Leo Vegas - Tips & Tricks

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Tips & Tricks

Leo Vegas është një kazino fantastike dhe nëse doni të provoni lojërat e fatit në internet për herë të parë, ju këshillojmë shumë ta zgjidhni atë. Kjo është një kazino e sigurt dhe e sigurt që ka kohë që është në treg, gjë që flet shumë për të.

Për të luajtur lojëra në Leo Vegas për para të vërteta, duhet të krijoni një llogari dhe të bëni një depozitë për ta bërë këtë. Krijimi i një llogarie të re është shumë i thjeshtë, gjithçka që duhet të bëni është të shkoni te faqja e internetit dhe të klikoni "Hap llogari". Më pas, do t'ju duhet të plotësoni të gjitha informacionet e nevojshme. Pasi ta bëni këtë, do të merrni një kod verifikimi me email që duhet ta hapni dhe futni kodin në hapin e fundit të regjistrimit.

Për të luajtur, duhet të bëni një depozitë prej të paktën 10 dollarësh, që është depozitimi minimal i kërkuar në kazino. Bërja e një depozite është një procedurë shumë e thjeshtë, dhe arsyeja për këtë është sepse Leo Vegas dëshiron që ju të përqendroheni në pjesën argëtuese, që është të luani lojëra. Për të bërë një depozitë, duhet të gjeni butonin e depozitimit në pjesën e sipërme të menysë. Zgjidhni mënyrën e depozitimit që funksionon për ju dhe shkruani shumën që dëshironi të depozitoni.

Të bësh një tërheqje është gjithashtu e thjeshtë. Ju duhet të gjeni butonin e tërheqjes në seksionin e sipërm të menysë. Zgjidhni mënyrën e pagesës që është më e përshtatshme për ju. Rregulli i përgjithshëm është që ju duhet të përdorni të njëjtën metodë për tërheqje si ajo që keni përdorur për të bërë një depozitë. Futni shumën që dëshironi të tërhiqni dhe klikoni në konfirmo. Kazinoja do ta përpunojë kërkesën tuaj sa më shpejt që të jetë e mundur, në mënyrë që shumë shpejt t'i keni fitimet në llogarinë tuaj.

Por mbani në mend se para se të bëni një tërheqje, duhet të verifikoni llogarinë tuaj. Për ta bërë këtë, do t'ju duhet të dërgoni kopje të disa dokumenteve ligjore. Ky është një hap shumë i rëndësishëm që nuk mund ta anashkaloni. Mbani në mend se procesi i verifikimit kryhet si për sigurinë tuaj ashtu edhe për kompaninë.

Këshilla për të përfituar nga oferta e mirëseardhjes

Është e një rëndësie të madhe të luash me mençuri pasi të bashkohesh në një kazino online. Në këtë mënyrë ju mund ta ktheni përvojën në pozitive dhe të fitoni disa para gjatë rrugës.

Menaxhimi i bankrollit Të kesh kontroll mbi fondet tuaja është me rëndësi të madhe. Kur filloni të luani, duhet të vendosni baste më të vogla të përshtatshme për bankrollin tuaj. Ju nuk dëshironi të shpenzoni të gjitha paratë tuaja në vetëm disa rrotullime të shpejta. Pasi të rritet banka juaj, ju mund të rrisni edhe madhësinë e bastit. Për të qenë të qartë, njerëzit humbasin më shumë para sesa fitojnë kur luajnë bixhoz.

Rrini në atë që dini Njerëzit vazhdimisht kanë nevojë për gjëra të reja për t'i argëtuar. Por ne ju këshillojmë t'i përmbaheni asaj që dini më mirë. Dhe nëse doni të filloni të vini baste le të themi për një sport të ri, atëherë ne ju këshillojmë të mësoni diçka rreth sportit ose lojës përpara se të vendosni të vendosni baste me para të vërteta. Gjëja e mirë, kur bëhet fjalë për lojërat në internet është se ju mund të luani pothuajse çdo lojë në kazino në modalitetin argëtues. Kjo është një mënyrë e mirë për të praktikuar lojën, për të praktikuar strategjitë tuaja ose për të mësuar rregullat e lojës.

Përfitoni nga bonuset dhe ofertat promocionale
Është gjithmonë një ide e mirë të pranosh paketën e mirëseardhjes që çdo kazino ka për të ofruar. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të përmirësuar ekuilibrin tuaj dhe do t'ju lejojë të zgjasni seancën tuaj të lojërave. Në Leo Vegas, ju mund të kapni shumë oferta të ndryshme promocionale. Mbani në mend se ato mund të mos jenë gjithmonë të disponueshme, kështu që regjistrohuni për një buletin dhe do të jeni të parët që do të mësoni kur të ketë një promovim të ri.

Si të luani lojëra të drejtpërdrejta: Një udhëzues fillestar

Të luash lojëra live është tendenca më e fundit në lojërat e fatit në internet. Evolution Gaming na prezantoi lojërat e drejtpërdrejta, dhe tani ata kanë shkuar një hap më tej dhe kanë prezantuar shfaqje live lojërash.

Loja e parë që hapi rrugën për Money Wheel është Live Dream Catcher. Rrota është e ndarë në 54 pjesë të barabarta, dhe secili segment ofron një pagesë të ndryshme. Në rast se rrota ndalon në një shumëzues, bastet tuaja do të mbeten të kyçura dhe pritësi do të bëjë një rrotullim të dytë. Pastaj fitimet do të shumëzohen në përputhje me rrethanat. Pagesa maksimale që ofron kjo lojë është 50.000.000 dollarë.

Ruletë Live Lightning

Kjo lojë ruletë ofron disa shumëzues rrufe të cilët mund të paguajnë deri në 500x të aksioneve tuaja. Loja luhet në të njëjtën mënyrë si rrota klasike me disa përjashtime sigurisht.

Mega Ball live

Të gjithë ata që e njohin Natën Kombëtare të Bingos do ta kuptojnë shpejt se për çfarë bëhet fjalë për Live Mega Ball. Në fillim të lojës, mund të blini nga 1 deri në 200 letra. Çdo kartë është e ndarë në 5 rreshta me nga 5, me 24 numra dhe një katror bosh në qendër. Loja fillon me makinën e vizatimit të topit që nxjerr 20 nga 51 numra. Ideja është që të grumbullohen deri në 12 rreshta numrash në secilën kartë.

Mega Ball hyn në lojë në fund të çdo raundi dhe topit të fundit i caktohet një shumëzues. Nëse e keni mega topin të përfunduar në çdo rresht në kartën tuaj, fitimet tuaja do të shumëfishohen.

Marrëveshje Ose Pa marrëveshje Live

Kjo është një lojë shumë interesante, ku duhet të merrni me mend nëse shuma në një nga 16 çantat është më e lartë se oferta e Banker. Ju duhet të eliminoni çdo çantë derisa të mbeteni me vetëm dy për të zgjedhur. Herë pas here, gjatë lojës, Bankeri do të lëshojë një ofertë. Ju mund të zgjidhni të pranoni ofertën ose mund të vazhdoni të luani, zgjedhja është e juaja.

Si të luani Baccarat në internet

Baccarat është një lojë e lehtë për t'u mësuar. Gjithsesi, nëse jeni fillestar, do t'ju duhen disa këshilla, dhe për këtë arsye, ne kemi përpiluar një udhëzues fillestar për të luajtur baccarat në internet. Ju mund të vendosni 3 baste të ndryshme në Baccarat:

 • Ju mund të bastni në dorën e lojtarit
 • Ju mund të bastni në Dorën e Bankierit
 • Mund të vini bast në Barazim

Nëse jeni fillestar, këto mund të jenë pak mashtruese për ju. Por ju duhet të kuptoni se nuk ka duar individuale, përkundrazi, ka dy duar për të cilat të gjithë mund të bastojnë. Ideja e lojës është që të merrni një dorë sa më afër 9. Në disa raste, mund t'ju duhet të merrni një kartë të tretë për të përmirësuar vlerën e dorës tuaj. E mira është se ka rregulla të veçanta të kartës së tretë për dorën e lojtarit dhe dorën e bankierit. Dhe nuk keni pse të mësoni fare rregullat. Mundesh por nuk është e nevojshme.

Për të fituar në Baccarat ju duhet të vini bast në një dorë që besoni se do t'i afrohet 9. Dhe, nëse jeni plotësisht fillestar, ju këshillojmë të filloni të luani Punto Banco, kjo është loja më e mirë për t'ju dhënë një ide se si loja funksionon pa presionin e shtuar të kufizimeve kohore.

Si të fitoni në Blackjack

Blackjack është një lojë e lehtë për t'u mësuar dhe luajtur në kazino. Ne ju sugjerojmë që së pari të kaloni rregullat dhe më pas të mësoni strategjinë bazë. Strategjia mund të zbatohet në të gjitha tavolinat e blackjack-ut dhe ju lutemi mbani mend se kjo nuk është një strategji 100% e sigurtë. Disa lojtarë preferojnë ta mësojnë strategjinë përmendësh dhe të tjerëve u pëlqen të konsultohen me tabelën gjatë lojës së tyre. Sido që të jetë, ne ju këshillojmë të praktikoni rregullat në modalitetin demo përpara se të filloni të luani për para të vërteta.

 • Ju gjithmonë duhet të godisni një 8 të fortë ose më të ulët.
 • Ju duhet të dyfishoni një vlerë të fortë prej 9 kur tregtari ka një 3, 4, 5 ose 6.
 • Ju duhet të dyfishoni një vlerë të fortë prej 10 ose 11 kur tregtari ka asgjë përveç një Ace ose një 10.
 • Duhet të qëndroni gjithmonë në një vlerë dore prej 13, 14, 15 ose 16 kur tregtari ka një 2, 3, 4, 5 ose 6.
 • Ju duhet të qëndroni gjithmonë në një vlerë të fortë prej 17.
 • Ju duhet të qëndroni gjithmonë në një vlerë të butë prej 19 (A | 8).
 • Gjithmonë duhet të ndani një vlerë të çiftit të Aces.
 • Nuk duhet të ndani kurrë një vlerë çifti prej 4s, 5s ose 10s.

Një nga lëvizjet më të diskutueshme në Blackjack është nëse duhet ose nuk duhet të ndani një palë 8-she. Ne do t'ju këshillonim që gjithmonë të ndaheni, përveç nëse tregtari ka një 10. Nëse vendosni të ndani dorën tuaj, ekzistojnë 4 skenarë të ndryshëm:

 • Ju mund të vizatoni një 9, 10, Jack, Queen, King ose Ace dhe të përmirësoni automatikisht dorën tuaj.

 • Mund të vizatoni një 8 dhe të përfundoni në të njëjtin pozicion para ndarjes, dhe duhet të themi se 16 nuk është një dorë e keqe.

 • Mund të vizatoni një 2 ose 3 dhe të përfundoni me një 10 ose 11. Mund të goditni përsëri dhe të përmirësoni në mënyrë drastike dorën tuaj.

 • Mund të vizatoni një 4, 5, 6 ose 7 dhe të përfundoni me një dorë mjaft të mirë për të thënë.

  Si të luani ruletë

  Në pamje të parë, ruleta duket si një lojë fati, por duhet të themi se ka më shumë. Ekziston një kombinim i basteve që mund të vendosni për të parashikuar se ku do të bjerë topi. Pra, për të luajtur lojën duhet së pari të njiheni me rregullat bazë. Nëse jeni plotësisht fillestar, ju këshillojmë të filloni të luani Ruletën Evropiane përpara se të vendosni të eksploroni disa variante të tjera. Rrota ka 37 numra, 18 prej tyre janë të lyer me të zezë dhe 18 nga numrat janë të lyer me ngjyrë të kuqe, dhe zero është lyer me ngjyrë jeshile.

Para fillimit të lojës, duhet të vendosni një bast. Ka dy lloje bastesh, baste brenda dhe jashtë. Ju mund të përfitoni nga funksioni i basteve të preferuara ku mund të kurseni deri në 15 baste në të njëjtën kohë.

Total score8.1
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi high rollerBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Suedeze
LicencatLicencat (5)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hokej mbi akull
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Wheel of Fortune
eSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
MonedhatMonedhat (5)
Dollari Kanadez
Euro
Koruna Çeke
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (21)
Andorra
Austria
Brazili
Danimarka
Gjermania
Gjibraltari
Holanda
Irlanda
Islanda
Italia
Kanadaja
Lituania
Luksemburgu
Malta
Monako
Norvegjia
Portugalia
Spanja
Suedia
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (30)