Leo Vegas - Responsible Gaming

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Varësia nga bixhozi është në linjën e problemeve serioze të shëndetit mendor dhe nuk duhet anashkaluar. Hapi i parë është një njohje e varësisë dhe vullneti për t'u shëruar. Leo Vegas është këtu për t'ju ndihmuar në çdo hap dhe është shumë e rëndësishme të dini se nuk jeni vetëm.

Nëse besoni se keni krijuar një varësi, duhet të kontaktoni çdo operator online në mënyrë që ata të mbyllin llogarinë tuaj. Ka shumë mjete që do t'ju ndihmojnë të luftoni këtë varësi. Ju mund të instaloni Gamban ose BetFIlter dhe ata do të kufizojnë aksesin në çdo faqe interneti nga e cila mund të bëhet një bast.

Ekzistojnë gjithashtu organizata të ndryshme që mund t'i kontaktoni për udhëzime dhe ndihmë, duke përfshirë GambleAware, GamCare, Terapinë e Kumarit dhe Kumarxhinjtë Anonimë.

Kufiri i depozitave

Për të pasur kontrollin e lojërave të fatit, ne ju këshillojmë të kufizoni sasinë e parave që depozitoni në llogarinë tuaj. Ju mund të vendosni limite ditore, javore dhe mujore. Pasi të keni arritur shumën e specifikuar, nuk do të mund të bëni asnjë depozitë të re. Ky mjet rezulton të jetë shumë i dobishëm, veçanërisht nëse besoni se po shpenzoni më shumë para sesa duhet.

Test i Vetëvlerësimit

Marrja e testit të vetëvlerësimit do t'ju japë një pamje të qartë se cilat janë zakonet tuaja të lojërave të fatit. Ky është një grup pyetjesh të cilave duhet t'u përgjigjeni, dhe nuk mund të thuhet, duhet të jeni të sinqertë kur ta bëni këtë.

Vetëpërjashtimi

Leo Vegas pëlqen të të ketë pranë, por nëse ke prioritete të tjera, ata do ta kuptojnë. Mbi të gjitha, nëse bixhozi po shkakton ndonjë lloj problemi në jetën tuaj, dhe atëherë kazinoja ju nxit të merrni pak kohë për të luajtur lojëra të fatit. Ju mund të bëni një pushim për një periudhë të caktuar ose për një periudhë të pacaktuar. Thjesht ndiqni këto hapa të thjeshtë:

  • Hyni në profilin tuaj.
  • Klikoni në 'Vetëpërjashtim'
  • Klikoni në skedën 'Definite' dhe zgjidhni kohëzgjatjen në menunë rënëse.

Nëse dëshironi të rihapni llogarinë tuaj përpara se të përfundojë periudha e vetëpërjashtimit, duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do të shqyrtojnë kërkesën tuaj dhe do t'ju lejojnë të rihapni llogarinë tuaj 24 orë pasi të jetë bërë kërkesa juaj.

Lojëra me përgjegjësi

Leo Vegas kujdeset për të gjithë klientët e tij dhe për këtë arsye ata kanë një faqe të dedikuar për lojëra të përgjegjshme, LeoSafePlay. Kjo faqe interneti ofron disa mjete që do t'ju ndihmojnë të kuptoni më mirë zakonet tuaja të lojërave të fatit dhe t'ju lejojnë të ndërmerrni disa veprime për të ndihmuar veten nëse është e nevojshme.

Kontroll i realitetit

Një kontroll realiteti është një mjet i shkëlqyeshëm që do t'ju kujtojë kohën që kaloni në sit. Bixhozi është një aktivitet argëtues dhe ndonjëherë koha ikën kur ju jeni duke u argëtuar, por për fat të keq kështu do të bënin edhe paratë tuaja. Prandaj, është mirë të merrni një njoftim për kohën që keni shpenzuar duke luajtur ose sasinë e parave që keni humbur. Ky alarm do t'ju japë atë informacion dhe ju mund të merrni një vendim të informuar nëse dëshironi të vazhdoni të luani apo jo.

Total score8.1
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi high rollerBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Suedeze
LicencatLicencat (5)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hokej mbi akull
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Wheel of Fortune
eSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
MonedhatMonedhat (5)
Dollari Kanadez
Euro
Koruna Çeke
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (21)
Andorra
Austria
Brazili
Danimarka
Gjermania
Gjibraltari
Holanda
Irlanda
Islanda
Italia
Kanadaja
Lituania
Luksemburgu
Malta
Monako
Norvegjia
Portugalia
Spanja
Suedia
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (30)