Baste online Kazino Në Internet më e mirë në 2023

Bastet në sport kanë qenë një aktivitet shumë i popullarizuar në mesin e njerëzve për shumë kohë. Ka miliona baste të vendosura çdo ditë, duke e bërë atë një nga industritë më të mëdha në botë. Do të kuptoni gjithashtu se bastet online janë një industri që vlen miliarda dollarë, një industri që po bëhet gjithnjë e më e popullarizuar në mesin e popullatës.

Njerëzit luajnë bixhoz për shumë arsye të ndryshme, duke përfshirë fitimin e të ardhurave për lojtarët profesionistë të lojërave, ose thjesht për argëtim. Disa vende kanë ligje kundër lojërave të fatit, por kjo nuk i pengon kumarxhinjtë të vënë bastet e tyre. Ne listojmë disa nga kazinotë më të besuara në këtë faqe. Ne diskutojmë konceptin e basteve dhe listojmë disa nga faqet më të besueshme për lojërat e fatit në internet në vendet ku është e ligjshme.

Baste online Kazino Në Internet më e mirë në 2023
Historia e basteve sportive

Historia e basteve sportive

Bastet sportive datojnë gjithashtu mbi 2000 vjet më parë. Filloi me grekët, të cilët të parët prezantuan Olimpiadën në pjesën tjetër të botës. Ata gjithashtu mbajnë disa nga rekordet më të hershme të basteve në ngjarje atletike.

Bastet më vonë u përhapën në Romën e lashtë, ku u përshtatën dhe u legalizuan. Romakët kryesisht merrnin pjesë në lojërat e gladiatorëve dhe kur mbaroi sporti, bixhozi mbijetoi.

Bastet më vonë u përhapën në Angli, ku garat me kuaj ishin bastet më të njohura në sport. Nga këtu bastet sportive u përhapën në pjesën tjetër të botës.

Në thelb, bastet sportive janë një kohë e kaluar e njohur në mesin e shumë njerëzve dhe një kohë që po rritet vazhdimisht.

Historia e basteve sportive
Rreth basteve sportive

Rreth basteve sportive

Bastet sportive kanë të bëjnë me vendosjen e parave në rezultatin e një ngjarjeje të caktuar sportive. Bastorët përpiqen të parashikojnë rezultatin e një loje në një përpjekje për të fituar bastin e tyre dhe ndoshta për të përfituar prej tij. Bastet sportive përfshijnë disa aspekte, siç janë shanset. Shanset janë shifrat që përfaqësojnë probabilitetin e një rezultati.

Shanset tregojnë gjithashtu fitimin e mundshëm për ata që bëjnë baste të suksesshme. Ekziston edhe aspekti financiar i basteve. Kjo është shuma që vendosni në një ngjarje të caktuar. Librat sportive u ofrojnë bastorëve një gamë të gjerë tregjesh.

Ju mund të bastni në sportet kryesore si NBA, NFL, regbi dhe kriket.

Rreth basteve sportive
Baste sportive

Baste sportive

Bastet sportive janë rritur në popullaritet me kalimin e viteve. Rritja e kërkesës për sporte të ndryshme ka parë një rritje të basteve sportive në të gjithë botën. Shumë njerëz po vendosin baste në sportin e tyre të preferuar për të fituar para dhe për t'i shtuar pak emocion lojës.

Bastet mund të vendosin bastet e tyre si në internet ashtu edhe jashtë linje. Bastet online ju ofrojnë më shumë lehtësi në krahasim me bastet offline. Është gjithashtu një mënyrë e lirë për të vendosur baste.

Nuk do t'ju duhet të udhëtoni në një vend tjetër për të vënë bast në një sport. Bastet online janë gjithashtu fitimprurëse dhe ju ofrojnë mundësinë për të zgjedhur nga libra të ndryshëm sportiv online.

Baste sportive
Shanset: Si funksionojnë?

Shanset: Si funksionojnë?

Mund të jetë konfuze të lexoni dhe kuptoni shanset e basteve, veçanërisht nëse jeni fillestar.

Këtu është një shembull për t'ju ndihmuar:

Shanset e ndeshjeve

Seattle Seahawks: +120

Dallas Cowboys: -140

 • Shenja e vendosur përpara numrit tregon nëse vendosja e një basti për atë rezultat do të paguajë më shumë ose më pak se shuma që keni vënë bast.

 • Nëse shanset kanë një shenjë negative (-), kjo do të thotë se rezultati ka më shumë gjasa të ndodhë dhe do të paguajë më pak se shuma e bastit.

 • Nëse është pozitive (+), do të thotë se rezultati ka më pak gjasa të ndodhë dhe do të paguajë më shumë se shuma e bastit.

Shanset: Si funksionojnë?
Rëndësia e zgjedhjes së gjasave më të mira

Rëndësia e zgjedhjes së gjasave më të mira

Para se të filloni të vendosni baste, duhet të keni në dorë shanset më të mira. Marrja e probabiliteteve më të mira siguron që të maksimizoni fitoret tuaja aq sa mund të pritet.

Kjo do të thotë që ju duhet të bëni blerje për vlerën më të mirë. Kërkoni gjithmonë totalin më të mirë të lojës, çmimet e parave dhe përhapjen e pikëve. Duke krahasuar opsionet e disponueshme në treg, ju mund të zvogëloni rrezikun tuaj dhe të rrisni kthimet. Kërkoni vetëm libralidhës që ofrojnë vlerën më të mirë.

Me shumë libra sportive në internet, blerja është bërë shumë më komode, ndaj mos u mjaftoni me më pak.

Rëndësia e zgjedhjes së gjasave më të mira
Bonusi i basteve pa depozita

Bonusi i basteve pa depozita

Bonusi i basteve pa depozitë është një lloj bonusi që librat sportiv ofrojnë për klientët e rinj dhe ekzistues. Në këtë lloj bonusi, lojtarëve në fakt nuk u kërkohet të bëjnë asnjë depozitë në llogaritë e tyre.

Ky bonus ka fituar popullaritet në mesin e shumë lojtarëve të fatit. Është një nga arsyet pse njerëzit regjistrohen në një faqe të re kumari. Shumica e faqeve ofrojnë një bonus pa depozite që varion midis $5 dhe $10.

Ju mund të fitoni para të vërteta nga ky bonus, por së pari, duhet të plotësoni kërkesat e bastit përpara se të tërhiqni fitimet tuaja. Gjeni një faqe që ofron kërkesat më praktike të basteve.

Bonusi i basteve pa depozita
Bastet falas: Cilat janë përfitimet e tyre?

Bastet falas: Cilat janë përfitimet e tyre?

Bastet falas janë në të vërtetë një lloj promovimi i ofruar nga basteshkruesit për lojtarët e rinj. Për t'u kualifikuar, nuk duhet të keni një llogari ekzistuese në libralidhësin.

Bastet falas ofrohen për të inkurajuar lojtarët e rinj që të regjistrohen për shërbimet e një bastesh dhe të bëjnë një depozitë. Ky është një nxitje që librat sportiv përdorin për të joshur klientët e tyre që të vazhdojnë të bastojnë në faqen e tyre në të ardhmen.

Ju mund t'i mendoni bastet falas si një mënyrë për të vendosur baste pa rrezikuar paratë tuaja dhe gjithsesi të largoheni me para të mira. Ju gjithashtu mund të fitoni nga bastet falas pa depozituar asnjë para në llogarinë tuaj.

Bastet falas: Cilat janë përfitimet e tyre?
Bast futbolli

Bast futbolli

Bastet e futbollit shihen padyshim si forma më e njohur e basteve sportive. Ai u ofron bastorëve qindra baste, duke e bërë atë një opsion tërheqës mes shumë.

Ka disa mënyra se si dikush mund të vendosë baste në futboll. I pari është bast direkt, ku skuadra e përzgjedhur duhet të fitojë me pikët e përhapura të treguara në momentin e bastit.

Lloji i dytë i bastit është basti i linjës së parave. Në këtë lloj basti, skuadra që ju zgjidhni duhet të fitojë lojën.

Ju gjithashtu keni bastet e gjysmës, të cilat janë baste të vendosura në koeficientët e postuar për pjesën e parë apo edhe gjysmën e dytë të lojës.

Bast futbolli
Faqe të sigurta bastesh

Faqe të sigurta bastesh

Pasi të regjistroheni në një libër sportiv, do të ndani me ta të dhënat tuaja personale. Prandaj, ka kuptim vetëm që ata të marrin masat e nevojshme për të siguruar që të gjitha të dhënat të jenë të sigurta. Ata duhet të kenë mbrojtje SSL për të siguruar që të gjitha të dhënat e ndara mes jush dhe sajtit të mbeten të sigurta.

Çdo libër sportiv që nuk ka enkriptim SSL nuk është i sigurt për ju dhe do të thotë vetëm se ata po vjedhin informacionin që ndani me ta. Mund të nënkuptojë gjithashtu se ata janë injorantë për aspektet më të rëndësishme të sigurisë në internet. Gjithmonë largohuni nga faqe të tilla.

Faqet e besuara të basteve; Rëndësia e Licencimit

Një faqe e besuar bastesh është ajo që është e licencuar për të operuar brenda juridiksioneve të caktuara. Një licencë siguron që faqja është e hapur ndaj auditimeve ligjore, të palëve të treta dhe vlerësimeve të konsistencës për të siguruar që ato janë të drejta për klientët e tyre.

Një libër sportiv i licencuar nga një organ autoritar do të thotë se ato janë legjitime dhe ju mund t'u besoni atyre. Ju mund të kontrolloni licencën e tyre në fund të faqes së tyre.

Disa nga agjencitë e besuara të licencimit përfshijnë sa vijon:

 • Curacao eGaming

 • Komisioni i lojërave të fatit në Gjibraltar

 • Komisioni i Lojërave të Maltës

 • Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar

Nëse një sajt nuk ka licencë nga ndonjë prej këtyre organeve, nuk është legjitime.

Faqe të sigurta bastesh
Çfarë është bastet në internet?

Çfarë është bastet në internet?

Sado e lehtë që mund të tingëllojë, bastet në internet janë një koncept që shumica e lojtarëve të sportit tradicional nuk e kuptojnë. Kjo për shkak se është një hyrje e fundit në industrinë e basteve dhe është e popullarizuar vetëm në mesin e atyre që kënaqen me bastet.

Ky është veçanërisht rasti në SHBA, sepse rregullat dhe rregulloret që rregullojnë lojërat e fatit janë lehtësuar në të kaluarën e afërt.

Në Evropë, ideja e basteve online ekziston për kaq shumë vite. Ligjet e tyre u japin atyre lirinë për të luajtur kryesisht në Premier Ligën angleze, ose futbollin në tërësi. Kumarxhinjtë mund t'i vënë paratë e tyre në bastet e zgjedhjes së tyre.

Për fillestarët, mënyra më e mirë për të filluar lojën është duke analizuar shanset në platforma të ndryshme përpara se të bëni bast në internet. Në pamje të parë, shumica e tyre duket se kanë shanse të ngjashme, por një shqyrtim i plotë mund të zbulojë disa që i kanë nën ose mbivlerësuar shanset e tyre.

Një mënyrë tjetër për të filluar bastet është duke synuar faqet që ofrojnë kod fantastik promocional fillestar.

Për ata që duan të provojnë fatin në bastet online, atëherë faqet e kodeve vijnë në ndihmë. Kjo u lejon atyre të kursejnë para shtesë për të bërë baste në të njëjtën mënyrë si funksionon një kazino offline.

Çfarë është bastet në internet?
Si vini bast online?

Si vini bast online?

 1. Ka shumë mënyra përmes të cilave kumarxhinjtë mund të vendosin baste në ngjarje sportive kur bëjnë baste në internet. Kjo përfshin përdorimin e shërbimeve telefonike të basteve ose dyqaneve të basteve. Që nga ardhja e internetit, lojërat e basteve në internet kanë fituar popullaritet të jashtëzakonshëm. Prandaj, mënyra më e lehtë dhe më e zakonshme për lojtarët për të vendosur baste në sport është përmes internetit.

 2. Rritja e konkurrencës ka çuar në shfaqjen e qindra kompanive të basteve që ofrojnë shërbime bastesh online. Shumica e rezervistëve që kanë qenë në industri për një kohë të gjatë drejtojnë faqe në internet. Këto faqe ofrojnë mënyrën më të lehtë dhe më të përshtatshme për të aksionuar në sport. Fillimi është i lehtë…një lojtar i fatit zgjedh faqen e tij/saj të preferuar, regjistron një llogari, depoziton para dhe më pas ai/ajo është gati të vë bast.

 3. Fatkeqësisht, përkundër popullaritetit të tij, jo çdo lojtar i fatit është njohës i procedurave të lojërave të fatit në internet. Duke marrë parasysh këtë, një fillestar duhet të kontrollojë udhëzimet në faqet e basteve, të gatshme dhe të kuptojë përpara se të fillojë të bastojë.

Si vini bast online?
Cilat janë disa lojëra të njohura të basteve në internet?

Cilat janë disa lojëra të njohura të basteve në internet?

Më poshtë janë disa nga lojërat më të mira të basteve në internet në 2021.

ScratchMania - I themeluar në vitin 2018 dhe i licencuar në Curacao, ScratchMania është një softuer lojërash argëtuese me karta dhe lojëra elektronike me një përvojë emocionuese. Lojtarët mund ta shijojnë atë kudo në pajisjet e tyre celulare, me mundësinë e duke fituar para të mëdha në lojëra elektronike dhe letra gërvishtëse.

Kasoola - Kjo është një kazino online duke operuar në një teknologji më të fundit për t'u ofruar klientëve të saj një përvojë të fundit të lojërave të fatit. Është një koncept i pazakontë që i lejon lojtarët të përjetojnë emocionin e aventurës në botën e banorëve të çmendur të robotëve.

GratoWin - Me GratoWin, bastet online i lejojnë lojtarët të luajnë lojëra ekskluzive dhe lojëra elektronike. Për fillestarët, ata mund të kërkojnë një bonus pa depozite të cilat ata mund t'i përdorin për të vënë bast dhe ndoshta për të fituar para të vërteta ndërsa luajnë falas. Përveç shpërblimeve VIP, ka edhe bonuse besnikërie dhe bonuse depozitash.

Melbet - Që nga fillimi i tij në 2012, Melbet ka dëshmuar të jetë një forcë tjetër për t'u llogaritur në industrinë e basteve në Afrikë. Me një ndërfaqe miqësore, grafikë të animuar, logo moderne dhe një ekran të plotë, përvoja e lojërave në këtë platformë është e mrekullueshme.

Winorama - Themeluar në vitin 2016 sipas ligjeve të Qipros, Winorama dallon nga paketa për shkak të dizajnit të tij të bukur, grafikave tërheqëse dhe një game të gjerë lojërash si lojëra fituese të menjëhershme, slot machines dhe karta gërvishtëse. Në këtë platformë, lojtarët mund të marrin gjithçka që plotëson nevojat e tyre për lojëra.

Cilat janë disa lojëra të njohura të basteve në internet?
Cila është strategjia më e mirë e basteve?

Cila është strategjia më e mirë e basteve?

Ka disa strategji bastesh që një lojtar mund të përdorë për të maksimizuar fitimet e tij/saj. Ato përfshijnë:

 • Bast It All - Kjo është një strategji bastesh ku një lojtar vendos të gjithë bilancin e tij/saj në të gjitha bastet. Avantazhi kryesor është se nëse ai/ajo fiton, atëherë fitimi është i madh. Megjithatë, në rast të një humbjeje, kumarxhi humbet gjithçka.

 • Sistemi Martingale - Këtu, një lojtar dyfishon bastin e tij/saj pas çdo humbjeje, duke pasur një shans për të rikuperuar të gjitha humbjet nëse fiton në raundin e parë. E keqja është se ky sistem mund të falimentojë një kumarxhi.

Cila është strategjia më e mirë e basteve?
Çfarë do të thotë linja në bast?

Çfarë do të thotë linja në bast?

Për të imponuar një linjë bastesh, një libërtar pengon një ekip/lojtar në mënyrë që rezultati i garës të jetë i barabartë (50/50). Kjo arrihet duke krijuar një diferencë vetëm nëse ka vetëm dy rezultate midis skuadrave.

Çfarë do të thotë linja në bast?
Varësia nga kumari

Varësia nga kumari

Nëse e gjeni veten ose dikush përreth po lufton me një varësi, ju lutemi kontaktoni GamCare.

Varësia nga kumari mund të jetë e vështirë për t'u dalluar, kështu që ju lutem sigurohuni që gjithmonë të luani kumar me përgjegjësi.

Varësia nga kumari

Të rejat e fundit

Cilat janë kriptovalutat dhe pse njerëzit i përdorin ato për baste në internet?
2023-02-13

Cilat janë kriptovalutat dhe pse njerëzit i përdorin ato për baste në internet?

Në këtë epokë, të gjithë do të ishin të vetëdijshëm se çfarë janë kazinotë në internet. Popullariteti i kazinove online po rritet me shpejtësi dhe futja e kriptomonedhave i ka bërë ato të rriten edhe më shumë. Shumica e lojtarëve të fatit mbështeten në kriptovalutat pasi ato janë tepër të besueshme, të shpejta dhe të sigurta për t'u përdorur. Pavarësisht se është një lloj i ri monedhe, Cryptocurrency fitoi besimin e miliona njerëzve.

Si të zgjidhni një kazino në internet për baste sportive
2023-01-23

Si të zgjidhni një kazino në internet për baste sportive

Ka shumë aktivitete kumari ku mund të merrni pjesë në kazinotë online. Ju mund të luani lojëra si lojëra elektronike ose të luani disa lojëra kazino live si blackjack live. Ju gjithashtu mund të vendosni baste në ndeshjet e esports si finalet ESL për CSGO ose finalet e DPC për Dota 2.

Sa vjeç duhet të jeni për të luajtur kumar?
2022-08-11

Sa vjeç duhet të jeni për të luajtur kumar?

Ka ikur koha kur kumari ishte tabu. Këto ditë, lojërat e fatit janë një industri ligjore shumë miliarda dollarësh në shumicën e vendeve. Por jo të gjithë mund të luajnë kumar online ose offline. Lojtarët duhet të arrijnë një moshë të caktuar për të luajtur lojëra kazino në shumicën e vendeve të botës.

8 fakte zbuluese rreth lojërave të fatit në internet
2022-05-25

8 fakte zbuluese rreth lojërave të fatit në internet

Bixhozi ka qenë atje që nga periudha e Paleolitit. Në atë kohë, kumari ishte një formë argëtimi në pothuajse çdo qytetërim. Por shpejt përpara në shekujt 19 dhe 20, kumari është rritur me hapa të mëdhenj për t'u bërë një nga industritë më të mëdha dhe më kritike në botë. Përveç tregtarëve dhe punonjësve të tjerë të kazinosë, shumë lojtarë sigurojnë jetesën nga kumari.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

A janë të ligjshme bastet sportive në internet?

Ligjet varen nga vendi në të cilin jetoni dhe nga operojnë faqet e basteve.

Si vini bast për sportet në internet?

Bastet në internet fillojnë me zgjedhjen e një aplikacioni bastesh ose një faqeje bastesh ku një lojtar mund të fitojë para të vërteta nga lojërat e fatit sportiv në internet. Pas hapjes së një llogarie me aplikacionin ose sajtin, lojtari bën një depozitë dhe zgjedh se ku të vendosë një bast. Për rrjedhojë, çdo fitim mund të tërhiqet përmes metodave që ofron faqja e basteve.

Cili është faqja më e sigurt e basteve sportive në internet?

Ka mijëra faqe online të basteve sportive në internet, shumë prej të cilave kanë politika të sigurisë dhe sigurisë. Shikoni listën tonë të faqeve të internetit të basteve në internet, të cilat mbajnë licenca të vlefshme lojrash, kanë lidhje të sigurta dhe të koduara dhe ofrojnë pagesa të besueshme dhe në kohë.

Çfarë është një bast pa rrezik?

Shumë site bastesh në internet tërheqin lojtarë të rinj duke ofruar një bast pa rrezik. Mënyra se si funksionon është që një anëtar i ri vendos një bast me sajtin për herë të parë dhe nëse basti është humbje, lojtarit do t'i jepet një bast pa rrezik, shuma e të cilit korrespondon me atë të bastit të mëparshëm.

A është e ligjshme të bësh baste për sportet online në SHBA?

Kumari në internet është i ligjshëm në SHBA, ku secili shtet ka të drejtën ta rregullojë atë. Megjithatë, shtete të ndryshme kanë rregulla të ndryshme për lloje të ndryshme të lojërave të fatit në internet, duke përfshirë bastet sportive.

Cilat shtete lejojnë bastet sportive në internet?

Jo të 50 shtetet e SHBA lejojnë baste sportive në internet. Shtetet ku bastet në sportet online janë të ligjshme përfshijnë New Jersey, Michigan, West Virginia dhe Nevada.

Cili është aplikacioni më i mirë i lojërave të fatit sportiv?

Nuk mungojnë aplikacionet dhe faqet e shkëlqyera të lojërave të fatit në internet për të zgjedhur. Një shembull është William Hill, dhe ka shumë të tjerë në listën tonë të kazinove më të mira të basteve në internet.

Cili është sporti më i lehtë për të bastuar dhe fituar?

Futbolli (futbolli dhe futbolli amerikan) është një nga sportet më të lehta për të bastuar, kështu që është çuditërisht i popullarizuar në mesin e lojtarëve të rinj sportivë. Basketbolli, garat me kuaj, tenisi dhe kriket në mënyrë të ngjashme kanë rezultate të parashikueshme.

A janë të sigurta aplikacionet e basteve?

Po, shumica e aplikacioneve dhe faqeve të basteve janë të sigurta për t'u përdorur. Është e rëndësishme të shmangni faqet e dyshimta dhe të pavlera të basteve. Në vend të kësaj, shkoni me faqet dhe aplikacionet e besuara të basteve në internet për një përvojë të sigurt dhe të sigurt.

Si të vini bast pa humbur?

Ka disa metoda bastesh pa humbje në bastet online. Ato përfshijnë arbitrazhin ose bastet sire, bastet me vlerë, bastet e ndeshjeve dhe bastet e kundërta ose shanset e tregtimit.