Fjalime dekurajuese që lojtarët e kazinosë në internet nuk duan më ta dëgjojnë

Llojet e kazinove

2023-01-02

Benard Maumo

Shumë njerëz do të përpiqen t'ju dekurajojnë të luani lojëra kazino në internet. Por për të qenë i sinqertë, jo të gjithë janë adhurues të lojërave të fatit në internet. Mos i kushtoni vëmendje disa prej bisedave dekurajuese në këtë artikull, sepse lojtarët profesionistë të bixhozit veprojnë sipas fakteve, jo thjesht trillimeve dhe propagandës. Pra, ky artikull rendit disa deklarata të zakonshme që lojtarët e kazinove në internet nuk i konsiderojnë më kuptimplota. 

Fjalime dekurajuese që lojtarët e kazinosë në internet nuk duan më ta dëgjojnë

Rezultatet e lojërave të kazinove në internet

Ju ndoshta e keni dëgjuar këtë deklaratë një milion herë tashmë. Por kjo deklaratë është nga lojtarët aktivë që nuk dinë të bëjnë zgjedhjet e duhura të kumarit. Fakti është se lojërat e kazinove në internet nuk mund të manipulohen sepse këto lojëra përdorin sisteme RNG (Random Number Generator) për të prodhuar miliarda rezultate të rastësishme. Gjithashtu, lojërat në faqet më të mira të kazinove në internet shpesh testohen për drejtësi nga subjekte të pavarura si Gaming Associates, eCOGRA dhe iTech Labs. Është e gjitha zhurmë!

Kumari në internet është duke humbur para

Ka miliona mënyra për të humbur para dhe kumari në internet nuk renditet as ndër 100 më të mirat. Ju do të gjeni dikë që shpërndan gjysmën e pagës së tij në birrë dhe ahengje, duke ju këshilluar që të ndaloni së vënë një bast 0,10 dollarë në slot machines ose tavolinë lojëra. Në fund të fundit është se të luash lojëra kazino në internet ka të bëjë me argëtimin. Ju duhet ta bëni këtë vetëm duke përdorur një bankroll të lojërave të fatit. Është më shumë si dikush që pëlqen të luajë golf ose tenis gjatë kohës së lirë. 

Kumari në internet është i varur

Varësia nga kumari është një problem i vërtetë global këto ditë. Por ju mund të bëheni të varur nga kumari vetëm nëse nuk praktikoni vetëkontroll. Lojtarët me përvojë të kazinosë në internet e dinë se kur të lënë lojën dhe të provojnë ditën tjetër. Përveç kësaj, kazinotë në internet përdorin teknologji të avancuar të AI (Inteligjencës Artificiale) për të zbuluar sjelljen e varur nga bixhozi në faqet e tyre të internetit. Këto kazino ndihmojnë gjithashtu lojtarët në vështirësi të kërkojnë ndihmë nga organizatat me probleme të lojërave të fatit si GamStop dhe GamCare. 

Kumari i kriptomonedhave është e ardhmja

Mijëra blogje dhe ekspertë financiarë pohojnë se kriptovalutat janë e ardhmja e transaksioneve. Por ndërsa përfitimet e përdorimit të monedhave dixhitale nuk mund të nënvlerësohen, të metat mund të tejkalojnë avantazhet. Bitcoin, i cili po fluturonte lart në 2021, duke u tregtuar me rreth 60,000 dollarë për BTC, tani ka një vlerë tregu prej 16,103 dollarë. Kjo është një humbje e madhe për këdo që investoi në BTC në atë kohë. BTC është një rast i mirë i natyrës shumë të paqëndrueshme të kriptomonedhave. 

Bonuset janë para falas

Bonuset u japin lojtarëve një shans për të luajtur lojëra pa rrezikuar para të vërteta. Por bastorët inteligjentë e dinë se këto shpërblime vijnë me vargje të bashkangjitura. Pothuajse te gjitha bonuse dhe promovime të kazinosë në internet kanë kërkesa për bast. Për shembull, një bonus prej 100 dollarësh mund të ketë një kërkesë 20 herë në lojë. Kjo do të thotë që bastorët duhet të luajnë me të paktën 2000 dollarë për të tërhequr çdo fitim nga loja e bonusit. Siç mund ta shihni, përfundoni duke shpenzuar më shumë përpara se të përfitoni nga bonusi. 

Kumarxhinjtë janë të papërgjegjshëm

Nëse vizitoni ndonjë kazino me bazë tokësore, do të shihni lojtarë që fryjnë retë e mëdha tymi me të tjerët që mbajnë shishe birre. Por kohët kur njerëzit i konsideronin kumarxhinjtë njerëz të papërgjegjshëm dhe të varur nga droga kanë ikur prej kohësh. Fakti është se edhe ata që nuk luajnë bixhoz pinë duhan dhe pinë birrë. Lojtarët e pokerit njihen si shumë të suksesshëm në fushat e tyre përkatëse. Tiger Woods është një vizitor i shpeshtë në kazinotë kryesore tokësore në Las Vegas, madje duke fituar 1 milion dollarë në një moment. 

E ardhmja e lojërave të fatit është e zymtë

Asnjëherë mos i dëgjoni askujt që ju thotë se bixhozi nuk ka të ardhme. Bixhozi ka ekzistuar për aq kohë sa ka ekzistuar njerëzimi dhe aktiviteti do të vazhdojë në përjetësi. Sa faqe kazinoje në internet hapen çdo ditë? Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat kanë qenë të nxehtë e të ftohtë në lidhje me lojërat e fatit, aktualisht po përjetojnë një kumar të përhapur ligjor. Për shkak se kumari është një burim thelbësor i të ardhurave për qeveritë, aktiviteti është këtu për të qëndruar. 

Kazinotë në internet nuk paguajnë në kohë

Vizitoni platformat e rishikimit të kazinove në internet si Trustpilot dhe AskGamblers, dhe shumë lojtarë ankohen për vonesa ose mospagesë të fitimeve të tyre. Por edhe pse disa kazino janë fajtorë siç akuzohen, fajin e kanë kryesisht lojtarët. Shumë faqet e rregulluara të kazinove në internet do të përpunojë pagesat vetëm pasi lojtarët të kenë përfunduar procesin e detyrueshëm KYC (Njih klientin tënd). Disa lojtarë japin dokumentacion të rremë, që do të thotë se kazinotë mbajnë në burim pagesat e tyre. 

Slotet në internet nuk janë të mira

Ka këshilla të shumta për makinat e fatit që kanë skaje të larta të shtëpisë dhe lojtarët nuk mund të përdorin strategji për të ulur skajin e shtëpisë. Por nëse lojtarët nuk do t'i donin këto lojëra, ata nuk do të bënin më shumë se 70% të një biblioteke 'mesatare' të kazinosë. Këtu është fakti; këto lojëra janë të lehta për t'u luajtur, dhe pagesat janë më të lartat në lojërat e fatit në internet. Lojëra të tilla si Divine Fortune nga NetEnt dhe Mega Moolah nga Microgaming mund t'ju bëjë milioner të menjëhershëm. 

konkluzioni

Qoftë duke ecur në rrugë apo duke punuar në zyrë, thuaju jo këtyre bisedave të pabaza. Si një lojtar me përvojë, përballuni me fakte, por vetëm kur është e nevojshme. Në fund të fundit, nuk është koha dhe paratë e tyre me të cilat zakonisht luani kumar. Luaj me përgjegjësi!

Të rejat e fundit

Stakelogic ofron përvojë si asnjë tjetër në rrugën e parave 2
2023-06-01

Stakelogic ofron përvojë si asnjë tjetër në rrugën e parave 2

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë