Ministry of Interior of the State of Schleswig-Holstein

Në vitin 2012, Schleswig-Holstein lejoi kazinotë në internet të paraqesin aplikime për licencë për një afat kohor prej gjashtë muajsh.

Kjo e bëri Schleswig-Holstein-in gjerman të parën që licencoi kazinotë e lojërave të fatit në internet në rajon. Të gjitha licencat online të shtetit u lëshuan në atë kohë për një kohëzgjatje gjashtëvjeçare.

Megjithëse shteti i është bashkuar rregulloreve federale që rregullojnë lojërat e fatit, ato licenca të lëshuara ose të rinovuara përpara se të bashkohen me shtetet e tjera sipas aktit federal janë ende aktive dhe lejojnë kazinotë e licencuara të operojnë brenda rajonit.

Duke ndjekur rregullore të rrepta, këto kazino konsiderohen të sigurta për bast, pasi licencat në internet lejonin institucione të respektuara të lojërave të fatit në Evropë dhe Gjermani të drejtat e funksionimit në internet.

Ministry of Interior of the State of Schleswig-Holstein
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Kazinotë në internet të licencuara nga Schleswig-Holstein

Në dhjetë vitet e fundit, rajonet evropiane kanë rritur rregulloret për lojërat e fatit në internet si në nivel shtetëror ashtu edhe në atë federal. Për Gjermaninë, ligji aktual rregullon lojërat e fatit dixhital për secilin nga 16 shtetet. Kjo kornizë moderne është një evolucion nga struktura e lojërave të fatit të Gjermanisë në 2012.

Në atë kohë, Schleswig-Holstein zhvilloi një akt të lojërave të fatit që ishte i ndarë nga akti federal, edhe pse rregulloret në të dy aktet ishin të ngjashme. Sipas këtij akti, shteti jepte licenca 6-vjeçare për ata operatorë që ndiqnin ligjet dhe rregulloret e rajonit të lojërave të fatit.

Ndërsa ato licenca duhet të ishin të pavlefshme deri në vitin 2019, miliarda euro të gjeneruara nga lojërat e fatit në rajon e shtynë shtetin të vazhdojë të rregullojë operacionet e lojërave të fatit dhe mbledhjen e taksave. Në vitin 2019 u miratua një ligj, i cili vazhdoi licencat e kazinove që operatorët morën në vitin 2012.

888 është një nga kazinotë më të njohura që operon në rajon.

Kazino 888

Si një nga kazinotë më të vjetra në internet në botë, 888 ka një sërë veçorish që u ofron qytetarëve gjermanë. Të dy versionet celulare dhe desktop të kazinosë janë të lehta për t'u lundruar.

Përdoruesit gëzojnë një dizajn tërheqës, zhytës, i cili ka një ndjenjë magjepsëse. Me një ndërfaqe të qetë, kazinoja krenohet me elementë miqësorë për përdoruesit.

Rreth licencës Schleswig-Holstein

Kazinotë dixhitale më të respektuara në të gjithë globin paraqitën aplikime kur Schleswig-Holstein filloi të pranonte aplikimet fillestare për licencë. Rrjedhimisht, disa nga faqet që aplikonin ishin tashmë të licencuara në rajone të tjera dhe operonin kazino të cilësisë së lartë.

Kalimi në Schleswig-Holstein thjesht kërkonte paraqitjen e një aplikacioni dhe respektimin e kërkesave financiare dhe rregullatore të vendosura nga shteti. Normat e larta të taksave për të ardhurat nga lojërat e fatit në internet nënkuptonin që operatorët më të vegjël nuk kanë gjasa të përballojnë kërkesat e rrepta të licencimit.

Megjithatë, duke qenë se rregullatorët e dinë se nevojiten burime të konsiderueshme për të mbajtur siç duhet një kazino në internet, ligjet janë të strukturuara për të siguruar që operatorët të mbajnë një strukturë të fortë financiare, duke i transferuar dollarët e taksave të kazinosë shtetit për të ndihmuar në financimin e projekteve publike.

Organi qeverisës godet operatorët e palicensuar për të siguruar që kazinotë e licencuara të marrin pjesën më të madhe të të ardhurave nga kazinotë në zonë nga qytetarët e shtetit.

Procesi

Megjithatë, procesi i Schleswig-Holstein ishte intensiv për të siguruar verifikimin e rreptë të atyre kazinove të zgjedhura për të funksionuar në shtet.

Kërkesat operacionale përfshijnë stabilitetin financiar, integritetin operacional, transparencën dhe proceset për të trajtuar varësinë nga kumari. Si rezultat i kërkesave strikte, lista e kazinove online që operojnë në rajon konsiderohet jashtëzakonisht e sigurt.

Këto kazino online të mirë-menaxhuara ofrojnë përmbajtje argëtuese lojrash me strukturat e duhura për të garantuar sigurinë e lojtarëve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi