Kjo është arsyeja pse Blackjack është kaq popullor

Blackjack

2020-10-28

Çfarë është Baccarat

Mënyra më e mirë për të përshkruar baccarat është të luash një lojë me letra ku do të kishe 2 ose 3 letra. Pala fituese është ajo me rezultatin më të lartë. Baccarat është ekskluzivisht një lojë fati; nuk nënkuptohet asnjë strategji. Historikisht, është një lojë me rul të lartë, megjithëse disa përsëritje moderne të lojës priren më shumë te lojtarët me aksione të ulëta.

Kjo është arsyeja pse Blackjack është kaq popullor

Filluat duke u ulur dhe duke blerë patate të skuqura në tavolinë. Të lojë luhet nga një kuvertë me 8 letra. Ju filloni duke vënë bast mbi një lojtar ose një bankier që është një nga 2 duart. Mund të vini bast edhe në një barazim, por kurrë mos vendosni bast. Ky është një bast thithës me shanse të këqija të cilin duhet ta shmangni.

Pse është Baccarat kaq popullor?

Përqindjet më të ulëta të avantazheve të shtëpisë që ka loja janë një nga faktorët që i bëjnë rrotullat e larta të tërhiqen në baccarat. Në bastet e lojtarëve dhe bankierët, Baccarat ka vlerën e marrjes së një shtëpie mesatare prej 1.2 për qind. Loja gjithashtu ka një bast të tretë dhe një barazim, ku nëse të dyja duart përputhen me një shumë të ngjashme, ajo shpërblehet 8 me 1, por me një avantazh 14 për qind më të lartë të shtëpisë. Pra, lojtarët profesionistë do të ngjiten pas një bankieri ose një lojtari në shumicën e rasteve.

Loja online Baccarat është gjithashtu e rrezikshme për kazinotë, pasi shuma e lartë e parave të luajtura kundrejt skajit të hollë të shtëpisë ka të ngjarë të inkurajojë lojtarët të fitojnë shuma të mëdha parash me koston e kazinosë. Me një bast lojtari prej 1.24 për qind në skajin e shtëpisë, është e lehtë të kuptosh pse popullariteti i Baccarat zgjerohet jashtë Macau.

Shanset Baccarat: The Gimmicks

Popullariteti i Baccarat midis lojtarëve kinezë gjithashtu mund të reduktohet në skajin e ulët të tabelës. Ndërsa shumica e lojërave të tjera të tavolinës zhvillohen në një avantazh prej 3-5 për qind, kur bastet kundër shtëpisë, Baccarat ofron një disavantazh statistikor 1,06 në një "bast bankier" dhe një avantazh 1,24 për qind të shtëpisë Ky disavantazh minimal statistikor e bën atë një lojë jashtëzakonisht të popullarizuar ku Rolet e lartë po përpiqen të rrisin bankrollin e tyre shpejt.

Buza e Shtëpisë Baccarat:

Fitues i dorës së bankierit – 1,06% avantazh i shtëpisë, fitim i dorës së lojtarit – 1,24% kur të dyja duart janë të lidhura – 4,84% (pagim 9:1) ose 14,36% (pagim 8:1) Basti i bankierit dhe buza e tij prej 1,06% janë jashtëzakonisht të favorshme. Në pjesën më të madhe të kazinosë, nuk do të gjeni shumë avantazhe shtëpie më të vogla se kaq.

Baccarat Online

Baccarat është më i popullarizuari kazino online loja pasi këtu ka pak rregulla. Ndërsa, në fillim, rregullat mund të duken dërrmuese për fillestarët, pak praktikë do të zgjedhë lojtarët dërrmues dhe të pa iniciuar deri në nivelin e lojtarëve profesionistë në internet. Rekomandimi i parë kur merret parasysh një kazino në internet është të vendosni një bankroll. Bankroll është një shumë fikse parash që nuk mund të tejkalohet në një lojë të vetme.

Struktura e bankrollit zbatohet po aq për baccarat në internet, sa për lojërat baccarat në jetën reale. Si e tillë, ia vlen të përmendet gjithmonë. Në kazinotë në internet, ju mund të rishikoni historinë e lojërave baccarat dhe të lidhni fitoret dhe humbjet e fundit, ndryshe nga kazinotë e jetës reale. Korrelacioni do t'i mundësojë lojtarit të dijë nëse duhet të largohet nga tabela.

Ndërsa luani baccarat në internet, duhet të injoroni numërimin e kartave sepse programi RNG që përdorin shumica e kazinove në internet në lojërat e tyre është shumë i ndërlikuar për t'u manipuluar. Një këshillë tjetër që duhet marrë parasysh kur luani baccarat në internet është përdorimi i sistemeve të personalizueshme. Mënyra më e zgjuar është të harrosh sistemet e personalizuara të basteve që janë konfiguruar për baccarat në jetën reale ndërsa luani baccarat në internet.

Baccarat live

Bakarat me tregtar të drejtpërdrejtë lojtarët vënë bast si zakonisht, përveç se ka një krupier njerëzor të jetës reale për t'u angazhuar dhe luftuar me të. Kjo nuk varet nga RNG-të, kështu që lojtarët që mund të mos e admirojnë shërbimin e kompjuterizuar të kartës së pagesës duhet të marrin afat. Çdo kazino në internet ka një gamë të gjerë lojërash me letra.

Avantazhet e të luajturit Baccarat në internet

  • Një kazino në internet i lejon lojtarët të mësojnë rregullat duke dhënë një fazë loje falas. Kështu, lojtarët kanë një provë të vogël para se të mund të luanin paratë e tyre.
  • Një kazino në internet nuk kufizohet nga sasia e hapësirës së dyshemesë, duke e bërë më të lehtë ofrimin e një game të gjerë lojërash baccarat në internet.
  • Kazinotë në internet madje mund të strehojnë një numër më të madh lojtarësh me grupe të ndryshme kufizimesh të lojërave.
  • Nëpërmjet Baccarat në internet, letrat e lojës krijohen rastësisht duke përdorur Gjeneruesin e Numrave Radom (RNG) kështu që nuk ka numër fiks të kuvertës.

Mënyra të ndryshme për të luajtur Baccarat

Mini-Bacarat

Lojtarët e aksioneve më të vogla luajnë gjithashtu mini-baccarat, është vetëm një version mini i së njëjtës lojë. Dallimi kryesor është aksionet. Bastet minimale janë më të ulëta në një lojë mini-baccarat. Tabela është më e vogël dhe për këtë arsye përfshin më pak lojtarë.

Chemin de Fer:

Chemin de fer është një variant i vjetër baccarat, që do të thotë se është më i shpejtë se loja kryesore. Fjala është "hekurudhë" në frëngjisht, dikur ishte mënyra më e shpejtë e udhëtimit. Chemin de fer përdor vetëm 6 kuvertë, dhe lojtari merr pozicionin e bankierit dhe marrëveshjes. Shumica e lojtarëve janë lojtarë. Qëndrimi i bankierit rrotullohet në të kundërt të akrepave të orës përgjatë tabelës.

Punto Banco

Baccarat quhet edhe "Punto Banco". Është varianti standard i lojës me rul të lartë. Ju jeni duke luajtur në një tavolinë të madhe në një pjesë të veçantë të kazinosë me litar. Punto BanCO është plotësisht i ndarë nga lojërat e tjera të kazinosë, zakonisht.

Të rejat e fundit

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic
2023-09-28

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic

Lajme