Kazino me para të vërteta First Person Football Studio të renditura dhe të vlerësuara 2024

Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
ResearcherPriya PatelResearcher

Si të luani Studio e Futbollit të Personit të Parë

Nga të gjitha seritë e lojërave First Person, First Person Football Studio ka të ngjarë më e thjeshta për t'u luajtur thjesht sepse ka vetëm një mënyrë për të bërë një bast dhe vetëm tre rezultate të mundshme për lojën.

Për të luajtur, lojtari zgjedh ose skuadrën vendase, skuadrën mysafire ose një rezultat barazimi si barazim. Më pas ata fillojnë lojën dhe nxirret një kartë për secilën anë. Fituesi vendoset nga vlera e kartës, pavarësisht nga ngjyra apo kostumi, dhe vlera më e lartë e kartës fiton 'ndeshjen'. Një fitore barazimi kërkon dy letra me të njëjtën vlerë, megjithëse kjo është në thelb shumë më pak e mundshme për shkak të probabilitetit të pastër në letra.

Përtej kësaj, nuk ka shpërblime të vërteta apo shtesë apo edhe shumëzues në këtë lojë, megjithëse kjo është një veçori që ajo ndan me Studion origjinale të Futbollit.

Luaj Free Person Football Studio falas

Pavarësisht se kjo lojë është më e thjeshtë se lojërat që kanë një modalitet të lojës falas, politika e Evolution për të mos pasur asnjë version demo të ndonjë prej lojërave të tyre shtrihet në titujt e tyre solo. Kjo do të thotë që asnjë nga lojërat e serisë First Person nuk mund të luhet falas.

Luaj First Person Football Studio për para të vërteta

Një e verifikuar llogari në një kazino online është e nevojshme për të luajtur First Person Football Studio për para të vërteta, plus disa fonde në llogari për të luajtur.

Lojëra të tjera në serinë e personit të parë

Ndryshe nga First Person Football Studio, shumë nga seritë e tjera të lojërave First Person i përmbahen shumë më afër lojërave të tyre burimore dhe vijnë në shumë lloje të ndryshme. Megjithatë, të gjithë ata ndajnë një veçori të vetme, që është një buton 'Go Live', i cili në këtë rast e çon lojtarin në versionin live të Football Studio.

Mega Ball i personit të parë

Në të njëjtën mënyrë që First Person Football Studio është në thelb një lojë e thjeshtuar baccarat, First Person Mega Ball është një version i përmirësuar i bingos. Luhet në letra 5x5 dhe numrat kryqëzohen kur bien nga lart, me çdo rresht të mbushur numrash që llogaritet si fitore.

Sa më shumë rreshta të përfundojnë në një kartë, aq më e lartë do të paguajë ajo kartë, me deri në 200 letra që mund të luhen menjëherë. Topi titullar Mega është një top shtesë i 21-të që bie pas 20-shit origjinal dhe vjen me një shumëzues të zgjedhur rastësisht për çdo fitore që bën. Ekziston gjithashtu mundësia e një Mega Ball të dytë për të sjellë totalin deri në 22 në total dhe një shans shtesë për të marrë një shumëzues në rrotullim.

Një nga tiparet më tërheqëse të First Person Mega Ball është potenciali i fitimit, i cili qëndron në 10,000 herë bast nëse plotësohen 6 ose më shumë rreshta në një kartë të vetme.

Kapëse ëndrrash në personin e parë

Me gjasë loja më e famshme në katalogun e Evolution, Dream Catcher është titulli kryesor i kompanisë dhe baza për të gjitha lojërat e tyre të shfaqjeve të lojërave me rrota të mëdha. Ashtu si me pjesën tjetër të serisë, First Person Dream Catcher është një përshtatje e tij për një lojtar, duke hequr të gjithë elementët e drejtpërdrejtë, duke lënë vetëm timonin për të luajtur. E gjithë gjëja është gjithashtu plotësisht e kontrolluar nga lojtari për baste dhe rrotullime pasi nuk ka host.

Lojtarët thjesht vënë bast se cili numër do të arrijë dhe e marrin atë shumë si pagesë nëse fiton, ku vlerat më të vogla janë më të zakonshme dhe vlerat më të larta janë shumë të rralla. Ekzistojnë gjithashtu shumëzues 2x dhe 7x në lojë që zbatohen për çdo fitore në rrotullimin tjetër ose kanë potencialin të rriten nëse rrotullimi tjetër është gjithashtu një shumëzues.

Si të fitoni në First Person Football Studio

Falë gjeneruesit të numrave të rastësishëm pas saj dhe fakti që është një lojë kaq e thjeshtë do të thotë se nuk ka strategji ose mënyra të mundshme për të përmirësuar shanset për një lojtar. Ndërsa loja përmban një tabelë të rezultateve të mëparshme, kjo është më shumë për dekorim pasi rezultatet e mëparshme nuk kanë efekt në ato të ardhshme. E vetmja gjë që lojtari duhet të bëjë është të vendosë nivelin e bastit, të zgjedhë "Në shtëpi", "Larg" ose "Draw" dhe të fillojë lojën.

Shanset dhe pagesat

Ka vetëm tre rezultate të mundshme në një lojë të vetme të First Person Football Studio, dhe vetëm dy grupe shanse. Si fitimet vendase ashtu edhe ato larg kanë shanse afër 50%, dhe në përputhje me rrethanat ato paguajnë vetëm 1x secila. Vetëm një barazim paguan më shumë në 11x edhe pse ka shanse rreth 6% për t'u përputhur. Kuverta rivendoset midis çdo ndeshjeje, kështu që këto shanse janë gjithmonë të njëjta, pavarësisht se sa ndeshje luhen.

RTP e Studios së Futbollit të Personit të Parë

Zhvilluesit rendisin RTP-në e First Person Football Studio në 96,27%, që është shumë pak mbi mesataren prej 96% të përdorur si standard në të gjitha lojërat e kazinove dhe lojërave elektronike. Kjo statistikë do të thotë se në testimin e mbi 1,000 ose 10,000 lojërave, përqindja mesatare e basteve të tyre që lojtari përfundon është 96.27%. Megjithatë, kjo nuk është një garanci dhe kthimi real mund të jetë shumë më i lartë ose shumë më i ulët. Gjatë një 10 ose 100 rrotullimesh normale, rezultati ka të ngjarë të jetë mjaft i ndryshëm nga RTP gjithashtu, kështu që duhet të përdoret kryesisht për të krahasuar lojërat dhe jo për të parashikuar fitore.

Përvoja e të luajturit në studion e futbollit të personit të parë

Ndërsa lojërat e kazinosë shkojnë, First Person Football Studio është ndoshta loja më e relaksuar dhe më miqësore për fillestarët në treg, jo vetëm midis lojërave të tavolinës, por edhe lojërave slot dhe shfaqjeve të lojërave. Numri i vogël i opsioneve do të thotë se ka shumë pak për të ngatërruar ata lojtarë të rinj në kazino, por ndërfaqja dhe dizajni i përgjithshëm janë ende mjaft afër lojëra të tjera kazino në internet për ta bërë atë një hyrje të mirë në bazat.

Studio e Futbollit të Personit të Parë - Evolution Gaming

Më e njohura për një bibliotekë të gjerë të lojërave të kazinosë me shfaqje të drejtpërdrejta lojërash që shfaqin vlera prodhimi afër atyre që gjenden në shfaqjet profesionale televizive. Si kompani, këta tituj të drejtpërdrejtë janë pothuajse i gjithë fokusi i tyre, me këtë seri të personit të parë që është përjashtimi i rrallë. Pavarësisht se çfarë po bëjnë, zhvilluesit pas lojërave gjithmonë prodhojnë punë cilësore të nivelit të lartë.

About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Lojëra
About

Samuel O'Reilly, një vendas austriak, është truri i disa prej udhëzuesve më të hollësishëm të kazinove në internet. Me një dekadë në industrinë e lojrave, ekspertiza e Samuelit është e pakrahasueshme, duke i bërë komentet e tij të preferuara si nga fillestarët ashtu edhe nga profesionistët. Emri i avatarit: CasinoKanguroo

Send email
More posts by Samuel O'Reilly