Netherlands Gaming Authority

Duke iu dashur pothuajse 10 vjet ligjvënësve holandezë për të zbatuar rregulloret rreth kazinove në internet, miratimi i ligjeve u dha nga Senati në 2019 dhe tani kontrolli i plotë i industrisë në vend është në duart e Kansspelautoriteit (Autoriteti Hollandez i Lojërave). Organi licencues dhe rregullator është në procesin e dhënies së licencave për kazinotë online, ku 10 tashmë janë dhënë dhe rreth 20 presin miratimin. Ne shqyrtojmë dhe renditim të gjitha kazinotë me licenca holandeze, duke e bërë të thjeshtë zgjedhjen më të përshtatshme për nevojat tuaja të lojës.

Netherlands Gaming Authority
Kazinotë në internet të licencuara nga Autoriteti i Lojërave të HolandësRreth Licencës së Kumarit Kansspelautoriteit
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kazino 1xBet u themelua në vitin 2007 dhe në dy vitet e fundit arriti të fitojë epërsinë e tregut vendas.

100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Betwinner është një kazino që u krijua në 2018 në Rusi. Në momentin që kazinoja doli në treg ishte një sukses i menjëhershëm. Market Holdings Limited është kompania që menaxhon shërbimet e kazinosë dhe licenca Curacao lejon lojtarët nga vendet evropiane të hyjnë në Betwinner.

Deri në 600 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është një kazino që lejon baste sportive dhe lojëra të fatit në internet pa pasur nevojë të regjistroheni. Kazinoja u themelua në vitin 2018, jo shumë kohë më parë, por gjithsesi ka arritur të veçohet nga kazinotë e tjera dhe kjo është arsyeja kryesore e suksesit të saj të madh.

Kazinotë në internet të licencuara nga Autoriteti i Lojërave të Holandës

Kazinotë në internet të licencuara nga Autoriteti i Lojërave të Holandës

Që nga miratimi i legjislacionit për të lejuar licencimin e kazinove në Holandë, një numër i mirë operatorësh kanë paraqitur aplikime, shumë prej tyre tashmë janë miratuar dhe janë dhënë licenca. Tombola me bazë në Mbretërinë e Bashkuar dhe Holland Casino me bazë në Holandë janë dhënë të dyja licenca nga Kansspelautoriteit ndër disa të tjera. Pavarësisht se është një licencë e re në industri (e disponueshme që nga viti 2021), licenca holandeze e kazinosë në internet tashmë po rezulton të jetë e njohur; me ofruesit e kazinove që dëshirojnë t'i shërbejnë ligjërisht popullatës së vendit evropian, i cili gëzon një treg në rritje dhe progresiv për kazinotë e lojërave të fatit në internet.

Si kazinotë lokale ashtu edhe ato të huaja mund të marrin një licencë nga Autoriteti i Lojërave të Holandës, me kazinotë jashtë shtetit me bazë në vende të tilla si Mbretëria e Bashkuar tashmë të licencuara. Një licencë holandeze e lojërave është e nevojshme për kazinotë në internet që dëshirojnë t'u demonstrojnë lojtarëve vendas se ata përmbushin standardet më të larta të sigurisë dhe janë biznese me reputacion. Ndikimi afatgjatë i sistemit holandez të licencave në industrinë e lojërave të fatit në internet në vend ende nuk është parë, me legjislacionin që hyn në fuqi të plotë vetëm në vitin 2021, por numri i licencave të lëshuara tashmë dhe aplikimet në pritje demonstron një kërkesë popullore për licencë në një fazë të hershme.

Kazinotë në internet të licencuara nga Autoriteti i Lojërave të Holandës
Rreth Licencës së Kumarit Kansspelautoriteit

Rreth Licencës së Kumarit Kansspelautoriteit

Nevojiten shumë kërkesa për t'u kualifikuar për një licencë nga Autoriteti Hollandez i Lojërave. Pasi ka kaluar pjesa më e madhe e 10 viteve që legjislacioni të futet, nuk mund të ketë dyshim se kërkesat për licencim janë të plota. Kumari i përgjegjshëm duhet të promovohet nga kazinotë që kërkojnë këtë licencë, duke përfshirë promovimin e lojërave të fatit të përgjegjshëm ndaj përdoruesve ekzistues të faqes. Gjithashtu, kazinove në internet kërkohet të dërgojnë një mesazh të fortë në lidhje me rreziqet e një produkti të kumarit të lartë, duke paralajmëruar lojtarët që të tregojnë kujdes dhe të sigurojnë se po luajnë në një mënyrë të përgjegjshme.

Mbajtja e lojtarëve të sigurt

Një nga faktorët më të rëndësishëm në marrjen e licencës nga Kansspelautoriteit holandez është siguria. Për shkak të kësaj, marrja e një licence nga autoriteti kërkon marrjen e masave të rrepta sigurie dhe respektimin e rreptë me rregulloret përkatëse që lidhen me reklamat që autoriteti zbaton. Reklamimi i përgjegjshëm është i domosdoshëm, me reklama të ndaluara që të synohen ndaj të miturve. Modelet e roleve dhe imazhet e ngjashme me filmat vizatimorë janë gjithashtu të kufizuara nga legjislacioni. Për të marrë një licencë, kazinotë në internet duhet të ndjekin këto rregulla dhe të tjera për të siguruar që lojtarët të mbahen të sigurt nga kumari i papërgjegjshëm. Për më tepër, të dhënat e klientëve duhet të mbahen të sigurta duke përdorur mbrojtjet e industrisë për të parandaluar aksesin e ndaluar. Si një shtet anëtar i BE-së, kazinotë në internet që operojnë në Holandë duhet gjithashtu të sigurojnë se janë në përputhje me rregulloret e BE-së GDPR.

Rreth Licencës së Kumarit Kansspelautoriteit