5 këshilla për të fituar në librat më të mirë sportivë sot

Baste sportive

2021-10-29

Falë internetit dhe teknologjisë kompjuterike, tifozët e basteve sportive tani mund të bastojnë dhe të fitojnë në librat më të mirë sportiv dhe kazinove online. Nga tenisi dhe regbi te futbolli dhe boksi, faqet e lojërave të fatit ofrojnë tregje të shumta.

5 këshilla për të fituar në librat më të mirë sportivë sot

Por në mënyrë zhgënjyese, humbjet janë më të zakonshme mes lojtarëve sesa fitoret, pavarësisht nga potenciali masiv i fitores. Pra, çfarë mund të jenë duke bërë gabim lojtarët? Ky udhëzues i librit sportiv ka këshilla të shumta për të ndihmuar në rikthimin e situatave të bezdisshme.

Këshilla #1. Mësoni Bazat

Nëse je një i gjelbër në baste sportive, mësimi i bazave nuk është aspak i lehtë. Por mos u shqetësoni sepse njohja me bazat e basteve sportive nuk do të marrë gjysmë dite.

Së pari, filloni duke mësuar ngjarjet sportive të disponueshme dhe mënyrën se si luhen ato. Me të vërtetë nuk ka nevojë të tejkalohet me këtë. Thjesht dini se si llogariten rezultatet dhe numri i lojtarëve në çdo ekip.

Më pas, vazhdoni të mësoni llojet e disponueshme të tregjeve të basteve dhe mënyrën e pagesës së tyre. Në shumicën e rasteve, krijuesit e basteve ofrojnë llojet e mëposhtme të basteve:

  • Fito / barazon / fiton
  • Mbi/nën
  • Të dyja skuadrat të shënojnë
  • Skuadra e parë që shënon
  • Golashënues në çdo kohë
  • Dhe me shume.

Këshilla #2. Krijoni një buxhet të basteve sportive

Edhe pse të gjitha këshillat e listuara këtu janë jetike për shanset tuaja për të fituar, asnjëra nuk është më kritike sesa krijimi i një buxheti. Pavarësisht se sa i pasur jeni, ndarja e një buxheti për lojërat e fatit është thjesht një domosdoshmëri.

Siç u tha më lart, humbja në botën e lojërave të fatit është më e përhapur sesa fitimi. Si i tillë, gjithmonë duhet të përgatiteni për lajme të këqija, pasi të preferuarat e nxehta mund të zhgënjejnë.

Çështja është të siguroheni që mund të jetoni rehat pa paratë e humbura në lojërat e fatit. Pra, keni një buxhet ditor, javor apo edhe mujor të basteve sportive. Për më tepër, keni një kufi të humbjeve për të shmangur humbjen e të gjithë bankrollit tuaj në një ndeshje ose ditë të vetme.

Këshilla #3. Lërini emocionet jashtë

Jeni një tifoz krenar i Manchester United? Epo, është një budallallëk të këmbëngulësh për të vënë para për këtë ekip edhe kur shanset favorizojnë qartë opozitën. Me fjalë të tjera, lini emocionet jashtë basteve sportive edhe nëse kjo do të thotë të zgjidhni rivalët kryesorë të ekipit tuaj të preferuar.

Për të shpëtuar lëkurën tuaj, hulumtoni statistika të tilla si ballë për ballë, lojtarët e disponueshëm, forma e fundit, shtëpi/larg, etj. Mbani mend, arsyeja kryesore që ju jeni bashkuar me bastet sportive është të fitoni para dhe të mos mbështesni ekipin tuaj.

Këshilla #4. Asnjëherë mos i injoroni të varfërit

Kjo është si një vazhdim i këshillës numër tre më sipër. Ndërsa skuadra më e fortë është favorit i nxehtë për të fituar bastin, të dobëtit mund të bëjnë një mërzitje. Interesante, hulumtimi nuk do t'ju ndihmojë as shumë në këtë rast.

Për shembull, nëse skuadra A ka fituar pesë ndeshje radhazi dhe skuadra B ka humbur tre në trot, skuadra B është humbja. Si i tillë, krijuesi i basteve do t'u japë atyre shanse të gjata. Tani, çfarë ndodh nëse rrezikoni në këtë ekip për të kthyer fatin e tyre? Një sasi e mirë!

Këshilla #5. Mos Ndiq Humbjet

Ashtu si kur luani në kazinotë më të mira në internet, është gjithmonë e këshillueshme që të mos ndiqni humbjet në librat sportiv. Por, çuditërisht, kjo është diçka që shumica e lojtarëve të basteve sportive nuk mund t'i rezistojnë. Shpesh, lojtarët vendosin baste të shumta të mëdha pas humbjeve të dhimbshme të mëvonshme. Por në realitet, kjo do të kalojë vetëm në bankrollin tuaj të çmuar. Është e rëndësishme të mbani mend se të gjitha format e lojërave të fatit kanë të bëjnë kryesisht me fat. Prandaj, dijeni kur të ngrini flamurin e bardhë dhe provoni të nesërmen. Qëndrimi përreth do të çojë vetëm në më shumë humbje.

konkluzioni

E thënë mjaftueshëm, bastet sportive mund të jenë shumë fitimprurëse me kusht që të merrni qasjen e duhur. Së pari, bëni me zell kërkimin tuaj dhe vini bast në tregjet e duhura. Gjithashtu, ndonjëherë shanset janë mashtruese. Pra, nuk ka kuptim të injorosh një ekip që ka humbur pesë ndeshje radhazi. Në përgjithësi, bëni ato baste të zgjuara dhe argëtohuni.

Të rejat e fundit

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic
2023-09-28

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic

Lajme