Mini Baccarat Online Casino më e mirë në 2023

Baccarat është një nga lojërat më të njohura të kazinosë online sot në botë, falë lehtësisë së lojës dhe pagesave relativisht të këndshme. Është e vështirë të imagjinohet që një lojë kazinoje në internet mund të përmirësohet më tej, por kjo në fakt ndodh me variacionin e saj të njohur si mini-baccarat.

Lojtarët që duan mini baccarat shpesh vizitojnë kazino të tilla si Casiqo, Locowin dhe Wild Fortune.

Mini Baccarat Online Casino më e mirë në 2023
Çfarë është Mini Baccarat?Rregullat e Mini BaccaratStrategjitë e mini BaccaratVarësia nga kumari
Çfarë është Mini Baccarat?

Çfarë është Mini Baccarat?

Mini baccarat është një edicion më i vogël i lojës origjinale. Dallimet kryesore midis të dyve janë aksionet dhe numri i kuvertës së letrave në një këpucë. Mini baccarat ka aksione më të ulëta dhe një numër më të vogël kuvertësh. Ndërsa e plotë baccarat versioni përdor tetë kuvertë, mini-baccarat zakonisht luhet duke përdorur gjashtë kuvertë. Me një numër më të vogël kuvertësh, skaji i shtëpisë zvogëlohet automatikisht. Kjo e bën lojën më miqësore për lojtarët.

Versioni mini i lojës ka gjithashtu kufij më të vegjël, me shumicën e shtëpive që vendosin një bast prej 2 dollarësh dhe një tavan prej 500 dollarësh.

Këto dallime janë më të dukshme në kazinotë fizike sesa kur luani në internet. Në një kazino me tulla dhe llaç, tavolina mini baccarat është fjalë për fjalë më e vogël se tavolina e bakaratit. Tabela më e vogël strehon nga shtatë deri në nëntë lojtarë, ndërsa tavolina më e madhe mund të marrë deri në 14 lojtarë.

Lojtarët në mini-baccarat nuk i marrin letrat e tyre. Kur lojtarët vendosin të luajnë mini-baccarat falas, vetëm një lojtar vepron si bankier. Kjo është e kundërta e tabelës së baccarat ku lojtarët shkëmbejnë rolin e bankierit.

Këto dallime mund të mos shihen kur luani në internet. Sidoqoftë, avantazhet e versionit mini baccarat për lojtarin mbeten edhe kur luan në kazinove online.

Çfarë është Mini Baccarat?
Rregullat e Mini Baccarat

Rregullat e Mini Baccarat

Lojtarët e rinj dhe me përvojë do ta kenë të lehtë për t'u kuptuar mini baccarat.

Mini baccarat ka të bëjë thjesht me krahasimin e totalit të kartës midis dy duarve: dorës së lojtarit dhe dorës së bankierit. Lojtarët gjithashtu mund të bastojnë në rezultatin e barazimit.

Si të luani Mini Baccarat

Pasi të vendosen bastet, tregtari fillon duke djegur një kartë me fytyrë lart. Një numër letrash të ngjashme me letrën e parë më pas digjen me fytyrë poshtë. 'Djegia' i referohet hedhjes së letrave në mënyrë që ato të mos përdoren nga lojtarët në atë grusht shteti të veçantë. Më pas, tregtari shpërndan dy letra me fytyrë lart në secilën dorë, duke filluar nga lojtari dhe duke alternuar me dorën e bankierit.

Në rregullat e vizatimit të mini baccarat, letrat nga dy deri në nëntë janë me vlerë nominale. Aset vlejnë një, ndërsa letrat e fytyrës vlejnë zero.

Objektivi i lojës është që të ketë një dorë me një total më afër nëntë. Një total prej tetë ose nëntë konsiderohen si një fitore 'natyrore'. Kur totali i dy letrave është mbi nëntë, merret parasysh shifra e fundit e shumës.

Nëse asnjëra dorë nuk fiton një "natyrale" në marrëveshjen e parë, atëherë një kartë e tretë tërhiqet duke ndjekur tabelën e rregullave (tablo).

Rregullat e tabelës: Si të fitoni në Mini Baccarat

Dora e lojtarit konsiderohet e para. Nëse ka një vlerë më të vogël se gjashtë, dora merr një kartë të tretë. Me një gjashtë ose një shtatë, dora qëndron dhe bukëpjekësi konsiderohet.

Bankieri tërheq një kartë të tretë në varësi të vlerës së saj dhe gjithashtu asaj që mori dora e lojtarit. Dora qëndron nëse vlen shtatë.

Rregullat e Mini Baccarat
Strategjitë e mini Baccarat

Strategjitë e mini Baccarat

Kjo është një lojë fati të pastër, me lëvizje të detyruara nga letrat e disponueshme. Prandaj është e pamundur të hartohet një strategji. Dora e bankierit ka një avantazh më të ulët të shtëpisë (një komision prej 5% zbritet nga fitimet) dhe një bast barazimi nuk është kurrë i mençur.

Një tjetër truk fitues është të luani mini baccarat online falas dhe të përfitoni nga ofertat si bonusi i mini baccarat Dragon. Këto mund të fitojnë para të vërteta pa shpenzuar.

Strategjitë e mini Baccarat
Varësia nga kumari

Varësia nga kumari

Nëse e gjeni veten ose dikush përreth po lufton me një varësi, ju lutemi kontaktoni GamCare.

Varësia nga kumari mund të jetë e vështirë për t'u dalluar, kështu që ju lutem sigurohuni që gjithmonë të luani kumar me përgjegjësi.

Varësia nga kumari

Lajmi i fundit

Udhëzues Baccarat për t'ju ndihmuar të fitoni më shumë vazhdimisht
2021-11-14

Udhëzues Baccarat për t'ju ndihmuar të fitoni më shumë vazhdimisht

Po kërkoni të luani baccarat online për herë të parë? Lexoni fillimisht këtë udhëzues baccarat. Bakarat është një nga ato lojëra ku lojtarët e rinj mund të ndihen të frikësuar para se të vendosen. Kjo është për shkak se loja duket kaq e rastësishme, ku tregtari shpërndan letra pa rimë.

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

Cili është ndryshimi midis Mini Baccarat dhe Baccarat?

Mini baccarat ka kufij më të ulët dhe gjithashtu përdor gjashtë kuvertë ndërsa baccarat përdor tetë

Kur u shpik Mini Baccarat?

Data e saktë e shpikjes nuk është përcaktuar mirë, por është një evolucion i lojës kryesore të baccarat.

Pse duhet të luaj Mini Baccarat në internet?

Disa kazino online ofrojnë një mënyrë loje falas, kështu që lojtarët mund të praktikojnë para se të rrezikojnë para të vërteta në baste. Gjithashtu, rregullat mund të duken të frikshme në fillim për fillestarët, kështu që të luash Mini Baccarat në internet është një mënyrë e shkëlqyer për t'u njohur me rregullat e lojës.

Si e mundni Mini Baccarat?

Një gjë e mirë për të kujtuar është se shanset më të mira janë me Banker, kështu që ndonjëherë këshillohet të vendosni bast Banker. Gjithashtu, shmangni vendosjen e një basti Barazimi. Kjo sepse me një bast Tie, shtëpia ka një avantazh të madh, mbi 14%.

A mund të luaj Mini Baccarat në telefonin tim?

Po. Për një ide më të qartë të opsioneve tuaja, hidhini një sy listës sonë të kazinove më të mira celulare Mini Baccarat.

Si e trajtoni Mini Baccarat?

Dy grupe me dy letra secila shpërndahen nga tregtari, ku një grup i shkon Bankierit dhe një grup lojtarit. Çdo grup letrash mblidhet më pas dhe pala me totalin më të lartë në shifra njëshifrore fiton dorën.

Cili është ndryshimi midis Mini Baccarat dhe Midi Baccarat?

Në Mini Baccarat, është tregtari ai që trajton të gjitha letrat dhe i zbulon ato. Në Midi Baccarat, është lojtari me bast më të madh ose në bast bankier ose lojtari që trajton dhe zbulon letrat.

Si e luani bonusin Dragon me Mini Baccarat?

Bonusi i Dragoit është një bast anësor ose bast opsional që disa kazino ofrojnë në tryezën e baccarat. Këtu, lojtarët mund të bastojnë për njërën ose për të dyja dorën e lojtarit dhe bankierin, pavarësisht nëse ata janë ose jo bast në atë dorë të veçantë.

A është Mini Baccarat një lojë e mirë kazino?

Po, mini-baccarat është i lehtë për t'u luajtur dhe lojtarët mund të fitojnë shumë para.

Ku mund të luaj Mini Baccarat?

Kazinotë në internet që ofrojnë mini-baccarat janë të listuara në këtë faqe.