Baste sportive

August 8, 2021

Gjërat që duhen mbajtur parasysh kur bëni baste në sport

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Bastet sportive është bërë një gjë e njohur në ditët e sotme. Dikur ishte një kohë kur NFL, MLB, NBA dhe NHL e përdornin atë. Por gjatë viteve të fundit, ligat kryesore sportive kanë bashkëpunuar me markat e lojërave të fatit. Bastet sportive online tani janë në ecje të plotë. Duke parë se si gjithnjë e më shumë tifozë po futen në baste sportive çdo ditë, mund të jeni të interesuar edhe për të.

Gjërat që duhen mbajtur parasysh kur bëni baste në sport

Epo, para se të filloni këtu janë disa gjëra që duhet të mbani parasysh!

Bastet në sport nuk janë e njëjta gjë si bixhozi

Së pari, si fillestar, ju mund të ngatërroni lojërat e fatit dhe bastet sportive. Për një laik, ato mund të jenë gjithashtu e njëjta gjë. Por është shumë më tepër se kaq. Pra, gabimi numër një që bëjnë fillestarët është supozimi se bastet në sport janë të njëjta me kumarin në një kazino.

Për t'u bërë një lojtar bastesh, duhet të keni njohuri të mira të lojës. Ju duhet të jeni në gjendje të analizoni skenarë dhe të jeni në gjendje të bëni parashikime bazuar në analizat tuaja, dhe kjo është arsyeja pse është ndryshe nga kumari.

Mos u futni në reklama

Fytyra e lojërave të fatit sportiv është në reklama. Problemi me reklamat është se ato nuk ju tregojnë të gjithë foton. Shumica e reklamave tregojnë se njerëzit fitojnë një shumë qesharake parash. Ka edhe raste kur tregohet se një i ri ka marrë më mirë bastet sportive dhe është bërë i suksesshëm menjëherë. Qëllimi kryesor i këtyre reklamave është joshja e njerëzve më të mirë në skenë. Kjo bën që tifozët që janë të rinj në industrinë e basteve të humbasin para. Për t'u bërë i suksesshëm, është e rëndësishme të jeni të niveluar dhe të përgjegjshëm. 

Studioni lojën siç duhet përpara se të vini bast

Një gabim tjetër që bëjnë njerëzit është se ata mendojnë se njohuritë e ekipit të tyre janë të mjaftueshme për t'u siguruar atyre baste të suksesshme. Kjo nuk mund të jetë më larg nga e vërteta. Nuk ka asgjë të keqe të jesh besnik ndaj ekipit tënd. Por nuk mjafton kur dëshiron të vësh bast në sport. Ju duhet njohuri për lojën dhe të gjitha skuadrat për të luajtur paratë tuaja. Përndryshe, gjithçka që do të përfundoni është të humbni paratë tuaja.

Jini të zgjuar me bastet tuaja

Mos u hutoni kur bëni baste. Vetëm për shkak se të gjithë janë duke vënë bast në një ndeshje nuk do të thotë domosdoshmërisht edhe ju. Ju nuk keni asnjë detyrim për të vënë bast nëse nuk dëshironi të vini bast. Bërja e kësaj ndonjëherë nuk është aq e dëmshme. Por duhet të siguroheni që të mos përfundojë si zakon.

Filloni ngadalë udhëtimin tuaj të basteve

Bastet sportive janë një gjë tepër e vështirë. Mund të duket sikur nuk është shkencë raketore, por ka më shumë nga sa duket. Ekzistojnë koncepte dhe fakte të ndryshme themelore që duhet t'i merrni parasysh kur bëni bast për ndonjë sport. Filloni ngadalë. Përparoni me baste më të vogla në fillim. Pastaj, pasi të keni grumbulluar pak përvojë dhe të ndiheni rehat duke vënë baste, shkoni për baste më të mëdha. 

Sportdashësit mendojnë se meqenëse bastet janë kaq të njohura në ditët e sotme, ata duhet të marrin edhe vetë një pjesë të këtij veprimi. Por nëse jeni një nga ata tifozë që nuk kanë përvojë paraprake në bastet në sport, bëni një hap prapa dhe bëni detyrat e shtëpisë tuaj për sportin dhe më pas filloni ngadalë dhe në mënyrë të qëndrueshme. Një vend i mirë për të praktikuar mund të jetë disa faqe të besuara për baste sportive.

Të rejat e fundit

Revolucionizimi i kazinove në internet: lojëra me celular, shanse të rritura, siguri e përmirësuar dhe animacion 3D
2023-11-24

Revolucionizimi i kazinove në internet: lojëra me celular, shanse të rritura, siguri e përmirësuar dhe animacion 3D

Lajme