Slotat

February 1, 2021

5 Këshilla Penny për Zgjedhjen e Slot Machines së duhur në internet

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Pyetni ndonjë kazino online luani lojën më të njohur që ata njohin, dhe përgjigja është e thjeshtë - video lojëra elektronike! Prandaj, nuk është për t'u habitur që makinat e fatit përbëjnë pjesën më të rëndësishme të katalogut të lojërave të shumicës së faqeve të lojërave të fatit. Kjo për shkak se lojërat elektronike të videove janë miqësore për fillestarët, dhe çmimi në para dhe bonuse janë padyshim më të mirat në industrinë e lojërave të fatit në internet.

5 Këshilla Penny për Zgjedhjen e Slot Machines së duhur në internet

Por për shkak të numrit të madh të opsioneve në internet, tifozët e lojërave elektronike shpesh e kanë të vështirë të përcaktojnë titullin më të mirë. Pra, nëse jeni duke përjetuar të njëjtën gjendje të vështirë, ky udhëzues për zgjedhjen e automatëve duhet të jetë i dobishëm.

Përqindjet e pagesës

Me qindra opsione slot video atje, është e rëndësishme të mbani mend se të gjitha ato nuk janë të barabarta. Kjo është arsyeja pse duhet t'i hidhni një sy me kujdes RTP të lojës (Kthimi në përqindjen e lojtarit) përpara se të luani. RTP është përqindja mesatare e pagesës që lojtarët mund të presin të fitojnë në afat të gjatë. Kjo veçori është gjithashtu e disponueshme në lojërat e kazinosë në internet si ruletë, poker, dhe blackjack.

Për shembull, nëse një slot video ka një përqindje pagese prej 96%, kjo do të thotë se lojtari mund të presë një kthim mesatar prej 96 dollarësh për çdo 100 dollarë të bastit. Me këtë në mendje, është më mirë të shkoni te makinat e fatit që ofrojnë tarifa të ulëta RTP. Në mënyrë ideale, duhet të jetë diçka midis 3% dhe 4%. Vetëm mos harroni se një avantazh i ulët i shtëpisë nuk do të thotë domosdoshmërisht shanse më të larta për të fituar.

Paqëndrueshmëria

Nëse ju pëlqen të luani jackpot-e me slot video, ndoshta dini një ose gjashtë gjëra rreth paqëndrueshmërisë ose variancës. Nëse jeni plotësisht i gjelbër në këtë fushë, paqëndrueshmëria përcakton se sa dhe sa shpesh një lojtar mund të presë të fitojë. Slotet e videove vijnë në variancë të lartë, të mesme ose të ulët. Thjesht gjeni se cila funksionon për ju.

Për fat të mirë, gjithçka varet nga madhësia e bankrollit tuaj në këtë drejtim. Slotet me paqëndrueshmëri të lartë janë mënyra për të shkuar për ata që pëlqejnë të luajnë jackpot dhe janë mjaft të durueshëm për të marrë një çmim të madh. Por nëse doni pagesa më të vogla por më të shpeshta, shkoni te lojëra elektronike me paqëndrueshmëri të ulët. Gjeni ekuilibrin e duhur midis të dyjave kur luani lojëra elektronike me paqëndrueshmëri mesatare.

Bonuset, rrotullimet falas dhe veçori të tjera

Luajtja e lojërave elektronike të videove ose ndonjë lojë tjetër kazino në internet duhet të ketë të bëjë me argëtimin para çdo gjëje tjetër. Për fat të mirë, shumica e kazinove të rregulluara në internet ofrojnë bonuse video slot për lojtarët e rinj dhe besnikë. Në mënyrë tipike, ka të ngjarë të gjeni simbole shpërndarje, simbole bonusi ose rrotullime falas. Pra, jini në vëzhgim për një nga këto promovime. Rrotullimet falas priren të jenë më fitimprurësit nga treshja.

Përveç nga rrotullime falas, duhet të kontrolloni gjithashtu veçori të tjera të rastësishme të titullit të slotit të videos. Hidhini një sy lojës, cilësisë së imazhit dhe zërit, etj. Siç u tha fillimisht, të luash lojëra kazino ka të bëjë kryesisht me argëtimin. Në fund të fundit, mund të jetë e pamundur të fitosh ndonjë gjë duke luajtur një slot video që nuk të pëlqen.

Numri i linjave të pagesës

Numri i linjave të pagesës është një kriter i nënvlerësuar, por jetik për zgjedhjen e një automati. Numrat e linjës së pagesës përcaktojnë sasinë e kombinimeve fituese të disponueshme në një vend të caktuar video. Çuditërisht, këshillohet të kërkoni lojëra elektronike video me linja të shumta pagese. Ata me linja pagese fikse kërkojnë që lojtarët të vënë bast në të gjitha linjat e vetme të pagesës në dispozicion.

Është interesante se disa automate i lejojnë lojtarët të bëjnë rregullime dhe të zgjedhin një linjë për ta aktivizuar dhe përdorur kur luajnë. Në këtë rast, çdo rresht do të llogaritet si një bast i veçantë. Pra, le të themi nëse zgjidhni një slot video me 20 linja pagese dhe keni një vlerë monedhe prej 0,10 dollarësh, çdo rrotullim në bobin do të kushtojë gjithsej 2,00 dollarë. Zgjidhni me mençuri!

Përmbledhja

Karakteristika të tjera të tilla si zhvilluesi i softuerit dhe jackpot-et janë gjithashtu kritike kur zgjidhni makinat e fatit. Gjithashtu, lojtarët inteligjentë kanë gjithmonë një bankroll specifik të cilit i përmbahen. Kjo do t'ju pengojë të futeni në një rrëmujë financiare për të ndjekur humbjet. Dhe më e rëndësishmja, luani në kazinotë online më të rregulluara.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme