nga ku keni lënë.

A janë të sigurta të dhënat e mia në kazino?

Po, kazinoja përdor teknologjinë më të fundit të kriptimit për t'u siguruar që të gjitha detajet tuaja personale dhe financiare janë të sigurta.

Si mund ta mbroj veten nga humbjet e mëdha?

Mënyra më e mirë për të mbrojtur veten nga humbjet e mëdha është të kufizoni depozitën që bëni. Në këtë mënyrë ju jeni në kontroll më të mirë të buxhetit tuaj dhe nuk do të lejoni që të tërhiqeni në një moment dhe të bëni një depozitë të re sapo të arrini kufirin tuaj.

A mund ta fshij llogarinë time?

Fshirja e llogarisë tuaj është një vendim i përhershëm që duhet ta rishikoni sepse nuk mund të hapni një llogari të re pasi ta mbyllni. Për këtë arsye, kazinoja ju lejon të mbyllni llogarinë tuaj për ca kohë për të parë nëse kjo ndryshon diçka apo jo. Nëse ende besoni se kumari po del jashtë kontrollit dhe dëmton jetën tuaj, atëherë ju inkurajojmë të mbyllni përgjithmonë llogarinë tuaj.

Sa vjeç duhet të jem për të luajtur në Loki Casino?

Loki Casino pranon lojtarë që janë në moshë madhore për të luajtur. E gjitha kjo varet nga juridiksioni ku jetoni. Në disa vende, mosha ligjore është 18+ dhe në të tjera është 21+. Ju duhet të dini ligjin për lojërat e fatit në vendin tuaj.

Si të lidheni me ekipin mbështetës?

Loki Casino ofron mbështetje për klientët 24/7. Sa herë që keni një pyetje ose një problem që nuk mund ta zgjidhni, mund të kontaktoni mbështetjen e klientit përmes bisedës live dhe një agjent do të jetë me ju sa më shpejt të jetë e mundur. Kjo është mënyra më e përshtatshme për të kontaktuar me një agjent, veçanërisht nëse keni nevojë për ndihmë të menjëhershme. Ju gjithashtu mund t'i telefononi ose t'u dërgoni një email, çfarëdo që dëshironi.

Sa shpesh kazino Loki shton lojëra elektronike të reja?

Slotet e reja lëshohen shumë shpesh dhe sapo të hapet një vend i caktuar, kazino do t'i shtohet portofolit të tyre. Duhet kohë që një lojë të zhvillohet dhe një ekip njerëzish shumë të përkushtuar që punojnë shumë për ta bërë një lojë të dallohet në turmë. Disa kompani lojrash preferojnë të lëshojnë lojëra të reja të paktën një herë në muaj dhe të tjera lëshojnë lojëra çdo dy muaj. Sido që të jetë, sapo kazino të shtojë një lojë të re në portofolin e tyre, ata zakonisht do t'u japin rrotullime falas lojtarëve besnikë për t'i dhënë lojën. Kështu që duhet të kontrolloni herë pas here faqen tuaj të promovimit për t'u siguruar që nuk ju mungon asgjë.

Si funksionon bonusi i mirëseardhjes?

Loki Casino ofron një bonus mirëseardhjeje për të gjithë lojtarët e tyre të rinj. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të zgjatur lojën tuaj pasi fondet e bonusit do të rrisin në mënyrë drastike balancën tuaj. Në këtë pikë, paketa e mirëseardhjes së Loki Casino përbëhet nga 3 bonuse depozitash që do të sjellin një shumë bujare në bilancin tuaj. Për të marrë bonusin, gjithçka që duhet të bëni është të krijoni llogarinë tuaj të re në kazino dhe të bëni një depozitë, kaq të thjeshtë. Për më tepër, do të merrni edhe disa rrotullime falas.

A mund të fitoj para të vërteta duke luajtur lojëra slot video në internet?

Po, nëse bëni një depozitë dhe luani për para të vërteta, është e mundur të fitoni para. Ju madje mund të arrini një çmim të parë të madh dhe të fitoni një shumë që ju ndryshon jetën. Gjithçka është e mundur kur luani lojëra në Loki Casino. Ajo që është e rëndësishme të dini është se lojërat janë të paparashikueshme dhe ka një shans të madh që të humbni para kur luani. Kjo është njohuri shumë e rëndësishme dhe ju duhet të siguroheni që i dini të gjitha mundësitë tuaja edhe para se të vendosni të luani lojëra.

Si të financoj llogarinë time?

Ka disa mënyra të ndryshme që mund të financoni llogarinë tuaj në Loki Casino. Kazinoja ka shtuar mënyra të ndryshme pagese që mund t'i përdorni për të bërë depozita dhe për të tërhequr fonde nga llogaria juaj. Disa prej tyre përfshijnë Visa dhe MasterCard, Skrill, Neteller, Zimpler, Qiwi, Paysafecard, WebMoney, Neosurf, ecoPayz, Sticpay, vetëm për të përmendur disa.

Cilat monedha mund të përdor?

Në Loki Casino, mund të gjeni disa nga monedhat më të zakonshme të disponueshme duke përfshirë Euro (EUR), Dollar Amerikan (USD), Dollar Kanadez (CAD) dhe Dollar Australian (AUD). Por në të njëjtën kohë, ata ofrojnë monedha të tjera për lojtarët që jetojnë në pjesë të tjera të botës duke përfshirë Dollarin e Zelandës së Re (NZD), Kronën Norvegjeze (NOK), Zloty Polake (PLN), Korunën Çeke (CZK), Randin e Afrikës së Jugut ( ZAR), Yen japonez (JPY), Won të Koresë së Jugut (KRW) dhe Kazakistan Tenge (KZT).

A ka ndonjë ndryshim midis automateve offline dhe atyre në internet?

Slots janë ndër lojërat më të njohura në çdo kazino. Dallimi midis lojërave elektronike offline dhe atyre në internet është se lojërat elektronike offline janë makina fizike aktuale që mund t'i gjeni në një kazino me bazë tokësore, ndërsa lojërat elektronike në internet mund të luhen nga kudo në botë për sa kohë që keni laptopin ose pajisjen tuaj të dorës. Për më tepër, përvoja e lojërave është gjithashtu e ndryshme kur luani në internet dhe kur luani në një kazino me bazë tokësore.

A mund të përdor fondet e bonusit për të luajtur lojëra me video slot?

Ne ju inkurajojmë të luani lojëra në internet me video slot kur keni një bonus për të vënë bast. Vendet e lojërave elektronike do të kontribuojnë 100% në kërkesat e basteve, kështu që kjo do të thotë që nëse luani lojëra elektronike në internet, mund të pastroni bonusin tuaj më shpejt. Sigurohuni që të lexoni termat dhe kushtet e bonusit kur pranoni një bonus të caktuar, sepse mund të ketë disa lojëra që janë të përjashtuara nga bonusi dhe nëse i luani ato do të shkelni rregullat e bonusit.

Çfarë përfaqëson RTP?

RTP është një akronim që qëndron për Kthim te lojtari. Ky është një term që është përdorur për lojërat online dhe tregon përqindjen që i paguhet lojtarit. Çdo lojë ka një RTP të ndryshme dhe kryesisht është midis 92% dhe 98%. Për hir të argumentit, le të marrim një lojë që ka një RTP 95%, kjo do të thotë që për çdo 1$ që vini bast, do të merrni 0,95$ mbrapsht. Nuk mund të themi me siguri se cilat lojëra elektronike të luajmë dhe cilat lojëra elektronike mund të sjellin pagesa më të mëdha, por ju mund të zgjidhni lojëra që ofrojnë RTP më të lartë.

A mund të luaj lojëra për argëtim?

Ju mund t'i luani lojërat në Loki Casino për argëtim. Kjo do të thotë që ju nuk keni nevojë të bëni një depozitë, përkundrazi, kazinoja do t'ju shpërblejë me para virtuale për të luajtur. Ju mund të luani pothuajse të gjitha lojërat në kazino, përveç lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë. Lojërat do të reagojnë në të njëjtën mënyrë sikur të luanit për para të vërteta, kështu që e vetmja pengesë këtu është se nuk do të jeni në gjendje të tërhiqni fondet në fund të seancës suaj.

Si të fitoni para të vërteta duke luajtur lojëra elektronike?

Është e mundur të fitoni para të vërteta duke luajtur lojëra me slot video në internet. Së pari ju duhet të depozitoni fonde në llogarinë tuaj. Nëse jeni fillestar, ju këshillojmë të zgjidhni lojëra që kanë raunde bonus dhe simbole të shpërndara. Lojërat progresive jackpot janë gjithashtu shumë të njohura, por do t'ju duhet të keni buxhet për të luajtur këto lojëra. Gjëja me lojëra elektronike progresive është se do t'ju duhet të vendosni bastin maksimal për të aktivizuar bonusin.

A ka ndonjë lojë elektronike me raunde bonus?

Ka shumë lojëra të ndryshme slot video në internet me raunde bonus. Këto lloj lojërash janë shumë emocionuese sepse nuk mund ta imagjinoni emocionin e pritjes që shpërndarja e tretë të shfaqet në bobina për të aktivizuar veçorinë e bonusit. Për më tepër, lojërat që kanë raunde bonus priren të paguajnë më shumë sapo të aktivizoni veçorinë e bonusit.

A ka një bonus pa depozite në Loki Casino?

Në këtë pikë, nuk ka një bonus pa depozite në dispozicion në Loki Casino, por kjo nuk do të thotë se do të qëndrojë kështu përgjithmonë.

Nga cilët ofrues softuerësh mund të luaj lojëra në Loki Casino?

Loki Casino ka bashkëpunuar me disa nga ofruesit më të mirë të programeve kompjuterike në industri për t'ju sjellë lojërat më të mira. Ju mund të gjeni lojëra nga Microgaming, Evolution Gaming, Amatic, Betsoft, EGT, Elk Studios, Play'n GO, Pragmatic Play dhe Yggdrasil Gaming, vetëm për të përmendur disa.

Cilat lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë janë të disponueshme në Loki Casino?

Ka shumë lojëra të ndryshme kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë në Loki Casino duke përfshirë Ruletka, Monopoly, Punto Banko, Silver, Dream Catcher, Auto La Partage dhe Deal or No Deal, vetëm për të përmendur disa.

A mund të luaj lojra tavoline falas?

Po, ju mund të luani lojëra tavoline në një modalitet argëtues, ashtu si çdo lojë tjetër në kazino. Ju do të duhet të krijoni një llogari fillimisht në kazino që të mund të eksploroni lirshëm. Pasi të ndiheni mjaftueshëm të sigurt, mund të filloni të luani për para të vërteta dhe këtu do të fillojë e gjithë argëtimi.

4 kompani softuerësh po i ofrojnë kazinosë lojëra tavoline, BGaming, Amatic, Belatra Games dhe Platipus. Duhet të pranojmë se janë një nga më të njohurat në industri dhe do të sjellin lojërat më të mira në rrugën tuaj.

Çfarë lojëra të tjera mund të luaj në Loki Casino?

Ka shumë lojëra të ndryshme në dispozicion në Loki Casino. Më të njohurat janë lojërat me video slot në internet dhe lojërat e tavolinës. Por ka shumë lojëra të tjera të ndryshme që mund të luani edhe në kazino. Madje ju inkurajojmë të eksploroni gjithçka ka për të ofruar kazinoja. Në këtë mënyrë ju mund të gjeni diçka që ju pëlqen. Ne ju sugjerojmë të provoni lojërat e mëposhtme Head and Tails, Crazy Chicken Extreme, Plinko dhe madje edhe Minesweeper.

A mund të luaj Head and Tails?

Head and Tails është një lojë e mundësuar nga Bgaming që ofron lojë interesante. Nëse dëshironi ta provoni këtë lojë, ju sugjerojmë të hyni në llogarinë tuaj dhe të bëni një depozitë fillimisht.

Si të luani Plinko?

Plinko është një lojë shumë interesante që do të argëtoheni duke luajtur. Loja është e bazuar në një lojë të njohur televizive. Do të keni një tabelë me pika dhe do t'ju duhet ta vendosni topin nga lart nëpër korridore. Nëse arrini të sillni topin në kënde, do të fitoni më shumë.

A ka një strategji fituese për Crazy Chicken Extreme?

Ne e urrejmë t'ju zhgënjejmë, por nuk ka asnjë strategji fituese për Crazy Chicken Extreme. Ju duhet të keni disa tipare të veçanta për të luajtur këtë lojë si durimi, besimi dhe vetëdisiplina për të filluar. Ashtu si me çdo lojë tjetër, ju sugjerojmë që të filloni të luani në modalitetin argëtues derisa të mësoheni me lojën përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Loki Casino këshillon lojtarët të marrin pjesë në promovimin e Ditës së Zbulimit
2023-08-22

Loki Casino këshillon lojtarët të marrin pjesë në promovimin e Ditës së Zbulimit

Loki Casino është një kazino në internet e licensuar nga Curacao e vitit 2017 e operuar nga Dama NV. Kjo kazino ka një ndërfaqe të shkëlqyeshme dhe moderne, qoftë duke luajtur në desktop ose në aplikacionin e pavarur të kazinosë. Kazinoja është gjithashtu e famshme për gamën e saj të shkëlqyer të bonuseve dhe promovimeve për anëtarët e rinj dhe besnikë.