Slotat

December 16, 2021

Udhëzues për fillestarët e turneut në internet

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Slotet online janë bërë të zakonshme në shumicën e faqeve të lojërave të fatit keto dite. Këto lojëra janë padyshim më të thjeshtat për t'u luajtur, madje edhe për lojtarët më të gjelbër. Por deri vonë, të luash në makinat e fatit ka qenë gjithmonë një çështje solo. Kjo deri sa u shfaqën turnetë e lojërave elektronike në internet.

Udhëzues për fillestarët e turneut në internet

Turnetë e lojërave elektronike u japin lojtarëve një shans për t'u takuar dhe për të luajtur tituj të njohur të automatëve. Çfarë është më mirë, këto turne vijnë me çmime të mëdha për lojtarët e rangut të lartë. Pra, ky postim hedh një vështrim më gjithëpërfshirës në turnet e lojërave elektronike dhe ku mund të luhen ato.

Si funksionojnë turnet e lojërave elektronike në internet

Luajtja e lojërave elektronike në kazinotë më të mira në internet nuk mund të kishte ardhur në një moment më të mirë. Teksa bota vazhdon të luftojë me hangovers pas Covid-it, fansat e automatëve mund të shijojnë një përvojë reale, falë garave të lojërave elektronike. Këto lojëra i lejojnë lojtarët të ndërveprojnë dhe të konkurrojnë për çmimin kryesor. Zakonisht, lojtari që grumbullon pikët më të larta në tabelën e drejtuesve e mban ditën.

Thënë kështu, turnet e lojërave elektronike mund të kenë një tarifë hyrjeje ose të jenë një çështje falas për të gjithë. Këtu është ndryshimi; turnet me pagesë kërkojnë që lojtarët të ndahen me një tarifë të vogël përpara se të luajnë. Tarifat variojnë nga 10 dollarë në disa qindra dollarë. Por për të kompensuar humbjen, shumica e ngjarjeve ofrojnë pagesa më të larta se turnet falas. Kjo për shkak se ato funksionojnë për disa ditë, duke tërhequr rrotulla të larta në proces.

Vlen të përmendet se lojtarët luajnë me kredite në vend të parave reale në garat e lojërave elektronike. Përveç kësaj, raundet përfundojnë pas rreth 5 minutash. Kjo do të thotë që ju duhet të mësoni se si të përfitoni sa më shumë nga kreditet gjatë periudhës kohore të caktuar. Por mos u shqetësoni sepse disa turne lejojnë riblerje, ku lojtarët mund të blejnë më shumë kredite pasi të kenë harxhuar atë që kanë.

Kategoritë e turneut të lojërave elektronike në internet

Pa folur shumë, më poshtë janë llojet kryesore të turneve me slot që ka të ngjarë të hasni:

Turne me lojëra elektronike Freeroll: Ky është një nga turnet më të zakonshëm të lojërave elektronike të ofruara në shumicën e vendeve të lojërave të fatit. Siç lë të kuptohet emri, nuk ka asnjë tarifë hyrje për të paguar, duke e bërë atë të aksesueshme për lojtarët me buxhet. Dhe akoma më emocionuese është se ka çmime të shumta në para për t'u fituar.

Turnetë Sit n' Go: Sit n' go është një tjetër slot që ka të ngjarë të luani në kazinotë e njohura në internet si JackpotCity Casino. Ata zakonisht funksionojnë 24/7 pa kohë specifike fillimi. Megjithatë, këto turne kanë vende të kufizuara. Për më tepër, ato nuk zgjasin aq gjatë, duke marrë maksimumi 10 minuta.

Turne me blerje: Turnetë e blerjeve përbëjnë një përqindje të konsiderueshme të të gjitha garave të ofruara në çdo kazino online. Ata u ngarkojnë lojtarëve një tarifë të vogël për të marrë pjesë në argëtim. Sidoqoftë, mos u shqetësoni, pasi kostoja është zakonisht më pak se 10 dollarë. Gjithashtu, tarifa e hyrjes kontribuon në grupin e përgjithshëm të çmimeve. Pra, sa më shumë të paguani, aq më i madh është çmimi që do të fitoni.

Turne me ringarkues: Ky është disi një zgjatje e turneve të blerjeve. Por në këtë version, lojtarët mund të blejnë veten në raunde shtesë. Kjo ndodh nëse i shpenzoni të gjitha kreditet tuaja shumë herët në konkurs ose thjesht keni një bankroll mjaft të madh.

Turne me lojëra elektronike të mbijetuar: A jeni një fans i serisë së mbijetuarit të WWE? Pastaj merrni përvojën e vërtetë duke marrë pjesë në këtë turne tronditës. Konkursi zhvillohet në raunde të shumta, me lojtarë të rangut të ulët që eliminohen. Dhe për ta bërë atë edhe më konkurrues, nuk lejohen shtesa ose riblerje.

Strategjia e turneut të lojërave elektronike në internet

Me kazinonë në internet që ka një çmim të madh, çdo lojtar serioz dëshiron të dijë se si të fitojë. Por këtu është këshilla falas; asnjë fletë mashtrimi nuk mund ta mundë sistemin. Kjo sepse fitimi në çdo automat i takon kryesisht fatit. Dhe e njëjta logjikë zbatohet kur luani ndonjë lojë tjetër të kazinosë në internet.

Por me disa ndryshime, ju mund të rrisni shanset tuaja për të grumbulluar pikët më të larta. Së pari, sigurohuni që të përdorni të gjitha kreditet gjatë kohës së caktuar. Siç u përmend më herët, shumica e turneve zhvillohen për një periudhë të shkurtër, që do të thotë se çdo rrotullim vlen.

Përveç mbajtjes së duarve në butonin e rrotullimit, gjithmonë sigurohuni që të vendosni bast kufirin maksimal. Është një sekret i hapur se bastet e shumës maksimale përmirësojnë shanset e lojtarit për të marrë një çmim të madh. Dhe në këmbim, fitoret e mëdha nënkuptojnë më shumë pikë në tabelën e liderëve.

Së fundmi dhe më e rëndësishmja, praktika e bën të përsosur. Skena e lojërave të fatit në internet është e mbushur me qindra lojëra elektronike falas për të ndihmuar në mprehjen e aftësive tuaja të automateve. Ato ofrojnë lojëra të ngjashme me lojërat me para reale. Pra, përdorni këto lojëra për të praktikuar shpejtësinë dhe përqendrimin tuaj duke shpenzuar një monedhë.

konkluzioni

Ju duhet të keni një kuptim të qartë të turneve të lojërave elektronike në internet deri në këtë moment. E vetmja gjë që mbetet është gjetja e një vendi kumari dhe financimi i tij. Por mos luani vetëm në ndonjë kazino. Sigurohuni që të jetë i licencuar dhe i rregulluar si ato të listuara në këtë faqe. Koha për të marrë plasaritje!

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme