Kazino me para të vërteta First Person Roulette të renditura dhe të vlerësuara 2024

Për ata që kërkojnë një lloj loje krejtësisht të ndryshme për të provuar sesa lojëra elektronike ose letra, ose këdo që ka dashur ndonjëherë të provojë ruletën, por nuk mund të gjejë vendin ose kohën e duhur për të luajtur, Ruleta e Personave të Parë nga Evolution mund të jetë pikërisht ajo që nevojitet.

Ai sjell të gjithë argëtimin e lojës pa të gjitha vështirësitë e nevojshme për ta luajtur atë, duke dhënë përvojën dhe lojën më të mirë të ruletës nga komoditeti i shtëpisë apo edhe në lëvizje, sa herë që dikush dëshiron të luajë pa pritur. Lexoni më tej për detajet e plota mbi Roulette First Person plus lojëra të tjera në serinë First Person.

Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
ResearcherPriya PatelResearcher

Çfarë është ruleta e personit të parë?

First Person Roulette është një lojë e lëshuar nga zhvilluesi veteran Evolution si një nga titujt kryesorë në serinë e tyre të lojërave të personit të parë, por cilat janë lojërat e kazinosë në personin e parë? Kjo seri ka të bëjë me përvojën e lojtarit solo, duke shkuar krah për krah me atë të zhvilluesit bibliotekë masive e lojërave të kazinosë live luajtur me një tregtar, pritës dhe lojtarë të tjerë.

Duke përdorur si bazë modelin e ruletës së vetme zero, Ruleta e Personit të Parë heq të gjithë personat e përfshirë në lojë dhe në vend të kësaj përdor një gjenerator kompleks të numrave të rastësishëm për të dhënë rezultate. Megjithatë, ekziston ende një konfigurim i plotë i tavolinës, rrotës dhe topit, të gjitha të krijuara me kujdes në grafikë 3D me cilësi të lartë, kështu që nuk do të shfaqë vetëm numra në ekran.

Ruleta e personit të parë kundër lojërave të tjera të ruletit

Përfitimi më i madh i të luajturit në internet Roulette First Person, krahasuar me të luajturit në një kazino ose një lojë live, është se është shumë i përshtatshëm. Në vend që të prisni që të fillojë një lojë live ose të hapet një hapësirë në tavolinë në një kazino, ky version mund të luhet kudo dhe në çdo kohë. Gjithashtu nuk ka kufizime kohore për vendosjen e basteve dhe asnjë tregtar për të nxituar gjithçka, që do të thotë se lojtarët mund të marrin kohën e tyre me lojën e tyre. Është një përvojë shumë më e relaksuar kur preferohet një seancë kazino më e qetë.

Si të luani ruletë në personin e parë

Të luash ruletë në personin e parë është njësoj si çdo lojë standarde ruletë në rregulla.

  • Lojtarët bëjnë një bast se ku do të bjerë topi në rrotën rrotulluese, ku bastet më të sakta vlejnë më shumë kur fitojnë. Për shembull, bastet që do të vendosen në një numër tek është një pagesë e ulët, por bastet vetëm në një numër paguan më shumë.
  • Në lojërat e rregullta ruletë, të gjithë lojtarët vendosin baste në të njëjtën kohë përpara se një tregtar të rrotullojë timonin. Në Ruletën e Personit të Parë, bastet bëhen në të njëjtën mënyrë. Megjithatë, lojtari është ai që rrotullon timonin më shumë si në një lojë slot.
  • Bastet fillojnë deri në 0,50 dollarë, megjithëse kjo mund të rritet dhe mund të bëhen baste të shumta në një rrotullim të vetëm të timonit për të mbuluar më shumë rezultate të mundshme.
  • Për të bërë një bast, patate të skuqura mund të tërhiqen zvarrë mbi tavolinë nga grumbulli, dhe për t'i mbajtur gjërat të thjeshta, nuk ka baste anësore apo shtesë. Ekziston një funksion rebet për të përsëritur të njëjtin konfigurim bast si rrotullimi i mëparshëm dhe shpejtësia e lojës mund të rritet për të bërë gjithçka të shkojë më shpejt ose të reduktohet për të ngadalësuar gjërat.

Luaj falas Ruletën e personit të parë

Ashtu si me lojërat e drejtpërdrejta të Evolution, nuk ka asnjë version demo të Roulette First Person atje për të luajtur. Është në dispozicion vetëm si një lojë me para të vërteta.

Luaj Roulette First Person për para të vërteta

Për të luajtur online Roulette First Person për para të vërteta, një llogari e verifikuar në a kazino online me reputacion nevojiten si dhe mjete të mjaftueshme në llogari nëpërmjet depozitave. Pjesa më e mirë është, pasi regjistrimi të përfundojë, ai jep akses në gamën e plotë të lojërave Evolution, pasi ato vijnë të gjitha si një paketë, duke përfshirë versionin origjinal të ruletës live.

Versione të ndryshme të ruletës së personit të parë

Siç është Ruleta e Personave të Parë një nga lojërat origjinale në seri, nuk ka lloje të ndryshme lojërash në internet, por edhe versione të ndryshme të vetë ruletës, të cilat të dyja bazohen gjithashtu në versionet live me të njëjtin emër. Si shënim, ekziston një buton 'Go Live' në të gjitha këto lojëra, i cili do t'ju çojë drejtpërdrejt në versionin live të së njëjtës lojë. Versionet e drejtpërdrejta ndjekin të njëjtat rregulla në secilin rast, përveç se ka një host të drejtpërdrejtë dhe lojërat mund të mos jenë gjithmonë të disponueshme në varësi të orarit.

Versioni i Ruletës Amerikane

Ky version përdor të njëjtën strukturë bazë si origjinali, me të njëjtat grafikë dhe dizajn të përgjithshëm të paraqitjes dhe kontrolleve, përveçse përdor standardin dyshe zero nga ruleta amerikane. Në ruletën evropiane, zero e vetme është hapësira ku fiton vetëm kazinoja, ndërsa varianti amerikan ka efektivisht dy simbole zero. Kjo do të thotë që buza e shtëpisë është më e madhe në ruletën amerikane dhe më pak e favorshme për lojtarin. Megjithatë, përveç kësaj, të gjitha bastet dhe rregullat e tjera funksionojnë njësoj si në origjinal.

Versioni Lightning Roulette

Ky version ka një rrotë me konfigurimin evropian, kështu që është më afër origjinalit, përveç një ndryshimi të madh. Në çdo rrotullim të rrotës, midis një dhe pesë numrave do të aplikohet një shumëzues për të. Këta shumëzues mund të shkojnë midis 50x dhe 500x, megjithëse cilët numra i marrin ato zbulohen vetëm pasi të konfirmohen të gjitha bastet dhe rrota fillon të rrotullohet. Shumëzuesit zbatohen vetëm për fitimet me një bast të drejtpërdrejtë, me një numër, megjithëse kjo nuk ndikon në bastet e tjera normale.

Si të fitoni në Ruletën e Personit të Parë

Me fjalë të thjeshta, meqë Ruleta e Personit të Parë bazohet tërësisht në një gjenerues numrash të rastësishëm, është një lojë e bazuar në fat në të njëjtën kategori si ruleta tradicionale. Ndryshe nga lojërat e bazuara në aftësi, për shembull poker ose blackjack ku zgjedhjet e lojtarëve ndikojnë drejtpërdrejt në rezultatet, lojërat e bazuara në fat si ruleta, bingo ose lotaritë kanë rezultate tërësisht të bazuara në rastësi, me lojtarin që nuk ka kontroll të vërtetë mbi rezultatin.

Për këtë arsye, nuk ka ndonjë strategji të vështirë që mund të përdoret në Ruletën e Personit të Parë, pasi pasi të vendosen bastet, ajo varet thjesht nga vendi ku ul topi. Megjithatë, ka disa koncepte kyçe që mund të ndihmojnë për të kuptuar dhe marrë vendime.

Shanset dhe pagesat

Çdo bast ku ka afërsisht 50% shanse për të fituar, për shembull çiftet/shanset ose kuqezinjtë, paguhet gjithmonë në 1:1.

  • Mundësia e lartë për të fituar do të thotë që pagesa është natyrisht më e ulët.
  • Pastaj ka "dhjetëra" baste, ku basti është në një gamë prej 12 numrash, një gamë më e vogël se më parë, por me pagesa pak më të mira prej 2:1 për t'u përshtatur me të.
  • Pagesa më e lartë e disponueshme është 35:1 me një bast "të drejtë" në një numër të vetëm, megjithëse shanset për këtë janë vetëm 2.7%, kështu që shanset janë shumë më të ulëta. Këto janë universale në të gjitha rrotullimet, pasi çdo rrotullim nuk do të ndikojë në ndonjë rrotullim të mëvonshëm.

Vendosja e më shumë se një bast në një rrotullim të vetëm është një opsion, dhe në lojërat e rregullta ruletë, është shumë e zakonshme të shohësh lojtarë që e bëjnë këtë. Kjo është një taktikë për të mbuluar në thelb të gjitha bazat për fitore. Megjithatë, duke qenë se çdo bast është i veçantë, lojtari duhet të balancojë duke rritur mundësinë e një rezultati me koston e basteve në radhë të parë.

RTP e Ruletës së Personit të Parë

Numri tjetër që duhet mbajtur parasysh është RTP e ruletës evropiane, e cila qëndron në 97.30%. RTP, ose Kthimi te Lojtari, është shuma mesatare që një lojtar mund të presë të marrë përsëri nga bastet e tij origjinale bazuar në 1000 rrotullime. Standardi për një RTP e mirë në lojërat e kazinosë, në përgjithësi, është 96%, kështu që 97.30% është një numër mjaft i favorshëm për lojtarët. Ajo që është shumë e rëndësishme të mbani mend është se RTP është vetëm një mesatare. Shuma aktuale e fitimeve të pagesës mbi seancën tuaj mund të ketë rezultate reale shumë më të larta ose më të ulëta.

Përvoja e të luajturit të ruletës së personit të parë

Ajo që i bën titujt e Evolution si First Person Roulette kaq tërheqës ndër të tjera janë vlerat jashtëzakonisht të larta të prodhimit dhe ndërfaqet e përdoruesit, të cilat janë thjesht sens të përbashkët për lojtarin. Ata janë më të njohur për titujt e tyre të organizuar drejtpërdrejt me ndjesinë e shfaqjeve të lojërave. Megjithatë, titujt e tyre solo janë po aq të lëmuar.

Kjo lojë në veçanti përsërit përvojën reale të të qenit në një tryezë ruletë sa më afër që të jetë e mundur, me efekte zanore dhe pamje të nivelit të lartë. Ndërveprimi i lojtarit i tërheqjes së vërtetë të çipave mbi tavolinë dhe shikimit të një topi 'të vërtetë' që rrotullohet rreth timonit është po aq zhytës dhe përmirëson të gjithë përvojën.

Çfarë është Evolution Gaming?

E themeluar në vitin 2006, Evolution Gaming është një ofrues i standardeve të arta të lojëra të mira kazino, dhe specializohet kryesisht në krijimin dhe drejtimin e lojërave të kazinove live nga studiot e tyre, duke përdorur qindra hostë dhe tregtarë të drejtpërdrejtë. Midis ofruesve të palëve të treta, ata janë lehtësisht emri numër një në lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë.

Lojërat evolucionare janë bërë në mënyrë të famshme me vlera jashtëzakonisht të larta prodhimi, duke përfshirë lojëra të shumta me rrota të mëdha që duken dhe tingëllojnë si shfaqje lojërash të prodhuara në mënyrë profesionale. Më të njohurat janë lojërat si Crazy Time, Mega Ball dhe licencuar Monopoly Live, i cili merr lojën klasike të tabelës dhe i jep asaj trajtimin e plotë të grafikës 3D, veçanërisht për këtë lojë.

About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Lojëra
About

Samuel O'Reilly, një vendas austriak, është truri i disa prej udhëzuesve më të hollësishëm të kazinove në internet. Me një dekadë në industrinë e lojrave, ekspertiza e Samuelit është e pakrahasueshme, duke i bërë komentet e tij të preferuara si nga fillestarët ashtu edhe nga profesionistët. Emri i avatarit: CasinoKanguroo

Send email
More posts by Samuel O'Reilly

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është RTP e Ruletës së Personit të Parë?

Ruleta e personit të parë bazohet në modelin evropian të ruletës, kështu që ka të njëjtin RTP prej 97.30%. Kjo do të thotë se mesatarisht, për çdo 100 baste të bëra, kthimi i pritshëm do të ishte 97.3, megjithëse kjo është vetëm një mesatare dhe mund të jetë më e lartë ose më e ulët.

Si të fitoni Ruletën e Personave të Parë?

Zgjedhja e numrit të duhur është mënyra për të fituar, ashtu si me lojërat e rregullta ruletë. Megjithatë, nuk ka strategji apo truke reale për të fituar, pasi përdor një sistem RNG (gjenerues të numrave të rastësishëm) për të gjeneruar rezultatet.

A ka ndonjë bonus ose shtesë në Ruletën e Personit të Parë?

Roulette First Person është një lojë ruletë e drejtpërdrejtë, kështu që nuk ka ndonjë shtesë si shumëzues, lojëra bonus ose diçka të tillë. Gjithçka që lojtari mund të bëjë është të lëvizë çipat në tryezën e basteve, të godasë rrotullimin dhe të shikojë topin të shkojë.

A është e sigurt për të luajtur Ruleta e Personave të Parë?

Sa i përket zhvilluesve, Evolution është një nga më të njohurit dhe me reputacionin atje. Kur luani një lojë Evolution, paratë e lojtarit trajtohen me siguri ekstreme përmes shtresave të enkriptimit, kështu që janë po aq të sigurta sa çdo gjë në internet.

Cili është basti minimal në Ruletën e Personit të Parë?

Shuma më e ulët për një bast të vetëm është 0.50, megjithëse shumë baste mund të vendosen në një rrotullim të vetëm, kështu që i takon lojtarit të vendosë saktësisht se cili është basti më i ulët.