DGOJ Spain

Ashtu si me shumicën e juridiksioneve ku kumari është i autorizuar, Spanja ka një departament të krijuar posaçërisht për të autorizuar, rregulluar, mbikëqyrur dhe kontrolluar të gjitha aktivitetet e basteve në nivel shtetëror.

Është Drejtoria e Përgjithshme për Rregullimin e Lojërave të Fatit (DGOJ), një divizion jetik i Ministrisë së Çështjeve të Konsumatorit të këtij vendi. Ky komision i lojërave të fatit licencon ofruesit spanjollë të lojërave të fatit për t'u siguruar që ata të veprojnë brenda ligjit.

DGOJ Spain
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Drejtoria e Përgjithshme për Rregullimin e Lojërave të Fatit

Në thelb, një kazino me licencë nga DGOJ është e ligjshme vetëm në Spanjë. Ndërsa është falas për t'i shërbyer tregut lokal të lojërave të fatit, nuk lejohet të operojë ndërkombëtarisht, megjithëse mund të jetë ende ndër kazinotë më të mira në internet në botë.

Operatorët e lojërave të fatit që shkojnë kundër këtij rregulli mund të gjenden në anën e gabuar të këtij organi shtetëror, duke e detyruar atë të veprojë. Një nga gjërat që mund të bëjë është të përfundojë licencën e ofruesit të lojërave të fatit, por mund të vendosë sanksione të tjera.

Vini re se mirëpritja e kumarxhinjve jashtë Spanjës nuk është e vetmja gjë që një kazino lokale mund të bëjë për të thyer rregullat e DGOJ. Ka mënyra të tjera se si faqet e internetit të lojërave të fatit mund të shkelin kërkesat e tyre për licencim, por ato ndryshojnë, në varësi të llojit të lejes për të cilën kanë aplikuar.

Në mënyrë tipike, DGOJ ofron dy - licenca të përgjithshme të rinovueshme dhe licenca të veçanta. Ky i fundit është i vlefshëm nga tre deri në pesë vjet, dhe i pari është i përdorshëm për një dekadë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi