Udhëzuesi i fundit për linjat e pagesës së automateve kundrejt. Mënyrat fituese

Slotat

2023-01-03

Benard Maumo

Makinat e fatit në internet janë padyshim lojërat e kazinosë më miqësore për fillestarët. Lojtarët duhet vetëm të klikojnë "Spin" dhe të përputhen me të paktën dy ose tre simbole për të marrë një pagesë. Por nëse jeni një lojtar me përvojë në internet, do ta dini se linjat e pagesës dhe mënyrat e fitimit janë kritike për suksesin tuaj. Këto veçori mund të përcaktojnë sasinë që lojtarët mund të fitojnë dhe sa shpesh mund të godasin një kombinim fitues. 

Udhëzuesi i fundit për linjat e pagesës së automateve kundrejt. Mënyrat fituese

Por cili është ndryshimi midis linjave të pagesës së sloteve në internet dhe mënyrave të fitimit? Megjithëse disa njerëz i përdorin këto terma në mënyrë të ndërsjellë, ndryshimi është i dukshëm. Në këtë artikull, do të mësoni më shumë rreth këtyre kushteve të automateve dhe se si të luani në automatet me linjat e pagesës dhe mënyrat e fitimeve. 

Cilat janë linjat e pagesës së automateve?

Linjat e pagesës së sloteve ose linjat e basteve janë po aq të rëndësishme sa ato RTP (kthimi te lojtari) sepse ata përcaktojnë se sa shpesh lojtarët mund të fitojnë. Me pak fjalë, kjo është linja në të cilën mund të krijoni një kombinim fitues. Me automatet klasike me tre rrotulla, lojtarët mund të bënin një kombinim fitues vetëm në një linjë të vetme pagese horizontale. Por lojërat elektronike moderne janë përmirësuar në atë për t'u ofruar lojtarëve 5 deri në 50 linja bastesh vertikale, horizontale dhe diagonale.

Këtu është një shembull praktik: ju mund të merrni një automat me 20 linja bastesh. Kjo do të thotë që lojtarët mund të krijojnë një kombinim fitues në një, disa ose të gjitha 20 linjat e basteve. Në shumicën e rasteve, loja do të paguhet vetëm nëse përputhni simbolet ngjitur me rrotullën më të majtë. Por disa lojëra elektronike moderne mund t'ju lejojnë të krijoni një linjë fituese gjithsesi. 

Linjat e pagesës së automatëve mund të vijnë në dy formate të dallueshme - fikse dhe të rregullueshme. Siç sugjerojnë emrat e tyre, lojtarët nuk mund të rregullojnë linjat në një lojë fikse pagese, ndërsa e kundërta është e vërtetë për titujt me linja të rregullueshme. Pra, nëse zgjidhni të formoni një kombinim fitues në një rresht të vetëm, ju kufizoni shanset tuaja për të krijuar një formacion fitues. 

Cilat janë mënyrat e fitimit të automateve?

Luajtja e lojërave elektronike në internet me linja të shumta pagese padyshim do të rrisë shanset tuaja për të fituar një fitore. Por fakti që ju mund të krijoni vetëm linja fituese vertikalisht, horizontalisht ose diagonalisht kufizon perspektivat tuaja fituese. Për këtë arsye, disa zhvillues të softuerit të kazinosë vendosën të prezantojnë mënyra për të fituar veçori. Mos u shqetësoni; ti mundesh luani slot machines me mënyra fitimi në faqet më të mira të kazinove në internet në 2023

Pra, ja se si funksionon një slot fitues; lojtarët duhet vetëm të përputhen me simbolet në bobinat ngjitur në vend të linjave. Lojtarët marrin një pagesë duke vendosur ikona të ngjashme kudo në tre bobinat e para. Shumë automate moderne mund të kenë deri në 243 mënyra fitimi dhe deri në 200,000+. Makinat e fatit me mënyra për të fituar duhet të jenë më tërheqëse se lojërat me linja bastesh. 

Slot Machines Megaways

Mënyrat për të fituar mekanikën nuk janë një koncept krejtësisht i ri. Megjithatë, ky sistem i automateve funksiononte në skajet e shumicës së faqeve të kazinove në internet deri në vitin 2016, kur Lojëra në kohë të mëdha lëshoi automatin e parë Megaways, Bonanza. Që atëherë, ky mekanik i lojës është bërë i preferuari i fansave, falë mijëra mënyrave fituese.

Ndërsa një slot tradicional ka një numër specifik ikonash në rrotulla, lojërat elektronike Megaways kanë gjashtë rrotulla me simbole që ndryshojnë rastësisht. Me fjalë të tjera, numri i simboleve në çdo rrotull vazhdon të ndryshojë me çdo rrotullim. Një automat Megaways mund të ketë deri në shtatë simbole për mbështjellje. Pra, nëse një lojë ka gjashtë mbështjellje, me çdo mbështjellje që mbështet deri në shtatë simbole, lojtarët kanë deri në 117,649 mënyra fitimi (7x7x7x7x7x7). 

Slot Machines që paguajnë në të dyja mënyrat

Siç u tha më parë, shumica e automatëve i lejojnë lojtarët të krijojnë kombinime fituese nga bobina më e majtë. Dhe vini re se ky rregull pagese vlen për lojëra elektronike me linja bastesh dhe mënyra për të fituar. Por ju gjithashtu mund të gjeni një automat që lejon lojtarët të krijojnë një kombinim fitues në të dyja mënyrat. Me fjalë të tjera, lojtarët mund të përputhen me simbolet duke filluar nga rrotullimi më i majtë ose më i djathtë, duke rritur shanset e tyre për të fituar.

Përveç veçorisë së pagesës në të dyja drejtimet, disa automatë mund të kenë tabela të pazakonta loje me më shumë simbole se zakonisht. Një shembull i mirë është slot-i Wonders of Christmas nga NetEnt, i cili krenohet me një rrjetë në formë diamanti. Në vend të përdorimit të formacionit standard 5x3, 5x4 ose 5x5, kjo lojë përdor një plan urbanistik 3x4x5x4x3. Por kjo ka të bëjë vetëm me të, sepse gjithçka tjetër mbetet e njëjtë si një pajisje standarde me pesë rrotullime. 

Megaways Video Slots Vs. Jackpots

Sot, shumica e makinerive të lojërave të fatit përdorin mekanikën Megaways. Por si lidhen lojëra elektronike Megaways dhe jackpot? Si fillim, nuk ka asnjë lidhje midis lojërave elektronike të jackpotit progresiv në internet dhe Megaways. Shumë lojëra jackpot u ofrojnë lojtarëve shuma që ndryshojnë jetën pa përdorur mekanikun Megaways. Për shembull, Mega Moolah nga Microgaming nuk e përdor këtë veçori inovative të slotit, pavarësisht se u paguan lojtarëve më shumë se 1 miliard dollarë deri më tani.

Por për shkak se automatet Megaways kanë një tavan, mund të jetë më mirë të luani slot machines me jackpot fikse nëse jeni pas atyre fitimeve të mëdha. Veçoria Megaways u lejon lojtarëve vetëm më shumë hapësirë për të krijuar formula fituese në vend që të rrisin pagesën. Prandaj, ju mund të luani një slot Megaways me një fitore maksimale 10,000x, ndërsa një titull jo-Megaways mund t'ju japë një pagesë 20,000x. Mos i ngatërroni të dyja!

Linjat e pagesës vs. Mënyrat fituese: cila është më e mira?

Deri në këtë pikë, mund të pyesni veten nëse do të luani në një slot online me 50 linja pagese apo në një: slot megaways me 117.649 mënyra fitimi. Ky është një problem i mirë i kumarit, pasi tregon se zhvilluesit e lojërave janë vazhdimisht duke inovuar për të përmirësuar përvojën tuaj të slotit. 

Por për të qenë i sinqertë, të dyja veçoritë e automateve janë unike në mënyrat e tyre. Ndërsa një slot në internet i Megaways mund të jetë joshëse, një titull loje me 50 linja pagese nuk është aspak i dobët. Bëhet fjalë për preferencën tuaj të lojës. 

Gjithashtu këshillohet të gërmoni thellë për të gjetur automat që paguajnë në të dyja mënyrat, pasi këto lojëra mund të jenë të këndshme. Çdo lojtar serioz slot do të shijonte një shans për të krijuar një kombinim fitues nga e majta në të djathtë dhe anasjelltas. 

Karakteristika të tjera kritike të automateve përfshijnë RTP, variancën dhe frekuencën e goditjes. Nëse një makinë ka një frekuencë goditjeje prej 15%, mund të jetë e vështirë të arrihet një kombinim fitues, edhe kur luani në një slot me 50 linja pagese që paguan të dyja mënyrat. Por këshilla më e mirë OnlineCasinoRank është të provoni këto veçori dhe të gjeni atë që funksionon më mirë me stilin tuaj të lojës.

Të rejat e fundit

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic
2023-09-28

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic

Lajme