Ukrainian Gambling License

Para vitit 2020, kumari ishte një aktivitet i paligjshëm në Ukrainë. Arsyeja për këtë ishte sepse, në vitin 2009, qeveria ukrainase miratoi një ligj për të ndaluar të gjitha aktivitetet e lojërave të fatit në vend pasi një zjarr kazino vrau nëntë persona që ndodheshin brenda ndërtesës. Si rezultat, disa subjekte dhe shumë njerëz në Ukrainë kërkuan që kumari të bëhej i paligjshëm. Më në fund u miratua një ligj që ndalonte lojërat e fatit.

Megjithatë, në vitin 2020, qeveria miratoi një ligj të ri duke i bërë përsëri të ligjshme disa lloje të lojërave të fatit. Kazinotë dhe kazinotë online tani mund të hapen ligjërisht për sa kohë që funksionojnë sipas rregullave specifike. Licencat që marrin kazinotë zgjasin për pesë vjet dhe aktivitetet kryesore që lejon kjo licencë përfshijnë:

 • automate
 • Poker
 • Bast
 • Kazinotë në internet

Gjeni të dhënat dhe rezultatet e Licencës së Kumarit të Ukrainës më poshtë.

Ukrainian Gambling License
Pse lojërat e fatit ishin të paligjshme dhe projektligji
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kazino 1xBet u themelua në vitin 2007 dhe në dy vitet e fundit arriti të fitojë epërsinë e tregut vendas.

100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Betwinner është një kazino që u krijua në 2018 në Rusi. Në momentin që kazinoja doli në treg ishte një sukses i menjëhershëm. Market Holdings Limited është kompania që menaxhon shërbimet e kazinosë dhe licenca Curacao lejon lojtarët nga vendet evropiane të hyjnë në Betwinner.

Deri në 600 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është një kazino që lejon baste sportive dhe lojëra të fatit në internet pa pasur nevojë të regjistroheni. Kazinoja u themelua në vitin 2018, jo shumë kohë më parë, por gjithsesi ka arritur të veçohet nga kazinotë e tjera dhe kjo është arsyeja kryesore e suksesit të saj të madh.

Pse lojërat e fatit ishin të paligjshme dhe projektligji

Pse lojërat e fatit ishin të paligjshme dhe projektligji

Siç u tha më parë, zjarri vdekjeprurës i kazinosë i vitit 2009 bëri që ligji të miratohej që të gjitha lojërat e fatit në Ukrainë të bëheshin të paligjshme. Edhe pse ky zjarr ndodhi në një kazino në tokë, lojërat e fatit në internet ishin gjithashtu të ndaluara. Ky ndalim ishte i përshtatshëm për çdo lojë ku një person duhej të vinte bast paratë e tij. Për shkak se lotaritë teknikisht nuk llogariten si baste, ato nuk u përfshinë në këtë ndalim. Prandaj, ata u lejuan të vazhdonin sipas ligjeve të reja të lojërave të fatit.

Në vitin 2010, qeveria ukrainase shpalli diçka të quajtur Projektligji. Ky ligj lejoi që kumari i rregulluar të ndodhte përsëri. Kjo përfshinte zonat e lojërave, që do të thotë se disa lojëra të fatit të organizuar lejoheshin në vende specifike, të tilla si anijet turistike dhe dhomat ekskluzive të hoteleve. Megjithatë, licencat e lojërave të fatit nuk ishin të lehta për t'u marrë dhe kushtonin miliona dollarë. Për më tepër, vetë lojtarët iu nënshtruan një kontrolli të gjerë financiar dhe kriminal.

Kërkesat e kazinosë

Kazinotë në internet funksionojnë shumë ndryshe nga kazinotë me bazë tokësore, sepse ato nuk funksionojnë nga prona komerciale. Megjithatë, ata ende funksionojnë nga një vendndodhje aktuale. Një kërkesë për të pasur një kazino në internet ukrainase është që emri i domenit të përfundojë me .ua për të treguar vendndodhjen e faqes në internet.

Kërkesa për domenin .ua përfshin gjithashtu kazinotë me bazë tokësore që kanë një faqe interneti. Për të hapur një kazino, pronari i kazinosë duhet të ketë një kapital minimal prej 1.1 milion dollarë. Ata duhet të kenë një bankë ukrainase që është e gatshme të jetë një garantues për ta.

Lajmi i mirë është se aktivitetet e lojërave të fatit lejohen si në internet ashtu edhe jashtë linje për shkak të ligjeve të reja në Ukrainë. Për të filluar të luani menjëherë në internet, më poshtë janë renditur disa kazino më të mira që ofrojnë gjithashtu bonuse të jashtëzakonshme regjistrimi:

 • Luaj Milion ofron deri në 100 € si bonus regjistrimi
 • 21 kazino, i cili ofron deri në 300 dollarë si bonus kur regjistroheni në kazinonë online
 • Luaj Grand, e cila ofron deri në 300 dollarë kur regjistroheni

Njerëzit me bazë në Ukrainë dhe të interesuar në lojërat e fatit mund të regjistrohen në këto dhe kazino të tjera në internet menjëherë dhe të fillojnë të luajnë. Ato ofrojnë gjithçka nga lojërat e lojërave elektronike në internet deri te turnetë e pokerit. Ato janë shumë më të lehta për t'u aksesuar sesa kazinotë me bazë tokësore, dyqanet e basteve dhe turnet.

Pse lojërat e fatit ishin të paligjshme dhe projektligji